Strona głównaDom i ogródDmuchawy do liściWybieramy najlepszą dmuchawę do liści - ranking 2024

Wybieramy najlepszą dmuchawę do liści – ranking 2024 [TOP5]

Dmuchawa do liści – jaką wybrać?

Sprawdź nasz najnowszy ranking:

Dmuchawa do liści to urządzenie, które znacząco ułatwia sprzątanie ogrodu jesienią. Pozwala na wygodne uprzątnięcie liści z każdego rodzaju powierzchni, czyli również tam, gdzie nie sprawdzą się zwykłe grabie – na przykład na podjeździe wysypanym żwirem. Dzięki dmuchawie możemy oszczędzić czas i zmniejszyć wkład pracy, jakiego wymaga tradycyjna metoda sprzątania ogrodu.

Najlepsza dmuchawa do liści będzie produktem dopasowanym do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Aby ją wybrać, należy zastanowić się przede wszystkim nad sposobem jej zasilania oraz oferowanymi przez nią funkcjami. Nie bez znaczenia okaże się także ergonomiczna konstrukcja i waga produktu – oba te czynniki wpływają bowiem na komfort pracy z urządzeniem.

Dmuchawa do liści ranking:

Ranking dmuchaw do liści to zestawienie produktów różnego typu – zasilanych silnikiem spalinowym i elektrycznym, przewodowych i bezprzewodowych, a także dwa w jednym, czyli z dodatkową funkcją odkurzania. Umieściliśmy w nim urządzenia popularne i cieszące się dobrymi opiniami, aby ułatwić wybór każdemu, kto pragnie wyposażyć się w najlepsze narzędzia ogrodowe.

1. Dmuchawa do liści Majster MP-0078

Majster MP-0078Majster MP-0078 to spalinowe urządzenie wielofunkcyjne, czyli dmuchawa, odkurzacz i rozdrabniacz, a nawet odśnieżacz w jednym. Sprzęt wyposażono w silnik dwusuwowy z gaźnikiem easy SRT + digital (odpala jednym ruchem). Produkt posiada też blokadę dźwigni gazu, dzięki czemu jego obroty są utrzymywane automatycznie. Model dysponuje czujnikami, które uniemożliwiają uruchomienie maszyny ze zdjętą osłoną czy bez włożonej rury ssącej.

Urządzenie dysponuje mocą 3,5 KM przy prędkości obrotowej 7500 obr. na minutę. Pojemność jego silnika wynosi 26 cm3, a zbiornika na paliwo 450 ml. Sprzęt generuje podmuch powietrza o prędkości przepływu rzędu 370 km na godzinę i wydajności 12 m3 na minutę.

Produkt wyposażono w worek 45-litrowy, dwie rury: ssącą i nadmuchującą oraz w metalowy nóż rozdrabniający. Model dysponuje regulacją mocy. Emituje hałas do 110 dB. Jako dmuchawa waży 4,4 kg, a jako odkurzacz 6,9 kg. W zestawie z urządzeniem użytkownik otrzymuje jednak pas nośny.

Zalety: Wady:
+ Jest wielofunkcyjna. – Głośno pracuje.
+ Ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Posiada mocny silnik.  
+ Jest sprzedawana w zestawie z wieloma dodatkami.  

2. Dmuchawa do liści Gardena ErgoJet 3000 9332-20 (2W1)

Gardena ErgoJet 3000 9332-20Dmuchawa do liści Gardena ErgoJet 3000 9332-20 to urządzenie dwa w jednym o mocy aż 3000 W. Produkt jest zasilany elektrycznie Posiada 45-litrowy worek na liście oraz metalowy wirnik, który rozdrabnia małe odpadki podczas odkurzania. Model umożliwia szybką i bezwysiłkową zmianę z trybu dmuchania w odkurzanie i odwrotnie – bez użycia narzędzi.

Dmuchawa ErgoJet posiada ergonomiczny uchwyt z miękkiego tworzywa i jest sprzedawany w zestawie ze skrobakiem do usuwania mokrych zanieczyszczeń. Dysponuje funkcją regulacji prędkości nadmuchu oraz rozdrabniania, które pozwala zredukować objętość odpadów nawet 16-krotnie. Produkt jest wygodny w obsłudze, dzięki odpowiednio wyważonemu środkowi ciężkości. Waży 4,8 kg.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma bardzo dużą moc. – Negatywne opinie dotyczą wagi produktu wraz z obecnymi już w worku liśćmi.
+ Jest wydajne i efektywne.  
+ Stosunkowo łatwo przełącza się z trybu dmuchawy w tryb odkurzania.  
+ Posiada pas, który optymalizuje jego ciężar.  

3. Dmuchawa do liści Bosch Gbl 18V-120 Box

Bosch Gbl 18V-120 BoxDmuchawa do liści Bosch Gbl 18V-120 Box to bezprzewodowe urządzenie zasilane akumulatorowo. Produkt posiada dyszę z pojemnikiem do odsysania pyłu z otworów, jednak nie dysponuje funkcją zasysania – nie jest odkurzaczem do liści, lecz wyłącznie dmuchawą. Urządzenie nie posiada akumulatora i ładowarki w zestawie, dlatego należy dokupić je osobno.

Dmuchawa wypuszcza powietrze z prędkością 270 km/h, co gwarantuje jej wydajność na poziomie 120000 l/h. Produkt waży jedynie 1,1 kg. Jest sprzedawany w zestawie z rurą teleskopową, dyszą standardową i dyszą do otworów z pojemnikiem. Posiada funkcję regulacji prędkości wydmuchu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest lekkie i wygodne w obsłudze. – Ma stosunkowo wysoką cenę, jak na oferowane funkcje.
+ Jest bardzo wydajne i efektywne. – Wymaga samodzielnego dokupienia akumulatora i ładowarki.
+ Ma kompaktową budowę.  

4. Dmuchawa do liści Ryobi RBV 26B

Dmuchawa do liści Ryobi RBV 26BDmuchawa do liści spalinowa Ryobi RBV 26B to urządzenie wyposażone w solidny silnik dwusuwowy o odpowiednim stosunku masy do mocy, wynoszącej 1000 W. Produkt posiada 40-litrowy worek na liście. Jego atutem jest także ergonomiczny kształt i funkcjonalne rozmieszczenie uchwytów, które zapewnia najwyższy komfort pracy.

Dmuchawa Ryobi dysponuje silnikiem przyjaźniejszym naturze. Emituje on mniej spalin, jednocześnie gwarantując dużą wydajność i efektywność pracy. Prędkość wydmuchu powietrza w przypadku tego modelu wynosi bowiem aż 320 km/godz. Produkt posiada przepustnicę sterującą do płynnej regulacji prędkości. Sprzedawany jest w zestawie z olejem do silników, kluczem, rurą i tubą dmuchawy. Urządzenie posiada też funkcję rozdrabniania w stosunku 12:1.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo mocne i efektywne – zarówno jako dmuchawa, jak i odkurzacz. – Negatywne opinie dotyczą towarzyszących pracy dmuchawy wibracji, które zmniejszają komfort obsługi urządzenia.
+ Jest poręczne i dobrze leży w dłoniach.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

5. Dmuchawa do liści NAC VBE 320-FS-J

NAC VBE 320-FS-JNAC VBE 320-FS-J to dmuchawa z funkcją rozdrabniania i odkurzania. Urządzenie dysponuje mocą 3200 W. Posiada silnik elektryczny szczotkowy. Generuje przepływ powietrza o prędkości do 69,55 m/s (250 km/h) i wydajności 10,7 m3/min.

Urządzenie posiada stałą prędkość obrotową 15000 obrotów na minutę – brak regulacji. Jest wyposażone w 40-litrowy worek oraz rozdrabniacz z tworzywa sztucznego. Waży tylko 2,5 kg.

Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z dwuczęściową rurą ssącą i pasem podtrzymującym. Jego atutem są też koła jezdne na dolnym końcu rury, które ułatwiają prowadzenie urządzenia. Produkt jest dobrze wyważony, wyposażony w solidny chwyt minimalizujący wibracje oraz w przełącznik pod ręką (do wyboru funkcji dmuchawa/zasysanie).

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Nie radzi sobie z mokrymi liśćmi.
+ Jest lekki. – Jest wykonany z niskiej jakości plastików.
+ Ma funkcję rozdrabniania i odkurzania.  

Dmuchawa do liści – jak wybrać?

Dmuchawy do liści mogą być urządzeniami zasilanymi na trzy sposoby: akumulatorowo, sieciowo i spalinowo. Wśród tych trzech typów najpopularniejsze są warianty akumulatorowe. Ich główną zaletą jest nieograniczony zasięg pracy, natomiast wadą stosunkowo duży ciężar. Minusem korzystania z dmuchaw akumulatorowych będzie także ich czas pracy – jeśli posiadamy jedną baterię i duży ogród, bardzo możliwe, że nie nie uda nam się posprzątać go „na jednym ładowaniu”.

Drugi powszechnie stosowany rodzaj dmuchaw do liści to modele elektryczne, zasilane sieciowo. Ich atutem jest stosunkowo niska waga oraz względnie cicha praca, a także stała, wysoka wydajność. Za główną wadę tego typu produktów uznaje się z kolei dyskomfort związany z ciągnącym się za urządzeniem przewodem, który ogranicza zasięg pracy i może plątać się na przykład pomiędzy obecnymi w ogrodzie drzewami.

Najmocniejsze i najbardziej efektywne w swojej pracy będą natomiast dmuchawy do liści spalinowe. Mają one bardzo dużą moc, ale są przy tym również głośne i generują szkodliwe spaliny. Ich minusem będzie także wyższa cena oraz konieczność zakupu paliwa, natomiast plusem wydajność, którą docenimy nawet podczas sprzątania podwórka z zalegających na nim kawałków gałęzi czy sypkiego śniegu.

Co jeszcze wpływa na skuteczność działania i komfort obsługi dmuchawy do liści?

  • moc silnika – im ona wyższa, tym bardziej wydajna praca urządzenia, jednak w parze z dużą mocą idzie także większy hałas oraz wyższa cena. Wybierając produkt do niewielkiego ogrodu, nie decydujmy się zatem na modele o bardzo wysokiej mocy, gdyż nie wykorzystamy w pełni ich potencjału, a zwyczajnie przepłacimy.
  • prędkość przepływu powietrza – to parametr, który w bardziej praktyczny sposób opisuje, z jaką siła nadmuch dmuchawy uderzy w znajdujące się na podłożu liście. Jeśli pragniemy stosować urządzenie do sprzątania liści suchych, wystarczająca prędkość przepływu powietrza to 200 km/godz. W przypadku liści mokrych oraz suchych gałązek parametr ten powinien oscylować pomiędzy 200 a 300 km/godz. Dmuchawa do cięższych zadań musi generować podmuch o prędkości większej niż 300 km/godz.
  • objętość przepływu powietrza – określana też jako wydajność czy efektywność dmuchawy. Parametr określa szerokość generowanego strumienia powietrza, a dokładniej kubaturę przestrzeni, wyrażoną w m3 na godzinę. Małe i tanie dmuchawy będą oscylowały w tym przypadku w granicach 200 m3/godz. Duże i droższe mogą pozwalać na oczyszczanie nawet 800 m3 przestrzeni w ciągu godziny.
  • funkcje dodatkowe – wśród dodatkowych funkcji oferowanych przez dmuchawy do liści do najważniejszych zaliczymy przede wszystkim opcję regulacji prędkości przepływu powietrza wraz z możliwością blokady ustawień oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem.
  • ergonomia – na komfort pracy z dmuchawą ogrodową wpływa zarówno jej waga i wyważenie, jak i obecność takich elementów, jak wygodny uchwyt, pas nośny, szelki czy regulowanej długości rura. Ta ostatnia pozwala także na dostosowanie działania dmuchawy do potrzeb – rura skrócona obejmie większy obszar, zaś wydłużona będzie bardziej precyzyjna.

Dmuchawa do liści i odkurzacz do liści 2 w 1?

Dmuchawa do liści z funkcją odkurzacza to popularne i bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki takiemu urządzeniu możemy sprzątać ogród stopniowo lub gromadzić liście w jednym miejscu, a następnie zasysać je wszystkie do worka odkurzacza. W przypadku takich modelów produktów warto zwracać uwagę przede wszystkim na sposób przełączania dwóch trybów pracy, czyli funkcji dmuchawy na funkcję odkurzania i odwrotnie, a także na takie parametry, jak pojemność worka na liście czy moc ssąca.

Wartościową funkcją urządzenia 2 w 1 będzie również możliwość rozdrabiania zasysanych liści czy kawałków gałązek, co pozwoli nie tylko zmniejszyć ich objętość, ale także stworzyć gotową masę kompostową. Najistotniejszy przy tym rozwiązaniu okaże się materiał wykonania wirnika – metalowy będzie trwały i bardzo efektywny.

Podsumowanie

Dobra dmuchawa do liści to urządzenie ogrodowe, które znacząco skraca czas i zmniejsza wysiłek, jaki należy włożyć w regularne sprzątanie posesji z liści, ściętej trawy i innych zanieczyszczeń. Najtańszy produkt tego typu kupimy już za około 65 zł, najdroższy może kosztować nawet do 2500 zł.

Dmuchawa do liści opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Angelika
Angelika
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników, dlatego nie musisz już poświęcać swojego czasu na samodzielne czytanie setek komentarzy, aby dokonać rozsądnego wyboru.
POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić