Strona główna Małe AGD Szczoteczki do zębów Szczoteczka soniczna - ranking 2020

Szczoteczka soniczna – ranking 2020

Szczoteczka soniczna – co warto o niej wiedzieć?

Szczoteczka soniczna to urządzenie, które dzięki emisji fal dźwiękowych i drgań, wytwarza bąbelki wody, śliny, pasty i tlenu, bardzo skutecznie oczyszczające całą jamę ustną. Produkty tego typu wykonują ruch wymiatający – najefektywniejszy w myciu zębów – co sprawia, że są najczęściej polecane przez wszystkich dentystów.

Przed wyborem modelu idealnego pod kątem skuteczności i wygody użytkowania, warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

 • wytwarzana przez szczoteczkę ilość drgań na minutę,
 • sposób zasilania urządzenia,
 • cena oraz dostępność końcówek wymiennych.

Szczoteczka soniczna ranking:

Ranking szczoteczek sonicznych to zestawienie najpopularniejszych produktów, cieszących się największą popularnością i najlepszymi opiniami swoich użytkowników. Znajdziesz w nim urządzenia z różnej półki cenowej, opisane na bazie paramterów technicznych z wyszczególnieniem wad i zalet, wskazanych przez konsumentów, którzy mieli okazję samodzielnie przetestować wybrane produkty.
Mamy nadzieję, że nasz ranking szczoteczek sonicznych pozwoli Ci wybrać produkt, który najlepiej spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50


Sprawdź produkt w sklepie:

Soniczna szczoteczka do zębów Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 to urządzenie zasilane akumulatorowo, wyposażone w jedną główkę i jeden tryb pracy dla maksymalnie łagodnego przejścia ze szczotkowania szczoteczką manualną na elektryczną.

Produkt posiada wbudowany timer, informujący użytkownika o ukończeniu zalecanych 2 minut mycia, dodatkowo sygnalizujący upłynięcie 30 sekund przeznaczonych na szczotkowanie jednej ćwiartki jamy ustnej. Wybrany model jest na tyle delikatny, że może być stosowany nawet przez osoby posiadające korony, wypełniania, odsłonięte szyjki zębowe oraz aparaty ortodontyczne.

Program łatwego startu – zaprojektowany przez markę Philips – ułatwia przyzwyczajenie zębów i dziąseł do bardziej intensywnego czyszczenia poprzez stopniowe zwiększanie mocy urządzenia przez pierwsze 14 dni użytkowania szczoteczki.

Zalety:Wady:
+ Szczoteczka bardzo dokładnie i delikatnie oczyszcza zęby. – Oryginalne końcówki do szczoteczki są dosyć kosztowne.
+ Urządzenie ma wytrzymałą baterię. – Opinie niektórych użytkowników wskazują, że wadą produktu może być brak antypoślizgowego uchwytu.
+ Stosunkowo cicho pracuje.
+ Jest dostępne w przystępnej cenie. 

Szczoteczka soniczna Xiaomi Soocare Soocas X3

Szczoteczka soniczna Xiaomi Soocare Soocas X3


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczoteczka soniczna Xiaomi Soocare Soocas X3 to urządzenie zasilane akumulatorowo, umożliwiające swojemu użytkownikowi wybór jednego z czterech trybów czyszczenia: czyszczenie w trybie podstawowym, czyszczenie w trybie łagodnym dla zębów wrażliwych oraz posiadaczy aparatów ortodontycznych, czyszczenie pod kątem ochrony dziąseł oraz czyszczenie w trybie wybielania.

Produkt jest wodoodporny – posiada klasę wodoodporności IPX7 – dzięki czemu nie zaszkodzi mu nawet zanurzenie w wodzie. Ma również bardzo silny akumulator, zdolny wytworzyć nawet 37 000 drgań na minutę. Główka szczoteczki sonicznej Xiaomi Soocare Soocas X3 porusza się takżę w czterech kierunkach – do przodu, do tyłu, na prawo i na lewo.

Urządzenie należy do produktów zaawansowanych technologicznie. Może łączyć się poprzez Bluetooth z aplikacją w telefonie, dzięki czemu użytkownik ma dokładny wgląd w stan swojej szczoteczki – poziom rozładowania akumulatora czy zużycie końcówki – oraz w szczegółowy przebieg codziennego szczotkowania.

Zalety:Wady:
+ Szczoteczka bardzo skutecznie i dokładnie oczyszcza zęby. – Niektóre opinie krytykują funkcjonalność połączenia szczoteczki z aplikacją w smartphonie.
+ Jest dostępna w atrakcyjnej cenie.
+ Oferuje cztery funkcjonalne tryby pracy.
+ Końcówki wymienne do szczoteczki są stosunkowo niedrogie. 

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare CleanCare HX3212/01

Philips Sonicare CleanCare HX3212/01


Sprawdź produkt w sklepie:

Philips Sonicare CleanCare HX3212/01 to soniczna szczoteczka do zębów wyposażona w jeden tryb pracy – delikatny zarówno dla szkliwa, jak i dla dziąseł. Produktu mogą używać zatem nawet posiadacze aparatów ortodontycznych, koron, wypełnień czy odsłoniętych szyjek. Pomimo swojej łagodności, dzięki specjalnie wygiętej główce, szczoteczka jest dokładna i skutecznie usuwa płytkę nazębną nawet z trudno dostępnych miejsc.

Urządzenie posiada inteligentny program EasyStart, który stopniowo zwiększa intensywność pracy szczoteczki, aby przyzwyczaić zęby i dziąsła do innego sposobu oczyszczania. Wybrany model jest wyposażony także w w dwie przydatne funkcje – SmartTime oraz Quadpacer. Pierwsza z nich to 2-minutowy timer, który samodzielnie wyłącza szczoteczkę po zalecanym przez dentystów czasie czyszczenia. Druga to sygnalizacja upłynięcia 30 sekund szczotkowania, przeznaczonych na jedną ćwiartkę jamy ustnej.

Zalety:Wady:
+ Szczoteczka jest dokładna i bardzo delikatna. – Negatywne opinie dotyczą jedynie zbyt głośnej pracy urządzenia.
+ Jest dostępna w atrakcyjnej cenie.
+ Jest lekka i wygodna w obsłudze.

Szczoteczka soniczna ORAL-B Pulsonic Slim 1000

Szczoteczka soniczna ORAL-B Pulsonic Slim 1000


Sprawdź produkt w sklepie:

Soniczna szczoteczka do zębów ORAL-B Pulsonic Slim 1000 to urządzenie wyposażone w 2 tryby czyszczenia – czyszczenie codzienne oraz czyszczenie delikatne. Produkt wyróżnia się wyjątkową lekkością i smukłym designem, dzięki któremu doskonale leży w dłoni. Jego wydłużona końcówka czyszcząca może wykonywać nawet 27 000 drgań na minutę, co pozwala z łatwością usunąć z zębów powierzchowne przebarwienia.

Urządzenie posiada wbudowany 2-minutowy timer, który informuje użytkownika o ukończeniu czyszczenia całej jamy ustnej, a co 30 sekund sygnalizuje także konieczność przystąpienia do mycia kolejnej ćwiartki zębów. Akumulator szczoteczki jest w stanie działać bez konieczności ponownego ładowania nawet do 2 tygodni regularnego użytkowania.

Zalety:Wady:
+ Szczoteczka czyści zęby dokładnie i delikatnie. – Nie posiada wskaźnika zużycia akumulatora.
+ Jest bardzo lekka i poręczna.
+ Cicho pracuje.
+ Posiada wytrzymały akumulator. 

Szczoteczka soniczna SEYSSO Carbon Basic

Szczoteczka soniczna SEYSSO Carbon Basic


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczoteczka soniczna SEYSSO Carbon Basic to urządzenie o wyjątkowo dużej mocy, zdolne wytworzyć nawet 82 000 drgań na minutę. Posiada także wydajny akumulator litowo-jonowy, który według producenta, jest w stanie pracować nawet 6 tygodni bez konieczności ponownego ładowania.

Produkt posiada timer i 3 programy pracy – tryb masażu dziąseł, tryb 62 tysięcy drgań na minutę oraz tryb maksymalny 82 tysięcy drgań na minutę. Szczoteczkę wyróżnia wyjątkowo skuteczna technologia Dynamic Cleaning Technology. Jej działanie polega na wywołaniu efektu kawitacji, czyli wytworzeniu tysięcy mikrobąbelków, które transportują tlen i składniki pasty w trudno dostępne przestrzenie międzyzębowe.

Wymienne końcówki szczoteczki sonicznej SEYSSO Carbon Basic są ukształtowane w łagodne fale, które dobrze dopasowują się do kształtu zębów i otaczają je z każdej strony, zapewniając doskonałe efekty czyszczenia.

Zalety:Wady:
+ Szczoteczka bardzo skutecznie czyści zęby. – Niektórzy użytkownicy narzekają na trudności związane z wymianą końcówek.
+ Dobrze leży w dłoni. – Według niektórych opinii ma zbyt wysoką cenę, jak na urządzenie z podstawowymi funkcjami.
+ Cicho pracuje.
+ Posiada wydajny akumulator.

Szczoteczka soniczna – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Soniczne szczoteczki są produktami, których używa się zupełnie tak samo, jak tradycyjnych szczoteczek manualnych. Są one jednak znacznie skuteczniejsze w usuwaniu płytki nazębnej i przebarwień powierzchniowych, gdyż przy odpowiedniej częstotliwości drgań wytwarzają w jamie ustnej bąbelki pasty, wody i śliny, wnikające pomiędzy zęby i usuwające zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc.

Aby szczoteczka soniczna do zębów była wygodna w użyciu, skuteczna i bezpieczna dla dziąseł oraz zębów swojego użytkownika, przed wyborem idealnego modelu należy zwrócić uwagę na takie cechy produktu, jak:

 • częstotliwość drgań – im większa, tym skuteczniejsza w usuwaniu osadów i przebarwień będzie dana szczoteczka. Produkty delikatne, odpowiednie dla wrażliwych dziąseł, będą wykonywały około 30 000 drgań na minutę, zaś te naprawdę mocne, przeznaczone do intensywnego rozjaśniania uzębienia nawet 80 000.
 • sposób zasilania – szczoteczki soniczne mogą być zasilane bateryjnie, akumulatorowo lub akumulatorowo-sieciowo, przy czym znacznie wygodniejszym rozwiązaniem wydaje się wybór produktu zasilanego akumulatorem.
 • rozmiar główki szczoteczki – należy dopasować go do wielkości zębów oraz szczęki użytkownika, co oznacza, że w przypadku dzieci główka nie powinna być szersza niż 10 mm ani dłuższa niż 15 mm. Dorośli mogą natomiast wybierać końcówki z główką do 30 mm długości.
 • czas pracy na akumulatorze/baterii i czas pełnego ładowania – większość szczoteczek sonicznych wymaga od kilku do kilkunastu godzin ładowania, co przekłada się na kilka, kilkanaście dni pracy urządzenia. Istnieją jednak produkty o wyjątkowo mocnym akumulatorze, pozwalającym na codzienne bycie zębów nawet przez kilka tygodni, bez konieczności ponownego ładowania.
 • twardość włosia/kształt końcówki – wielu producentów oferuje różne rodzaje końcówek do jednego modelu szczoteczki, dzięki czemu możemy dostosować ich włosie – jego miękkość, długość, ukształtowanie – do potrzeb zębów oraz dziąseł. Osoby z krwawiącymi, wrażliwymi dziąsłami oraz odsłoniętymi szyjkami powinny sięgać wyłącznie po szczoteczki z miękkim włosiem. Końcówki średnio twarde oraz twarde przeznaczone są z kolei dla posiadaczy zdrowych dziąseł. Pozwalają również na bardziej intensywne czyszczenie i usuwanie przebarwień powierzchniowych.
 • cena i dostępność końcówek – podobnie jak w przypadku szczoteczek manualnych, końcówki czyszczące szczoteczek sonicznych należy wymieniać regularnie co około 3 miesiące. Ponieważ oryginalne końcówki do szczoteczek renomowanych producentów mogą być stosunkowo drogie, warto przed zakupem upewnić się, czy istnieje możliwość zakupu dobrej jakości, tańszych, lecz nieoryginalnych końcówek zamiennych, które pozwolą korzystać z urządzenia w sposób bardziej ekonomiczny.
 • akcesoria – na przykład etui podróżne, irygator, flosser czy sanitizer.

Szczoteczka soniczna – dodatkowe funkcje

Bardziej zaawansowane technologicznie szczoteczki soniczne poza oczyszczaniem zębów poprzez ruch wymiatająco-pulsacyjny, są także wyposażone w dodatkowe, bardzo przydatne funkcje.

Zaliczamy do nich:

 • czujnik nacisku – ostrzegający użytkownika o zbyt mocnym dociskaniu szczoteczki do zębów i dziąseł poprzez sygnał świetlny, sygnał dźwiękowy, wibrację lub zatrzymanie pracy urządzenia,
 • timer – który odlicza zalecane przez dentystów 2 minuty szczotkowanie, a niekiedy również każde 30 sekund oczyszczania jednej ćwiartki jamy ustnej i informuje o tym użytkownika odpowiednim sygnałem świetlnym, dźwiękowym, wibracją lub automatycznym zatrzymaniem pracy szczoteczki,
 • programy czyszczenia – które pozwalają dopasować intensywność czyszczenia do kondycji dziąseł oraz oczekiwanych rezultatów czyszczenia,
 • wskaźnik naładowania/rozładowania akumulatora,
 • wskaźnik wymiany końcówki – sygnalizujący konieczność założenia nowej końcówki szczoteczki,
 • funkcja łączenia szczoteczki z aplikacją w telefonie – która pozwala na dokładne kontrolowanie przebiegu każdego szczotkowania, a także stały wgląd w stan szczoteczki, czyli poziom zużycia końcówki oraz rozładowania akumulatora.

Podsumowanie

Szczoteczki soniczne to urządzenia, które pozwalają na bardzo skuteczne usuwanie nagromadzonej w przestrzeniach międzyzębowych płytki nazębnej. Są dokładne i łatwe w użyciu, a odpowiednio dobrane będą delikatne nawet dla bardzo wrażliwych dziąseł.

Jeśli szukasz szczoteczki sonicznej, która pozwoli Ci zadbać o najlepszą higienę jamy ustnej i dopasuje się idealnie do Twoich potrzeb – sprawdź nasz ranking szczoteczek sonicznych i sięgnij po produkt najlepiej spełniający Twoje oczekiwania

Szczoteczka soniczna opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać