Strona główna AGD Najlepsza podkaszarka elektryczna

Najlepsza podkaszarka elektryczna

Podkaszarka elektryczna – jaka najlepsza?

Podkaszarka elektryczna to urządzenie dedykowane najbardziej wymagającym użytkownikom. Produkty tego typu są wydajne i efektywne, a także znacznie bardziej ekologiczne niż modele spalinowe. Nie wymagają ładowania ani wymiany akumulatora, ale zasięg ich pracy ograniczony jest przez długość przewodu zasilającego.

Najważniejszym elementem kosy elektrycznej jest jej silnik, na którym należy skupić największą uwagę. To od niego w głównej mierze zależy, czy urządzenie poradzi sobie z pracami ogrodowymi, do których pragniemy je przeznaczyć. Minimalna moc podkaszarki elektrycznej powinna wynosić zatem przynajmniej 400 W – naturalnie, im więcej, tym lepiej.

Szukasz innego typu podkaszarki? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

 • Ranking podkaszarek akumulatorowych
 • Ranking podkaszarek spalinowych
 • Podkaszarka elektryczna ranking:

  Ranking podkaszarek elektrycznych to zestawienie pięciu popularnych, dobrej jakości produktów o różnej mocy i funkcjonalności. Przedstawiamy w nim podstawowe parametry urządzeń oraz cechy, które wyróżniają je na rynku i skłaniają do zakupu. Sprawdź, która podkaszarka najlepiej spełnia Twoje oczekiwania!

Podkaszarka elektryczna NAC TE55-DW

NAC TE55-DW


Sprawdź produkt w sklepie:

Podkaszarka elektryczna NAC TE55-DW to urządzenie wyposażone w silnik elektryczny o mocy 550 W. Jego maksymalna prędkość obrotowa wynosi aż 10 000 obr/min. Produkt posiada drążek teleskopowy z regulacją w zakresie od 90 do 120 cm długości, a także pochylaną rękojeść główną, która dostosowuje się do wzrostu użytkownika.

Podkaszarka dysponuje automatyczną głowicą żyłkową o szerokości pracy 30 cm. Przystosowana jest do obsługi nici grubości 1,6 mm. Dolna część urządzenia została wyposażona w regulację kąta nachylenia względem rękojeści oraz obrotowe kółko. Produkt waży 2,3 kg. Posiada też zabezpieczenie przed wodą – stopień ochrony IPX4.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest lekkie i wygodne w użyciu. – Negatywne opinie dotyczą błędnego (fabrycznego) nawinięcia żyłki.
+ Dysponuje optymalną mocą.
+ Jest estetycznie i solidnie wykonane.
+ Ma bardzo przystępną cenę.

Podkaszarka elektryczna Fieldmann FZS 2050 E 50001616

Fieldmann FZS 2050 E 50001616


Sprawdź produkt w sklepie:

Podkaszarka elektryczna Fieldmann FZS 2050 E 50001616 to kosa żyłkowa wyposażona w silnik elektryczny o mocy 1400 W. Produkt posiada teleskopowy uchwyt oraz pas podtrzymujący. Jego waga to 6 kg. Urządzenie pracuje w oparciu o dwie półautomatycznie wysuwane żyłki, zapewniające szerokość koszenia 420 mm. Ich średnica to 1,6 mm.

Podkaszarka może zostać wyposażona w stalową tarczę trójzębną, która pozwoli na wycinanie młodych drzewek i twardych krzewów. Posiada opcję rozdzielania wału, dzięki czemu jest wygodna w przechowywaniu i transporcie.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest mocne i efektywne. – Negatywne opinie dotyczą dużej wagi produktu.
+ Oferuje dużą szerokość koszenia.
+ Jest łatwe w obsłudze i przechowywaniu.

Podkaszarka elektryczna VERTO 52G547

Podkaszarka elektryczna VERTO 52G547


Sprawdź produkt w sklepie:

Podkaszarka elektryczna VERTO 52G547 to urządzenie o mocy 600 W, wyposażone w żyłkę o szerokości roboczej 300 mm. Produkt waży 2,6 kg, co w połączeniu z wygodnym uchwytem przekłada się na komfortową pracę. Kosa posiada drążek teleskopowy i regulację pochylenia głowicy. Nie została natomiast wyposażona w pas nośny ani szelki.

Urządzenie dysponuje funkcją automatycznego podawania żyłki. Jego silnik posiada maksymalną prędkość obrotową wysokości 1000 obr/min. Podkaszarka pracuje z żyłką o średnicy 1,4 mm.

Zalety:Wady:
+ Produkt jest lekki i poręczny. – Urządzenie nie ma zbyt wysokiej mocy (jednak dobrze radzi sobie z koszeniem trawy).
+ Wyróżnia się wysoką estetyką wykonania. – Nie posiada szelek ani pasa nośnego.
+ Ma doskonały stosunek jakości do ceny.

Podkaszarka elektryczna GARDENA SmallCut 300/23

Podkaszarka elektryczna GARDENA SmallCut 300/23


Sprawdź produkt w sklepie:

Podkaszarka elektryczna GARDENA SmallCut 300/23 to urządzenie wyposażone w wyjątkowo długi przedni uchwyt oraz odciążenie kabla, które zapobiega jego przypadkowemu rozłączeniu w trakcie pracy. Produkt posiada mechanizm kontroli wysuwania żyłki oraz regulację jej długości. Podkaszarka nie dysponuje pasem nośnym ani szelkami. Waży 1,6 kg.

Urządzenie posiada silnik o mocy 300 W i maksymalnej prędkości obrotowej 13 000 obr/min. Jego szerokość koszenia to 230 mm, a średnica żyłki to 1,6 mm.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest solidnie wykonane. – Negatywne opinie dotyczą zapychającego się systemu wentylacji podkaszarki.
+ Dobrze leży w dłoniach i jest stosunkowo lekkie.
+ Ma przystępną cenę.

Podkaszarka elektryczna BOSCH ART 30

Podkaszarka elektryczna BOSCH ART 30


Sprawdź produkt w sklepie:

Podkaszarka elektryczna BOSCH ART 30 to produkt wyposażony w system automatycznego naciągu nici, który zmniejsza jej zużycie. Urządzenie posiada dwa łatwe do przełączania tryby pracy – przycinanie krawędzi oraz podkaszanie. Dysponuje też regulacją wysokości pracy. Podkaszarka została wyposażona również w miękką rękojeść i dodatkową rękojeść regulowaną. Nie posiada jednak pasa nośnego ani szelek.

Urządzenie waży 2,8 kg. Jest wyposażone w szpulę i system przycinania podwójną żyłką. Jego silnik ma moc 550 W i wykonuje maksymalnie 9500 obrotów na minutę. Szerokość koszenia produktu wynosi 300 mm.

Zalety:Wady:
+ Podkaszarka jest bardzo efektywna, jak na stosunkowo niską moc. – Negatywne opinie dotyczą złego wyważenia produktu.
+ Jest solidna i estetycznie wykonana. – Podkaszarka jest trudna do utrzymania w czystości.
+ Posiada regulację wysokości pracy i rękojeści.

Podkaszarka elektryczna – jak wybrać?

Podkaszarki elektryczne to niezwykle popularne urządzenia, stanowiące uzupełnienie zwykłej kosiarki do trawy. Dzięki nim możliwe jest przycinanie roślinności w miejscach trudno dostępnych, takich jak obszar przy ogrodzeniu, wokół drzew i krzewów czy też wzdłuż krawężnika. Kosa elektryczna jest urządzeniem najtańszym wśród wszystkich typów podkaszarek. Jednocześnie jest także stosunkowo cicha i ekologiczna w użytkowaniu. Jej największy minus to przewód zasilający, który może plątać się wokół roślinności obecnej w ogrodzie i wypadać z gniazdka, przerywając pracę.

Na satysfakcję z zakupu podkaszarki elektrycznej składa się przede wszystkim efektywność jej pracy oraz komfort obsługi. Ponieważ kosy tego typu posiadają silnik, muszą być odpowiednio wyważone, aby ich długotrwałe noszenie nie wiązało się z bólem ramion czy pleców. Ciężka podkaszarka powinna mieć dodatkowe uchwyty, szelki lub pas – dzięki nim waga urządzenia nie będzie spoczywała bezpośrednio w rękach użytkownika.

Na co zatem zwracamy uwagę, przeglądając oferty poszczególnych producentów? Między innymi na:

 • moc silnika – która powinna wynosić minimum 450 – 550 W. Im wyższa, tym bardziej wydajne w swojej pracy będzie urządzenie.
 • elementy tnące – podkaszarka elektryczna może być wyposażona w żyłkę lub noże tnące z metalu czy tworzywa sztucznego. Pierwszy typ polecany jest do delikatniejszej roślinności, czyli przede wszystkim do trawy. Ważne jest zwrócenie uwagi na dedykowaną średnicę żyłki, z którą dany model współpracuje. Użycie nici grubszej lub cieńszej w celu uzyskania pożądanych efektów może bowiem zakończyć się nieszczęśliwym wypadkiem ze względu na niepożądane uwolnienie żyłki z mechanizmu. Podkaszarki wyposażone w noże będą wyborem solidniejszym i mniej awaryjnym – w przeciwieństwie do żyłki nie ulegną zerwaniu w kontakcie z kamieniem czy twardymi łodygami.
 • długość przewodu zasilającego – kabel podkaszarki elektrycznej powinien być jak najdłuższy, gdyż ma bezpośredni wpływ na zasięg pracy urządzenia, a tym samym na swobodę korzystania z produktu. Dobrze, jeśli wybrany model dysponuje opcją odciążania przewodu, co zapobiega wyrywaniu go z gniazda zasilania.
 • szerokość koszenia – czyli zasięg pracy noży lub żyłki. W przypadku podkaszarek elektrycznych wynosi zazwyczaj około 40 cm. Im większy, tym bardziej wydajna praca z urządzeniem, a tym samym krótszy czas niezbędny na wypielęgnowanie ogrodu.
 • waga – podkaszarki elektryczne znacząco różnią się między sobą swoim ciężarem, jednak najważniejsze jest ich odpowiednie wyważenie względem najbardziej masywnego elementu, czyli silnika. Jeśli kosa waży więcej niż 3 kg, to powinna posiadać dodatkowy uchwyt lub pas mocujący.
 • uchwyt teleskopowy/regulacja rękojeści – regulowana długość drążka kosy pozwala na dopasowanie wysokości urządzenia do wzrostu użytkownika, dzięki czemu praca z produktem staje się bardziej komfortowa.
 • regulacja kąta nachylenia głowicy – jeśli podkaszarka pozwala na regulację kąta nachylenia głowicy wobec trzonka to umożliwi użytkownikowi wygodniejszą pracę w trudnych warunkach, na przykład łatwe przycinanie trawy pod ławkami czy na nierównym terenie.

Podkaszarka elektryczna – czy warto?

Jak każdy typ podkaszarki automatycznej, również modele elektryczne mają swoje wady i zalety. Aby zdecydować, czy lepsze będzie dla nas urządzenie spalinowe, akumulatorowe czy właśnie elektryczne, warto przeanalizować korzyści i niedogodności, jakie wiążą się z zakupem wariantu zasilanego przewodem.

Do zalet podkaszarek elektrycznych zaliczamy:

– stosunkowo niską cenę,
– stosunkowo niewielką wagę, która przekłada się na komfort pracy i wygodę manewrowania urządzeniem,
– cichszą pracę niż w przypadku urządzeń spalinowych,
– brak konieczności zakupu paliwa,
– brak konieczności ładowania/wymiany akumulatora,
– brak emisji spalin.

Z kolei wśród wad podkaszarek elektrycznych wymieć należy między innymi:

– konieczność zapewnienia dostępu do gniazda zasilającego,
– ograniczony przez długość przewodu zasięg pracy urządzenia,
– dyskomfort związany z plączącym się i odłączającym kablem,
– ryzyko uszkodzenia przewodu,
– mniejszą moc i mniejszą szerokość cięcia niż modele spalinowe,
– dodatkowy wkład pracy w zwijanie i rozwijanie kabla.

Podsumowanie

Najtańszą podkaszarkę elektryczną kupimy już za około 70 zł. Za najdroższą przyjdzie nam z kolei zapłacić maksymalnie około 780 zł. W większości przypadków ceny dobrych kos elektrycznych renomowanych marek nie przekraczają jednak 300 – 500 zł. Warto zauważyć przy tym, że poza kosztem eksploatacyjnym związanym z opłatą za pobór energii elektrycznej, są to właściwie jedyne wydatki, jakie ponosi użytkownik podkaszarki elektrycznej. Ich praca nie wymaga bowiem korzystania ze sprawnego akumulatora czy zakupu paliwa, które zasiliłoby silnik spalinowy. Kosa elektryczna będzie zatem dobrym wyborem dla tych, którzy pragną zaopatrzyć się w urządzenie niezawodne i jednolicie wydajne.

Podkaszarka elektryczna opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać