Strona głównaDom i ogródNajlepsza glebogryzarka spalinowa

Najlepsza glebogryzarka spalinowa

Glebogryzarka spalinowa – dlaczego warto ją kupić?

Glebogryzarka spalinowa to urządzenie przeznaczone do wykonywania wielu prac ogrodniczych. Produkt ten wyposażony jest w obracające się ostrza i mocny silnik spalinowy, dzięki czemu bardzo skutecznie i szybko pozwala opracować nawet duże obszary ogrodów czy szklarni.

Glebogryzarki spalinowe są urządzeniami wielofunkcyjnymi. Umożliwiają spulchnianie i napowietrzanie gleby, poprawianie jej jakości i przygotowywanie podłoża pod siew różnego typu roślin. Są niezastąpione przy zakładaniu trawnika, grządek i rabat. Znacząco skracają czas pracy i zmniejszają wysiłek, jaki należałoby włożyć w pracę z tradycyjnymi narzędziami.

Co więcej, glebogryzarkę z odpowiednio umiejscowionym narzędziem roboczym wykorzystamy także do odśnieżania, aeracji, wertykulacji czy mieszania nawozów. Urządzenia te są zatem niezwykle praktyczne i znajdują zastosowanie przez cały rok.

Szukasz innego typu glebogryzarki? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Glebogryzarka spalinowa ranking:

Ranking glebogryzarek spalinowych to zestawienie wysokiej jakości produktów, cieszących się dobrymi opiniami. Sprawdź, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zapoznaj się z poradnikiem, który podpowie Ci, czym kierować się przy wyborze.

Glebogryzarka spalinowa Nac TIP36-118-DN

Nac TIP36-118-DN


Sprawdź produkt w sklepie:

Glebogryzarka spalinowa Nac TIP36-118-DN to urządzenie wyposażone w silnik czterosuwowy o mocy 3.5 KM oraz pojemności 118 cm3. Produkt zapewnia szerokość roboczą pracy wynoszącą 36 cm. Jego noże docierają na głębokość 26 cm. Glebogryzarka waży 34 kg.

Urządzenie posiada koła ułatwiające transport oraz dwa uchwyty do wygodnego prowadzenia. Produkt dysponuje funkcją regulowanej wysokości. Posiada stalową obudowę i cztery noże w kształcie gwiazdy. Glebogryzarka nie posiada napędu. Jej zbiornik mieści 1,4 litra paliwa.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma optymalną moc. – Częstą wadą fabryczną produktu jest nieprzenoszenie napędu na noże glebogryzarki.
+ Posiada funkcję regulacji wysokości i koło transportowe.
+ Charakteryzuje się korzystnym stosunkiem jakości do ceny.
+ Jest stosunkowo lekkie i łatwe w prowadzeniu.

Glebogryzarka spalinowa ACTIVE AC 450

ACTIVE AC 450


Sprawdź produkt w sklepie:

Glebogryzarka spalinowa ACTIVE AC 450 to urządzenie wyposażone w silnik o mocy 3.3 KM i pojemności 130 cm3. Produkt posiada obracające się ostrza, które pracują nawet wtedy, kiedy sam sprzęt pozostaje bez ruchu, co okazuje się doskonałym rozwiązaniem na małych terenach, gdzie trudniej jest wygodnie manewrować.

Glebogryzarka posiada regulowaną w zakresie 450 – 650 mm szerokość pracy. Została wyposażona w 24 noże o maksymalnej średnicy cięcia wynoszącej 250 mm. Produkt waży 36 kg, ale jest przy tym wygodny w obsłudze i łatwy w transporcie. Ma solidną metalową obudowę i dysponuje jednym biegiem do przodu.

Zalety: Wady:
+ Glebogryzarka wyróżnia się dobrym stosunkiem jakości do ceny. – Posiada tylko jeden bieg.
+ Dysponuje mocnym silnikiem.
+ Oferuje duży zakres regulacji szerokości pracy.

Glebogryzarka spalinowa LONCIN 550 Loncion G200F

Glebogryzarka spalinowa LONCIN 550 Loncion G200F


Sprawdź produkt w sklepie:

Glebogryzarka spalinowa LONCIN 550 Loncion G200F to urządzenie wyposażone w silnik czterosuwowy o mocy aż 5.6 KM i pojemności 196 cm3. Produkt posiada szerokość roboczą pracy wynoszącą aż 82 cm. Jego noże pracują natomiast na maksymalnej głębokości 10 cm. Glebogryzarka ma łatwą w regulacji dźwignię gazu oraz dodatkową dźwignię sprzęgła z funkcją automatycznego blokowania.

Urządzenie waży aż 60 kg. Posiada 24 noże i dwa biegi – w przód i w tył. Dzięki metalowej obudowie jest solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Produkt dysponuje funkcją regulacji wysokości i poziomu kierownicy oraz blokadą tychże ustawień. Posiada też koło transportowe, które ułatwia prowadzenie urządzenia. Glebogryzarka nie ma napędu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie dysponuje bardzo dużą mocą. – Negatywne opinie dotyczą dużej wagi produktu.
+ Posiada dwa biegi.
+ Zapewnia dużą szerokość pracy.
+ Dostosowuje się do wzrostu użytkownika.

Glebogryzarka spalinowa EUROSYSTEMS ES984001060 Honda GP 160

Glebogryzarka spalinowa EUROSYSTEMS ES984001060 Honda GP 160


Sprawdź produkt w sklepie:

Glebogryzarka spalinowa EUROSYSTEMS ES984001060 Honda GP 160 to urządzenie wyposażone w czterosuwowy silnik Honda o mocy 4.8 KM i pojemności 163 cm3. Produkt posiada 16 noży i szerokość roboczą wynoszącą 50 cm. Glebogryzarka dysponuje też dwubiegową skrzynią, czyli jednym biegiem do przodu i jednym biegiem wstecznym.

Urządzenie posiada kierownicę z regulacją wysokości oraz duże koła, które ułatwiają prowadzenie i przenoszenie sprzętu. Produkt został wyposażony również w ergonomiczne elementy sterujące. Glebogryzarka ma dobrej jakości stalową obudowę. Waży 71 kg. Jej maksymalna średnica cięcia wynosi 320 mm. Urządzenie posiada napęd, co znacząco zmniejsza wysiłek, jaki należy włożyć w jego obsługę.

Zalety: Wady:
+ Produkt dysponuje mocnym i niezawodnym silnikiem. – Glebogryzarka ma bardzo wysoką cenę.
+ Posiada napęd i szerokie koła transportowe.
+ Dzięki regulacji dostosowuje się do wzrostu użytkownika.

Glebogryzarka spalinowa EUROSYSTEMS Z8 Briggs&Stratton CR950

Glebogryzarka spalinowa EUROSYSTEMS Z8 Briggs&Stratton CR950


Sprawdź produkt w sklepie:

Glebogryzarka spalinowa EUROSYSTEMS Z8 Briggs&Stratton CR950 to urządzenie wyposażone w wysokiej jakości silnik czterosuwowy Briggs&Stratton CR950 o mocy 5.4 KM oraz pojemności wynoszącej 208 cm3. Produkt posiada 24 noże obrotowe o średnicy 33 cm. Dodatkowo, istnieje także możliwość dokupienia wymiennych końcówek roboczych, współpracujących z tym modelem.

Glebogryzarka dysponuje trzema biegami – ma 2 biegi w przód i jeden bieg wsteczny. Jej szerokość robocza pracy wynosi 82 cm. Produkt posiada stalową obudowę. Waży aż 88 kg. Został wyposażony w koło transportowe, które ułatwia prowadzenie.

Zalety: Wady:
+ Glebogryzarka została wyposażona w mocny, wysokiej jakości silnik. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Zapewnia dużą szerokość pracy. – Jest bardzo ciężka.
+ Posiada aż trzy biegi.

Glebogryzarka spalinowa – jak wybrać?

Na rynku dostępne są glebogryzarki spalinowe kosztujące zarówno 500, jak i 5 000 zł. Cena nie zawsze mówi jednak o najwyższej jakości. Z pewnością nie stanowi też gwarancji, że sprzęt spełni wszystkie nasze oczekiwania. Najdroższe modele swoją cenę zawdzięczają zazwyczaj funkcji napędu – dzięki niemu nawet bardzo ciężkie produkty (duża waga bywa domeną glebogryzarek spalinowych) są stosunkowo wygodne i łatwe w prowadzeniu, a praca z nimi nie wiąże się z dużym wysiłkiem i przebiega bardzo sprawnie.

Nie zawsze najdroższa glebogryzarka będzie jednak tą najlepszą. Urządzenia tego typu warto dobierać przede wszystkim według swoich potrzeb, czyli wielkości terenu, na którym produkt ma pracować oraz jakości gleby. Na co zwracamy zatem szczególną uwagę przy wyborze?

  • moc – glebogryzarki spalinowe uchodzą za najmocniejsze, najbardziej efektywne modele glebogryzarek. Na stosunkowo niewielkich terenach wystarczający będzie produkt wyposażony w silnik o mocy 4 KM. Jeśli jednak mamy do czynienia z dużym ogrodem oraz silnie zbitą, gliniastą ziemią, wybierajmy warianty o mocy 5 – 6.5 KM. Takie urządzenia będą bardziej wydajne i z pewnością mniej awaryjne nawet podczas pracy w trudnych warunkach.
  • szerokość robocza – czyli obszar pracy glebogryzarki przy jednokrotnym przejeździe. Parametr ten powinien być uzależniony od ukształtowania i wielkości ogrodu. Dobieramy go więc proporcjonalnie. Przy małych i wąskich działkach sięgamy po modele o szerokości roboczej około 27 – 35 cm, gdyż będą one odpowiednio zwrotne i wygodne w obsłudze. Na większym terenie konieczny okaże się wybór urządzenia o szerokości większej niż 45 cm. Mniejsze modele w praktyce nie zdadzą egzaminu – praca z nimi będzie bowiem niezwykle czasochłonna. Na rynku dostępne są także glebogryzarki spalinowe z regulowaną szerokością roboczą. Takie produkty będą najbardziej uniwersalne.
  • głębokość pracy – określana także jako średnica noży. Przy małych urządzeniach wynosi zazwyczaj około 13 – 15 cm. Mniejsze glebogryzarki sprawdzą się więc podczas zakładania rabat i grządek. Jeśli użytkownik planuje natomiast siew roślin o bardziej rozbudowanym systemie korzeniowym, korzystniejszy będzie wybór glebogryzarki pracującej na głębokości około 33 – 35 cm, co stanowi domenę większych i mocniejszych urządzeń. Podobnie jak w przypadku szerokości roboczej, na rynku dostępne są także produkty z funkcją regulacji głębokości pracy – takie modele spełnią oczekiwania najbardziej wymagających.
  • umiejscowienie urządzenia roboczego – bardziej uniwersalne są glebogryzarki spalinowe z urządzeniem roboczym zamontowanym z przodu, ponieważ można zamieniać je na inne elementy, takie jak brony czy obsypnik. Zaletą glebogryzarek z urządzeniem roboczym umiejscowionym z tyłu będzie natomiast większa moc i wydajność, pożądane na dużym terenie.
  • koła – mniejsze glebogryzarki rzadko wyposażane bywają w koła. Pojedyncze koło transportowe jest zaś niezbędne w przypadku urządzeń o stosunkowo dużej wadze, gdyż znacząco ułatwia obsługę sprzętu. Najcięższe modele mogą posiadać nawet dwa duże i szerokie koła, dzięki którym dużo wygodniej jest prowadzić je i transportować.
  • bieg wsteczny – to funkcja niezwykle ułatwiająca cofanie i zawracanie bardzo ciężkich urządzeń.
  • regulowana rączka/kierownica – to funkcja, która pozwala dostosować wysokość urządzenia do wzrostu każdego użytkownika.
  • waga – glebogryzarki spalinowe należą do urządzeń o bardzo dużej masie. Te najmniejsze ważą zazwyczaj maksymalnie 30 kg. Ich zaletą jest łatwość obsługi i przechowywania, natomiast wadą mniejsza efektywność, dlatego tego typu modele sprawdzą się wyłącznie na niewielkich terenach. Duże i wydajne glebogryzarki spalinowe mogą ważyć nawet ponad 50 kg. Im większy ich ciężar, tym trudniejsze prowadzenie, wobec czego przy takich produktach obowiązkowymi elementami są koła transportowe i/lub napęd.

Podsumowanie

Glebogryzarki spalinowe to najmocniejsze i najbardziej wydajne modele glebogryzarek dostępnych na rynku. Ich zaletą jest nieograniczony zasięg pracy, natomiast wadą generowanie szkodliwych spalin i hałasu. Mimo to, produkty tego typu cieszą się dużą popularnością, którą zawdzięczają przede wszystkim swojej wielofunkcyjności. Dobra glebogryzarka sprawdzi się bowiem przy wielu pracach ogrodowych przeprowadzanych w każdym sezonie.

Glebogryzarka spalinowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!