Strona głównaDom i ogródZamiatarkiWybieramy najlepszą zamiatarkę - ranking 2024

Wybieramy najlepszą zamiatarkę – ranking 2024 [TOP6]

Zamiatarka – do czego służy?

Zamiatarka zastępuje miotłę, znacząco ułatwiając sprzątanie dużych powierzchni, takich jak podjazd, chodnik, ogród, warsztat czy garaż. Sprzęt pomaga zebrać zanieczyszczenia nagromadzone wokół domu znacznie szybciej niż klasyczna zmiotka. Powinien radzić sobie ze zmiataniem np. piasku, liści, ściętej trawy czy małych gałązek. Co ciekawe, może przydać się także do zbierania sypkiego śniegu. Niektóre modele da się wyposażyć nawet w pług.

Sprzęty tego typu ułatwiają utrzymanie czystości i stanowią niezwykle cenną pomoc, zwłaszcza dla osób starszych czy chorych na schorzenia kręgosłupa. Przed wyborem idealnego modelu warto zastanowić się, jakie podłoże i jakie zanieczyszczenia ma sprzątać takie narzędzie, ponieważ nie każde poradzi sobie na kostce brukowej z szerokimi spoinami czy na nierównym trawniku.

Zamiatarka ranking:

Jak wybrać idealną zamiatarkę? Nie jest to łatwe zadanie, dlatego spróbujemy pomóc Ci w porównaniu dostępnych ofert. Sprawdź, co potrafią najpopularniejsze modele z tej kategorii produktów!

1. NAC SWP60-196L-KC

NAC SWP60-196L-KC



NAC SWP60-196L-KC to zamiatarka spalinowa wyposażona w silnik czterosuwowy o mocy 4.1 kW. Urządzenie sprawdza się na różnych powierzchniach utwardzonych. Może sprzątać nie tylko trawę czy suche liście, ale także śnieg. Przyda się zatem przez cały rok. Produkt posiada żeliwne tuleje cylindra oraz silnik z technologią OHV, która obniża spalanie i zwiększa żywotność.

Sprzęt posiada szczotkę obrotową o szerokości 60 cm i średnicy 34,5 cm. Oferuje regulację kąta zamiatania w zakresie 15 stopni. Jego atutem są też dwa duże koła napędowe ze specjalnym bieżnikiem. Zamiatarka posiada 5 biegów do przodu i 2 do tyłu. Wyróżnia się także ergonomicznym designem, w tym przede wszystkim wygodnym uchwytem z kilkustopniową regulacją wysokości. Urządzenie można doposażyć w różne akcesoria.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Dosyć głośno pracuje.
+ Posiada regulację wysokości rączki.  
+ Ma dużą szerokość roboczą.  
+ Jest solidnie wykonana.  

2. KARCHER S 4 Twin 1.766-360.0

KARCHER S 4 Twin 1.766-360.0



Karcher S 4 Twin 1.766-360.0 to zamiatarka ręczna wyposażona w szczotki boczne i główną szczotkę walcową. Łączna szerokość zamiatania tego modelu to aż 630 milimetrów. Sprzęt może zamiatać zatem z wydajnością na poziomie nawet do 2400 m2 na godzinę. Produkt posiada uchwyt z płynną regulacją wysokości, co pozwala dopasować go do wzrostu użytkownika. Co więcej, zamiatarka jest składana, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca w trakcie przechowywania.

Sprzęt dysponuje zbiornikiem na zanieczyszczenia o pojemności 20 litrów. Waży jedynie 10,2 kg. Nie posiada napędu.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Średnio radzi sobie ze zbieraniem zanieczyszczeń na nierównym podłożu.
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Ma optymalnej wielkości zbiornik na zanieczyszczenia.  
+ Jest solidnie wykonana.  

3. TEXAS MS 550

TEXAS MS 550



TEXAS MS 550 to zamiatarka ręczna o szerokości roboczej 55 cm, wyposażona w zbiornik na zanieczyszczenia mieszczący do 25 litrów piasku czy liści. Sprzęt posiada uchwyt z bezstopniową regulacją wysokości oraz praktyczne ogumowane koła.

Zamiatarka waży zaledwie 7,5 kg. Jej opony mają 17,5 średnicy, dzięki czemu sprzęt łatwo się prowadzi. Model nie posiada napędu.

Zalety: Wady:
+ Ma optymalną cenę. – Negatywne opinie dotyczą wygody składania kosza na zanieczyszczenia.
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Bardzo dobrze zbiera zanieczyszczenia.  
+ Jest lekka i łatwa w prowadzeniu.  

4. DEDRA DED8803

DEDRA DED8803



DEDRA DED8803 to ręczna zamiatarka o szerokości roboczej 530 mm. Sprzęt wyposażono w obrotowy wałek z 8 szczotkami z nylonu oraz pojemny kosz – 100 litrowy. Narzędzie dobrze zbiera nie tylko piasek i trawę, ale także gałązki. Jego atutem są też duże koła, które ułatwiają manewrowanie i prowadzenie.

Model posiada składany uchwyt z miękką pianką i regulacją kąta nachylenia. Rączka daje też możliwość zawieszenia sprzętu na ścianie. Model nie ma napędu.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Jest wykonana z delikatnych elementów.
+ Posiada regulację uchwytu.  
+ Jest lekka.  
+ Dobrze zbiera zanieczyszczenia.  

5. Ryobi R18SW3-0

Ryobi R18SW3-0



RYOBI R18SW3-0 to zamiatarka akumulatorowa odpowiednia do sprzątania różnego rodzaju powierzchni. Sprzęt posiada gumowe kółka poruszające się w każdym kierunku. Jego szczotki zasila akumulator o napięciu 18 V. Szerokość robocza modelu wynosi 53 cm.

Produkt posiada tylne koło skrętne z regulacją kąta natarcia szczotek. Funkcja ta pozwala dopasować docisk włosia do podłoża, co wpływa na dokładność pracy maszyny. Sprzęt wyposażono też w obrotowe pierścienie do zagarniania brudu przy krawędziach i zbiornik o pojemności 17 litrów z przezroczystymi ściankami.

Model dysponuje ergonomiczną rękojeścią. Może być przechowywany w pionie. Waży jedynie 8,5 kg. Nie posiada napędu.

Zalety: Wady:
+ Dobrze radzi sobie z dużymi zanieczyszczeniami. – Nie zbiera dokładnie piasku.
+ Jest zasilana akumulatorowo. – Wzbija kurz, ponieważ nie ma regulacji prędkości pracy.
+ Jest lekka.
+ Jest wygodna w przechowywaniu.

6. Stiga SWP 355

Stiga SWP 355



STIGA SWP 355 to zamiatarka ręczna o wydajności do 1600 m2 na godzinę. Sprzęt wyposażono w zbiornik o pojemności 20 litrów. Model oferuje szerokość roboczą rzędu 55 cm. Jego szczotki mają średnicę 300 mm. Produkt posiada regulację wysokości elementów czyszczących na 3 poziomach, a także bezpaskowy napęd.

Maszyna dysponuje ergonomicznym, teleskopowym uchwytem. Może być przechowywana w pionie. Waży 9 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana. – Ma wysoką cenę.
+ Posiada regulację wysokości szczotek. – Nie zbiera dokładnie przy krawędziach
+ Jest lekka.
+ Dobrze się prowadzi.

Zamiatarka – jak wybrać?

Zamiatarki możemy podzielić głównie ze względu na rodzaj zasilania. Wyróżnia się zatem:

  • modele ręczne,
  • modele spalinowe,
  • modele akumulatorowe.

Najtańsze i najpopularniejsze są sprzęty napędzane manualnie. Ich mechanizm działania jest niezwykle prosty – popychając przed sobą maszynę, wprawiamy w ruch jej szczotki, które zmiatają brud do specjalnego kosza. Takie modele pozwalają szybko i bez większego wysiłku uprzątnąć niewielki obszar, na przykład podjazd czy chodnik wokół domu. Są też dosyć lekkie i zajmują mało miejsca.

Modele akumulatorowe posiadają baterię, która napędza element zmiatający brud. Zwykle nie oferują dodatkowego napędu, dlatego nadal trzeba popychać je samodzielnie, by jechały do przodu czy do tyłu. Są cięższe z uwagi na obecność ogniwa i – oczywiście – wymagają regularnego ładowania.

Największe, najbardziej wydajne, ale też nieco kosztowne w zakupie i eksploatacji są modele spalinowe. Dzięki silnikowi doskonale radzą sobie z większymi obszarami. Są wybierane do sprzątania miast – chodników, parków, deptaków – a także na większe działki. Stanowią skuteczne rozwiązanie dla osób, które chcą wykonywać takie prace całkowicie bez wysiłku. Z reguły mają własny napęd i usuwają zarówno drobne, jak i większe odpady.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze zamiatarki? Na komfort jej obsługi, użyteczność i trwałość wpłyną:

  • szerokość robocza – im większa tym szybciej przebiega praca, ale szeroka maszyna nie sprawdzi się tak dobrze na przykład w pomieszczeniach,
  • wielkość pojemnika na zanieczyszczenia – im on większy, tym rzadziej trzeba go opróżniać (warto przyjrzeć się także systemowi zamocowania kosza),
  • rodzaj szczotek i regulacja docisku – miękkie włókna słabiej szorują zabrudzenia i słabiej zbierają śmieci, a te uniesione zbyt wysoko nie będą dokładnie sprzątać drobnego piasku czy pyłu,
  • uchwyt – powinien być ergonomiczny, regulowany, najlepiej składany (dostosuje się do wzrostu użytkownika, co pozwoli korzystać z niego wygodniej, bez schylania się i bez bólu pleców, a także ułatwi przechowywanie),
  • jakość wykonania – solidniejsze materiały posłużą dłużej, dlatego choć metalowa obudowa będzie cięższa, to jednak poprawi żywotność maszyny,
  • napęd – większość takich narzędzi wykorzystuje siłę ludzkich mięśni, aby poruszać się do przodu i do tyłu, ale istnieją też modele z napędem, które są łatwiejsze w użyciu.

Co więc wybrać? Do większych powierzchni zdecydowanie polecamy zakup zamiatarki spalinowej, która pozwoli wykonać daną pracę wiele razy szybciej niż manualnie. Natomiast do zbierania chodnikowych zanieczyszczeń wokół domu czy na małej działce korzystniej będzie nabyć zwykłą, niedrogą, ale solidnie wykonaną i dokładną zamiatarkę ręczną. Warto pamiętać przy tym, że na dokładność jej pracy wpływać będzie:

  • pozycja szczotek,
  • twardość włókien,
  • odpowiednia konstrukcja – zbierająca brud od spodu, ale także przy krawędziach.

Natomiast dla łatwości sprzątania najistotniejsza będzie:

  • możliwość dopasowania wysokości uchwytu do wzrostu,
  • obecność dużych, skrętnych kół,
  • waga sprzętu.

Zamiatarka opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂 

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

1 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd