Strona głównaPielęgnacja i urodaNajlepsza szczoteczka elektryczna - ranking 2024

Najlepsza szczoteczka elektryczna – ranking 2024 [TOP6]

Szczoteczka elektryczna – co warto wiedzieć?

Szczoteczka elektryczna – soniczna lub rotacyjna – to urządzenie, które dzięki drganiom, ruchom pulsacyjnym, rotacyjnym czy też oscylacyjnym jest w stanie usunąć znacznie więcej płytki nazębnej niż tradycyjna szczoteczka manualna. Produkty tego typu są bardzo często polecane przez dentystów, gdyż pozwalają skutecznie dbać nie tylko o prawidłową higienę jamy ustnej, ale także o lepszą kondycję dziąseł.

Wybierając model, który będzie jednocześnie skuteczny i funkcjonalny, warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

  • rodzaj oraz częstotliwość ruchów głowicy,
  • sposób zasilania,
  • dostępność i cena końcówek wymiennych.

Interesuje Cię konkretny typ szczoteczek elektrycznych?
Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Szczoteczka elektryczna ranking:

Ranking szczoteczek elektrycznych to zestawienie urządzeń sonicznych i rotacyjnych, cieszących się największą popularnością i najlepszymi opiniami konsumentów. Wyróżniliśmy je na podstawie recenzji użytkowników, który przetestowali opisane niżej produkty i wyszczególnili ich wady oraz zalety.

Mamy nadzieję, że nasz ranking szczoteczek elektrycznych do zębów pozwoli Ci wybrać model o maksymalnej skuteczności i wygodzie użytkowania.

1. Szczoteczka elektryczna ORAL-B iO 9 Black Onyx

ORAL-B iO 9 Black Onyx



ORAL-B iO 9 Black Onyx to pierwsza szczoteczka z technologią magnetyczną (liniowy napęd magnetyczny), generującą mikrowibracje, które przenoszą się na okrągłą główkę produktu. Sprzęt działa dokładnie i delikatnie, a przy tym bardzo cicho. Wybiela zęby bez uszkadzania dziąseł.

Urządzenie łączy się z aplikacją na telefon. Pozwala to korzystać z asystenta 3D, ułatwiającego codzienne szczotkowanie. Model posiada inteligentny czujnik siły nacisku, który za sprawą koloru informuje o nadmiernej, odpowiedniej lub niedostatecznej sile przyciskania szczoteczki do zębów. Sprzęt wyposażono także w wyświetlacz interaktywny, służący do wybierania trybu pracy, ustawiania timera czy sprawdzania stanu końcówki.

Szczoteczka jest ładowana magnetycznie. Po około 3 godzinnym zasilaniu może pracować do 14 dni. Jej atutem jest nowoczesny design i dołączone do produktu kompaktowe etui podróżne.

Zalety: Wady:
+ Ma wiele trybów pracy. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Bardzo dobrze czyści zęby, nie szkodząc dziąsłom.  
+ Jest solidnie wykonana i elegancko się prezentuje.  

2. Szczoteczka elektryczna Oclean Flow

Oclean Flow



Oclean Flow to szczoteczka soniczna, którą wystarczy ładować raz na 180 dni (deklaracja producenta). Urządzenie ma ciekawy wygląd i solidną obudowę wodoszczelną (IPX7). Sprzęt wykonuje 76 tysięcy ruchów sonicznych na minutę. Posiada wbudowany 2-minutowy timer, który co 30 sekund przypomina o konieczności zmiany szczotkowanej strefy jamy ustnej.

Model oferuje 5 trybów pracy, w tym tryb wieczorny, zwykły, poranny, delikatny i wybielający. Informuje również o używanym aktualnie trybie pracy za pomocą wskaźnika na obudowie. Jego bateria ma pojemność 2500 mAh, a do pełna ładuje się w około 5 godzin.

Do urządzenia dołączono końcówki ze specjalnego włosia firmy Dupont o falistym kształcie.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Według niektórych opinii ma zbyt miękkie końcówki.
+ Jest prosta w obsłudze.  
+ Posiada bardzo mocny akumulator.  
+ Ładnie się prezentuje.  

3. Szczoteczka elektryczna PHILIPS Sonicare ProtectiveClean HX6859/29

Philips Sonicare EasyClean HX6511/5



PHILIPS Sonicare ProtectiveClean HX6859/29 to model wykonujący 62 000 ruchów na minutę. Produkt posiada specjalnie wyprofilowaną końcówkę z wytrzymałego włókna, docierającego do wszelkich zakamarków. Pracuje na jednym ładowaniu nawet do 14 dni. Posiada trzy tryby pracy: codzienny, wybielający i dbający o zdrowie dziąseł.

Urządzenie nie oferuje regulacji intensywności wibracji, ale posiada czujnik siły nacisku. Wyposażono je także w timer dwuminutowy, z podziałem na 4 okresy po 30 sekund. Sprzęt przypomina o konieczności wymiany końcówki co 3 miesiące (migająca dioda).

Zalety: Wady:
+ Szczoteczka bardzo dokładnie oczyszcza zęby. – Oryginalne końcówki zamienne do szczoteczki są dosyć drogie.
+ Ma mocną baterię.  
+ Wyróżnia się długą żywotnością.  
+ Ma optymalny stosunek jakości do ceny.  

4. Szczoteczka elektryczna PHILIPS SONICARE HX9992/11 Prestige 9900 SenseIQ

PHILIPS SONICARE HX999211 Prestige 9900 SenseIQ



Philips Sonicare Prestige 9900 to szczoteczka z technologią SenseIQ, wykonująca 62 tysiące ruchów sonicznych na minutę. Urządzenie posiada końcówki o unikalnym kształcie, lepiej docierające do przestrzeni między zębowych.

Dzięki nowoczesnej technologii szczoteczka wyczuwa technikę szczotkowania i dopasowuje do niej swoją pracę. Pozwala to zapewniać najlepsze efekty czyszczenia, przy jednoczesnej pielęgnacji dziąseł.

Produkt współpracuje z aplikacją mobilną, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Pozwala ona uzyskiwać indywidualne wskazówki pielęgnacyjne w oparciu o wygenerowaną mapę jamy ustnej. Urządzenie daje też możliwość programowania czyszczenia, w tym jego poziomu intensywności.

Szczoteczka ma wodoodporną obudowę i antypoślizgowy uchwyt. Pracuje do 14 dni na jednym ładowaniu. Oferuje 3-stopniową regulację prędkości pracy. Posiada też takie programy automatyczne jak masaż dziąseł czy wybielanie. Dysponuje timerem 2-minutowym z przerwami co 30 sekund.

Zalety: Wady:
+ Dokładnie czyści zęby. – Jest droga.
+ Dosyć długo pracuje na jednym ładowaniu. – Jej końcówki zamienne mają wysoką cenę.
+ Jest delikatna dla dziąseł.  
+ Pięknie się prezentuje.  

5. Szczoteczka elektryczna SEYSSO Carbon Basic

SEYSSO Carbon Basic



SEYSSO Carbon Basic to szczoteczka soniczna o wyjątkowym designie. Produkt generuje nawet do 82 000 drgań na minutę. Skutecznie walczy więc z przebarwieniami i osadami. Oferuje też trzy programy pracy, różniące się między sobą częstotliwością drgań i czasem czyszczenia.

Użytkownik szczoteczki ma do wyboru tryb mycia: codziennego, do zębów wrażliwych i chorych dziąseł, masującego z jednoczesnym myciem zębów. Urządzenie wykorzystuje technologię Dynamic Cleaning Technology+, która wytwarza tysiące pęcherzyków powietrza, docierających do najtrudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej.

Sprzęt wyposażono też w automatyczny timer i akumulator zdolny do ciągłej pracy nawet przez 6 tygodni. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie ze stacją dokująca, ze specjalnymi miejscami na zapasowe końcówki.

Zalety: Wady:
+ Szczoteczka ma korzystną cenę. – Jest wykonana z plastiku.
+ Bardzo dokładnie czyści zęby. – Według niektórych opinii jej końcówki szybko się zużywają.
+ Dobrze leży w dłoni.  
+ Jest łatwa do utrzymania w czystości.  

6. Szczoteczka elektryczna Oral-B PRO 750 CrossAction

Szczoteczka elektryczna Oral-B PRO 750 CrossAction



Szczoteczka elektryczna Oral-B PRO 750 CrossAction to urządzenie wyposażone w okrągłą główkę, która otacza każdy ząb i bardzo dokładnie usuwa obecną na nim płytkę nazębną. Produkt wykonuje jednoczesne ruchy oscylacyjne, pulsacyjne i rotacyjne.

Szczoteczka elektryczna do zębów od Oral-B jest wyposażona we wbudowany, 2-minutowy timer oraz nowoczesną baterię, która – według producenta – pozwala na nawet 2 tygodnie regularnego używania produktu bez konieczności dodatkowego ładowania.

Urządzenie można wyposażyć w jedną z wielu wymiennych końcówek, w tym między innymi końcówkę z zaokrąglonym włosiem do pielęgnacji dziąseł lub końcówkę z zagiętym włosiem do dokładnego oczyszczania przestrzeni między zębowych.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie bardzo dokładnie czyści zęby i wygładza ich powierzchnię. – Akumulator szczoteczki długo się ładuje.
+ Posiada stosunkowo wytrzymałą baterię. – Według niektórych użytkowników jest trudna w przechowywaniu ze względu na swoją wysokość.
+ Bardzo cicho pracuje.  
+ Jest sprzedawana z funkcjonalnym etui.  

Szczoteczka elektryczna – jaką wybrać?

Szczoteczki elektryczne dzielimy przede wszystkim na urządzenia soniczne i rotacyjne. Różni je nie tylko kształt główki czyszczącej (owalne w przypadku szczotek sonicznych i okrągłe w przypadku szczotek rotacyjnych), ale także metoda pracy – szczoteczki soniczne wytwarzają drgania, zaś rotacyjne poruszają główką w trzech kierunkach (3D).

Niezależnie od typu szczoteczki elektrycznej, wszystkie łączą jednak pewne parametry podstawowe, na których warto oprzeć wybór modelu idealnego. Należą do nich:

  • częstotliwość ruchów/drgań – im ona większa, tym skuteczniejsze w usuwaniu kamienia nazębnego będzie wybrane urządzenie. Warto jednak zwrócić uwagę, że zbyt duża moc szczoteczki może wiązać się z podrażnieniem delikatnych dziąseł, zwłaszcza przy pierwszych kilku myciach po zamianie tradycyjnej szczoteczki na elektryczną, dlatego w tym przypadku istotna jest także możliwość regulacji intensywności pracy.
  • rozmiar główki szczoteczki – który należy uzależnić od wieku użytkownika oraz wielkości szczęki. W przypadku dzieci końcówka nie powinna przekroczyć 15 mm długości ani 10 mm szerokości. Dorośli mogą wybierać modele z główką do około 30 mm długości.
  • sposób zasilania – większość szczoteczek elektrycznych to urządzenia bezprzewodowe, zasilane bateryjnie lub akumulatorowo. Na rynku dostępne są jednak także modele zintegrowane ze stacją ładującą, które możemy określić jako urządzenia sieciowe.
  • czas pracy na akumulatorze oraz czas pełnego ładowania – większość szczoteczek elektrycznych ładuje się od kilku do kilkunastu godzin, co przekłada się na około 30 – 15 minut pracy, czyli maksymalnie około tygodnia codziennego szczotkowania dwa razy dziennie po 2 minuty.
  • twardość włosia końcówki – którą należy dobrać do stopnia wrażliwości dziąseł. W przypadku odkrytych szyjek zębowych, krwawiących dziąseł i jakiegokolwiek dyskomfortu lepiej sięgać wyłącznie po szczoteczki z miękkim włosiem. Średnio twarde włosie przeznaczone jest dla osób o zdrowych dziąsłach, a twarde dla użytkowników posiadających nie tylko bardzo zdrowe dziąsła, ale także pragnących usunąć przebarwienia nazębne. W przypadku wrażliwych zębów i dziąseł można bez obaw wybierać również szczoteczki z włóknami silikonowymi, które masują dziąsła i polerują zęby.
  • dostępność i cena końcówek zamiennych – w przypadku szczoteczek manualnych wymieniamy produkt na nowy co 3 miesiące, dlatego w szczoteczkach elektrycznych konieczna jest tak samo częsta wymiana końcówek, które ulegają zużyciu. Im lepsza dostępność i szerszy wybór końcówek, tym lepiej. Warto wiedzieć, że ceny oryginalnych końcówek są zazwyczaj dosyć wysokie, dlatego osoby poszukujące ekonomicznych rozwiązań powinny upewnić się przed zakupem wybranego modelu, czy istnieją dobrej jakości tańsze zamienniki końcówek do danego produktu.
  • dodatkowe akcesoria – na przykład irygator, flosser, sanitizer, stacja ładująca czy etui podróżne.

Szczoteczka elektryczna na jakie funkcje warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Poza podstawową funkcją, czyli dokładnym i szybkim czyszczeniem zębów, dziąseł i przestrzeni między zębowych, szczoteczki elektryczne mogą oferować swoim użytkownikom także inne bardzo praktyczne programy, funkcje i udogodnienia.

Zaliczamy do nich:

  • timer – który zasygnalizuje upłynięcie zalecanych 2 minut szczotkowania (sygnałem świetlnym, dźwiękowym czy też wibracją) lub automatycznie wyłączy urządzenie,
  • czasomierz – który poinformuje użytkownika o upłynięciu 30 sekund szczotkowania jednej ćwiartki zębów,
  • czujnik nacisku – który ostrzeże użytkownika o zbyt intensywnym szczotkowaniu, mogącym zaszkodzić zdrowiu dziąseł poprzez sygnał świetlny lub dźwiękowy, a nawet samoczynne wyłączenie urządzenia,
  • programy prędkości/intensywności czyszczenia – pozwalające na automatyczne dopasowanie intensywności pracy szczoteczki do potrzeb użytkownika oraz kondycji jego dziąseł,
  • wskaźnik rozładowania akumulatora – informujący o konieczności podłączenia produktu do ładowania,
  • wskaźnik wymiany końcówki – przypominający o konieczności założenia nowej końcówki do szczoteczki.

Niektóre, bardzo zaawansowane technologicznie szczoteczki elektryczne do zębów są również w stanie łączyć się z aplikacją w smartfonie poprzez Bluetooth, dając tym samym swojemu użytkownikowi pełną kontrolę nad przebiegiem szczotkowania, stanem akumulatora oraz końcówek wymiennych urządzenia.

Podsumowanie

Szczoteczki elektryczne to urządzenia, na które powinna zdecydować się każda osoba dbająca o dokładną higienę jamy ustnej. Zarówno modele soniczne, jak i rotacyjne są bowiem znacznie skuteczniejsze w usuwaniu płytki nazębnej niż tradycyjne szczoteczki manualne, a odpowiednio dobrane pozwolą czyścić jamę ustną bez szkody dla dziąseł czy szkliwa.

Sprawdź nasz ranking szczoteczek elektrycznych, aby z łatwością znaleźć dla siebie urządzenie jednocześnie najskuteczniejsze i najdelikatniejsze.

Szczoteczka elektryczna opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika
Angelika
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników, dlatego nie musisz już poświęcać swojego czasu na samodzielne czytanie setek komentarzy, aby dokonać rozsądnego wyboru.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd