Strona głównaMałe AGDWybieramy najlepszą wagę łazienkową - ranking 2024

Wybieramy najlepszą wagę łazienkową – ranking 2024 [TOP5]

Waga łazienkowa – jaką wybrać?

Waga łazienkowa dostępna jest na rynku w dwóch wariantach – tradycyjnym mechanicznym i nowoczesnym elektronicznym. Wagi łazienkowe mechaniczne posiadają mechanizm analogowy. Dokonany przez nie pomiar odczytuje się przy pomocy wskazówki, która porusza się na tarczy z podziałką. Urządzenia tego typu wymagają manualnej obsługi – każdorazowego wyzerowania. Mechaniczne wagi nie są obecnie zbyt popularne, gdyż znacznie wygodniejszą i bardziej precyzyjną opcję stanowią teraz wagi elektroniczne. Te wyposażone są w cyfrowy układ wskazujący i mogą oferować swojemu użytkownikowi wiele zaawansowanych funkcji, takich jak pomiar tkanki tłuszczowej czy zawartości wody w organizmie.

Waga łazienkowa ranking:

Ranking wag łazienkowych to zestawienie cieszących się dobrymi opiniami urządzeń elektronicznych. Przedstawiliśmy w nim zarówno najprostsze modele, jak i te, które dostarczają swojemu użytkownikowi kompletnej wiedzy na temat kondycji całego organizmu. Sprawdź, co oferują najlepsze wagi łazienkowe!

1. Waga łazienkowa OROMED ORO SCALE BL

OROMED ORO SCALE BLOROMED ORO-SCALE to waga elektroniczna o wymiarach 30×30 cm, wyposażona w wyświetlacz LCD. Urządzenie posiada moduł Bluetooth, wbudowaną pamięć (do 12 użytkowników) i zasilanie akumulatorowe.

Sprzęt automatycznie rozpoznaje swoich użytkowników. Gwarantuje dokładność pomiaru do 100 g. Jego maksymalne obciążenie wynosi natomiast 180 kg. Produkt dysponuje wskaźnikiem niskiego stanu baterii oraz przeciążenia.

Waga oferuje funkcje analityczne. Mierzy zawartość tkanki kostnej, mięśniowej i tłuszczowej oraz wody. Wskazuje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Łączy się z aplikacją na telefon. Dzięki kolorowemu wyświetlaczowi od razu informuje o tym, czy pomiar jest w normie.

Urządzenie zostało wykonane z hartowanego szkła o grubości 6 mm. Posiada nóżki antypoślizgowe.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Posiada wiele nowoczesnych funkcji.  
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Daje dosyć precyzyjne wyniki – porównywalne z profesjonalnymi urządzeniami.  

2. Waga łazienkowa Łucznik BS-11A

Łucznik BS-11AŁucznik BS-11A to waga o maksymalnym obciążeniu 180 kg, wyposażona w wyświetlacz LCD i wskaźnik przeciążenia. Sprzęt jest zasilany bateryjnie. Informuje o niskim stanie naładowania ogniw. Obsługuje do 10 użytkowników, zapamiętując ich pomiary.

Urządzenie zostało wykonane z hartowanego szkła. Korzysta z technologii BIA, a pomiar wagi wyświetla w kg, lb oraz st. Model mierzy masę mięśniową, kostną i tłuszczową, a także poziom nawodnienia z dokładnością do 0,1%.

Dokładność pomiaru masy ciała tej wagi wynosi 100 g. Sprzęt uruchamia się automatycznie po wejściu na platformę. Automatycznie wyłącza się także w przypadku bezczynności. Jego wymiary wynoszą 30×30 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest dokładna. – Ma mało czytelny wyświetlacz (jednostki są słabo widoczne).
+ Posiada wiele nowoczesnych funkcji. – Negatywne opinie wskazują na fakt, że nie jest biała, lecz lekko zielona.
+ Ma atrakcyjną cenę.  

3. Waga łazienkowa GÖTZE & JENSEN BS502

GÖTZE & JENSEN BS502GÖTZE & JENSEN BS502 to lekka waga z dokładnością pomiaru do 100 g. Urządzenie ma nowoczesny design i kompaktowe wymiary. Jest też łatwe w obsłudze. Sprzęt dokonuje analizy składu ciała i oblicza zapotrzebowanie kaloryczne.

Produkt wyposażono w duży wyświetlacz LCD. Informuje on między innymi o zawartości tkanki tłuszczowej, kostnej i mięśniowej w organizmie. Sprzęt zapamiętuje pomiary maksymalnie 10 użytkowników. Jest zasilany bateryjnie.

Urządzenie ma antypoślizgowe nóżki. Jego maksymalne obciążenie wynosi 180 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana i ładnie się prezentuje. – Niektóre negatywne opinie dotyczą instrukcji obsługi produktu.
+ Ma wiele funkcji.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  

4. Waga łazienkowa SENCOR SBS 5051WH

SENCOR SBS 5051WHSENCOR SBS 5051WH to waga ze szkła hartowanego o grubości 6 mm. Urządzenie nadaje się dla osób o masie do 150 kg. Ma kompaktową budowę i duży wyświetlacz LCD z przyciskami do obsługi w górnej części sprzętu.

Produkt korzysta z analizy BIA. Oblicza zawartość tkanki tłuszczowej i wody w organizmie. Ustala także wskaźnik masy ciała BMI oraz PPM, czyli podstawową przemianę materii. Zapamiętuje dane dla 12 użytkowników. Jest zasilany bateryjnie. Gwarantuje dokładność pomiaru do 100 g. Wyłącza się i włącza automatycznie. Informuje o przeciążeniu wagi.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Według niektórych użytkowników zbyt szybko się wyłącza.
+ Dokonuje prawidłowych pomiarów.  
+ Ładnie się prezentuje.  

5. Waga łazienkowa Xiaomi Mi Smart Scale 2

Waga łazienkowa Xiaomi Mi Smart ScaleXiaomi Mi Smart Scale 2 to waga z analizą BMI, czuła na zmiany masy ciała nawet o 50 g. Urządzenie łączy się z aplikacją, pozwalają na analizę i monitorowanie pomiarów dla 16 użytkowników. Produkt posiada wysokiej jakości czujniki w kształcie litery G. Dysponuje także trzema różnymi algorytmami do analizy danych, dzięki czemu minimalizuje ryzyko błędnego odczytu.

Waga podaje masę w kilogramach, funtach oraz kati. Współpracuje z systemami Android i iOS. Samoczynnie identyfikuje swoich użytkowników. Posiada elegancki, prosty design oraz podświetlenie LED. Jej maksymalne obciążenie to 150 kg.

Zalety: Wady:
+ Waga jest dokładna i solidnie wykonana. – Nie posiada zaawansowanych funkcji, takich jak pomiar ilości tkanki tłuszczowej.
+ Łatwo łączy się z aplikacją. – Negatywne opinie dotyczą instrukcji obsługi dostępnej jedynie w języku chińskim.
+ Ma estetyczny design i dobry stosunek jakości do ceny.  

Waga łazienkowa – którą kupić?

Przed zakupem wagi łazienkowej warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. Pomocne mogą okazać się przede wszystkim takie pytania jak:

Jakie funkcje wagi elektronicznej są mi potrzebne?

Kto będzie z niej korzystał?

Czy chcę obsługiwać ją po sparowaniu z aplikacją w telefonie lub na tablecie czy samodzielnie?

Poza udzieleniem odpowiedzi na te pytania należy przemyśleć i przyjrzeć się także takim parametrom wag, jak:

 • dokładność pomiaru – może ona wynosić od 500 do 50 g, jest szczególnie istotna dla osób, którym zależy na naprawdę precyzyjnym pomiarze, na przykład tym, którzy planują ściśle kontrolować swoją wagę nawet kilka razy dziennie.
 • zakres pomiaru – czyli minimalne i maksymalne obciążenie wagi, oscylujące w granicach od 2 do 120 – 270 kg. Większość urządzeń wytrzymuje obciążenie do 150 kg i powinna to być wartość odpowiednia dla każdego przeciętnego użytkownika.
 • sposób zasilania – każda waga elektroniczna zasilana jest bateryjnie, różnice mogą pojawić się dopiero przy ilości i rodzaju baterii. Im ich mniej, tym tańsza będzie eksploatacja urządzenia. Najekonomiczniejsze są baterie litowe. Dobrze jeśli producent sam dołącza je do oferowanego modelu wagi.
 • materiał wykonania/rozmiar/ukształtowanie platformy – platforma, na której użytkownik ustawia się podczas ważenia może być wykonana z tworzywa sztucznego, szkła hartowanego lub stali. Pierwsza będzie lekka, jednak niezbyt solidna. Druga łatwa w utrzymaniu w czystości i bardzo estetyczna, jednak należy uważać, aby miała odpowiednio wyprofilowane lub zabezpieczone przed ukruszeniem krawędzie. Najsolidniejsza będzie waga ze stali, choć naturalnie przełoży się to na jej duży ciężar. Platforma powinna być również antypoślizgowa. Jej kształt i wielkość warto uzależnić od rozmiaru własnych stóp.
 • wyświetlacz – wagi wyposaża się w wyświetlacz LED lub LCD, jednak najważniejsze, aby był on podświetlany. Ekran wagi może posiadać także opcję przełączania obrazu, służąca do odczytu innych pomiarów niż masa ciała.

Waga elektroniczna – jakie może mieć funkcje?

Najprostsze wagi elektroniczne będą wyposażone przede wszystkim w funkcję automatycznego włączania i wyłączania, pozwalającą oszczędzać energię baterii. Te bardziej zaawansowane, czyli wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej dokonają również analizy składu ciała, dostarczając takich informacji, jak:

 • ilość tkanki tłuszczowej w ciele,
 • zawartość wody w organizmie,
 • masa tkanki mięśniowej,
 • masa kości,
 • BMR, czyli zapotrzebowanie energetyczne,
 • BMI, czyli wskaźnik masy ciała.

W jaki sposób zwykła waga może podać nam tyle danych na temat składu ciała? Analiza jest możliwa dzięki wysłaniu delikatnych impulsów elektrycznych, których zadaniem jest swego rodzaju skanowanie organizmu. Ponieważ woda, czy zawierające ją tkanka tłuszczowa oraz tkanka mięśniowa mają inny opór elektryczny, możliwe jest wyznaczenie ich zawartości w ciele z dokładnością do 0,1%.

Wagi łazienkowe tego typu mogą wyświetlać wszystkie te informacje na wyświetlaczu z funkcją przełączania obrazu lub – częściej – poprzez ekran telefonu czy tabletu, łącząc się z dedykowaną aplikacją. Takie zaawansowane technologicznie urządzenia dysponują także opcją zapisu dokonanych pomiarów, często samodzielnie identyfikują swojego użytkownika i mogą obsługiwać do kilkunastu różnych osób. Dzięki aplikacji pozwalają na dokładną analizę i monitorowanie danych na temat kondycji organizmu, a nawet na dzielenie się tymi informacjami w mediach społecznościowych.

Podsumowanie

Proste wagi łazienkowe to koszt nieprzekraczający 50 zł, zatem może pozwolić sobie na nie każdy, kto chce kontrolować swój ciężar ciała bez żadnych dodatkowych pomiarów jego składu. Jeśli jednak zależy nam na zakupie urządzenia, które udzieli nieco więcej przydatnych informacji o aktualnej kondycji naszego organizmu, musimy przygotować się na wydatek od około 60 do nawet kilkuset złotych.

Waga łazienkowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

4.5 2 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd