Strona głównaDom i ogródGlebogryzarkiNajlepsza glebogryzarka spalinowa - ranking 2024

Najlepsza glebogryzarka spalinowa – ranking 2024 [TOP5]

Glebogryzarka spalinowa – dlaczego warto ją kupić?

Glebogryzarka spalinowa to urządzenie przeznaczone do wykonywania wielu prac ogrodniczych. Produkt ten wyposażony jest w obracające się ostrza i mocny silnik spalinowy, dzięki czemu bardzo skutecznie i szybko pozwala opracować nawet duże obszary ogrodów czy szklarni.

Glebogryzarki spalinowe są urządzeniami wielofunkcyjnymi. Umożliwiają spulchnianie i napowietrzanie gleby, poprawianie jej jakości i przygotowywanie podłoża pod siew różnego typu roślin. Są niezastąpione przy zakładaniu trawnika, grządek i rabat. Znacząco skracają czas pracy i zmniejszają wysiłek, jaki należałoby włożyć w pracę z tradycyjnymi narzędziami.

Co więcej, glebogryzarkę z odpowiednio umiejscowionym narzędziem roboczym wykorzystamy także do odśnieżania, aeracji, wertykulacji czy mieszania nawozów. Urządzenia te są zatem niezwykle praktyczne i znajdują zastosowanie przez cały rok.

Szukasz innego typu glebogryzarki? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Glebogryzarka spalinowa ranking:

Ranking glebogryzarek spalinowych to zestawienie wysokiej jakości produktów, cieszących się dobrymi opiniami. Sprawdź, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zapoznaj się z poradnikiem, który podpowie Ci, czym kierować się przy wyborze.

1. Glebogryzarka spalinowa NAC TIP80-196-M

NAC TIP80-196-M



NAC TIP80-196-M to glebogryzarka z czterosuwowym silnikiem spalinowym o mocy 6.5 KM i pojemności 196 cm3. Urządzenie posiada dwa biegi – tył i przód. Pracuje z prędkością do 3600 obr/min. Jego atutem jest także metalowy korpus, zapewniający ochronę przed uszkodzeniami. Model oferuje regulację głębokości i szerokości pracy. Waży 61 kg.

Sprzęt wyposażono w 6 zestawów noży o maksymalnej średnicy cięcia 320 mm. Urządzenie może pracować na szerokości roboczej od 30 do 80 mm oraz na głębokości 16-32 cm. Nie posiada napędu. Ma za to jedno gumowe koło, które ułatwia prowadzenie.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc. – Nie posiada napędu.
+ Posiada dwa biegi.  
+ Oferuje duży zakres regulacji szerokości i głębokości pracy.  
+ Jest solidnie wykonane.  

2. Glebogryzarka spalinowa Hecht 750

Hecht 750



Hecht 750 to glebogryzarka z napędem o mocy 6.5 KM, oferująca szerokość roboczą rzędu 50 cm. Sprzęt ma nowoczesną konstrukcję, a dzięki silnikowi czterosuwowi gwarantuje wydajną pracę. Doskonale sprawdza się tam, gdzie nie można posłużyć się ciągnikiem rolniczym. Ostrza tego modelu zagłębiają się w ziemię na maksymalnie 35 cm.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze i wytrzymałe. Posiada stalowe noże o średnicy 34 cm i osłonę ze stali, chroniącą przed kamieniami czy błotem. Dzięki dużym kołom z grubymi oponami dobrze prowadzi się po kazdym terenie. Atutem modelu jest także ergonomiczny uchwyt i regulacja głebokości roboczej w zakresie od 175 do 350 mm.

Sprzęt waży 68 kg, ale dzięki kołom nie stanowi to problemu. Produkt oferuje także bieg wsteczny. Glebogryzarka posiada 4 noże obracające się z prędkością od 180 do 220 obrotów na minutę.

Zalety: Wady:
+ Posiada napęd. – Gumowe koła urządzenia ślizgają się na podłożu.
+ Dysponuje biegiem wstecznym.  
+ Jest solidnie wykonane.  
+ Ma dużą moc.  

3. Glebogryzarka spalinowa HORTMASZ HGS 550

HORTMASZ HGS 550



HORTMASZ HGS 550 to glebogryzarka spalinowa z silnikiem 4-suwowym o pojemności 196 cm³ i mocy maksymalnej 5 KM. Maszynę wyposażono w żeliwną tuleję cylindra i wysokiej jakości filtr, dlatego sprzęt pracuje dobrze nawet przy dużym zapyleniu.

Urządzenie posiada napęd łańcuchowo-pasowy, dzięki czemu jest zabezpieczone przed przeciążeniami i może pracować w obu kierunkach, czyli do przodu i do tyłu. Silnik glebogryzarki osiąga maksymalną prędkość 3600 obrotów na minutę. Sprzęt dysponuje dwoma biegami: 1 do przodu i 1 do tyłu. Waży 46 kg.

Maszyna może pochwalić się wygodnie wyprofilowanymi rączkami oraz 4 motykami, które obracają się z prędkością 114 obrotów na minutę przy pracy w kierunku do przodu lub z prędkością 54 obrotów przy pracy w tył.

Urządzenie posiada 6 zestawów noży po 4 sztuki. Oferuje szerokość roboczą 84 cm. Jego atutem jest stalowa obudowa. Maszyna generuje hałas o natężeniu do 97 dB.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Według niektórych opinii instrukcja dołączona do maszyny nie pomaga w samodzielnym złożeniu sprzętu.
+ Posiada bieg wsteczny.  
+ Ma dużą moc.  
+ Jest łatwa w montażu.  

4. Glebogryzarka spalinowa Cedrus GL03PRO LC

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GL03PRO LC



CEDRUS GL03PRO to urządzenie wyposażone w silnik LONCIN o mocy 6.5 KM oraz pojemności 196 cm3. Noże sprzętu pracują z prędkością 190 obrotów na minutę. Model umożliwia również zmianę kierunku obrotu ostrzy (trzy biegi – 2 w przód i w tył). Maszyna oferuje szerokość roboczą 450 mm oraz głębokość maksymalnie 170 mm.

Urządzenie waży aż 92 kg. Posiada niezależny napęd. Jest wyposażone w 10 noży i miękkie, regulowane rączki, które ułatwiają sterowanie. Posiada także duże koła pneumatyczne.

Zalety: Wady:
+ Posiada mocny silnik. – Ma wysoką cenę.
+ Ma napęd i trzy biegi – Posiada za małe koła względem swojej wagi.
+ Jest solidnie wykonana.  

5. Glebogryzarka spalinowa GREENSO GB902-L Loncin G200FA

GREENSO GB902-L Loncin G200FA



GREENSO GB902-L to glebogryzarka ze stalową obudową, wyposażona w koła transportowe o średnicy 33 cm. Urządzenie korzysta z silnika 4-suwowego o pojemności 196 cm3 i mocy maksymalnej 6,5 KM.

Maszyna generuje hałas na poziomie do 98 dB. Posiada dwa biegi: jeden do przodu i jeden do tyłu. Jest wyposażona w 4 zestawy noży, czyli w 12 elementów tnących łącznie. Jej szerokość robocza wynosi 50 cm.

Sprzęt posiada napęd. Waży 70 kg. Ma zbiornik na paliwo o pojemności 3,6 litra.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Ma dużą moc. – Jest bardzo ciężka.
+ Posiada dwa biegi.  

Glebogryzarka spalinowa – jak wybrać?

Na rynku dostępne są glebogryzarki spalinowe kosztujące zarówno 500, jak i 5 000 zł. Cena nie zawsze mówi jednak o najwyższej jakości. Z pewnością nie stanowi też gwarancji, że sprzęt spełni wszystkie nasze oczekiwania. Najdroższe modele swoją cenę zawdzięczają zazwyczaj funkcji napędu – dzięki niemu nawet bardzo ciężkie produkty (duża waga bywa domeną glebogryzarek spalinowych) są stosunkowo wygodne i łatwe w prowadzeniu, a praca z nimi nie wiąże się z dużym wysiłkiem i przebiega bardzo sprawnie.

Nie zawsze najdroższa glebogryzarka będzie jednak tą najlepszą. Urządzenia tego typu warto dobierać przede wszystkim według swoich potrzeb, czyli wielkości terenu, na którym produkt ma pracować oraz jakości gleby. Na co zwracamy zatem szczególną uwagę przy wyborze?

  • moc – glebogryzarki spalinowe uchodzą za najmocniejsze, najbardziej efektywne modele glebogryzarek. Na stosunkowo niewielkich terenach wystarczający będzie produkt wyposażony w silnik o mocy 4 KM. Jeśli jednak mamy do czynienia z dużym ogrodem oraz silnie zbitą, gliniastą ziemią, wybierajmy warianty o mocy 5 – 6.5 KM. Takie urządzenia będą bardziej wydajne i z pewnością mniej awaryjne nawet podczas pracy w trudnych warunkach.
  • szerokość robocza – czyli obszar pracy glebogryzarki przy jednokrotnym przejeździe. Parametr ten powinien być uzależniony od ukształtowania i wielkości ogrodu. Dobieramy go więc proporcjonalnie. Przy małych i wąskich działkach sięgamy po modele o szerokości roboczej około 27 – 35 cm, gdyż będą one odpowiednio zwrotne i wygodne w obsłudze. Na większym terenie konieczny okaże się wybór urządzenia o szerokości większej niż 45 cm. Mniejsze modele w praktyce nie zdadzą egzaminu – praca z nimi będzie bowiem niezwykle czasochłonna. Na rynku dostępne są także glebogryzarki spalinowe z regulowaną szerokością roboczą. Takie produkty będą najbardziej uniwersalne.
  • głębokość pracy – określana także jako średnica noży. Przy małych urządzeniach wynosi zazwyczaj około 13 – 15 cm. Mniejsze glebogryzarki sprawdzą się więc podczas zakładania rabat i grządek. Jeśli użytkownik planuje natomiast siew roślin o bardziej rozbudowanym systemie korzeniowym, korzystniejszy będzie wybór glebogryzarki pracującej na głębokości około 33 – 35 cm, co stanowi domenę większych i mocniejszych urządzeń. Podobnie jak w przypadku szerokości roboczej, na rynku dostępne są także produkty z funkcją regulacji głębokości pracy – takie modele spełnią oczekiwania najbardziej wymagających.
  • umiejscowienie urządzenia roboczego – bardziej uniwersalne są glebogryzarki spalinowe z urządzeniem roboczym zamontowanym z przodu, ponieważ można zamieniać je na inne elementy, takie jak brony czy obsypnik. Zaletą glebogryzarek z urządzeniem roboczym umiejscowionym z tyłu będzie natomiast większa moc i wydajność, pożądane na dużym terenie.
  • koła – mniejsze glebogryzarki rzadko wyposażane bywają w koła. Pojedyncze koło transportowe jest zaś niezbędne w przypadku urządzeń o stosunkowo dużej wadze, gdyż znacząco ułatwia obsługę sprzętu. Najcięższe modele mogą posiadać nawet dwa duże i szerokie koła, dzięki którym dużo wygodniej jest prowadzić je i transportować.
  • bieg wsteczny – to funkcja niezwykle ułatwiająca cofanie i zawracanie bardzo ciężkich urządzeń.
  • regulowana rączka/kierownica – to funkcja, która pozwala dostosować wysokość urządzenia do wzrostu każdego użytkownika.
  • waga – glebogryzarki spalinowe należą do urządzeń o bardzo dużej masie. Te najmniejsze ważą zazwyczaj maksymalnie 30 kg. Ich zaletą jest łatwość obsługi i przechowywania, natomiast wadą mniejsza efektywność, dlatego tego typu modele sprawdzą się wyłącznie na niewielkich terenach. Duże i wydajne glebogryzarki spalinowe mogą ważyć nawet ponad 50 kg. Im większy ich ciężar, tym trudniejsze prowadzenie, wobec czego przy takich produktach obowiązkowymi elementami są koła transportowe i/lub napęd.

Podsumowanie

Glebogryzarki spalinowe to najmocniejsze i najbardziej wydajne modele glebogryzarek dostępnych na rynku. Ich zaletą jest nieograniczony zasięg pracy, natomiast wadą generowanie szkodliwych spalin i hałasu. Mimo to, produkty tego typu cieszą się dużą popularnością, którą zawdzięczają przede wszystkim swojej wielofunkcyjności. Dobra glebogryzarka sprawdzi się bowiem przy wielu pracach ogrodowych przeprowadzanych w każdym sezonie.

Glebogryzarka spalinowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika
Angelika
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników, dlatego nie musisz już poświęcać swojego czasu na samodzielne czytanie setek komentarzy, aby dokonać rozsądnego wyboru.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd