Strona głównaDom i ogródPorządki w ogrodzieKtóra dmuchawa do liści jest najlepsza? Ranking 2024

Która dmuchawa do liści jest najlepsza? Ranking 2024 [TOP6]

Dmuchawa do liści to urządzenie, które znacząco ułatwia sprzątanie ogrodu jesienią. Pozwala na wygodne uprzątnięcie lekkich zanieczyszczeń z każdego rodzaju powierzchni, czyli również tam, gdzie nie sprawdzą się zwykłe grabie – na przykład na podjeździe wysypanym żwirem. Dzięki dmuchawie możemy zaoszczędzić czas i zmniejszyć wkład pracy, jakiego wymaga tradycyjna metoda sprzątania ogrodu.

Najlepsza dmuchawa do liści będzie produktem dopasowanym do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Aby ją wybrać, należy zastanowić się przede wszystkim nad sposobem jej zasilania oraz oferowanymi przez nią funkcjami. Nie bez znaczenia okaże się także ergonomiczna konstrukcja i waga produktu – oba te czynniki wpływają bowiem na komfort pracy z urządzeniem. Jak wybrać zatem najlepszą dmuchawę?

Dmuchawa do liści ranking:

Sprawdź podobne rankingi:

Dmuchawa do liści: rodzaje

Dmuchawy do liści mogą być urządzeniami zasilanymi na trzy sposoby: akumulatorowo, sieciowo i spalinowo. Wśród tych trzech typów najwygodniejsze w użytkowaniu są warianty akumulatorowe. Ich główną zaletą jest nieograniczony zasięg pracy, natomiast wadą stosunkowo duży ciężar (urządzenie + akumulator). Minusem korzystania z dmuchaw akumulatorowych będzie także ich czas pracy – jeśli posiadamy jedną baterię i duży ogród, bardzo możliwe, że nie nie uda nam się posprzątać go „na jednym ładowaniu”.

Drugi powszechnie stosowany rodzaj dmuchaw do liści to modele elektryczne, zasilane sieciowo. Ich atutem jest stosunkowo niska waga oraz względnie cicha praca, a także stała, wysoka wydajność. Za główną wadę tego typu produktów uznaje się z kolei dyskomfort związany z ciągnącym się za urządzeniem przewodem, który ogranicza zasięg pracy i może plątać się na przykład pomiędzy rosnącymi w ogrodzie drzewami.

Najmocniejsze i najbardziej efektywne w swojej pracy będą natomiast dmuchawy do liści spalinowe. Mają one bardzo dużą moc, ale są przy tym również głośne i generują szkodliwe spaliny. Ich minusem będzie także wyższa cena oraz konieczność zakupu paliwa, natomiast plusem wydajność, którą docenimy nawet podczas sprzątania podwórka z zalegających na nim kawałków gałęzi czy sypkiego śniegu.

Jak wybrać dmuchawę do liści?

Co jeszcze wpływa na skuteczność działania i komfort obsługi dmuchawy do liści? Kluczowe parametry to:

  • moc silnika – im ona wyższa, tym bardziej wydajna praca urządzenia, jednak w parze z dużą mocą idzie także większy hałas oraz wyższa cena. Wybierając produkt do niewielkiego ogrodu, nie decydujmy się zatem na modele o bardzo wysokiej mocy, gdyż nie wykorzystamy w pełni ich potencjału, a zwyczajnie przepłacimy.
  • prędkość przepływu powietrza – to parametr, który w bardziej praktyczny sposób opisuje, z jaką siłą nadmuch dmuchawy uderzy w znajdujące się na podłożu liście. Jeśli pragniemy stosować urządzenie do sprzątania liści suchych, wystarczająca prędkość przepływu powietrza to 200 km/godz. W przypadku liści mokrych oraz suchych gałązek parametr ten powinien oscylować pomiędzy 200 a 300 km/godz. Dmuchawa do cięższych zadań musi generować podmuch o prędkości większej niż 300 km/godz.
  • objętość przepływu powietrza – określana też jako wydajność czy efektywność dmuchawy. Parametr określa szerokość generowanego strumienia powietrza, a dokładniej kubaturę przestrzeni, wyrażoną w m3 na godzinę lub minutę. Małe i tanie dmuchawy będą oscylowały w tym przypadku w granicach 200 m3/godz. Duże i droższe mogą pozwalać na oczyszczanie nawet 800 m3 przestrzeni w ciągu godziny.
  • funkcje dodatkowe – wśród dodatkowych funkcji oferowanych przez dmuchawy do liści do najważniejszych zaliczymy przede wszystkim opcję regulacji prędkości przepływu powietrza wraz z możliwością blokady ustawień oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem.
  • ergonomia – na komfort pracy z dmuchawą ogrodową wpływa zarówno jej waga i wyważenie, jak i obecność takich elementów, jak wygodny uchwyt, pas nośny, szelki czy regulowanej długości rura. Ta ostatnia pozwala także na dostosowanie działania dmuchawy do potrzeb – rura skrócona obejmie większy obszar, zaś wydłużona będzie bardziej precyzyjna.

Dmuchawa do liści i odkurzacz do liści 2 w 1?

Dmuchawa do liści z funkcją odkurzacza to popularne i bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki takiemu urządzeniu możemy sprzątać ogród stopniowo lub gromadzić liście w jednym miejscu, a następnie zasysać je wszystkie do worka odkurzacza. W przypadku takich modeli produktów warto zwracać uwagę przede wszystkim na sposób przełączania dwóch trybów pracy, czyli funkcji dmuchawy na funkcję odkurzania i odwrotnie, a także na takie parametry, jak pojemność worka na liście czy moc ssąca.

Wartościową funkcją urządzenia 2 w 1 będzie również możliwość rozdrabiania zasysanych liści czy kawałków gałązek, co pozwoli nie tylko zmniejszyć ich objętość, ale także stworzyć gotową masę kompostową. Najistotniejszy przy tym rozwiązaniu okaże się materiał wykonania wirnika – metalowy będzie trwały i bardzo efektywny.

Ile kosztuje dmuchawa do liści?

Dobra dmuchawa do liści to urządzenie ogrodowe, które znacząco skraca czas pracy i zmniejsza wysiłek, jaki należy włożyć w regularne sprzątanie posesji z liści, ściętej trawy i innych zanieczyszczeń. Najtańszy produkt tego typu kupimy już za około 100 zł, najdroższy może kosztować nawet do 2500 zł.

Dmuchawa do liści: opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY