Strona głównaMałe AGDZdrowieWybieramy najlepszy masażer do ciała - ranking 2024

Wybieramy najlepszy masażer do ciała – ranking 2024 [TOP6]

Ręczne masażery do ciała – jakie dają rezultaty?

Masażer do ciała to urządzenie, które przynosi ulgę przy wielu różnych dolegliwościach. Produkty tego typu relaksują spięte mięśnie i redukują ból. Usprawniają przepływ krwi i limfy, co przekłada się na likwidacje obrzęków i łatwiejsze usuwanie z tkanek nadmiaru płynów wraz toksynami. Zabiegi z użyciem urządzenia do masażu wpływają korzystnie na ogólne samopoczucie. Mogą być stosowane także do celów upiększających. Dobry masażer antycellulitowy zredukuje widoczność pomarańczowej skórki i ujędrni skórę poprzez pobudzenie produkcji kolagenu.

Ranking masażerów

Zestawienie masażerów ciała pozwoli Ci wybrać produkt, który sprawdzi się na wybranych partiach lub przy określonych problemach. Przekonaj się, czy niska cena może iść w parze z wysoką jakością.

Jeśli szukasz innych urządzeń do masażu ciała, sprawdź również nasz ranking masażerów stóp oraz ranking masażerów karku i szyi.

1. Alpha AMG-01 

Alpha AMG-01



Alpha AMG-01 to pistolet do masażu wyposażony w osiem końcówek, w tym wkładka: u-kształtna, płaska, łopatkowa, piłka, korkowa, pocisk, pneumatyczna i chłodząca. Urządzenie oferuje 30 prędkości pracy do wyboru w zakresie od 1200 do 3800 obrotów na minutę. Dysponuje mocą 100 W. Posiada wbudowany akumulator litowo-jonowy, zdolny do pracy przez maksymalnie 5 godzin, a do pełna ładujący się w nie więcej niż 90 minut.

Urządzenie generuje hałas do 65 dB. Posiada wyświetlacz LCD (dotykowy), który informuje o wybranej prędkości pracy. Produkt został wyposażony w antypoślizgowy uchwyt. Jego atutem jest też wykorzystanie technologii Safety System, która samoistnie wyłącza urządzenie po 10 minutach ciągłej pracy. Funkcja ta wyłącza pistolet także wtedy, kiedy przez 3 sekundy jego końcówka jest zablokowana poprzez zbyt mocne dociśnięcie jej do ciała.

Produkt jest sprzedawany w zestawie z walizką do przechowywania. Waga całego kompletu to 1 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Ma wiele końcówek zamiennych w zestawie.  
+ Oferuje szeroki zakres regulacji prędkości pracy.  

2. MEDIVON Gun Tytan Pro

MEDIVON Gun Tytan Pro



Medivon Gun Tytan Pro posiada ruchomą głowicę o bardzo wysokiej amplitudzie uderzeń pulsacyjnych. Urządzenie rozbija mięśnie, relaksuje, usuwa bolesne zesztywnienia, a także rozmasowuje ciało po treningu. Sprzęt posiada wytrzymałą baterię i szeroki zestaw wymiennych końcówek w zestawie. Wyposażono go w silnik bezszczotkowy, który pracuje cicho i nie nagrzewa się.

Masażer nadaje się również do rozbijania cellulitu. Posiada głowicę chłodzącą w zestawie, idealną na opuchnięcia. Sam produkt ma lekką i poręczną konstrukcję. Dzięki antypoślizgowej rączce dobrze leży w dłoni. Wyposażono go także w czytelny panel dotykowy, który pozwala wygodnie wybierać odpowiedni program i częstotliwość pracy.

Urządzenie zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jego głowica obraca się pod dowolnym kątem, co zwiększa możliwość dostosowania sposobu pracy masażera do potrzeb. Model wyróżnia się bogactwem wymiennych nasadek – jest ich aż 13, w tym jedna chłodząca i jedna rozgrzewająca. Cały zestaw sprzedawany jest wraz z etui podróżnym.

Zalety: Wady:
+ Jest lekki i poręczny. – Ma wysoką cenę.
+ Ma wiele końcówek w zestawie.  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Jest łatwy w obsłudze.  

3. Beurer MG70

Beurer MG70



Beurer MG70 to urządzenie zasilane sieciowo o mocy maksymalnej 20 W, wyposażone w promiennik podczerwieni. Produkt oferuje funkcję masażu ostukującego z opcją dodatkowego ciepła podczerwieni. Dużym atutem modelu jest odłączana rączka, która zwiększa funkcjonalność sprzętu.

Produkt dysponuje bezstopniową regulacją intensywności pracy. Posiada dwa tryby działania i dwie wymienne nasadki – miękką oraz z wypustkami. Jego rączkę pokryto powłoką „soft touch”, zapewniającą pewny chwyt.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo solidnie wykonane. – Ma dużą wagę.
+ Skutecznie rozgrzewa i rozluźnia mięśnie.  
+ Posiada regulację mocy.  
+ Ma przystępną cenę.  

4. FeiyuTech Kica

FeiyuTech Kica



FeiyuTech Kica to urządzenie zasilane akumulatorowo o mocy 30 W, przeznaczone do wykonywania masażu wibracyjnego. Produkt znajduje zastosowanie zarówno w walce z cellulitem, jak i w ramach regeneracji po treningu. Sprzedawany jest w zestawie z 4 wymiennymi nasadkami o innym kształcie i przeznaczeniu (kulista, płaska, stożkowa, w kształcie litery U).

Model oferuje 4 poziomy mocy. Posiada także pojemny akumulator, zdolny do 11 godzin ciągłego działania. Atutem urządzenia jest także inteligentny system ochrony, który kontroluje nacisk i zabezpiecza użytkownika przed kontuzją. Produkt wyposażono w jeden przycisk sterujący i diody LED, sygnalizujące wybrany tryb pracy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest lekkie i łatwe w obsłudze. – Jest sprzedawane bez ładowarki (w zestawie sam kabel).
+ Posiada wytrzymałą baterię.  
+ Dysponuje dużą mocą.  
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny.  

5. Beurer MG100

Beurer MG100



Beurer MG100 to urządzenie zasilane sieciowo, dysponujące mocą 20 W. Produkt został wyposażony w dwa elementy ostukujące i wibrujące oraz funkcję podgrzewania przy pomocy podczerwieni. Sprzęt posiada aluminiową obudowę i antypoślizgowe rączki.

Model oferuje dogłębny masaż z opcją regulacji na pięciu poziomach intensywności. Dysponuje 4 programami masażu – startowym, witalnym, aktywnym i relaksacyjnym. Jest sprzedawany w zestawie dwoma wymiennymi nasadkami – miękką i wypukłą. Sprzęt obsługuje się za pomocą podświetlanego wyświetlacza.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest solidnie wykonane. – Negatywne opinie dotyczą wagi produktu – według niektórych jest zbyt ciężki.
+ Oferuje kilka trybów pracy i regulację szybkości rozmasowywania.  
+ Ma optymalną wagę – nie trzeba dociskać go do ciała.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

6. MEDIVON Gun Pro X

 MEDIVON Gun Pro X



Medivon Gun Pro X posiada ruchomą głowicę o wysokiej amplitudzie uderzeń pulsacyjnych. Nadaje się do wykonywania masażu relaksacyjnego, a także do eliminowania bólu czy sztywności mięśni, na przykład po treningu. Produkt ma niewielki rozmiar i pojemną baterię. Wykorzystuje silnik bezszczotkowy o wysokiej mocy.

Produkt nadaje się do rozbijania cellulitu. Jest sprzedawany w zestawie z 6 głowicami wymiennymi, w tym między innymi z nasadką okrągłą, stożkową, płaską czy widełkową. Jego atutem jest lekkość i poręczność – uchwyt urządzenia został pokryty warstwą antypoślizgową. Sprzęt posiada też dotykowy panel sterowania z regulacją częstotliwości uderzeń (20 poziomów). Oferuje 3 tryby masażu: punktowy, uciskowy, wibracyjny.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma dużą moc. – Według niektórych opinii jest nieco ciężki.
+ Posiada kilka końcówek wymiennych w zestawie. – Głośno pracuje.
+ Jest łatwe w użyciu.  
+ Jest solidnie wykonane.  

Jaki masażer do ciała wybrać? Na co zwracać uwagę?

Na ryku dostępne są masażery do twarzy i ciała, a nawet do skóry głowy. Wyróżniamy masażery ręczne i zasilane sieciowo lub akumulatorowo. Te pierwsze to przede wszystkim modele uciskowe, pozwalające na wykonywanie ruchów ugniatających. Z ich pomocą możemy wykonać masaż całego ciała, poprawić krążenie krwi i limfy, a także pozbyć się obrzęków. Wśród masażerów manualnych wyróżniamy także specjalne warianty antycellulitowe, czyli rolki wyposażone w gumowe wypustki, które umożliwiają wykonanie masażu uciskowego i rolującego.

Podstawową wadą takich produktów będzie wysiłek, jaki należy włożyć w cały zabieg – sprzęty tego typu zasila bowiem jedynie siła naszych mięśni. Jeśli szukamy więc czegoś wygodniejszego, musimy sięgnąć po automat, czyli matę masującą lub urządzenie do masażu, na przykład w formie pistoletu.

Wśród zasilanych sieciowo i akumulatorowo masażerów wyróżniamy te przeznaczone do tappingu, czyli ostukiwania oraz modele wibracyjne, które przekazują drgania w głąb tkanek.

Ostukiwanie uwalnia ciało od napięć i rozluźnia mięśnie. Taki rodzaj rozmasowywania polecany jest sportowcom, ponieważ poprawia krążenie i dotlenia mięśnie. Przynosi dobre rezultaty także na partiach ciała, które dotknięte są cellulitem. Tapping sprawdza się również przy stresie, napięciu fizycznym i emocjonalnym.

Masażer wibracyjny opiera swoje działanie na drganiach, które pozwalają lepiej ukrwić skórę, rozluźnić mięśnie i pobudzić ich regenerację. Urządzenia tego typu nie zastąpi nawet profesjonalista, który może jednak połączyć ten rodzaj rozmasowywania tkanek z innymi technikami. Sprzęty wibrujące polecane są przy zapaleniu stawów, bólu pleców, bólu głowy, a także przy stresie, bezsenności czy stanach lękowych.

Dopełnieniem zabiegu, jakim jest masaż pleców czy innej partii ciała, będzie terapia cieplna, która koi i łagodzi ból, a także dotlenia komórki, przyspiesza ich regenerację i oczyszczanie tkanek z toksyn. Masażer z funkcją podgrzewania zapewni jeszcze większy relaks, niż zwykły zabieg masowania pleców.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wybierania masażera? Istotny będzie:

  • sposób zasilania – sieciowy lub akumulatorowy; bateryjne zasilanie pozwoli na wygodniejsze przeprowadzanie zabiegów, jednak wybierając model akumulatorowy należy pamiętać o regularnym ładowaniu jego ogniwa, z kolei przy modelach sieciowych dobrze jest zwrócić uwagę na źródło zasilania – zwłaszcza, jeśli chcemy korzystać z produktu w samochodzie,
  • regulacja mocy – dzięki opcji regulowania mocy wibracji czy ostukiwania urządzenie będzie bardziej uniwersalne,
  • głowice – większość masażerów sprzedawanych jest w zestawie z wymiennymi nasadkami, które zwiększają możliwości zastosowania produktu na różnych partiach ciała,
  • sposób obsługi – przed zakupem warto upewnić się, czy urządzenie jest obsługiwane pilotem, przyciskiem czy panelem dotykowym.
  • waga – jeśli model będzie zbyt lekki, trudno będzie odpowiednio mocno dociskać go do skóry, z kolei zbyt ciężki produkt może okazać się niekomfortowy w użytkowaniu, zwłaszcza na górnych partiach ciała.

Masażer do ciała – jak skutecznie używać?

Jak używać masażera do ciała? Mogłoby się wydawać, że jest to banalne zadanie: uruchamiamy produkt i przykładamy go do skóry. Dla najlepszych efektów warto poznać jednak pewne techniki. I tak:

  • skórę głowy masujemy od szyi do czubka głowy,
  • twarz masujemy od nosa ku zewnętrznej stronie,
  • barki masujemy od karku na zewnątrz i z powrotem,
  • kark okrężnymi ruchami,
  • ręce od palców w kierunku przedramienia kolistymi ruchami,
  • plecy od górnej części w kierunku pośladków, ruchami od środka na zewnątrz,
  • brzuch kolistymi ruchami od środka na zewnątrz,
  • nogi od stóp ku górze, kolistymi ruchami.

Podsumowanie

Gdzie kupić masażer? Najlepsze ceny oferują oczywiście sklepy internetowe. Dobrej jakości sprzęt to wydatek rzędu kilkuset złotych (200 – 500 zł), choć istnieją również nieco tańsze propozycje godne uwagi.

Masażer opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
POWIĄZANE ARTYKUŁY