Strona głównaMałe AGDZdrowie i urodaNajlepszy ciśnieniomierz automatyczny - ranking 2024

Najlepszy ciśnieniomierz automatyczny – ranking 2024 [TOP6]

Czy warto mierzyć ciśnienie w domu?

Ciśnieniomierz automatyczny precyzją pomiaru nie zawsze dorównuje sprzętom medycznym, wykorzystywanym w placówkach zdrowia. Mimo to, niektórzy powinni wyposażyć się w taki produkt i regularnie badać swoje ciśnienie krwi. Mowa tu o osobach, u których ryzyko nadciśnienia tętniczego jest najwyższe, czyli o pacjentach:

  • z nadwagą i otyłością,
  • nadużywających alkoholu,
  • palących papierosy,
  • stosujących doustną antykoncepcję,
  • prowadzących stresujący tryb życia,
  • spożywających nadmierną ilość soli,
  • cierpiących na inne schorzenia, jak choroba nerek czy choroba serca.

Oczywiście, pomiar ciśnienia należy przeprowadzać w prawidłowy sposób. Robiąc to w warunkach domowych mamy tę korzyść, że nie odczuwamy stresu, jaki może pojawić się podczas wizyty u lekarza. Teoretycznie, wynik powinien być więc bardziej miarodajny.

Ciśnieniomierz ranking

Ciśnieniomierze i akcesoria do nich kupimy nie tylko w aptece, ale również w wielu sklepach z urządzeniami RTV i AGD, również w tych online. Sprawdź, które modele cieszą się największą popularnością!

Przejrzyj także:

1. BEURER BM 58

BEURER BM 58



BEURER BM 58 to nowoczesny ciśnieniomierz na ramię, łączący się z komputerem przez kabel USB. Urządzenie współpracuje z darmową aplikacją Beurer HealthManager, która ułatwia zarządzaniem wynikami. Produkt wyróżnia się na rynku również dużym, czarnym ekranem, wyświetlającym pomiar, datę i godzinę, a także informację o stanie baterii czy nieprawidłowym użyciu.

Sprzęt mierzy ciśnienie i puls. Posiada wygodny rękaw z regulacją w zakresie od 22 do 30 cm. Model wylicza średnią z pomiarów i rozpoznaje zaburzenia pracy serca. Wykazuje też, czy wynik badania mieści się w normie. Zapamiętuje do 60 pomiarów dla dwóch osób. Jest sprzedawany w zestawie z pokrowcem.

Zalety: Wady:
+ Jest dokładny. – Trudno jest połączyć go z komputerem/aplikacją.
+ Ma bardzo wyraźny ekran.  
+ Posiada wygodny rękaw.  
+ Jest łatwy w obsłudze.  

2. BRAUN ExactFit 3 BUA6150

BRAUN ExactFit 3 BUA6150



Braun BUA6150 to ciśnieniomierz na ramię z dwoma mankietami i funkcją zapamiętywania wyników dla dwóch osób – do 40 pomiarów. Urządzenie uśrednia trzy ostatnie badania i ułatwia interpretację wyniku. Ma bardzo duży ekran, który upraszcza obsługę. Sygnalizuje również zaburzenia pracy serca.

Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z rękawem w rozmiarze L/XL oraz S/M. Oferuje dokładność pomiaru rzędu +/- 3 mmHg. Jest lekki i poręczny, a do tego można spakować go w dedykowane etui. Wyłącza się automatycznie.

Zalety: Wady:
+ Posiada duży ekran. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest sprzedawany w zestawie z dwoma rękawami. – Może okazać się kłopotliwy przy konfiguracji.
+ Oferuje powtarzalne wyniki.  
+ Pracuje szybko i dosyć cicho.  

3. Tech-Med TMA-INTEL 7

Tech-Med TMA-INTEL 7



TECH-MED TMA-INTEL 7 pozwala mierzyć ciśnienie i puls, a także wykrywać objawy arytmii. Sprzęt posiada uniwersalny mankiet. Jest wyposażony w jeden przycisk dla intuicyjnej obsługi. Oferuje też wysoką precyzję działania. Przy pomiarze ciśnienia jego dokładność wynosi +/- 3mmHg.

Produkt będzie odpowiedni dla osób, których obwód ramienia wynosi od 22 do 42 cm. Ponieważ dokonuje pomiaru jeszcze w trakcie pompowania, niweluje nieprzyjemne uczucie ucisku. Dodatkowo, zapisuje historię odczytów dla dwóch osób – po 120 wyników.

Urządzenie wykrywa arytmię. Może pochwalić się certyfikatem CE. Jest też zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Sprzęt posiada duży, przechylony wyświetlacz z wysokim kontrastem. Dzięki temu cyfry są na nim doskonale widoczne bez względu na porę dnia. Produkt może być zasilany zarówno za pomocą baterii, jak i za pomocą przewodu.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwy w obsłudze. – Nie sprawdza się przy szczupłych ramionach.
+ Został solidnie wykonany.  
+ Cicho pracuje.  
+ Może być zasilany na dwa sposoby.  

4. BEURER BM 40

BEURER BM 40



BEURER BM 40 to niedrogi i sprawdzony ciśnieniomierz naramienny, badający również puls i wykrywający arytmię. Produkt nadaje się zarówno dla osób szczupłych, jak i nieco grubszych. Jest prosty w obsłudze, dzięki czemu cieszy się dużym zainteresowaniem początkujących.

Sprzęt posiada duży wyświetlacz z czytelnymi oznaczeniami. Pokazuje wynik, datę i godzinę. Wyłącza się automatycznie. Zapamiętuje do 120 odczytów lub do 60 dla dwóch osób. Urządzenie ma niewielki rozmiar, dzięki czemu łatwo jest je przechowywać i transportować. Produkt oferuje dokładność rzędu +/- 3 mmHg.

Zalety: Wady:
+ Jest prosty w obsłudze. – Nie nadaje się dla osób z grubszymi ramionami – trzeba dokupić odpowiedni rozmiar mankietu.
+ Gwarantuje szybki pomiar.  
+ Ma duży, czytelny ekran.  
+ Ma przystępną cenę.  

5. HI-TECH ORO-N3 Compact

HI-TECH ORO-N3 Compact



HI-TECH ORO-N3 Compact to automatyczny cyfrowy ciśnieniomierz naramienny, który wykrywa nadciśnienie oraz objawy arytmii. Urządzenie jest wyposażone w duży wyświetlacz LCD. Dokonuje pomiaru za pomocą jednego przycisku. Ułatwia badanie dzięki takim funkcjom jak kontrola położenia mankietu czy wykrywanie ruchu.

Sprzęt oblicza średnią wyników z 3 ostatnich pomiarów. Jest zasilany za pomocą 4 baterii AA. W zestawie z produktem użytkownik otrzymuje mankiet o regulowanej długości – od 22 do 40 cm.

Ciśnieniomierz korzysta ze wskaźnika poziomu ciśnienia krwi wg klasyfikacji WHO. Posiada też oznaczenie daty i godziny. Zapisuje do 60 pomiarów dla dwóch użytkowników. Wyłącza się automatycznie po jednej minucie bezczynności. Jego dokładność pomiaru ciśnienia według producenta wynosi +/- 3 mmHg.

Produkt może pracować także na zasilaniu z sieci – dołączono do niego zasilacz USB.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę.  
+ Daje dokładne wyniki.  
+ Jest prosty w obsłudze.  
+ Jest solidnie wykonany.  

6. TECH-MED TMA-3BASIC

TECH-MED TMA-3BASIC



TECH-MED TMA-3 BASIC łączy oscylometryczną metodę pomiaru z technologią FUZZY LOGIC. Posiada wyświetlacz LCD i funkcję wykrywania zaburzeń pracy serca. Oferuje też klasyfikację poziomu ciśnienia zgodnie ze standardami WHO. Sprzęt wyświetla datę i godzinę. Wyłącza się automatycznie.

Ciśnieniomierz mierzy ciśnienie na ramieniu, co przekłada się na dokładność pomiaru. Z kolei do pomiaru pulsu wykorzystuje technologię podwójnej detekcji. Produkt wyposażono w mankiet regulowany w zakresie od 22cm do 33cm. Model zapamiętuje 60 ostatnich wyników.

Zalety: Wady:
+ Daje powtarzalne wyniki. – Jest zasilany sieciowo (dla części użytkowników będzie to zaleta).
+ Jest prosty w obsłudze. – Według niektórych opinii zaniża wyniki.
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny.  
+ Pracuje szybko i cicho (podczas pompowania).  

Jaki ciśnieniomierz wybrać?

Temat ciśnieniomierzy elektronicznych warto omówić rozpoczynając od podziału na modele naramienne i nadgarstkowe. Za dokładniejsze uznawane są modele zakładane na ramię (żyły ramienne są grubsze), zasilane bateryjnie lub z sieci, czyli z pomocą zasilacza. Jeśli zależy nam na precyzji pomiaru, warto postawić właśnie na taki wariant produktu.

Natomiast ciśnieniomierze na nadgarstek polecane są w dwóch przypadkach:

  • kiedy pacjent jest osobą otyłą lub z bardzo szerokim obwodem ramion i nie może znaleźć dla siebie odpowiedniego modelu naramiennego,
  • kiedy pacjentowi zależy na produkcie małym, przenośnym, lekkim, sprawdzającym się w podróży.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia do mierzenia ciśnienia tętniczego? Istotne będą też:

  • tryb pracy – półautomatyczny lub automatyczny – jeśli mierzymy ciśnienie i tętno samodzielnie, lepszy będzie ten drugi wariant,
  • funkcja wykrywania arytmii serca, czyli zaburzeń regularności tętna,
  • wielkość i czytelność ekranu,
  • funkcja zapisywania wyników w pamięci urządzenia, często dostępna z podziałem dla 2 użytkowników,
  • szerokość rękawa/mankietu – dopasowana do pacjenta, ale też z opcją wymiany, ponieważ jest to część, która się zużywa,
  • wskaźnik normy pomiaru – korzystanie z aparatu do mierzenia ciśnienia jest łatwiejsze, kiedy urządzenie (najczęściej za pomocą kolorów) informuje o tym, czy wynik jest w normie, jest zbyt niski lub zbyt wysoki,
  • funkcja automatycznego wyłączania – oszczędza baterię.

Ciśnieniomierz zaraz obok termometru stanowi najpopularniejsze urządzenie lekarskie, dostępne do kontrolowania stanu zdrowia również w warunkach domowych. Szeroki wybór ciśnieniomierzy sprawia, że możemy nabyć dzisiaj sprzęt nie tylko dokładny, ale wręcz designerski, łączący się poprzez Bluetooth z aplikacją w telefonie czy też po prostu efektowny wizualnie. Nawet najlepszy sprzęt używany nieprawidłowo nie sprawdzi się jednak w swojej roli kontrolnej, dlatego przeczytaj również, jak należy korzystać z ciśnieniomierza w domu.

Jak samodzielnie mierzyć ciśnienie?

Aby samodzielny pomiar ciśnienia krwi był miarodajny, należy wiedzieć, w jaki sposób wykonuje się go prawidłowo. Jeśli masz już swój aparat do mierzenia ciśnienia, przed wykonaniem pomiaru:

  1. Odpocznij – nie podejmuj aktywności fizycznej na około 30 minut przed założeniem mankietu.
  2. Nie pij kawy i nie pal tytoniu – również na około pół godziny przed badaniem.
  3. Do badania usiądź swobodnie ze stopami na podłodze i podpartymi plecami.
  4. Wykonaj pomiar na ręce niedominującej, opierając ją wygodnie na płaskiej powierzchni, na wysokości serca.
  5. Wykonaj dwa, trzy badania i wyciągnij średnią.
  6. Zapisz wynik w dzienniczku.

W domowym zaciszu możesz monitorować swoje ciśnienie znacznie bardziej komfortowo niż w gabinetach zabiegowych, ale pamiętaj, że warunkiem prawidłowego przeprowadzenia badania jest przestrzeganie powyższych zasad.

Ciśnieniomierz opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika
Angelika
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników, dlatego nie musisz już poświęcać swojego czasu na samodzielne czytanie setek komentarzy, aby dokonać rozsądnego wyboru.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd