Strona głównaDom i ogródNajlepsza glebogryzarka spalinowa - ranking 2023

Najlepsza glebogryzarka spalinowa – ranking 2023

Glebogryzarka spalinowa – dlaczego warto ją kupić?

Glebogryzarka spalinowa to urządzenie przeznaczone do wykonywania wielu prac ogrodniczych. Produkt ten wyposażony jest w obracające się ostrza i mocny silnik spalinowy, dzięki czemu bardzo skutecznie i szybko pozwala opracować nawet duże obszary ogrodów czy szklarni.

Glebogryzarki spalinowe są urządzeniami wielofunkcyjnymi. Umożliwiają spulchnianie i napowietrzanie gleby, poprawianie jej jakości i przygotowywanie podłoża pod siew różnego typu roślin. Są niezastąpione przy zakładaniu trawnika, grządek i rabat. Znacząco skracają czas pracy i zmniejszają wysiłek, jaki należałoby włożyć w pracę z tradycyjnymi narzędziami.

Co więcej, glebogryzarkę z odpowiednio umiejscowionym narzędziem roboczym wykorzystamy także do odśnieżania, aeracji, wertykulacji czy mieszania nawozów. Urządzenia te są zatem niezwykle praktyczne i znajdują zastosowanie przez cały rok.

Szukasz innego typu glebogryzarki? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Glebogryzarka spalinowa ranking:

Ranking glebogryzarek spalinowych to zestawienie wysokiej jakości produktów, cieszących się dobrymi opiniami. Sprawdź, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zapoznaj się z poradnikiem, który podpowie Ci, czym kierować się przy wyborze.

 

1. Glebogryzarka spalinowa NAC TIP80-196-M

NAC TIP80-196-MNAC TIP80-196-M to glebogryzarka z czterosuwowym silnikiem spalinowym o mocy 6.5 KM i pojemności 196 cm3. Urządzenie posiada dwa biegi – tył i przód. Pracuje z prędkością do 3600 obr/min. Jego atutem jest także metalowy korpus, zapewniający ochronę przed uszkodzeniami. Model oferuje regulację głębokości i szerokości pracy. Waży 61 kg.

Sprzęt wyposażono w 6 zestawów noży o maksymalnej średnicy cięcia 320 mm. Urządzenie może pracować na szerokości roboczej od 30 do 80 mm oraz na głębokości 16-32 cm. Nie posiada napędu. Ma za to jedno gumowe koło, które ułatwia prowadzenie.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc. – Nie posiada napędu.
+ Posiada dwa biegi.  
+ Oferuje duży zakres regulacji szerokości i głębokości pracy.  
+ Jest solidnie wykonane.  

 

2. Glebogryzarka spalinowa Hecht 750

Hecht 750Hecht 750 to glebogryzarka z napędem o mocy 6.5 KM, oferująca szerokość roboczą rzędu 50 cm. Sprzęt ma nowoczesną konstrukcję, a dzięki silnikowi czterosuwowi gwarantuje wydajną pracę. Doskonale sprawdza się tam, gdzie nie można posłużyć się ciągnikiem rolniczym. Ostrza tego modelu zagłębiają się w ziemię na maksymalnie 35 cm.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze i wytrzymałe. Posiada stalowe noże o średnicy 34 cm i osłonę ze stali, chroniącą przed kamieniami czy błotem. Dzięki dużym kołom z grubymi oponami dobrze prowadzi się po kazdym terenie. Atutem modelu jest także ergonomiczny uchwyt i regulacja głebokości roboczej w zakresie od 175 do 350 mm.

Sprzęt waży 68 kg, ale dzięki kołom nie stanowi to problemu. Produkt oferuje także bieg wsteczny. Glebogryzarka posiada 4 noże obracające się z prędkością od 180 do 220 obrotów na minutę.

Zalety: Wady:
+ Posiada napęd. – Gumowe koła urządzenia ślizgają się na podłożu.
+ Dysponuje biegiem wstecznym.  
+ Jest solidnie wykonane.  
+ Ma dużą moc.  

