Strona głównaDom i ogródDmuchawy do liściDmuchawa do liści - ranking 2023

Dmuchawa do liści – ranking 2023

Dmuchawa do liści – jaką wybrać?

Sprawdź nasz najnowszy ranking:

 

Dmuchawa do liści to urządzenie, które znacząco ułatwia sprzątanie ogrodu jesienią. Pozwala na wygodne uprzątnięcie liści z każdego rodzaju powierzchni, czyli również tam, gdzie nie sprawdzą się zwykłe grabie – na przykład na podjeździe wysypanym żwirem. Dzięki dmuchawie możemy oszczędzić czas i zmniejszyć wkład pracy, jakiego wymaga tradycyjna metoda sprzątania ogrodu.

Najlepsza dmuchawa do liści będzie produktem dopasowanym do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Aby ją wybrać, należy zastanowić się przede wszystkim nad sposobem jej zasilania oraz oferowanymi przez nią funkcjami. Nie bez znaczenia okaże się także ergonomiczna konstrukcja i waga produktu – oba te czynniki wpływają bowiem na komfort pracy z urządzeniem.

Dmuchawa do liści ranking:

Ranking dmuchaw do liści to zestawienie produktów różnego typu – zasilanych silnikiem spalinowym i elektrycznym, przewodowych i bezprzewodowych, a także dwa w jednym, czyli z dodatkową funkcją odkurzania. Umieściliśmy w nim urządzenia popularne i cieszące się dobrymi opiniami, aby ułatwić wybór każdemu, kto pragnie wyposażyć się w najlepsze narzędzia ogrodowe.

 

1. Dmuchawa do liści Gardena ErgoJet 3000 9332-20

 

Gardena ErgoJet 3000 9332-20Dmuchawa do liści Gardena ErgoJet 3000 9332-20 to urządzenie o mocy aż 3000 W. Produkt jest zasilany elektrycznie Posiada 45-litrowy worek na liście oraz metalowy wirnik, który rozdrabnia małe odpadki podczas odkurzania. Model umożliwia szybką i bezwysiłkową zmianę z trybu dmuchania w odkurzanie i odwrotnie – bez użycia narzędzi.

Odkurzacz do liści ErgoJet posiada ergonomiczny uchwyt z miękkiego tworzywa i jest sprzedawany w zestawie ze skrobakiem do usuwania mokrych zanieczyszczeń. Dysponuje funkcją regulacji prędkości nadmuchu oraz rozdrabniania, które pozwala zredukować objętość odpadów nawet 16-krotnie. Produkt jest wygodny w obsłudze, dzięki odpowiednio wyważonemu środkowi ciężkości. Waży 4,8 kg.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma bardzo dużą moc. – Negatywne opinie dotyczą wagi produktu wraz z obecnymi już w worku liśćmi.
+ Jest wydajne i efektywne.  
+ Stosunkowo łatwo przełącza się z trybu dmuchawy w tryb odkurzania.  
+ Posiada pas, który optymalizuje jego ciężar.  

 

2. Dmuchawa do liści Bosch Gbl 18V-120 Box

 

Bosch Gbl 18V-120 BoxDmuchawa do liści Bosch Gbl 18V-120 Box to bezprzewodowe urządzenie zasilane akumulatorowo. Produkt posiada dyszę z pojemnikiem do odsysania pyłu z otworów, jednak nie dysponuje funkcją zasysania – nie jest odkurzaczem do liści, lecz wyłącznie dmuchawą. Urządzenie nie posiada akumulatora i ładowarki w zestawie, dlatego należy dokupić je osobno.

Dmuchawa wypuszcza powietrze z prędkością 270 km/h, co gwarantuje jej wydajność na poziomie 120000 l/h. Produkt waży jedynie 1,1 kg. Jest sprzedawany w zestawie z rurą teleskopową, dyszą standardową i dyszą do otworów z pojemnikiem. Posiada funkcję regulacji prędkości wydmuchu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest lekkie i wygodne w obsłudze. – Ma stosunkowo wysoką cenę, jak na oferowane funkcje.
+ Jest bardzo wydajne i efektywne. – Wymaga samodzielnego dokupienia akumulatora i ładowarki.
+ Ma kompaktową budowę.  

 

3. Dmuchawa do liści Ryobi RBV 26B

 

Dmuchawa do liści Ryobi RBV 26BDmuchawa do liści spalinowa Ryobi RBV 26B to urządzenie wyposażone w solidny silnik dwusuwowy o odpowiednim stosunku masy do mocy, wynoszącej 1000 W. Produkt posiada 40-litrowy worek na liście. Jego atutem jest także ergonomiczny kształt i funkcjonalne rozmieszczenie uchwytów, które zapewnia najwyższy komfort pracy.

Odkurzacz do liści Ryobi dysponuje silnikiem przyjaźniejszym naturze. Emituje on mniej spalin, jednocześnie gwarantując dużą wydajność i efektywność pracy. Prędkość wydmuchu powietrza w przypadku tego modelu wynosi bowiem aż 320 km/godz. Produkt posiada przepustnicę sterującą do płynnej regulacji prędkości. Sprzedawany jest w zestawie z olejem do silników, kluczem, rurą i tubą dmuchawy. Urządzenie posiada też funkcję rozdrabniania w stosunku 12:1.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo mocne i efektywne – zarówno jako dmuchawa, jak i odkurzacz. – Negatywne opinie dotyczą towarzyszących pracy dmuchawy wibracji, które zmniejszają komfort obsługi urządzenia.
+ Jest poręczne i dobrze leży w dłoniach.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

 

4. Dmuchawa do liści NAC VBE300-AS-G

 

Dmuchawa do liści NAC VBE300-AS-GDmuchawa do liści NAC VBE300-AS-G to zasilane elektrycznie urządzenie, wyposażone w silnik o mocy 3000 W. Produkt posiada worek o pojemności 45 litrów. Jego atutem jest łatwość opróżniania – wystarczy skorzystać w tym celu z wszytego w tkaninę suwaka. Odkurzacz do liści NAC dysponuje funkcją rozdrabniania, dzięki czemu zmniejsza objętość liści nawet do 10:1. Urządzenie posiada też ergonomiczny uchwyt i pasek podtrzymujący, co sprawia, że praca z dmuchawą może być bardziej komfortowa.

Produkt generuje podmuch powietrza o prędkości 100 – 270 km/h. Dysponuje funkcją regulacji, a jego wydajność oceniana jest na poziomie 13,5 m3/min. Dmuchawa ma masę 4 kg i jest odpowiednio wyważona.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie pełni rolę dmuchawy i odkurzacza. – Negatywne opinie dotyczą trwałości poszczególnych elementów produktu, wykonanych z tworzywa sztucznego.
+ Jest stosunkowo lekkie i łatwe w obsłudze. – Urządzenie nie radzi sobie zbyt dobrze z mokrymi liśćmi.
+ Posiada regulację mocy i teleskopowy kadłub, który dopasowuje się do wzrostu użytkownika.  
+ Ma przystępną cenę.  

 

5. Dmuchawa do liści HECHT 3050

 

Dmuchawa do liści HECHT 3050Dmuchawa do liści HECHT 3050 to urządzenie zasilane elektrycznie, dysponujące mocą 3500 W. Produkt został wyposażony w 45-litrowy worek na liście oraz wirnik, który rozdrabnia je i redukuje ich objętość w stosunku 10:1. Atutem modelu są kółka prowadzące oraz teleskopowa rura ssąca, której długość użytkownik może dostosować do swojego wzrostu. Urządzenie emituje podmuch o prędkości nawet 275 km/h. Dzięki regulowanej rękojeści i pasowi naramiennemu pozwala na komfortową pracę nawet w bardzo dużym ogrodzie.

Odkurzacz do liści marki Hecht gwarantuje wydajność na poziomie 13 m3 na minutę. Nie posiada jednak funkcji regulacji prędkości wydmuchu powietrza. Jego waga to 4,4 kg. Obudowa produktu została wykonana z tworzywa sztucznego.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma bardzo dużą moc. – Negatywne opinie dotyczą efektywności funkcji rozdrabniania.
+ Jest przystępne cenowo. – Produkt ma krótki przewód, dlatego wymaga dokupienia przedłużacza.
+ Dysponuje funkcją odkurzacza i dmuchawy.

Dmuchawa do liści – jak wybrać?

Dmuchawy do liści mogą być urządzeniami zasilanymi na trzy sposoby: akumulatorowo, sieciowo i spalinowo. Wśród tych trzech typów najpopularniejsze są warianty akumulatorowe. Ich główną zaletą jest nieograniczony zasięg pracy, natomiast wadą stosunkowo duży ciężar. Minusem korzystania z dmuchaw akumulatorowych będzie także ich czas pracy – jeśli posiadamy jedną baterię i duży ogród, bardzo możliwe, że nie nie uda nam się posprzątać go „na jednym ładowaniu”.

Drugi powszechnie stosowany rodzaj dmuchaw do liści to modele elektryczne, zasilane sieciowo. Ich atutem jest stosunkowo niska waga oraz względnie cicha praca, a także stała, wysoka wydajność. Za główną wadę tego typu produktów uznaje się z kolei dyskomfort związany z ciągnącym się za urządzeniem przewodem, który ogranicza zasięg pracy i może plątać się na przykład pomiędzy obecnymi w ogrodzie drzewami.

Najmocniejsze i najbardziej efektywne w swojej pracy będą natomiast dmuchawy do liści spalinowe. Mają one bardzo dużą moc, ale są przy tym również głośne i generują szkodliwe spaliny. Ich minusem będzie także wyższa cena oraz konieczność zakupu paliwa, natomiast plusem wydajność, którą docenimy nawet podczas sprzątania podwórka z zalegających na nim kawałków gałęzi czy sypkiego śniegu.

Co jeszcze wpływa na skuteczność działania i komfort obsługi dmuchawy do liści?

  • moc silnika – im ona wyższa, tym bardziej wydajna praca urządzenia, jednak w parze z dużą mocą idzie także większy hałas oraz wyższa cena. Wybierając produkt do niewielkiego ogrodu, nie decydujmy się zatem na modele o bardzo wysokiej mocy, gdyż nie wykorzystamy w pełni ich potencjału, a zwyczajnie przepłacimy.
  • prędkość przepływu powietrza – to parametr, który w bardziej praktyczny sposób opisuje, z jaką siła nadmuch dmuchawy uderzy w znajdujące się na podłożu liście. Jeśli pragniemy stosować urządzenie do sprzątania liści suchych, wystarczająca prędkość przepływu powietrza to 200 km/godz. W przypadku liści mokrych oraz suchych gałązek parametr ten powinien oscylować pomiędzy 200 a 300 km/godz. Dmuchawa do cięższych zadań musi generować podmuch o prędkości większej niż 300 km/godz.
  • objętość przepływu powietrza – określana też jako wydajność czy efektywność dmuchawy. Parametr określa szerokość generowanego strumienia powietrza, a dokładniej kubaturę przestrzeni, wyrażoną w m3 na godzinę. Małe i tanie dmuchawy będą oscylowały w tym przypadku w granicach 200 m3/godz. Duże i droższe mogą pozwalać na oczyszczanie nawet 800 m3 przestrzeni w ciągu godziny.
  • funkcje dodatkowe – wśród dodatkowych funkcji oferowanych przez dmuchawy do liści do najważniejszych zaliczymy przede wszystkim opcję regulacji prędkości przepływu powietrza wraz z możliwością blokady ustawień oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem.
  • ergonomia – na komfort pracy z dmuchawą ogrodową wpływa zarówno jej waga i wyważenie, jak i obecność takich elementów, jak wygodny uchwyt, pas nośny, szelki czy regulowanej długości rura. Ta ostatnia pozwala także na dostosowanie działania dmuchawy do potrzeb – rura skrócona obejmie większy obszar, zaś wydłużona będzie bardziej precyzyjna.

Dmuchawa do liści i odkurzacz do liści 2 w 1?

Dmuchawa do liści z funkcją odkurzacza to popularne i bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki takiemu urządzeniu możemy sprzątać ogród stopniowo lub gromadzić liście w jednym miejscu, a następnie zasysać je wszystkie do worka odkurzacza. W przypadku takich modelów produktów warto zwracać uwagę przede wszystkim na sposób przełączania dwóch trybów pracy, czyli funkcji dmuchawy na funkcję odkurzania i odwrotnie, a także na takie parametry, jak pojemność worka na liście czy moc ssąca.

Wartościową funkcją urządzenia 2 w 1 będzie również możliwość rozdrabiania zasysanych liści czy kawałków gałązek, co pozwoli nie tylko zmniejszyć ich objętość, ale także stworzyć gotową masę kompostową. Najistotniejszy przy tym rozwiązaniu okaże się materiał wykonania wirnika – metalowy będzie trwały i bardzo efektywny.

Podsumowanie

Dobra dmuchawa do liści to urządzenie ogrodowe, które znacząco skraca czas i zmniejsza wysiłek, jaki należy włożyć w regularne sprzątanie posesji z liści, ściętej trawy i innych zanieczyszczeń. Najtańszy produkt tego typu kupimy już za około 65 zł, najdroższy może kosztować nawet do 2500 zł.

Dmuchawa do liści opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać