Strona głównaMałe AGDZdrowie i urodaCiśnieniomierz automatyczny ranking 2023

Ciśnieniomierz automatyczny ranking 2023

Czy warto mierzyć ciśnienie w domu?

Ciśnieniomierz automatyczny precyzją pomiaru nie zawsze dorównuje sprzętom medycznym, wykorzystywanym w placówkach zdrowia. Mimo to, niektórzy powinni wyposażyć się w taki produkt i regularnie badać swoje ciśnienie krwi. Mowa tu o osobach, u których ryzyko nadciśnienia tętniczego jest najwyższe, czyli o pacjentach:

 • z nadwagą i otyłością,
 • nadużywających alkoholu,
 • palących papierosy,
 • stosujących doustną antykoncepcję,
 • prowadzących stresujący tryb życia,
 • spożywających nadmierną ilość soli,
 • cierpiących na inne schorzenia, jak choroba nerek czy choroba serca.

Oczywiście, pomiar ciśnienia należy przeprowadzać w prawidłowy sposób. Robiąc to w warunkach domowych mamy tę korzyść, że nie odczuwamy stresu, jaki może pojawić się podczas wizyty u lekarza. Teoretycznie, wynik powinien być więc bardziej miarodajny.

Ciśnieniomierz ranking

Ciśnieniomierze i akcesoria do nich kupimy nie tylko w aptece, ale również w wielu sklepach z urządzeniami RTV i AGD, również w tych online. Sprawdź, które modele cieszą się największą popularnością!

1. BEURER BM 40

BEURER BM 40BEURER BM 40 to niedrogi i sprawdzony ciśnieniomierz naramienny, badający również puls i wykrywający arytmię. Produkt nadaje się zarówno dla osób szczupłych, jak i nieco grubszych. Jest prosty w obsłudze, dzięki czemu cieszy się dużym zainteresowaniem początkujących.

Sprzęt posiada duży wyświetlacz z czytelnymi oznaczeniami. Pokazuje wynik, datę i godzinę. Wyłącza się automatycznie. Zapamiętuje do 120 odczytów lub do 60 dla dwóch osób. Urządzenie ma niewielki rozmiar, dzięki czemu łatwo jest je przechowywać i transportować. Produkt oferuje dokładność rzędu +/- 3 mmHg.

Zalety: Wady:
+ Jest prosty w obsłudze. – Nie nadaje się dla osób z grubszymi ramionami – trzeba dokupić odpowiedni rozmiar mankietu.
+ Gwarantuje szybki pomiar.  
+ Ma duży, czytelny ekran.  
+ Ma przystępną cenę.  

2. GÖTZE & JENSEN BM700

GÖTZE & JENSEN BM700 GÖTZE & JENSEN BM700 to ciśnieniomierz na ramię z funkcją uśredniania trzech ostatnich pomiarów. Urządzenie samoczynnie się wyłącza, zapamiętuje do 90 odczytów z datą i godziną badania dla dwóch osób, a dzięki dużemu ekranowi LCD pozwala z łatwością odczytywać wyniki.

Produkt oferuje dokładność rzędu +/- 3 mmHg. Rozpoznaje zaburzenia pracy serca. Mierzy puls. Jest zasilany 4 bateriami.

Zalety: Wady:
+ Jest starannie wykonany. – Ma nieco wyższą cenę.
+ Jest prosty w obsłudze.  
+ Ma czytelny ekran.  
+ Daje powtarzalne wyniki.  

3. BEURER BM 58

BEURER BM 58BEURER BM 58 to nowoczesny ciśnieniomierz na ramię, łączący się z komputerem przez kabel USB. Urządzenie współpracuje z darmową aplikacją Beurer HealthManager, która ułatwia zarządzaniem wynikami. Produkt wyróżnia się na rynku również dużym, czarnym ekranem, wyświetlającym pomiar, datę i godzinę, a także informację o stanie baterii czy nieprawidłowym użyciu.

Sprzęt mierzy ciśnienie i puls. Posiada wygodny rękaw z regulacją w zakresie od 22 do 30 cm. Model wylicza średnią z pomiarów i rozpoznaje zaburzenia pracy serca. Wykazuje też, czy wynik badania mieści się w normie. Zapamiętuje do 60 pomiarów dla dwóch osób. Jest sprzedawany w zestawie z pokrowcem.

Zalety: Wady:
+ Jest dokładny. – Trudno jest połączyć go z komputerem/aplikacją.
+ Ma bardzo wyraźny ekran.  
+ Posiada wygodny rękaw.  
+ Jest łatwy w obsłudze.  

4. ORO-MED ORO-SM2COMFORT

ORO-MED ORO-SM2COMFORTOROMED HI-TECH MEDICAL ORO-SM2 COMFORT to ciśnieniomierz nadgarstkowy z funkcją wykrywania zaburzeń pracy serca. Urządzenie posiada czytelny wyświetlacz cyfrowy. Automatycznie uśrednia wyniki trzech ostatnich pomiarów. Również samoczynnie wyłącza się po 60 sekundach bezczynności.

Sprzęt zapamiętuje 60 wyników dla dwóch osób. Wyświetla datę i godzinę. Jest wyposażony w rękaw o standardowym obwodzie, regulowanym w zakresie od 13,5 do 21 cm. Atutem produktu jest dostosowywanie ciśnienia powietrza do ciśnienia skurczowego pacjenta, co zapobiega dyskomfortowi.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Nie daje powtarzalnych wyników.
+ Jest lekki i poręczny.  
+ Ma duży ekran.  
+ Jest łatwy w obsłudze.  

5. TECH-MED TMA-3BASIC

TECH-MED TMA-3BASICTECH-MED TMA-3 BASIC łączy oscylometryczną metodę pomiaru z technologią FUZZY LOGIC. Posiada wyświetlacz LCD i funkcję wykrywania zaburzeń pracy serca. Oferuje też klasyfikację poziomu ciśnienia zgodnie ze standardami WHO. Sprzęt wyświetla datę i godzinę. Wyłącza się automatycznie.

Ciśnieniomierz mierzy ciśnienie na ramieniu, co przekłada się na dokładność pomiaru. Z kolei do pomiaru pulsu wykorzystuje technologię podwójnej detekcji. Produkt wyposażono w mankiet regulowany w zakresie od 22cm do 33cm. Model zapamiętuje 60 ostatnich wyników.

Zalety: Wady:
+ Daje powtarzalne wyniki. – Jest zasilany sieciowo (dla części użytkowników będzie to zaleta).
+ Jest prosty w obsłudze. – Według niektórych opinii zaniża wyniki.
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny.  
+ Pracuje szybko i cicho (podczas pompowania).  

6. BRAUN ExactFit 3 BUA6150

BRAUN ExactFit 3 BUA6150Braun BUA6150 to ciśnieniomierz na ramię z dwoma mankietami i funkcją zapamiętywania wyników dla dwóch osób – do 40 pomiarów. Urządzenie uśrednia trzy ostatnie badania i ułatwia interpretację wyniku. Ma bardzo duży ekran, który upraszcza obsługę. Sygnalizuje również zaburzenia pracy serca.

Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z rękawem w rozmiarze L/XL oraz S/M. Oferuje dokładność pomiaru rzędu +/- 3 mmHg. Jest lekki i poręczny, a do tego można spakować go w dedykowane etui. Wyłącza się automatycznie.

Zalety: Wady:
+ Posiada duży ekran. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest sprzedawany w zestawie z dwoma rękawami. – Może okazać się kłopotliwy przy konfiguracji.
+ Oferuje powtarzalne wyniki.  
+ Pracuje szybko i dosyć cicho.  

Jaki ciśnieniomierz wybrać?

Temat ciśnieniomierzy elektronicznych warto omówić rozpoczynając od podziału na modele naramienne i nadgarstkowe. Za dokładniejsze uznawane są modele zakładane na ramię (żyły ramienne są grubsze), zasilane bateryjnie lub z sieci, czyli z pomocą zasilacza. Jeśli zależy nam na precyzji pomiaru, warto postawić właśnie na taki wariant produktu.

Natomiast ciśnieniomierze na nadgarstek polecane są w dwóch przypadkach:

 • kiedy pacjent jest osobą otyłą lub z bardzo szerokim obwodem ramion i nie może znaleźć dla siebie odpowiedniego modelu naramiennego,
 • kiedy pacjentowi zależy na produkcie małym, przenośnym, lekkim, sprawdzającym się w podróży.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia do mierzenia ciśnienia tętniczego? Istotne będą też:

 • tryb pracy – półautomatyczny lub automatyczny – jeśli mierzymy ciśnienie i tętno samodzielnie, lepszy będzie ten drugi wariant,
 • funkcja wykrywania arytmii serca, czyli zaburzeń regularności tętna,
 • wielkość i czytelność ekranu,
 • funkcja zapisywania wyników w pamięci urządzenia, często dostępna z podziałem dla 2 użytkowników,
 • szerokość rękawa/mankietu – dopasowana do pacjenta, ale też z opcją wymiany, ponieważ jest to część, która się zużywa,
 • wskaźnik normy pomiaru – korzystanie z aparatu do mierzenia ciśnienia jest łatwiejsze, kiedy urządzenie (najczęściej za pomocą kolorów) informuje o tym, czy wynik jest w normie, jest zbyt niski lub zbyt wysoki,
 • funkcja automatycznego wyłączania – oszczędza baterię.

Ciśnieniomierz zaraz obok termometru stanowi najpopularniejsze urządzenie lekarskie, dostępne do kontrolowania stanu zdrowia również w warunkach domowych. Szeroki wybór ciśnieniomierzy sprawia, że możemy nabyć dzisiaj sprzęt nie tylko dokładny, ale wręcz designerski, łączący się poprzez Bluetooth z aplikacją w telefonie czy też po prostu efektowny wizualnie. Nawet najlepszy sprzęt używany nieprawidłowo nie sprawdzi się jednak w swojej roli kontrolnej, dlatego przeczytaj również, jak należy korzystać z ciśnieniomierza w domu.

Jak samodzielnie mierzyć ciśnienie?

Aby samodzielny pomiar ciśnienia krwi był miarodajny, należy wiedzieć, w jaki sposób wykonuje się go prawidłowo. Jeśli masz już swój aparat do mierzenia ciśnienia, przed wykonaniem pomiaru:

 1. Odpocznij – nie podejmuj aktywności fizycznej na około 30 minut przed założeniem mankietu.
 2. Nie pij kawy i nie pal tytoniu – również na około pół godziny przed badaniem.
 3. Do badania usiądź swobodnie ze stopami na podłodze i podpartymi plecami.
 4. Wykonaj pomiar na ręce niedominującej, opierając ją wygodnie na płaskiej powierzchni, na wysokości serca.
 5. Wykonaj dwa, trzy badania i wyciągnij średnią.
 6. Zapisz wynik w dzienniczku.

W domowym zaciszu możesz monitorować swoje ciśnienie znacznie bardziej komfortowo niż w gabinetach zabiegowych, ale pamiętaj, że warunkiem prawidłowego przeprowadzenia badania jest przestrzeganie powyższych zasad.

Ciśnieniomierz opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić