Strona głównaDom i ogródPorządki w ogrodzieNajlepsze nożyce do żywopłotu

Najlepsze nożyce do żywopłotu

Nożyce do żywopłotu – jakie wybrać?

Poza wariantem ręcznym na rynku dostępne są nożyce do żywopłotu spalinowe, elektryczne i akumulatorowe. Każde z tych urządzeń z pewnością ułatwi pielęgnację ogrodu i przyspieszy proces przycinania krzewów. Który rodzaj sprawdzi się jednak najlepiej? Które nożyce do żywopłotu wybrać?

Nożyce do żywopłotu spalinowe charakteryzuje duża moc i wysoka wydajność. Mogą one pracować na wilgotnych powierzchniach i doskonale sprawdzą się u posiadaczy dużych działek.

Nożyce do żywopłotu elektryczne polecane są do ogrodów średniej wielkości. Urządzenia nie wytwarzają spalin i nie generują dużego hałasu. Mają także niższą cenę niż modele spalinowe. Ich zakres pracy ograniczony jest jednak długością kabla zasilającego i nie można korzystać z nich wtedy, kiedy żywopłot jest mokry.

Nożyce do żywopłotu akumulatorowe są w pełni mobilne, nieograniczone przez długość przewodu. Poleca się je jednak do małych ogrodów z utrudnionym dostępem do źródła zasilania, ponieważ czas ich pracy to maksymalnie około 60 minut.

Nożyce do żywopłotu ranking:

Ranking nożyc do żywopłotu to zestawienie pięciu popularnych produktów różnego typu, cieszących się dobrymi opiniami konsumentów. Przedstawiamy w nim ich najważniejsze cechy, a także wady i zalety, które warto wziąć pod uwagę, dokonując ostatecznego wyboru.

1. Nożyce do żywopłotu Gardena THS 500/48

 

Gardena THS 500/48GARDENA THS 500/48 8883-20 to elektryczne nożyce do żywopłotu, wyposażone w trzonek teleskopowy (regulowanej długości). Sprzęt posiada obrotową głowicę tnącą. Można więc ustawić jego ostrze w odpowiedniej pozycji roboczej.

Produkt dysponuje mocą 500 W. Radzi sobie z przecinaniem gałązek o średnicy około 25 mm. Jego ostrza zostały rozmieszczone w odległości 2,5 cm od siebie. Długość prowadnicy wynosi natomiast 48 cm. Model waży 4,10 kg. Wysięgnik nożyc ma długość maksymalnie 2,4 m.

Zalety: Wady:
+ Nożyce dobrze radzą sobie z cięciem drobnych gałązek.  – Ma wysoką cenę. 
+ Przecinają gałęzie o grubości ok. 2 cm. – Wydają się dosyć ciężkie, kiedy pracuje się nimi na wysięgniku. 
+ Stosunkowo cicho pracują.  

2. Nożyce do żywopłotu Bosch ISIO3

 

Bosch ISIO3 0.600.833.102Nożyce do żywopłotu akumulatorowe Bosch ISIO3 0.600.833.102 to urządzenie wyposażone w dwa wymienne ostrza z systemem Multi-Click. Produkt nadaje się dzięki nim zarówno do przycinania krzewów, jak i trawy. Nożyce zostały wyposażone w akumulator pozwalający na około 50 minut pracy na jednym cyklu ładowania. Wybrany model posiada także uchwyt teleskopowy, umożliwiający cięcie w pozycji wyprostowanej.

Urządzenie jest lekkie i poręczne – waży zaledwie pół kilograma. Jego rękojeść pokryto miękką okładziną, która gwarantuje pewny chwyt. Atutem produktu jest także 4-stopniowy diodowy wskaźnik stanu naładowania baterii. Nożyce wyposażono w ostrze o długości 8 i 12 cm.

Zalety: Wady:
+ Nożyce mają dobry stosunek jakości do ceny. – Mają zbyt niską moc, by ciąć grube gałęzie.
+ Są bardzo lekkie, a przez to wygodne w użyciu.  
+ Nadają się do przycinania krzewów i trawy.  
+ Posiadają wskaźnik rozładowania akumulatora.  

 

3. Nożyce do żywopłotu Gardena EasyCut 420/45 9830-20

Nożyce do żywopłotu Gardena EasyCut 420/45 9830-20Nożyce do żywopłotu elektryczne Gardena EasyCut 420/45 9830-20 to sprzęt o mocy 420 W, dysponujący ostrzem długości 45 cm. Produkt posiada wygodny uchwyt oraz duży przycisk uruchamiający. Dzięki 18-milimetrowym odstępom między ząbkami noża urządzenie pozwala na precyzyjne przycinanie krzewów.

Nożyce elektryczne do żywopłotu marki Gardena ważą 2,6 kg, dzięki czemu są stosunkowo wygodne w obsłudze. Posiadają zderzak, który chroni użytkownika przed odbiciami podczas cięcia blisko murów i ziemi. Odciążenie kabla zapobiega również przypadkowemu rozłączeniu nożyc w trakcie pracy.

Zalety: Wady:
+ Produkt jest solidnie wykonany. – Nożyce mogą okazać się nieco zbyt ciężkie i długie dla kobiet.
+ Ma lekką i ergonomiczną konstrukcję.  
+ Posiada odpowiednie zabezpieczenia.  

4. Nożyce do żywopłotu Fieldmann FZN 6005-E

 

Fieldmann FZN 6005-EFIELDMANN FZN 6005-E to nożyce elektryczne z silnikiem o mocy 450 W. Urządzenie wyposażono w teleskopowy uchwyt o długości maksymalnie 250 cm. Długość cięcia tego modelu to 46 cm. Kąt głowicy tnącej można ustawiać natomiast w 8 różnych pozycjach.

Sprzęt radzi sobie z gałązkami o średnicy do 1,6 cm. Jest sprzedawany w zestawie z paskiem na ramię i osłonami paska (do przechowywania). Urządzenie waży 3,7 kg. Zęby na jego ostrzu dzieli od siebie odległość 16 mm.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma korzystną cenę. – Negatywne opinie dotyczą lokalizacji włącznika urządzenia.
+ Jest lekkie.  
+ Ma optymalną moc.  

5. Nożyce do żywopłotu Verto 52G567

 

Nożyce do żywopłotu Verto 52G567Nożyce do żywopłotu elektryczne Verto 52G567 to urządzenie dysponujące mocą 600 W. Produkt posiada ostrze o długości 51 cm, z przerwami pomiędzy ząbkami co 16 mm. Sprzęt radzi sobie z przycinaniem gałęzi o grubości maksymalnie 1,6 cm. Posiada zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem oraz osłonę części nożowej i dłoni.

Nożyce ważą 2,45 kg. Ich prędkość obrotowa na biegu jałowym wynosi 1700 obr./min. Dużym atutem produktu jest jego przystępna cena oraz posiadane przez model certyfikaty.

Zalety: Wady:
+ Nożyce mają przystępną cenę. – Negatywne opinie krytykują nieprzyjemny zapach użytego do produkcji obudowy nożyc plastiku.
+ Są mocne i odpowiednio długie.  
+ Są wygodne w obsłudze i poręczne.  

Nożyce do żywopłotu – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze nożyc do żywopłotu należy kierować się przede wszystkim wielkością swojego ogrodu oraz cechami krzewów, które pragniemy przycinać. Na małej działce, przy krzewach młodych z cienkimi gałązkami dobrze sprawdzą się lekkie nożyce akumulatorowe. Przy nieco bardziej wymagających roślinach i większej powierzchni – modele elektryczne. Długi, stary i zdrewniały żywopłot może wymagać skorzystania z urządzenie o naprawdę dużej mocy – wtedy najlepsze będą nożyce spalinowe. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze idealnego produktu?

  • moc – wyrażona w Watach, decyduje o efektywności i wydajności urządzenia. Należy zwracać uwagę, by była jak najwyższa, jeśli mamy do czynienia z twardym i grubym żywopłotem.
  • szybkość obrotowa ostrza – czyli ilość obrotów, jakie ostrze wykonuje w ciągu minuty – tak zwany moment obrotowy. Wskaźnik ten przekłada się na szybkość strzyżenia żywopłotu. Im on wyższy, tym wydajniejsza praca i lepsze jej efekty, ponieważ wysoki moment obrotowy w połączeniu z ostrymi nożami gwarantuje, że gałęzie nie będą szarpane, lecz gładko przycinane.
  • ostrze – ostrze nożyc może być pojedyncze lub podwójne. Obie opcje mają swoje zalety i sprawdzą się lepiej w innych warunkach. Ostrze pojedyncze jest dłuższe, dzięki czemu skraca czas pracy. Nadaje się najlepiej do szerokich i płaskich żywopłotów. Ostrze dwustronne służy z kolei do bardziej precyzyjnego przycinania. Polecane jest do krzewów o skomplikowanym kształcie. Generuje też mniej wibracji, co przekłada się na większy komfort obsługi. Noże mogą być także wymienne, co zwiększy funkcjonalność produktu. Nie bez znaczenia jest też jakość ostrzy. Za najlepsze uznaje się te wycięte laserowo i szlifowane z wykorzystaniem technologii diamentowej. Dobre materiały na ostre noże to przede wszystkim stal węglowa lub nierdzewna.
  • uchwyt – niezależnie od wagi nożyc ergonomiczny uchwyt ma ogromny wpływ na komfort ich użytkowania. Powinien zatem gwarantować wygodę nawet podczas długotrwałej pracy w ogrodzie. Niektóre modele nożyc posiadają praktyczną opcję ruchomego uchwytu – taki produkt może pracować i w pionie, i w poziomie. Jeśli posiadamy wysoki żywopłot, korzystny może okazać się zakup nożyc z uchwytem teleskopowym, który pozwoli na wygodną pracę bez korzystania z drabiny czy innego typu podwyższenia.
  • waga – waga nożyc wpływa na komfort obsługi urządzenia – zwłaszcza w przypadku żywopłotów o dużej powierzchni. Nie powinna przekraczać 3 kg, w przeciwnym razie praca z produktem może okazać się bardzo męcząca. Najcięższe są modele nożyc spalinowych, dlatego kobietom poleca się warianty elektryczne lub akumulatorowe.
  • zabezpieczenia – automatyczne nożyce do żywopłotu to urządzenie, którym należy posługiwać się naprawdę ostrożnie. Dobre produkty posiadają systemy bezpieczeństwa, które w błyskawicznym tempie zatrzymują pracę ostrzy po ich wyłączeniu. Dodatkowo, mogą dysponować także specjalnymi przyciskami – utrudniającymi przypadkowe uruchomienie lub wyłączającymi nożyce w sposób awaryjny. Produkty tego typu powinny mieć także funkcjonalną osłonkę, która zabezpieczy dłonie przed odbijającymi się od innych powierzchni fragmentami gałęzi.

Nożyce do żywopłotu spalinowe, elektryczne czy akumulatorowe?

Każdy rodzaj automatycznych nożyc do żywopłotu ma swoje wady i zalety. Najczęściej polecane są jednak modele elektryczne. Dlaczego?

Nożyce elektryczne do żywopłotu są najbardziej uniwersalne. Sprawdzają się przy małych i średnich ogrodach, nie generują zanieczyszczających powietrze spalin ani bardzo nieprzyjemnego hałasu. Mają także przystępniejszą cenę niż modele spalinowe i większą moc niż modele akumulatorowe. Dobrze dobrane nożyce elektryczne będą poręczne, odpowiednio mocne i niezawodne. Poradzą sobie zatem z większością krzewów różnej wysokości i szerokości.

Podsumowanie

Zadbany żywopłot to wizytówka ogrodu. Jego ręczne przycinanie nie należy jednak do najłatwiejszych zadań, dlatego warto wyposażyć się w odpowiednie do tego celu urządzenie, czyli automatyczne nożyce do żywopłotu. Te najbardziej praktyczne – elektryczne – kupimy już za około 100 – 150 zł. W podobnej cenie dostaniemy również nożyce akumulatorowe, zaś najdroższe spalinowe mogą kosztować nas od 150 do nawet 3 000 zł.

Nożyce do żywopłotu opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd