Masażer do ciała to urządzenie, które przynosi ulgę przy wielu różnych dolegliwościach. Produkty tego typu relaksują spięte mięśnie i redukują ból. Usprawniają przepływ krwi i limfy, co przekłada się na likwidację obrzęków i łatwiejsze usuwanie z tkanek nadmiaru płynów wraz toksynami. Zabiegi z użyciem urządzenia do masażu wpływają korzystnie na ogólne samopoczucie. Mogą być stosowane także do celów upiększających. Dobry masażer antycellulitowy zredukuje widoczność pomarańczowej skórki i ujędrni skórę poprzez pobudzenie produkcji kolagenu. Jak wybrać więc odpowiedni sprzęt dla siebie?
Ranking masażerów do ciała:
Sprawdź podobne rankingi:
Jaki masażer do ciała wybrać? Na co zwracać uwagę?
Na rynku dostępne są dzisiaj masażery do twarzy i ciała, a nawet do skóry głowy. Wyróżniamy masażery ręczne tradycyjne oraz automatyczne, zasilane sieciowo lub akumulatorowo. Wśród masażerów manualnych wyróżniamy także specjalne warianty antycellulitowe, czyli rolki wyposażone w gumowe wypustki, które umożliwiają wykonanie masażu uciskowego i rolującego.
Podstawową wadą masażerów tradycyjnych będzie wysiłek, jaki należy włożyć w cały zabieg. Sprzęty tego typu zasila w końcu jedynie siła naszych mięśni. Jeśli szukasz więc czegoś wygodniejszego, musisz sięgnąć po automat, czyli matę masującą, poduszkę masującą lub urządzenie do masażu, na przykład w formie pistoletu.
Wśród zasilanych sieciowo i akumulatorowo masażerów wyróżniamy te przeznaczone do tappingu, czyli ostukiwania oraz modele wibracyjne, które przekazują drgania w głąb tkanek. Ostukiwanie uwalnia ciało od napięć i rozluźnia mięśnie. Taki rodzaj rozmasowywania mięśni polecany jest sportowcom, ponieważ poprawia krążenie i dotlenia tkanki. Przynosi dobre rezultaty także na tych partiach ciała, które dotknięte są cellulitem. Tapping sprawdza się również przy stresie, napięciu fizycznym i emocjonalnym.
Masażer wibracyjny opiera swoje działanie na drganiach, które pozwalają lepiej ukrwić skórę, rozluźnić mięśnie i pobudzić ich regenerację. Urządzenia tego typu nie zastąpi nawet profesjonalista, który może jednak połączyć ten rodzaj rozmasowywania tkanek z innymi technikami. Sprzęty wibrujące polecane są przy zapaleniu stawów, bólu pleców, bólu głowy, a także przy stresie, bezsenności czy stanach lękowych.
Dopełnieniem zabiegu, jakim jest masaż pleców czy innej partii ciała, będzie terapia cieplna, która koi i łagodzi ból, a także dotlenia komórki, przyspiesza ich regenerację i oczyszczanie tkanek z toksyn. Masażer z funkcją podgrzewania zapewni jeszcze lepszy relaks, niż zwykły zabieg masowania pleców.
Na jakiej podstawie wybieramy masażer do ciała?
Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze masażera? Najistotniejsze parametry to:
- sposób zasilania – sieciowy lub akumulatorowy. Bateryjne zasilanie pozwoli na wygodniejsze przeprowadzanie zabiegów. Jednak wybierając model akumulatorowy należy pamiętać o regularnym ładowaniu jego ogniwa. Z kolei przy modelach sieciowych dobrze jest zwrócić uwagę na długość przewodu i źródło zasilania (jeśli chcemy korzystać z produktu w samochodzie),
- regulacja mocy – dzięki opcji regulowania mocy wibracji czy ostukiwania urządzenie będzie bardziej uniwersalne,
- rodzaj i liczba końcówek wymiennych – większość masażerów sprzedawanych jest w zestawie z wymiennymi nasadkami, które zwiększają możliwości zastosowania produktu na różnych partiach ciała,
- sposób obsługi – przed zakupem warto upewnić się, czy urządzenie jest obsługiwane pilotem, przyciskiem czy panelem dotykowym,
- waga – jeśli model okaże się zbyt lekki, trudno będzie odpowiednio mocno dociskać go do skóry. Z kolei zbyt ciężki produkt może być niekomfortowy w użytkowaniu, zwłaszcza na górnych partiach ciała.
Masażer do ciała – jak go używać?
Jak używać masażera do ciała? Mogłoby się wydawać, że jest to banalne zadanie: uruchamiamy urządzenie i przykładamy je do skóry. Dla najlepszych efektów warto poznać jednak pewne sprawdzone zasady i techniki, na przykład:
- skórę głowy masujemy od szyi do czubka głowy,
- twarz masujemy od nosa ku zewnętrznej stronie,
- barki masujemy od karku na zewnątrz i z powrotem,
- kark masujemy okrężnymi ruchami,
- ręce masujemy od palców w kierunku przedramienia kolistymi ruchami,
- plecy masujemy od górnej części w kierunku pośladków, ruchami od środka na zewnątrz,
- brzuch masujemy kolistymi ruchami od środka na zewnątrz,
- nogi masujemy od stóp ku górze kolistymi ruchami.
Ile kosztuje masażer?
Najlepsze ceny na masażery oferują nam oczywiście sklepy internetowe. Dobrej jakości sprzęt to wydatek rzędu kilkuset złotych (600 – 900 zł), choć istnieją również nieco tańsze propozycje godne uwagi.
Masażer do ciała: opinie
Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.