 

3. Glebogryzarka spalinowa Hecht 746R

Glebogryzarka spalinowa Hecht 746RHECHT 746 R to sprzęt wyposażony w silnik czterosuwowy o pojemności 150 cm3 i mocy 5 KM. Urządzenie posiada 24 noże tnące, umieszczone w 6 sekcjach. Ich średnica to 26 cm. Maszyna dysponuje regulacją szerokości pracy w zakresie od 36 do 60 cm. Jej prędkość obrotowa wynosi 91,3 obr./min.
Glebogryzarka posiada wzmocnioną ramę i obudowę przekładni, która chroni wnętrze przed uszkodzeniami. Produkt wyposażono także w kółko transportowe z opcją podnoszenia i opuszczania. Model ma zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem oraz ogranicznik głębokości. Maszyna jest jednobiegowa. Waży 36 kg. Nie posiada napędu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma dużą moc. – Negatywne opinie dotyczą nitowanych noży (trudne do wymiany).
+ Jest stosunkowo lekkie, dlatego łatwo się prowadzi.  
+ Posiada szeroki zakres regulacji pracy.  
+ Jest solidnie wykonane.  

 

4. Glebogryzarka spalinowa Cedrus GL03PRO LC

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GL03PRO LCCEDRUS GL03PRO to urządzenie wyposażone w silnik LONCIN o mocy 6.5 KM oraz pojemności 196 cm3. Noże sprzętu pracują z prędkością 190 obrotów na minutę. Model umożliwia również zmianę kierunku obrotu ostrzy (trzy biegi – 2 w przód i w tył). Maszyna oferuje szerokość roboczą 450 mm oraz głębokość maksymalnie 170 mm.

Urządzenie waży aż 92 kg. Posiada niezależny napęd. Jest wyposażone w 10 noży i miękkie, regulowane rączki, które ułatwiają sterowanie. Posiada także duże koła pneumatyczne.

Zalety: Wady:
+ Posiada mocny silnik. – Ma wysoką cenę.
+ Ma napęd i trzy biegi – Posiada za małe koła względem swojej wagi.
+ Jest solidnie wykonana.  

 

5. Glebogryzarka spalinowa EUROSYSTEMS Z8 Briggs&Stratton CR950

Glebogryzarka spalinowa EUROSYSTEMS Z8 Briggs&Stratton CR950Glebogryzarka spalinowa EUROSYSTEMS Z8 Briggs&Stratton CR950 to urządzenie wyposażone w wysokiej jakości silnik czterosuwowy Briggs&Stratton CR950 o mocy 5.4 KM oraz pojemności wynoszącej 208 cm3. Produkt posiada 24 noże obrotowe o średnicy 33 cm. Dodatkowo, istnieje także możliwość dokupienia wymiennych końcówek roboczych, współpracujących z tym modelem.

Glebogryzarka dysponuje trzema biegami – ma 2 biegi w przód i jeden bieg wsteczny. Jej szerokość robocza pracy wynosi 82 cm. Produkt posiada stalową obudowę. Waży aż 88 kg. Został wyposażony w koło transportowe, które ułatwia prowadzenie.

Zalety: Wady:
+ Glebogryzarka została wyposażona w mocny, wysokiej jakości silnik. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Zapewnia dużą szerokość pracy. – Jest bardzo ciężka.
+ Posiada aż trzy biegi.

Glebogryzarka spalinowa – jak wybrać?

Na rynku dostępne są glebogryzarki spalinowe kosztujące zarówno 500, jak i 5 000 zł. Cena nie zawsze mówi jednak o najwyższej jakości. Z pewnością nie stanowi też gwarancji, że sprzęt spełni wszystkie nasze oczekiwania. Najdroższe modele swoją cenę zawdzięczają zazwyczaj funkcji napędu – dzięki niemu nawet bardzo ciężkie produkty (duża waga bywa domeną glebogryzarek spalinowych) są stosunkowo wygodne i łatwe w prowadzeniu, a praca z nimi nie wiąże się z dużym wysiłkiem i przebiega bardzo sprawnie.

Nie zawsze najdroższa glebogryzarka będzie jednak tą najlepszą. Urządzenia tego typu warto dobierać przede wszystkim według swoich potrzeb, czyli wielkości terenu, na którym produkt ma pracować oraz jakości gleby. Na co zwracamy zatem szczególną uwagę przy wyborze?

  • moc – glebogryzarki spalinowe uchodzą za najmocniejsze, najbardziej efektywne modele glebogryzarek. Na stosunkowo niewielkich terenach wystarczający będzie produkt wyposażony w silnik o mocy 4 KM. Jeśli jednak mamy do czynienia z dużym ogrodem oraz silnie zbitą, gliniastą ziemią, wybierajmy warianty o mocy 5 – 6.5 KM. Takie urządzenia będą bardziej wydajne i z pewnością mniej awaryjne nawet podczas pracy w trudnych warunkach.
  • szerokość robocza – czyli obszar pracy glebogryzarki przy jednokrotnym przejeździe. Parametr ten powinien być uzależniony od ukształtowania i wielkości ogrodu. Dobieramy go więc proporcjonalnie. Przy małych i wąskich działkach sięgamy po modele o szerokości roboczej około 27 – 35 cm, gdyż będą one odpowiednio zwrotne i wygodne w obsłudze. Na większym terenie konieczny okaże się wybór urządzenia o szerokości większej niż 45 cm. Mniejsze modele w praktyce nie zdadzą egzaminu – praca z nimi będzie bowiem niezwykle czasochłonna. Na rynku dostępne są także glebogryzarki spalinowe z regulowaną szerokością roboczą. Takie produkty będą najbardziej uniwersalne.
  • głębokość pracy – określana także jako średnica noży. Przy małych urządzeniach wynosi zazwyczaj około 13 – 15 cm. Mniejsze glebogryzarki sprawdzą się więc podczas zakładania rabat i grządek. Jeśli użytkownik planuje natomiast siew roślin o bardziej rozbudowanym systemie korzeniowym, korzystniejszy będzie wybór glebogryzarki pracującej na głębokości około 33 – 35 cm, co stanowi domenę większych i mocniejszych urządzeń. Podobnie jak w przypadku szerokości roboczej, na rynku dostępne są także produkty z funkcją regulacji głębokości pracy – takie modele spełnią oczekiwania najbardziej wymagających.
  • umiejscowienie urządzenia roboczego – bardziej uniwersalne są glebogryzarki spalinowe z urządzeniem roboczym zamontowanym z przodu, ponieważ można zamieniać je na inne elementy, takie jak brony czy obsypnik. Zaletą glebogryzarek z urządzeniem roboczym umiejscowionym z tyłu będzie natomiast większa moc i wydajność, pożądane na dużym terenie.
  • koła – mniejsze glebogryzarki rzadko wyposażane bywają w koła. Pojedyncze koło transportowe jest zaś niezbędne w przypadku urządzeń o stosunkowo dużej wadze, gdyż znacząco ułatwia obsługę sprzętu. Najcięższe modele mogą posiadać nawet dwa duże i szerokie koła, dzięki którym dużo wygodniej jest prowadzić je i transportować.
  • bieg wsteczny – to funkcja niezwykle ułatwiająca cofanie i zawracanie bardzo ciężkich urządzeń.
  • regulowana rączka/kierownica – to funkcja, która pozwala dostosować wysokość urządzenia do wzrostu każdego użytkownika.
  • waga – glebogryzarki spalinowe należą do urządzeń o bardzo dużej masie. Te najmniejsze ważą zazwyczaj maksymalnie 30 kg. Ich zaletą jest łatwość obsługi i przechowywania, natomiast wadą mniejsza efektywność, dlatego tego typu modele sprawdzą się wyłącznie na niewielkich terenach. Duże i wydajne glebogryzarki spalinowe mogą ważyć nawet ponad 50 kg. Im większy ich ciężar, tym trudniejsze prowadzenie, wobec czego przy takich produktach obowiązkowymi elementami są koła transportowe i/lub napęd.

Podsumowanie

Glebogryzarki spalinowe to najmocniejsze i najbardziej wydajne modele glebogryzarek dostępnych na rynku. Ich zaletą jest nieograniczony zasięg pracy, natomiast wadą generowanie szkodliwych spalin i hałasu. Mimo to, produkty tego typu cieszą się dużą popularnością, którą zawdzięczają przede wszystkim swojej wielofunkcyjności. Dobra glebogryzarka sprawdzi się bowiem przy wielu pracach ogrodowych przeprowadzanych w każdym sezonie.

Glebogryzarka spalinowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić