Strona głównaMałe AGDZdrowieKtóra waga łazienkowa jest najlepsza? Ranking 2024

Która waga łazienkowa jest najlepsza? Ranking 2024 [TOP5]

Waga łazienkowa dostępna jest na rynku w dwóch wariantach – tradycyjnym mechanicznym i nowoczesnym elektronicznym. Wagi łazienkowe mechaniczne posiadają mechanizm analogowy. Dokonany przez nie pomiar odczytuje się przy pomocy wskazówki, która porusza się na tarczy z podziałką. Urządzenia tego typu wymagają manualnej obsługi – każdorazowego wyzerowania. Mechaniczne wagi nie są obecnie zbyt popularne, gdyż znacznie wygodniejszą i bardziej precyzyjną opcję stanowią teraz wagi elektroniczne. Te wyposażone są w cyfrowy układ wskazujący i mogą oferować swojemu użytkownikowi wiele zaawansowanych funkcji, takich jak pomiar tkanki tłuszczowej czy zawartości wody w organizmie. Jaką wagę wybrać?

Waga łazienkowa ranking:

Waga łazienkowa – którą kupić?

Przed zakupem wagi łazienkowej warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. Pomocne mogą okazać się przede wszystkim takie pytania jak:

  • jakie funkcje wagi elektronicznej są mi potrzebne?
  • kto będzie z niej korzystał?
  • czy chcę obsługiwać ją po sparowaniu z aplikacją w telefonie lub na tablecie czy samodzielnie?

Poza udzieleniem odpowiedzi na te pytania należy przemyśleć i przyjrzeć się także takim parametrom wag, jak:

  • dokładność pomiaru – może ona wynosić od 500 do 50 g, jest szczególnie istotna dla osób, którym zależy na naprawdę precyzyjnym pomiarze, na przykład tym, którzy planują ściśle kontrolować swoją wagę nawet kilka razy dziennie.
  • zakres pomiaru – czyli minimalne i maksymalne obciążenie wagi, oscylujące w granicach od 2 do 120 – 270 kg. Większość urządzeń wytrzymuje obciążenie do 150 kg i powinna to być wartość odpowiednia dla każdego przeciętnego użytkownika.
  • sposób zasilania – każda waga elektroniczna zasilana jest bateryjnie, różnice mogą pojawić się dopiero przy ilości i rodzaju baterii. Im ich mniej, tym tańsza będzie eksploatacja urządzenia. Najekonomiczniejsze są baterie litowe. Dobrze jeśli producent sam dołącza je do oferowanego modelu wagi.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy zakupie wagi łazienkowej?

Pozostałe cechy wag elektronicznych, jakie warto porównać przed zakupem, to:

  • materiał wykonania/rozmiar/ukształtowanie platformy – platforma, na której użytkownik ustawia się podczas ważenia, może być wykonana z tworzywa sztucznego, szkła hartowanego lub stali. Pierwsza będzie lekka, jednak niezbyt solidna. Druga łatwa do utrzymania w czystości i bardzo estetyczna, jednak należy uważać, aby miała odpowiednio wyprofilowane lub zabezpieczone przed ukruszeniem krawędzie. Najsolidniejsza będzie waga ze stali, choć naturalnie przełoży się to na jej duży ciężar. Platforma powinna być również antypoślizgowa. Jej kształt i wielkość warto uzależnić od rozmiaru własnych stóp.
  • wyświetlacz – wagi wyposaża się w wyświetlacz LED lub LCD, jednak najważniejsze, aby był on podświetlany. Ekran wagi może posiadać także opcję przełączania obrazu, służąca do odczytu innych pomiarów niż masa ciała.

Waga elektroniczna – jakie może mieć funkcje?

Najprostsze wagi elektroniczne będą wyposażone przede wszystkim w funkcję automatycznego włączania i wyłączania, pozwalającą oszczędzać energię baterii. Te bardziej zaawansowane, czyli wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej, dokonają również analizy składu ciała, dostarczając takich informacji, jak:

  • ilość tkanki tłuszczowej w ciele,
  • zawartość wody w organizmie,
  • masa tkanki mięśniowej,
  • masa kości,
  • BMR, czyli zapotrzebowanie energetyczne,
  • BMI, czyli wskaźnik masy ciała.

W jaki sposób zwykła waga może podać nam tyle danych na temat składu ciała? Analiza jest możliwa dzięki wysłaniu delikatnych impulsów elektrycznych, których zadaniem jest swego rodzaju skanowanie organizmu. Ponieważ woda, czy zawierająca ją tkanka tłuszczowa oraz tkanka mięśniowa mają inny opór elektryczny, możliwe jest wyznaczenie ich zawartości w ciele z dokładnością do 0,1%.

Wagi łazienkowe tego typu mogą wyświetlać wszystkie te informacje na wyświetlaczu z funkcją przełączania obrazu lub – częściej – poprzez ekran telefonu czy tabletu, łącząc się z dedykowaną aplikacją. Takie zaawansowane technologicznie urządzenia dysponują także opcją zapisu dokonanych pomiarów, często samodzielnie identyfikują swojego użytkownika i mogą obsługiwać do kilkunastu różnych osób. Dzięki aplikacji pozwalają na dokładną analizę i monitorowanie danych na temat kondycji organizmu, a nawet na dzielenie się tymi informacjami w mediach społecznościowych.

Ile kosztuje waga łazienkowa?

Proste wagi łazienkowe to koszt nieprzekraczający 50 zł, zatem może pozwolić sobie na nie każdy, kto chce kontrolować swój ciężar ciała bez żadnych dodatkowych pomiarów jego składu. Jeśli jednak zależy nam na zakupie urządzenia, które udzieli nieco większej ilości przydatnych informacji o aktualnej kondycji naszego organizmu, musimy przygotować się na wydatek od około 60 do nawet kilkuset złotych.

Waga łazienkowa: opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

4.8 4 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY