Strona głównaDom i ogródPorządki w ogrodzieWybieramy dmuchawy i odkurzacze do liści - ranking 2024

Wybieramy dmuchawy i odkurzacze do liści – ranking 2024 [TOP5]

Jakie odkurzacze i dmuchawy do liści są dostępne na rynku?

Dmuchawy i odkurzacze do liści to najczęściej urządzenia dwa w jednym. Rozróżniamy produkty elektryczne, akumulatorowe i spalinowe. Każdy wariant ma swoje wady i zalety.

Sprzęt wyposażony w akumulator jest bardziej mobilny, pozwala pozbyć się plątaniny kabli i oferuje nieograniczony zasięg pracy. Wymaga jednak regularnego ładowania. Pracuje przez określony pojemnością baterii czas i może okazać się ciężki ze względu na obecność ogniwa.

Model spalinowy zaoferuje dużą moc i mobilność. Jest jednak bardzo głośny, niezbyt ekologiczny i generuje silne wibracje, które wpływają negatywnie na komfort użytkowania. Z reguły ma także dużą wagę.

Największą popularnością cieszy się więc odkurzacz ogrodowy elektryczny. Chociaż problemem takiego sprzętu jest konieczność stałego podłączenia do źródła zasilania, to urządzenia elektryczne oferują optymalny stosunek mocy do wagi oraz niedokuczliwą głośność pracy.

Odkurzacze i dmuchawy do liści ranking:

Ranking odkurzaczy i dmuchaw do liści to zestawienie najchętniej wybieranych modeli różnego typu. Sprawdź, który może sprawdzić się na Twojej działce!

Przejrzyj też:

1. Demon M88180

Demon M88180Demon M88180 to spalinowa dmuchawa do liści wyposażona w 2-suwowy silnik o pojemności 42,7 cm3. Urządzenie dysponuje mocą 0,75kW. Wydmuchuje powietrze z prędkością do 252km/h (przepływ powietrza 12 m3 na minutę).

Urządzenie generuje hałas na poziomie do 113dB. Posiada 1000-mililitrowy pojemnik na mieszankę paliwową. W całości waży 8 kg. Sprzęt wyróżnia się swoją konstrukcją – jest to dmuchawa plecakowa, którą łatwiej jest nosić na większych powietrzniach. Produkt posiada miękkie szelki i profilowane obicie przy plecach, co przekłada się na wygodę użytkowania.

Model nadaje się również do rozdmuchiwania śniegu.

Zalety: Wady:
+ Ma doskonały stosunek jakości do ceny. – Jest bardzo głośny.
+ Dysponuje dużą mocą.  
+ Łatwo odpala.  
+ Jest wygodny w użytkowaniu – posiada szelki.  

2. GARDENA Ergojet 3000 9332-20

GARDENA Ergojet 3000 9332-20GARDENA Ergojet 3000 9332-20 to urządzenie dwa w jednym, zasilane elektrycznie. Model dysponuje mocą 3000 W. Oferuje beznarzędziową i bezwysiłkową zmianę trybu pracy (funkcja ClickFit). Atutem produktu jest metalowy wirnik, który mulczuje odpady ogrodowe podczas odkurzania, redukując ich objętość nawet 16-krotnie.

Urządzenie posiada ergonomiczny uchwyt z miękkich materiałów, a także pas do przenoszenia gwarantujący komfortową pracę. Wraz z produktem użytkownik otrzymuje także skrobak do usuwania mokrych liści. Model oferuje łatwe opróżnianie worka i funkcję regulacji prędkości pracy.

Ergojet 3000 9332-20 zasysa liście z wydajnością na poziomie 170 litrów na sekundę, a powietrze wydmuchuje z prędkością 310 km/h. Produkt jest wyposażony w worek o pojemności 45 litrów. Waga całego urządzenia to około 4,8 kg. Największą wadą modelu może okazać się jednak stosunkowo krótki przewód o długości 0,3 m.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma bardzo dużą moc. – Negatywne opinie dotyczą wagi urządzenia.
+ Zasysa z optymalną siłą – nie wciąga kamieni, lecz same liście. – Zmiana trybu pracy zajmuje dosyć dużo czasu.
+ Posiada trwały, metalowy wirnik.  
+ Dysponuje pasem, który ułatwia pracę z urządzeniem.  

3. NAC 3200W VBE320-FS-J

NAC 3200W VBE320-FS-JNAC VBE320-FS-J to urządzenie elektryczne dwa w jednym o mocy 3200 W. Produkt oferuje regulację siły ssania i dmuchania. Może pochwalić się wydajnością zasysania liści na poziomie 10,7 m3/min, a także prędkością wydmuchu powietrza od 160 do 250 km/h.

Sprzęt posiada funkcję mulczowania, pozwalającą zmniejszyć objętość zebranych liści nawet o 90%. Jego duży worek o pojemności 40 litrów nie wymaga częstego opróżniania. Dzięki kółkom doczepionym do rury ssącej urządzenie jest bardziej komfortowe w obsłudze. Model może zaoferować także wygodny sposób zmiany trybu pracy – dźwignię w korpusie.

Urządzenie waży tylko 2,5 kg. Posiada solidną obudowę z wysokiej jakości materiałów. Jego atutem jest bardzo korzystny stosunek jakości do ceny.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma atrakcyjną cenę. – Posiada słabej jakości worek na liście.
+ Ma dużą moc z funkcją regulacji.

– Ma plastikowy wirnik.
+ Jest lekki i wygodny w użyciu.  
+ Dobrze się prezentuje.  

4. NAC 3200W VBE320-AS-J

NAC 3200W VBE320-AS-JNAC VBE320-AS-J to model elektryczny z funkcją odkurzania, dmuchawy i rozdrabniarki. Produkt dysponuje mocą 3200 W. Waży tylko 2,5 kg, dzięki czemu jest poręczny i wygodny w użyciu. Urządzenie oferuje funkcję regulacji mocy. W trybie dmuchawy może wyrzucać powietrze z prędkością od 160 do 250 km/h. Z kolei jego wydajność przy odkurzaniu to 10,7 m3 na minutę.

Urządzenie posiada zbiornik na liście o pojemności 40 litrów. Ze względu na obecność noża rozdrabniającego pozwala zmniejszyć objętość zebranych odpadów nawet o 90%, co przekłada się na mniejszą częstotliwość opróżniania zbiornika.

Produkt sprzedawany jest w zestawie z pasem na ramię, który zwiększa komfort pracy. Funkcję regulacji mocy ukryto w jego rękojeści, co ułatwia obsługę. Sprzęt generuje hałas na poziomie 99 dB. Atutem modelu są dodatkowe kółka przy rurze ssącej, usprawniające prowadzenie urządzenia po podłożu.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma przystępną cenę. – Wymaga prowadzenia rury ssącej tuż przy ziemi.
+ Jest bardzo lekki i wygodny w użyciu. – Może okazać się trudny do złożenia (rura składa się z dwóch części).
+ Dobrze mulczuje zassane odpady.  
+ Posiada prostą rurę, co przekłada się na łatwiejsze użycie w trybie dmuchawy.  

5. Lehmann 4w1

Lehmann 4w1Dmuchawa spalinowa Lehmann jest wyposażona w silnik o mocy 3,5 KM. Urządzenie dysponuje też funkcją odkurzania i rozdrabniania liści. Produkt waży 4 kg, a dzięki ergonomicznemu uchwytowi jest łatwy i wygodny do przenoszenia.

Sprzęt posiada szeroką rurę oraz duży worek na liście. Sprawdza się także w roli odśnieżarki. Produkt można nosić na boku, nie na plecach, co przekłada się na większą poręczność dmuchawy. Urządzenie zostało wyposażone w osłonę noża, która dba o bezpieczeństwo użytkownika. Dodatkowym atutem produktu są nóżki, które pozwalają odstawić sprzęt na ziemię bez ryzyka przewrócenia.

Dmuchawa korzysta z silnika 2-suwowego o pojemności 26 cm3 i o prędkości obrotowej 7000 obr./min. Sprzęt uruchamia się za pomocą przycisku w rękojeści. Worek na liście dołączony do produktu ma pojemność 45 litrów i jest wyposażony w praktyczną klapkę do kontroli stanu zapełnienia.

Wydajność tego modelu to 10 m3 na minutę. Dmuchawa generuje przepływ powietrza na poziomie 225 km na godzinę. Posiada zbiornik paliwa o pojemności 0,5 litra. Pracuje, emitując hałas do 112dB.

Zalety: Wady:
+ Jest lekka i ergonomiczna. – Według części opinii nie sprawdza się w przypadku mokrych liści.
+ Ma wysoką moc. – Dołączony do niej worek ma niską jakość.
+ Łatwo pali.  
+ Jej elementy są estetycznie spasowane.  

Jak wybrać dmuchawę i odkurzacz do liści?

Czysty i zadbany trawnik to efekt wielu godzin pracy i dużego wysiłku. Porządki w ogrodzie można jednak ułatwiać sobie poprzez wykorzystanie odpowiednio dobranych narzędzi. Jednym z nich odkurzacz/dmuchawa, która ułatwia usuwanie liści z trawnika oraz sprzątanie podjazdu i ścieżek. Na co zwrócić uwagę, wybierając odkurzacz ogrodowy?

Sposób zasilania – odkurzacz do liści to urządzenie, które może być zasilane spalinowo, akumulatorowo lub elektrycznie. Odkurzacz do liści spalinowy jest produktem o nieograniczonym przewodem zasięgu i dużej mocy. Ma jednak dużą wagę i jest bardzo głośny. Z kolei odkurzacze elektryczne wymagają stałego dostępu do prądu, co przekłada się na pracę z ciągnącym się po trawie przedłużaczem. Modele akumulatorowe są mobilne, jednak powinny gwarantować przynajmniej 3 godziny pracy na jednym ładowaniu, aby korzystanie z nich było praktyczne.

Moc – moc urządzenia to jedna z jego najważniejszych cech, przekładających się na skuteczność działania. W przypadku odkurzaczy i dmuchaw powinna wynosić co najmniej 2500 W, aby sprzęt radził sobie nie tylko z małymi, suchymi listkami, ale również z większymi odpadami ogrodowymi. Duże znaczenie ma także funkcja regulacji mocy, pozwalająca dostosowywać ją do rodzaju zbieranych zanieczyszczeń tak, aby nie tracić niepotrzebnie energii.

Prędkość przepływu powietrza – parametr ten ma równie duże znaczenie, co moc urządzenia. Powinien wynosić około 250 km/h w przypadku odkurzania liści suchych oraz około 300 km/h w przypadku liści mokrych.

Objętość przepływu powietrza – czyli obszar działania sprzętu, który powinien być jak najszerszy, bowiem przy dużej prędkości przepływu strumienia powietrza i małej szerokości pracy odkurzanie ogrodu byłoby bardzo pracochłonne. Najlepiej jeśli model oferuje wydajność na poziomie około 800 m3 na godzinę.

Waga – urządzenie tego typu powinno być jak najlżejsze, ponieważ użytkownik nosi je w rękach lub na ramieniu. Należy wybierać modele o wadze maksymalnie 4 kg, jeśli nie chcemy robić częstych przerw podczas pracy.

Zbiornik na liście – zbiornik na liście musi być pojemny (minimum 40 litrów), aby konieczność jego opróżnienia lub wymiany nie przerywała zbyt często porządków w ogrodzie.

Funkcja rozdrabniacza – w przypadku odkurzaczy do liści pożądaną funkcją jest możliwość mulczowania. Dzięki niej pozbywamy się liści i zmniejszamy ich objętość poprzez rozdrobnienie nożami, które mogą być metalowe lub plastikowe. Taka funkcja pozwala rzadziej opróżniać zbiornik na odpady, a także wykorzystać zmielone liście jako naturalny nawóz.

Podsumowanie

Odkurzacze do liści w sklepie internetowym mogą kosztować od około 150 do 1000 zł. Nie jest to zatem zbyt wygórowany koszt w stosunku do funkcjonalności takiego sprzętu. Zbieranie liści będzie łatwiejszym i przyjemniejszym zadaniem, jeśli wyposażysz się w urządzenie dobrane do Twoich potrzeb.

Odkurzacz/dmuchawa do liści opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd