Strona głównaPielęgnacja i urodaSzczoteczki do zębówSzczoteczka rotacyjna - którą wybrać?

Szczoteczka rotacyjna – którą wybrać?

Szczoteczka rotacyjna – jak wybrać najlepszą?

Szczoteczka rotacyjna to urządzenie wyposażone w okrągłą, ruchomą główkę, która otacza każdy ząb i bardzo skutecznie oczyszcza go z płytki nazębnej. Produkty tego typu różnią się między sobą przede wszystkim zaawansowaniem technologicznym, a co za tym idzie często również ceną. Część z nich działa wyłącznie w oparciu o ruchy rotacyjne, część o ruchy oscylacyjno-rotacyjne, a najskuteczniejsze z nich o ruchy rotacyjne, pulsacyjne i oscylacyjne.

Przy wyborze idealnego modelu warto zatem zwrócić uwagę na:

  • rodzaj ruchów oraz maksymalną ilość obrotów na minutę,
  • sposób zasilania urządzenia,
  • cenę oraz dostępność końcówek wymiennych.

Szczoteczka rotacyjna ranking:

Ranking szczoteczek rotacyjnych to zestawienie najpopularniejszych urządzeń, cieszących się najlepszymi opiniami swoich użytkowników. Znajdziesz w nim zarówno urządzenia proste z niższej półki cenowej, jak i urządzenia bardzo zaawansowane technologicznie o stosunkowo wyższej cenie.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu rankingowi szczoteczek rotacyjnych z łatwością wybierzesz produkt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Zajrzyj też do rankingu szczoteczek sonicznych!

1. Szczoteczka rotacyjna Oral-B Vitality 100

 

ORAL-B Vitality 100



Szczoteczka rotacyjna Oral-B Vitality to urządzenie wykonujące 7 600 ruchów oscylacyjnych na minutę. Końcówka produktu otacza każdy ząb i dostosowuje się do jego kształtu, aby skutecznie usuwać osad nazębny oraz powierzchowne przebarwienia.

Wybrany model pracuje w technologii 2D poprzez ruchy oscylacyjne i rotacyjne. Posiada jeden tryb czyszczenia – czyszczenie codzienne – oraz wbudowany 2-minutowy timer, który sygnalizuje upłynięcie zalecanego czasu szczotkowania.

Producent szczoteczki oferuje szeroki wybór wielu różnych końcówek, dzięki czemu można dostosować urządzenie do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Zalety: Wady:
+ Szczoteczka bardzo dokładnie oczyszcza zęby. – Negatywne opinie dotyczą przede wszystkim szybkiego rozładowywania urządzenia.
+ Ma niską cenę.  
+ Posiada wiele różnych końcówek wymiennych do wyboru.  
+ Jest prosta w obsłudze.  

2. Szczoteczka rotacyjna Oral-B Pro3 3000 Sensitive

 

Oral-B Pro3 3000 Sensitive



ORAL-B Pro 3 3000 Sensitive wykonuje 45000 ruchów pulsacyjnych na minutę. Posiada trzy tryby pracy: codzienne czyszczenie, delikatne czyszczenie, wybielanie. Może działać do 14 dni na jednym ładowaniu. Posiada czujnik siły nacisku i sygnalizator czasu mycia, czyli timer 2-minutowy i 30-sekundowy.

Sprzęt działa w trybie ruchów 3D. Dzięki temu użytkownik szczoteczki nie musi wykonywać nawet dodatkowego ruchu wymiatającego – wystarczy, że przytknie model do zębów. Urządzenie samo zmniejsza prędkość pracy, jeśli zostanie zbyt mocno przyciśnięte do szczotkowanej powierzchni. Sprzęt nie łączy się z telefonem.

Zalety: Wady:
+ Szczoteczka bardzo dobrze czyści zęby. – Jest dosyć ciężka i masywna.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Posiada 3 tryby pracy.  
+ Ma wytrzymałą baterię.  

3. Szczoteczka rotacyjna Oral-B PRO 750 CrossAction

 

Szczoteczka rotacyjna Oral-B PRO 750 CrossAction



Szczoteczka rotacyjna Oral-B PRO 750 CrossAction to urządzenie działające w oparciu o ruchy oscylacyjne, pulsacyjne i rotacyjne. Jej okrągła końcówka otacza każdy ząb i dokładnie oczyszcza go z płytki nazębnej nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach.

Produkt jest wyposażony w 2-minutowy timer, który informuje użytkownika o upłynięciu zalecanego czasu szczotkowania. Bateria szczoteczki jest w stanie pracować nawet do 2 tygodni po jednym naładowaniu.

Wymienne końcówki Oral-B PRO 750 CrossAction można dopasować z myślą o konkretnych efektach lub pod kątem wrażliwości dziąseł. Do wyboru mamy między innymi końcówkę z zaokrąglonym włosiem do delikatnej pielęgnacji, końcówkę z zagiętym włosiem do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych oraz końcówkę z cienkimi włóknami do delikatnego oczyszczania.

Zalety: Wady:
+ Szczoteczka bardzo dokładnie oczyszcza i poleruje zęby. – Opinie niektórych użytkowników odnoszą się krytycznie do wydajności akumulatora.
+ Stosunkowo cicho pracuje.  
+ Można wyposażać ją w różne, dobrane indywidualnie końcówki.  
+ Jest dostępna wraz w funkcjonalnym etui podróżnym.  

4. Szczoteczka rotacyjna Oral-B iO Series 9 Duo (zestaw)

 

Oral-B iO Series 9 Duo



Oral-B iO Series 9 Duo Black&Rose to zestaw nowoczesnych szczoteczek z serii 9. Model wykorzystuje magnetyczną technologię szczotkowania iO. Posiada funkcję kontroli nacisku (kolorowe podświetlenie), a jego dodatkowym atutem są mikrowibracje. Sprzęt monitoruje zęby w 3D. Wyświetla informacje, takie jak wybrany tryb szczotkowania czy przypomnienie o wymianie końcówki na wyświetlaczu interaktywnym

Urządzenie oferuje różne tryby czyszczenia – aż 6! Jest ładowane w specjalnej stacji magnetycznej. Łączy się z telefonem za pomocą Bluetooth. Monitoruje proces czyszczenia, udzielając informacji o tym, czy wszystkie zęby zostaly umyte prawidłowo. Jest sprzedawane w zestawie z etui podróżnym, które pełni rolę powebanku.

Sprzęt pracuje cicho. Ładuje się do pełna w 3 godziny. Ma wbudowany timer 2-minutowy i 30-sekundowy.

Zalety: Wady:
+ Szczoteczka bardzo dokładnie czyści zęby. – Ma wysoką cenę.
+ Posiada wiele trybów pracy. – Według niektórych jest przeładowana technologicznie.
+ Posiada czujnik nacisku.  
+ Jest bardzo cicha.  

5. Szczoteczka rotacyjna GÖTZE & JENSEN OT500

 

GÖTZE & JENSEN OT500



GÖTZE & JENSEN OT500 oferuje 3 tryby pracy do wyboru, czyli: dokładne czyszczenie, program delikatny dla wrażliwych dziąseł i zębów oraz łagodny masaż dziąseł. Urządzenie wykonuje 12 000 ruchów na minutę. W dodatku są to ruchy wymiatające, bezpieczniejsze dla wrażliwych dziąseł.

Produkt posiada wbudowany timer, odliczający 4 razy po 30 sekund na każdą ćwiartkę jamy ustnej. Urządzenie jest też wodoodporne – IPX7 oznacza, że może być zanurzone w wodzie na głębokość do 1 metra przez około 30 minut.

Sprzęt pracuje nawet do 4 tygodni na jednym ładowaniu. Jest sprzedawany w zestawie z bazą ładująca, do której należy wstawić go, gdy zapali się dedykowana czerwona kontrolka stanu baterii.

Zalety: Wady:
+ Szczoteczka ma przystępną cenę. – Nie ma czujnika nacisku.
+ Oferuje różne tryby pracy i działa długo na jednym ładowaniu. – Nie wszystkim odpowiada jej design.
+ Jej końcówki zamienne są dostępne w atrakcyjnej cenie.  

Szczoteczka rotacyjna – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Szczoteczki rotacyjne są dostępne w bardzo wielu – mniej lub bardziej zaawansowanych – odsłonach. Aby wybrać egzemplarz produktu, który będzie najskuteczniejszy i najwygodniejszy w obsłudze, a jednocześnie najbezpieczniejszy nawet dla wrażliwych dziąseł, warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

    • rodzaj ruchów – czyli ruchy rotacyjne, oscylacyjno-rotacyjne lub rotacyjne, pulsacyjne i oscylacyjne – ostatnie często nazywane także 3D, gdyż oczyszczają zęby z każdej strony i są bardzo skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowych.
    • sposób zasilania – bateryjny, akumulatorowy lub akumulatorowo-sieciowy – przy czym większość urządzeń tego typu to produkty wyłącznie bezprzewodowe, a za najpraktyczniejsze uznaje się te zasilane akumulatorem.
    • budowa główki szczoteczki – której włókna mogą mieć różną długość lub być ustawione pod różnymi kątami dla jeszcze dokładniejszego czyszczenia. Końcówki przeznaczone do wybielania zębów będą z kolei wyposażone nie tylko w tradycyjne włókna syntetyczne, ale także we włókna silikonowe, które polerują uzębienie i usuwają powierzchowne naloty.
    • twardość włosia końcówki – na którą powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby o delikatnych, wrażliwych na dotyk dziąsłach,
    • czas pracy na akumulatorze/baterii oraz czas pełnego ładowania – w większości przypadków szczoteczki rotacyjne są w stanie pracować od kilku do kilkunastu dni przy dwuminutowym szczotkowaniu dwa razy dziennie. Ich czas ładowania jest zazwyczaj stosunkowo długi i może zajmować nawet kilkanaście godzin.
    • czujnik kontroli nacisku – który ostrzega użytkownika o zbyt mocnym dociskaniu szczoteczki do zębów i dziąseł.
    • timer – który odlicza 2 minuty zalecanego szczotkowania oraz niekiedy również każde 30 sekund, przeznaczone na mycie jednej ćwiartki jamy ustnej.
    • programy czyszczenia do wyboru – czyli tryby czyszczenia różniące się intensywnością i prędkością ruchów końcówki szczoteczki, które użytkownik powinien dopasować do kondycji dziąseł i oczekiwanych efektów szczotkowania.
    • wskaźnik naładowania/rozładowania akumulatora.
    • funkcja połączenia Bluetooth – czyli zsynchronizowania szczoteczki z aplikacją w telefonie, dzięki której użytkownik ma pełny wgląd w przebieg każdego szczotkowania.
    • cena oraz dostępność końcówek zamiennych – niektóre modele szczoteczek rotacyjnych można wyposażać w wiele różnego rodzaju końcówek o innym działaniu. Przed wyborem urządzania warto zwrócić uwagę także na dostępność dobrej jakości zamienników, gdyż niektóre końcówki do bardziej zaawansowanych szczoteczek mogą być bardzo kosztowne.
    • akcesoria dodatkowe – na przykład etui podróżne.

Rotacyjna czy soniczna – czym się różni szczoteczka soniczna od rotacyjnej?

Wiele osób pragnących wymienić szczoteczkę tradycyjną na elektryczną, zastanawia się, która z nich będzie lepsza – rotacyjna czy soniczna. Oba typy urządzeń znacząco się od siebie różnią – zarówno pod kątem budowy końcówki czyszczącej, jak i wykonywanych przez nią ruchów, dlatego najlepiej dobrać je pod kątem swoich indywidualnych potrzeb i kondycji dziąseł.

Szczoteczka rotacyjna ma okrągłą końcówkę, która otacza swoimi włóknami każdy ząb. Jej skuteczność bazuje na ruchach rotacyjnych, czyli obrotowych, ale duża część produktów tego typu działa także pulsacyjnie i oscylacyjnie, dzięki czemu bardzo dokładnie czyści zęby i dociera do trudno dostępnych miejsc.

Zaletą szczoteczek rotacyjnych jest duża ilość różnego typu końcówek zamiennych do wyboru, a także stosunkowo niska cena samych produktów – przynajmniej tych o podstawowych, niezaawansowanych technologicznie funkcjach.

Szczoteczka soniczna ma z kolei nieco wydłużoną główkę, bardziej przypominającą szczoteczki manualne. Działa poprzez drgania, które w odpowiednim natężeniu wytwarzają w jamie ustnej mikro bąbelki powietrza, docierające w przestrzenie międzyzębowe i oczyszczające je z płytki nazębnej.

Często uznaje się, że szczoteczki soniczne są delikatniejsze dla wrażliwych zębów i dziąseł. Modele rotacyjne z czujnikiem nacisku dorównują jednak produktom sonicznym pod względem bezpieczeństwa stosowania, choć w parze z tym udogodnieniem idzie również nieco wyższa cena samego urządzenia.

Podsumowanie

Szczoteczki rotacyjne to urządzenia, które doskonale radzą sobie z usuwaniem płytki nazębnej, a odpowiednio dobrane mogą być również bardzo delikatne dla wrażliwych dziąseł i zadbać o ich dobrą kondycję. W zależności od zaawansowania technologicznego, znajdziemy w tych produktach wiele funkcjonalnych udogodnień, dzięki którym dopilnujemy prawidłowej i bardzo dokładnej pielęgnacji jamy ustnej.

Jeśli szukasz urządzenia, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania – sprawdź nasz ranking szczoteczek rotacyjnych i sięgnij po produkt o najlepszym stosunku jakości do ceny.

Szczoteczka rotacyjna opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika
Angelika
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników, dlatego nie musisz już poświęcać swojego czasu na samodzielne czytanie setek komentarzy, aby dokonać rozsądnego wyboru.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd