Strona główna Małe AGD Szczoteczki do zębów Szczoteczka elektryczna ranking - jaka najlepsza?

Szczoteczka elektryczna ranking – jaka najlepsza?

Szczoteczka elektryczna – co warto wiedzieć?

Szczoteczka elektryczna – soniczna lub rotacyjna – to urządzenie, które dzięki drganiom, ruchom pulsacyjnym, rotacyjnym czy też oscylacyjnym jest w stanie usunąć znacznie więcej płytki nazębnej niż tradycyjna szczoteczka manualna. Produkty tego typu są bardzo często polecane przez dentystów, gdyż pozwalają skutecznie dbać nie tylko o prawidłową higienę jamy ustnej, ale także o lepszą kondycję dziąseł.

Wybierając model, który będzie jednocześnie skuteczny i funkcjonalny, warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

 • rodzaj oraz częstotliwość ruchów głowicy,
 • sposób zasilania,
 • dostępność i cena końcówek wymiennych.

Interesuje Cię konkretny typ szczoteczek elektrycznych?
Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Szczoteczka elektryczna ranking:

Ranking szczoteczek elektrycznych to zestawienie urządzeń sonicznych i rotacyjnych, cieszących się największą popularnością i najlepszymi opiniami konsumentów. Wyróżniliśmy je na podstawie recenzji użytkowników, który przetestowali opisane niżej produkty i wyszczególnili ich wady oraz zalety.

Mamy nadzieję, że nasz ranking szczoteczek elektrycznych do zębów pozwoli Ci wybrać model o maksymalnej skuteczności i wygodzie użytkowania.

Szczoteczka elektryczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/5

Philips Sonicare EasyClean HX6511/5


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczoteczka elektryczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/5 to urządzenie soniczne zasilane akumulatorowo. Produkt posiada jeden tryb pracy i jedną główkę dla maksymalnie łatwego przejścia ze szczoteczki manualnej na elektryczną.

Philips Sonicare EasyClean HX6511/5 umożliwia dynamiczne czyszczenie zębów, przestrzeni między zębowych oraz obszarów wzdłuż linii dziąseł poprzez nakierowywanie płynu pomiędzy zęby. Urządzenie jest wyposażone w dwuminutowy zegar, który ułatwia dopilnowanie prawidłowego czasu szczotkowania. Co więcej, szczoteczka co 30 sekund informuje o zakończeniu mycia jednej części jamy ustnej i sygnalizuje konieczność rozpoczęcia oczyszczania kolejnej.

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/5 jest bezpieczna nawet dla posiadaczy aparatów ortodontycznych, wypełnień i koron, a także na tyle delikatna, że mogą korzystać z niej osoby z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Ponadto, posiada program łatwego startu, który zwiększa stopniowo moc urządzenia przez 14 pierwszych dni szczotkowania.

Specjalnie wygięta szyjka główki urządzenia ułatwia dotarcie do tylnych zębów, dzięki czemu skutecznie usuwa płytkę nazębną nawet z trudno dostępnych miejsc. Szczoteczka soniczna Philips usuwa dwa razy więcej osadu niż szczoteczka manualna, a dodatkowo pomaga zmniejszać przebarwienia.

Zalety:Wady:
+ Szczoteczka bardzo dokładnie oczyszcza zęby. – Oryginalne końcówki zamienne szczoteczki są dosyć drogie.
+ Posiada wytrzymałą baterię. – Akumulator urządzenia długo się ładuje.
+ Jest stosunkowo cicha.
+ Ma przystępną cenę. 

Szczoteczka elektryczna Oral-B Pro 2500 CA

Szczoteczka elektryczna Oral-B Pro 2500 CA


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczoteczka elektryczna Oral-B Pro 2500 CA to urządzenie zasilane akumulatorowo, wyposażone w okrągłą szczoteczkę pracującą pulsacyjnie, rotacyjnie i oscylacyjnie. Według producenta produkt ma usuwać nawet 100% płytki nazębnej więcej niż zwykła szczoteczka manualna.

Szczoteczka elektryczna do zębów Oral- B Pro 2500 CA umożliwia wybór jednego z dwóch trybów pracy – trybu czyszczenia codziennego lub trybu pielęgnacji dziąseł. Urządzenie jest również wyposażone w wizualny czujnik siły nacisku, który zatrzymuje ruchy pulsacyjne, kiedy użytkownik szczotkuje zęby zbyt mocno.

Produkt posiada timer, który co 30 sekund uruchamia wibracje, aby poinformować użytkownika, że powinien przystąpić do oczyszczania kolejnego kwadrantu jamy ustnej. Szczoteczka sygnalizuje także upłynięcie 2 minut mycia zębów.

Okrągła końcówka szczoteczki została zaprojektowana tak, aby czyścić ząb po zębie. Jej włókna CrissCross ustawione są pod kątem 16 stopni, dzięki czemu docierają pomiędzy zęby i usuwają więcej płytki nazębnej niż tradycyjna szczoteczka.

Marka oferuje różne rodzaje końcówek, które można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. W zestawie z produktem otrzymujemy praktyczne etui podróżne.

Zalety:Wady:
+ Szczoteczka czyści zęby bardzo dokładnie. – Początkowo może podrażniać dziąsła.
+ Stosunkowo cicho pracuje. – Niektóre opinie krytykują produkt za zbyt niską czułość wskaźnika siły nacisku.
+ Posiada wiele różnych końcówek wymiennych.
+ Ma mocny akumulator. 

Szczoteczka elektryczna Xiaomi Soocare Soocas X3

Szczoteczka elektryczna Xiaomi Soocare Soocas X3


Sprawdź produkt w sklepie:

Xiaomi Soocare Soocas X3 to elektryczna szczoteczka soniczna pracująca w czterech trybach, czyli w trybie czyszczenia podstawowego, w trybie czyszczenia łagodnego dla zębów wrażliwych i posiadaczy aparatów ortodontycznych, w trybie czyszczenia pod kątem ochrony dziąseł oraz w trybie wybielania.

Urządzenie może łączyć się z telefonem i być kontrolowane za pomocą aplikacji. To ona powie nam, jak długo myliśmy zęby oraz kiedy końcówka szczoteczki będzie wymagała wymiany.

Produkt posiada certyfikat wodoodporności klasy IPX7, co oznacza, że nie zaszkodzi mu nawet zanurzenie w wodzie. Jego akumulator jest na tyle mocny, że szczoteczka może wytworzyć około 37 000 drgań na minutę. Dodatkowo, główka urządzenia porusza się także w przód, w tył, na prawo i na lewo.

Zalety:Wady:
+ Szczoteczka bardzo dokładnie oczyszcza zęby. – Niektóre opinie odnoszą się krytycznie do sprawności połączenia szczoteczki z aplikacją w telefonie.
+ Ma przystępną cenę.
+ Posiada cztery funkcjonalne tryby pracy do wyboru.
+ Wymienne końcówki szczoteczki są dostępne w atrakcyjnej cenie. 

Szczoteczka elektryczna Oral-B PRO 750 CrossAction

Szczoteczka elektryczna Oral-B PRO 750 CrossAction


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczoteczka elektryczna Oral-B PRO 750 CrossAction to urządzenie wyposażone w okrągłą główkę, która otacza każdy ząb i bardzo dokładnie usuwa obecną na nim płytkę nazębną. Produkt wykonuje jednoczesne ruchy oscylacyjne, pulsacyjne i rotacyjne.

Szczoteczka elektryczna do zębów od Oral-B jest wyposażona we wbudowany, 2-minutowy timer oraz nowoczesną baterię, która – według producenta – pozwala na nawet 2 tygodnie regularnego używania produktu bez konieczności dodatkowego ładowania.

Urządzenie można wyposażyć w jedną z wielu wymiennych końcówek, w tym między innymi końcówkę z zaokrąglonym włosiem do pielęgnacji dziąseł lub końcówkę z zagiętym włosiem do dokładnego oczyszczania przestrzeni między zębowych.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie bardzo dokładnie czyści zęby i wygładza ich powierzchnię. – Akumulator szczoteczki długo się ładuje.
+ Posiada stosunkowo wytrzymałą baterię. – Według niektórych użytkowników jest trudna w przechowywaniu ze względu na swoją wysokość.
+ Bardzo cicho pracuje.
+ Jest sprzedawana z funkcjonalnym etui.

Szczoteczka elektryczna Philips Sonicare CleanCare HX3212/01

Philips Sonicare CleanCare HX3212/01


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczoteczka elektryczna Philips Sonicare CleanCare HX3212/01 to urządzenie wyposażone w jeden tryb pracy – delikatny dla szkliwa i dziąseł. Produkt posiada wbudowany 2-minutowy timer z funkcją SmartTime, która automatycznie wyłącza szczoteczkę po ukończeniu szczotkowania.

Szczoteczka elektryczna do zębów od Philipsa oferuje także dwie przydatne funkcje – Quadpacer, czyli sygnalizację ukończenia czyszczenia jednej ćwiartki zębów oraz EasyStart, czyli inteligentny program stopniowego zwiększania mocy w celu przyzwyczajenia dziąseł do innej metody szczotkowania.

Soniczna szczoteczka CleanCare HX3212/01 jest na tyle delikatna, że można używać jej przy aparatach ortodontycznych, koronach, wypełnianiach i odsłoniętych szyjkach. Urządzenia posiada specjalnie wygiętą główkę, która umożliwia dotarcie do tylnych zębów i usunięcie płytki z trudno dostępnych miejsc.

Zalety:Wady:
+ Szczoteczka czyści zęby dokładnie i delikatnie. – Nieliczne opinie zarzucają szczoteczce zbyt głośną pracę.
+ Jest lekka i wygodna w obsłudze.
+ Ma przystępną cenę.

Szczoteczka elektryczna – jaką wybrać?

Szczoteczki elektryczne dzielimy przede wszystkim na urządzenia soniczne i rotacyjne. Różni je nie tylko kształt główki czyszczącej (owalne w przypadku szczotek sonicznych i okrągłe w przypadku szczotek rotacyjnych), ale także metoda pracy – szczoteczki soniczne wytwarzają drgania, zaś rotacyjne poruszają główką w trzech kierunkach (3D).

Niezależnie od typu szczoteczki elektrycznej, wszystkie łączą jednak pewne parametry podstawowe, na których warto oprzeć wybór modelu idealnego. Należą do nich:

 • częstotliwość ruchów/drgań – im ona większa, tym skuteczniejsze w usuwaniu kamienia nazębnego będzie wybrane urządzenie. Warto jednak zwrócić uwagę, że zbyt duża moc szczoteczki może wiązać się z podrażnieniem delikatnych dziąseł, zwłaszcza przy pierwszych kilku myciach po zamianie tradycyjnej szczoteczki na elektryczną, dlatego w tym przypadku istotna jest także możliwość regulacji intensywności pracy.
 • rozmiar główki szczoteczki – który należy uzależnić od wieku użytkownika oraz wielkości szczęki. W przypadku dzieci końcówka nie powinna przekroczyć 15 mm długości ani 10 mm szerokości. Dorośli mogą wybierać modele z główką do około 30 mm długości.
 • sposób zasilania – większość szczoteczek elektrycznych to urządzenia bezprzewodowe, zasilane bateryjnie lub akumulatorowo. Na rynku dostępne są jednak także modele zintegrowane ze stacją ładującą, które możemy określić jako urządzenia sieciowe.
 • czas pracy na akumulatorze oraz czas pełnego ładowania – większość szczoteczek elektrycznych ładuje się od kilku do kilkunastu godzin, co przekłada się na około 30 – 15 minut pracy, czyli maksymalnie około tygodnia codziennego szczotkowania dwa razy dziennie po 2 minuty.
 • twardość włosia końcówki – którą należy dobrać do stopnia wrażliwości dziąseł. W przypadku odkrytych szyjek zębowych, krwawiących dziąseł i jakiegokolwiek dyskomfortu lepiej sięgać wyłącznie po szczoteczki z miękkim włosiem. Średnio twarde włosie przeznaczone jest dla osób o zdrowych dziąsłach, a twarde dla użytkowników posiadających nie tylko bardzo zdrowe dziąsła, ale także pragnących usunąć przebarwienia nazębne. W przypadku wrażliwych zębów i dziąseł można bez obaw wybierać również szczoteczki z włóknami silikonowymi, które masują dziąsła i polerują zęby.
 • dostępność i cena końcówek zamiennych – w przypadku szczoteczek manualnych wymieniamy produkt na nowy co 3 miesiące, dlatego w szczoteczkach elektrycznych konieczna jest tak samo częsta wymiana końcówek, które ulegają zużyciu. Im lepsza dostępność i szerszy wybór końcówek, tym lepiej. Warto wiedzieć, że ceny oryginalnych końcówek są zazwyczaj dosyć wysokie, dlatego osoby poszukujące ekonomicznych rozwiązań powinny upewnić się przed zakupem wybranego modelu, czy istnieją dobrej jakości tańsze zamienniki końcówek do danego produktu.
 • dodatkowe akcesoria – na przykład irygator, flosser, sanitizer, stacja ładująca czy etui podróżne.

Szczoteczka elektryczna na jakie funkcje warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Poza podstawową funkcją, czyli dokładnym i szybkim czyszczeniem zębów, dziąseł i przestrzeni między zębowych, szczoteczki elektryczne mogą oferować swoim użytkownikom także inne bardzo praktyczne programy, funkcje i udogodnienia.

Zaliczamy do nich:

 • timer – który zasygnalizuje upłynięcie zalecanych 2 minut szczotkowania (sygnałem świetlnym, dźwiękowym czy też wibracją) lub automatycznie wyłączy urządzenie,
 • czasomierz – który poinformuje użytkownika o upłynięciu 30 sekund szczotkowania jednej ćwiartki zębów,
 • czujnik nacisku – który ostrzeże użytkownika o zbyt intensywnym szczotkowaniu, mogącym zaszkodzić zdrowiu dziąseł poprzez sygnał świetlny lub dźwiękowy, a nawet samoczynne wyłączenie urządzenia,
 • programy prędkości/intensywności czyszczenia – pozwalające na automatyczne dopasowanie intensywności pracy szczoteczki do potrzeb użytkownika oraz kondycji jego dziąseł,
 • wskaźnik rozładowania akumulatora – informujący o konieczności podłączenia produktu do ładowania,
 • wskaźnik wymiany końcówki – przypominający o konieczności założenia nowej końcówki do szczoteczki.

Niektóre, bardzo zaawansowane technologicznie szczoteczki elektryczne do zębów są również w stanie łączyć się z aplikacją w smartfonie poprzez Bluetooth, dając tym samym swojemu użytkownikowi pełną kontrolę nad przebiegiem szczotkowania, stanem akumulatora oraz końcówek wymiennych urządzenia.

Podsumowanie

Szczoteczki elektryczne to urządzenia, na które powinna zdecydować się każda osoba dbająca o dokładną higienę jamy ustnej. Zarówno modele soniczne, jak i rotacyjne są bowiem znacznie skuteczniejsze w usuwaniu płytki nazębnej niż tradycyjne szczoteczki manualne, a odpowiednio dobrane pozwolą czyścić jamę ustną bez szkody dla dziąseł czy szkliwa.

Sprawdź nasz ranking szczoteczek elektrycznych, aby z łatwością znaleźć dla siebie urządzenie jednocześnie najskuteczniejsze i najdelikatniejsze.

Szczoteczka elektryczna opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać