Strona głównaMałe AGDWaga łazienkowa - ranking 2022

Waga łazienkowa – ranking 2022

Waga łazienkowa – jaką wybrać?

Waga łazienkowa dostępna jest na rynku w dwóch wariantach – tradycyjnym mechanicznym i nowoczesnym elektronicznym. Wagi łazienkowe mechaniczne posiadają mechanizm analogowy. Dokonany przez nie pomiar odczytuje się przy pomocy wskazówki, która porusza się na tarczy z podziałką. Urządzenia tego typu wymagają manualnej obsługi – każdorazowego wyzerowania. Mechaniczne wagi nie są obecnie zbyt popularne, gdyż znacznie wygodniejszą i bardziej precyzyjną opcję stanowią teraz wagi elektroniczne. Te wyposażone są w cyfrowy układ wskazujący i mogą oferować swojemu użytkownikowi wiele zaawansowanych funkcji, takich jak pomiar tkanki tłuszczowej czy zawartości wody w organizmie.

Waga łazienkowa ranking:

Ranking wag łazienkowych to zestawienie cieszących się dobrymi opiniami urządzeń elektronicznych. Przedstawiliśmy w nim zarówno najprostsze modele, jak i te, które dostarczają swojemu użytkownikowi kompletnej wiedzy na temat kondycji całego organizmu. Sprawdź, co oferują najlepsze wagi łazienkowe!

 

1. Waga łazienkowa Huawei Smart Scale AH100

Huawei Smart Scale AH100Huawei Smart Scale AH100 to waga z pomiarem tkanki tłuszczowej oraz 8 innych czynników związanych z aktualną kondycją ciała, takich jak ciężar ogólny, ilość tłuszczu trzewnego, BMI, BMR, całkowita masa mięśniowa, całkowita masa kości, procentowa zawartość wody w organizmie oraz zawartość białka.

Urządzenie łączy się z aplikacją mobilną (iOS i Android), dzięki czemu pozwala zapisywać dane, analizować je i śledzić swoje postępy. Produkt posiada własny wyświetlacz, dlatego można korzystać z niego nawet bez połączenia z telefonem. Waga wykorzystuje w swojej pracy 4 równomiernie rozmieszczone czujniki nacisku, specjalną warstwę indowo-cynową na szkle oraz bioimpedancję elektryczną dla zapewniania maksymalnie dokładnych odczytów wszystkich parametrów.

Produkt wyróżnia minimalistyczny, smukły design oraz wytrzymały panel z hartowanego szkła. Urządzenie posiada także ruchome nóżki, dzięki którym nie przekłamuje wyników nawet w przypadku ustawienia na nierównym podłożu.

Zalety: Wady:
+ Waga jest bardzo precyzyjna. – Działa wyłącznie z dedykowaną aplikacją.
+ Po połączeniu z telefonem dostarcza wielu informacji na temat kondycji organizmu (dla kilku użytkowników).  
+ Ma smukły, elegancki design.  
+ Jest bezobsługowa – sama rozpoznaje użytkowników.  

 

2. Waga łazienkowa Xiaomi Smart Scale V2

Xiaomi Smart Scale V2Waga łazienkowa Xiaomi Smart Scale V2 to urządzenie mierzące i analizujące 10 typów danych, w tym między innymi ilość tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej. Produkt wyróżnia niezwykle cienki, kompaktowy design. Waga obsługuje do 16 użytkowników. Posiada ekran LED, który pozostaje niewidzialny, jeśli urządzenie nie jest aktualnie wykorzystywane.

Dzięki dużej macie na stopy oraz zaokrąglonym narożnikom waga dba o bezpieczeństwo użytkownika. Jej powierzchnię pokryto dodatkowo paskami antypoślizgowymi, które zapewniają stabilność. Waga została wyposażona w elektrodę ze stali nierdzewnej, gwarantującą dokładność pomiarów. Urządzenie można sparować z aplikacją, aby automatycznie synchronizować wszystkie jego odczyty.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo dokładne. – Negatywne opinie dotyczą dużego ciężaru wagi.
+ Sprawnie łączy się z telefonem i jest łatwe w obsłudze.  
+ Ma atrakcyjny, smukły design.  

 

3. Waga łazienkowa AEG PW5644FA

AEG PW5644FAElektroniczna waga łazienkowa AEG PW5644FA to urządzenie służące do analizy wagi ciała, ilości tkanki tłuszczowej, masy mięśni i kości, zawartości wody w organizmie oraz wartości BMI. Produkt wyposażono w czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Posiada on pamięć do 10 różnych użytkowników. Wykorzystuje także automatykę step-on.

Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej wykazuje czułość co do 100 g. Posiada wskaźnik niskiego stanu naładowania baterii, a w celu jej oszczędzania wyłącza się automatycznie. Jej powierzchnię wykonano z eleganckiego, wysokiej jakości szkła. Dzięki niemu produkt jest bezpieczny w użyciu i odporny na zarysowania. Urządzenie ma również stopki antypoślizgowe. Nie posiada jednak opcji podświetlenia.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie zapewnia prawidłowe pomiary. – Negatywne opinie odnoszą się do szybko brudzącej się obudowy wagi.
+ Jest solidnie wykonane.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

 

4. Waga łazienkowa MEDIA-TECH MT5513

Waga łazienkowa MEDIA-TECH MT5513Waga łazienkowa MEDIA-TECH MT5513 to produkt służący pomiarowi takich parametrów, jak masa ciała, zawartość wody w organizmie, ilość tkanki tłuszczowej i otłuszczenie organów wewnętrznych, masa kości, BMR oraz BMI. Urządzenie uruchamia się automatycznie i podaje pomiary na podświetlanym ekranie LCD.

Waga łączy się ze smartfonem poprzez Bluetooth. Jest w stanie rozpoznać do 8 użytkowników. Wykorzystuje w swojej pracy czujniki tensometryczne, odpowiadające za dokładność pomiarów. Dzięki specjalnej aplikacji pozwala kontrolować, analizować i zapisywać postępy. Wyróżnia się nowoczesnym designem, który zawdzięcza grubemu, hartowanemu szkłu. Jej maksymalne obciążenie to 180 kg. Waga sygnalizuje niski poziom baterii.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie dokonuje precyzyjnych odczytów. – Wymaga odpowiedniego ustawienia na podłożu, w przeciwnym razie może przekłamywać wyniki.
+ Posiada wiele funkcji.  
+ Jest solidnie wykonane i ładnie się prezentuje.  

 

5. Waga łazienkowa Xiaomi Mi Smart Scale 2

Waga łazienkowa Xiaomi Mi Smart ScaleXiaomi Mi Smart Scale 2 to waga z analizą BMI, czuła na zmiany masy ciała nawet o 50 g. Urządzenie łączy się z aplikacją, pozwalają na analizę i monitorowanie pomiarów dla 16 użytkowników. Produkt posiada wysokiej jakości czujniki w kształcie litery G. Dysponuje także trzema różnymi algorytmami do analizy danych, dzięki czemu minimalizuje ryzyko błędnego odczytu.

Waga podaje masę w kilogramach, funtach oraz kati. Współpracuje z systemami Android i iOS. Samoczynnie identyfikuje swoich użytkowników. Posiada elegancki, prosty design oraz podświetlenie LED. Jej maksymalne obciążenie to 150 kg.

Zalety: Wady:
+ Waga jest dokładna i solidnie wykonana. – Nie posiada zaawansowanych funkcji, takich jak pomiar ilości tkanki tłuszczowej.
+ Łatwo łączy się z aplikacją. – Negatywne opinie dotyczą instrukcji obsługi dostępnej jedynie w języku chińskim.
+ Ma estetyczny design i dobry stosunek jakości do ceny.  

Waga łazienkowa – którą kupić?

Przed zakupem wagi łazienkowej warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. Pomocne mogą okazać się przede wszystkim takie pytania jak:

Jakie funkcje wagi elektronicznej są mi potrzebne?

Kto będzie z niej korzystał?

Czy chcę obsługiwać ją po sparowaniu z aplikacją w telefonie lub na tablecie czy samodzielnie?

Poza udzieleniem odpowiedzi na te pytania należy przemyśleć i przyjrzeć się także takim parametrom wag, jak:

 • dokładność pomiaru – może ona wynosić od 500 do 50 g, jest szczególnie istotna dla osób, którym zależy na naprawdę precyzyjnym pomiarze, na przykład tym, którzy planują ściśle kontrolować swoją wagę nawet kilka razy dziennie.
 • zakres pomiaru – czyli minimalne i maksymalne obciążenie wagi, oscylujące w granicach od 2 do 120 – 270 kg. Większość urządzeń wytrzymuje obciążenie do 150 kg i powinna to być wartość odpowiednia dla każdego przeciętnego użytkownika.
 • sposób zasilania – każda waga elektroniczna zasilana jest bateryjnie, różnice mogą pojawić się dopiero przy ilości i rodzaju baterii. Im ich mniej, tym tańsza będzie eksploatacja urządzenia. Najekonomiczniejsze są baterie litowe. Dobrze jeśli producent sam dołącza je do oferowanego modelu wagi.
 • materiał wykonania/rozmiar/ukształtowanie platformy – platforma, na której użytkownik ustawia się podczas ważenia może być wykonana z tworzywa sztucznego, szkła hartowanego lub stali. Pierwsza będzie lekka, jednak niezbyt solidna. Druga łatwa w utrzymaniu w czystości i bardzo estetyczna, jednak należy uważać, aby miała odpowiednio wyprofilowane lub zabezpieczone przed ukruszeniem krawędzie. Najsolidniejsza będzie waga ze stali, choć naturalnie przełoży się to na jej duży ciężar. Platforma powinna być również antypoślizgowa. Jej kształt i wielkość warto uzależnić od rozmiaru własnych stóp.
 • wyświetlacz – wagi wyposaża się w wyświetlacz LED lub LCD, jednak najważniejsze, aby był on podświetlany. Ekran wagi może posiadać także opcję przełączania obrazu, służąca do odczytu innych pomiarów niż masa ciała.

Waga elektroniczna – jakie może mieć funkcje?

Najprostsze wagi elektroniczne będą wyposażone przede wszystkim w funkcję automatycznego włączania i wyłączania, pozwalającą oszczędzać energię baterii. Te bardziej zaawansowane, czyli wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej dokonają również analizy składu ciała, dostarczając takich informacji, jak:

 • ilość tkanki tłuszczowej w ciele,
 • zawartość wody w organizmie,
 • masa tkanki mięśniowej,
 • masa kości,
 • BMR, czyli zapotrzebowanie energetyczne,
 • BMI, czyli wskaźnik masy ciała.

W jaki sposób zwykła waga może podać nam tyle danych na temat składu ciała? Analiza jest możliwa dzięki wysłaniu delikatnych impulsów elektrycznych, których zadaniem jest swego rodzaju skanowanie organizmu. Ponieważ woda, czy zawierające ją tkanka tłuszczowa oraz tkanka mięśniowa mają inny opór elektryczny, możliwe jest wyznaczenie ich zawartości w ciele z dokładnością do 0,1%.

Wagi łazienkowe tego typu mogą wyświetlać wszystkie te informacje na wyświetlaczu z funkcją przełączania obrazu lub – częściej – poprzez ekran telefonu czy tabletu, łącząc się z dedykowaną aplikacją. Takie zaawansowane technologicznie urządzenia dysponują także opcją zapisu dokonanych pomiarów, często samodzielnie identyfikują swojego użytkownika i mogą obsługiwać do kilkunastu różnych osób. Dzięki aplikacji pozwalają na dokładną analizę i monitorowanie danych na temat kondycji organizmu, a nawet na dzielenie się tymi informacjami w mediach społecznościowych.

Podsumowanie

Proste wagi łazienkowe to koszt nieprzekraczający 50 zł, zatem może pozwolić sobie na nie każdy, kto chce kontrolować swój ciężar ciała bez żadnych dodatkowych pomiarów jego składu. Jeśli jednak zależy nam na zakupie urządzenia, które udzieli nieco więcej przydatnych informacji o aktualnej kondycji naszego organizmu, musimy przygotować się na wydatek od około 60 do nawet kilkuset złotych.

Waga łazienkowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!