Strona główna Małe AGD Szczoteczki do zębów Szczoteczka rotacyjna - którą wybrać?

Szczoteczka rotacyjna – którą wybrać?

Szczoteczka rotacyjna – jak wybrać najlepszą?

Szczoteczka rotacyjna to urządzenie wyposażone w okrągłą, ruchomą główkę, która otacza każdy ząb i bardzo skutecznie oczyszcza go z płytki nazębnej. Produkty tego typu różnią się między sobą przede wszystkim zaawansowaniem technologicznym, a co za tym idzie często również ceną. Część z nich działa wyłącznie w oparciu o ruchy rotacyjne, część o ruchy oscylacyjno-rotacyjne, a najskuteczniejsze z nich o ruchy rotacyjne, pulsacyjne i oscylacyjne.

Przy wyborze idealnego modelu warto zatem zwrócić uwagę na:

 • rodzaj ruchów oraz maksymalną ilość obrotów na minutę,
 • sposób zasilania urządzenia,
 • cenę oraz dostępność końcówek wymiennych.

Szczoteczka rotacyjna ranking:

Ranking szczoteczek rotacyjnych to zestawienie najpopularniejszych urządzeń, cieszących się najlepszymi opiniami swoich użytkowników. Znajdziesz w nim zarówno urządzenia proste z niższej półki cenowej, jak i urządzenia bardzo zaawansowane technologicznie o stosunkowo wyższej cenie.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu rankingowi szczoteczek rotacyjnych z łatwością wybierzesz produkt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Szczoteczka rotacyjna Oral-B Vitality

Oral-B Vitality


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczoteczka rotacyjna Oral-B Vitality to urządzenie wykonujące 7 600 ruchów oscylacyjnych na minutę. Końcówka produktu otacza każdy ząb i dostosowuje się do jego kształtu, aby skutecznie usuwać osad nazębny oraz powierzchowne przebarwienia.

Wybrany model pracuje w technologii 2D poprzez ruchy oscylacyjne i rotacyjne. Posiada jeden tryb czyszczenia – czyszczenie codzienne – oraz wbudowany 2-minutowy timer, który sygnalizuje upłynięcie zalecanego czasu szczotkowania.

Producent szczoteczki oferuje szeroki wybór wielu różnych końcówek, dzięki czemu można dostosować urządzenie do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Zalety:Wady:
+ Szczoteczka jest bardzo dokładnie oczyszcza zęby. – Negatywne opinie dotyczą przede wszystkim szybkiego rozładowywania urządzenia.
+ Ma niską cenę.
+ Posiada wiele różnych końcówek wymiennych do wyboru.
+ Jest prosta w obsłudze. 

Szczoteczka rotacyjna Oral-B PRO 750 CrossAction

Szczoteczka rotacyjna Oral-B PRO 750 CrossAction


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczoteczka rotacyjna Oral-B PRO 750 CrossAction to urządzenie działające w oparciu o ruchy oscylacyjne, pulsacyjne i rotacyjne. Jej okrągła końcówka otacza każdy ząb i dokładnie oczyszcza go z płytki nazębnej nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach.

Produkt jest wyposażony w 2-minutowy timer, który informuje użytkownika o upłynięciu zalecanego czasu szczotkowania. Bateria szczoteczki jest w stanie pracować nawet do 2 tygodni po jednym naładowaniu.

Wymienne końcówki Oral-B PRO 750 CrossAction można dopasować z myślą o konkretnych efektach lub pod kątem wrażliwości dziąseł. Do wyboru mamy między innymi końcówkę z zaokrąglonym włosiem do delikatnej pielęgnacji, końcówkę z zagiętym włosiem do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych oraz końcówkę z cienkimi włóknami do delikatnego oczyszczania.

Zalety:Wady:
+ Szczoteczka bardzo dokładnie oczyszcza i poleruje zęby. – Opinie niektórych użytkowników odnoszą się krytycznie do wydajności akumulatora.
+ Stosunkowo cicho pracuje.
+ Można wyposażać ją w różne, dobrane indywidualnie końcówki.
+ Jest dostępna wraz w funkcjonalnym etui podróżnym. 

Szczoteczka rotacyjna Oral-B Genius 10000N

Oral-B Genius 10000N


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczoteczka rotacyjna Oral-B Genius 10000N to urządzenie wykonujące ruchy rotacyjne, pulsacyjne i oscylacyjne, które dodatkowo łączy się poprzez Bluetooth z aplikacją w telefonie, dając użytkownikowi pełną kontrolę nad prawidłowym przebiegiem szczotkowania. Produkt wyposażono także w potrójną kontrolę siły nacisku oraz technologię wykrywania położenia, która zapamiętuje czyszczone już obszary i dba, aby żaden nie został pominięty.

Szczoteczka pulsacyjno rotacyjna Oral-B Genius 10000N posiada 6 trybów szczotkowania, w tym tryb wybielania oraz tryb pielęgnacji dziąseł. Dzięki SmartRing LED z 12 kolorami światła umożliwia pełną personalizację oraz częstą zmianę designu produktu.

Urządzenie jest sprzedawane wraz z uchwytem na telefon oraz funkcjonalnym etui podróżnym, dzięki któremu można ładować smartfon i szczoteczkę przy użyciu jednej wtyczki.

Producent deklaruje, że produkt pozwala usuwać do 100% więcej płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka manualna, gdyż czyści zęby w technologii 3D, polerując je i usuwając powierzchowne przebarwienia.

Zalety:Wady:
+ Szczoteczka gwarantuje efekt doskonałej czystości i gładkości zębów. – Ma wysoką cenę.
+ Jest bardzo zaawansowana technologicznie. – Niektóre opinie określają szczoteczkę „przeładowaną technologicznie”.
+ Posiada wiele trybów pracy do wyboru.
+ Oferuje wiele przydatnych akcesoriów w zestawie.

Szczoteczka rotacyjna Oral-B PRO 2500 CrossAction

Szczoteczka rotacyjna Oral-B PRO 2500 CrossAction


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczoteczka pulsacyjno rotacyjna Oral-B PRO 2500 CrossAction to urządzenie pozwalające na pracę w dwóch trybach – w trybie czyszczenia codziennego oraz w trybie pielęgnacji dziąseł. Produkt wyposażono także w wizualny czujnik siły nacisku, który automatycznie zatrzymuje ruchy pulsacyjne końcówki, kiedy użytkownik zbyt mocno dociska ją do zębów.

Wybrany model posiada zaprojektowaną przez profesjonalistów końcówkę CrossAction, której włókna ustawione są pod kątem 16 stopni, aby docierać bardzo głęboko w przestrzenie międzyzębowe i usuwać znacznie więcej płytki nazębnej niż tradycyjna szczoteczka manualna. Producent oferuje także wiele innych końcówek, które można dopasować do tego urządzenia pod kątem swoich indywidualnych potrzeb.

Szczoteczka jest również wyposażona w pomocny timer, który co 30 sekund wibruje, aby zasygnalizować ukończenie czyszczenia jednej ćwiartki zębów, a także odlicza zalecane 2 minuty ciągłego szczotkowania.

Produkt można nabyć wraz z funkcjonalnym etui podróżnym w zestawie.

Zalety:Wady:
+ Szczoteczka bardzo dokładnie czyści zęby. – Niektóre opinie sugerują, że produkt ma zbyt wysoką cenę, jak na zastosowane w nim technologie.
+ Jest łatwa w obsłudze.
+ Stosunkowo długo pracuje na jednym ładowaniu.
+ Może być wyposażana w wiele różnych końcówek. 

Szczoteczka rotacyjna Oral-B PRO 2 2000 CrossAction

Szczoteczka rotacyjna Oral-B PRO 2 2000 CrossAction


Sprawdź produkt w sklepie:

Szczoteczka pulsacyjno rotacyjna Oral-B PRO 2 2000 CrossAction to urządzenie czyszczące zęby w technologii 3D. Produkt jest wyposażony w funkcjonalny timer, który informuje użytkownika o upłynięciu 30 sekund przeznaczonych na szczotkowanie jednej ćwiartki jamy ustnej oraz o upłynięciu zalecanych 2 minut całościowego mycia zębów.

Oral-B PRO 2 2000 CrossAction ma wbudowany czujnik kontroli nacisku, który sygnalizuje zbyt intensywne szczotkowanie i samodzielnie zmniejsza moc urządzenia. Szczoteczka posiada także dwa tryby pracy do wyboru – tryb czyszczenia codziennego oraz tryb pielęgnacji dziąseł.

Producent deklaruje, że bateria szczoteczki jest w stanie pracować ponad dwa tygodnie bez konieczności ponownego naładowania. Dzięki wielu wymiennym końcówkom do wyboru, produkt można personalizować i dostosować jego działanie indywidualnie do oczekiwanych efektów lub kondycji dziąseł.

Zalety:Wady:
+ Szczoteczka czyści zęby dokładnie i delikatnie. – Nieliczne negatywne opinie krytykują wydajność akumulatora szczoteczki.
+ Jest łatwa w obsłudze. – Według niektórych opinii ma zbyt wysoką cenę.
+ Można wyposażyć ją w wiele różnych końcówek.

Szczoteczka rotacyjna – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Szczoteczki rotacyjne są dostępne w bardzo wielu – mniej lub bardziej zaawansowanych – odsłonach. Aby wybrać egzemplarz produktu, który będzie najskuteczniejszy i najwygodniejszy w obsłudze, a jednocześnie najbezpieczniejszy nawet dla wrażliwych dziąseł, warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

 • rodzaj ruchów – czyli ruchy rotacyjne, oscylacyjno-rotacyjne lub rotacyjne, pulsacyjne i oscylacyjne – ostatnie często nazywane także 3D, gdyż oczyszczają zęby z każdej strony i są bardzo skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowych.
 • sposób zasilania – bateryjny, akumulatorowy lub akumulatorowo-sieciowy – przy czym większość urządzeń tego typu to produkty wyłącznie bezprzewodowe, a za najpraktyczniejsze uznaje się te zasilane akumulatorem.
 • budowa główki szczoteczki – której włókna mogą mieć różną długość lub być ustawione pod różnymi kątami dla jeszcze dokładniejszego czyszczenia. Końcówki przeznaczone do wybielania zębów będą z kolei wyposażone nie tylko w tradycyjne włókna syntetyczne, ale także we włókna silikonowe, które polerują uzębienie i usuwają powierzchowne naloty.
 • twardość włosia końcówki – na którą powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby o delikatnych, wrażliwych na dotyk dziąsłach,
 • czas pracy na akumulatorze/baterii oraz czas pełnego ładowania – w większości przypadków szczoteczki rotacyjne są w stanie pracować od kilku do kilkunastu dni przy dwuminutowym szczotkowaniu dwa razy dziennie. Ich czas ładowania jest zazwyczaj stosunkowo długi i może zajmować nawet kilkanaście godzin.
 • czujnik kontroli nacisku – który ostrzega użytkownika o zbyt mocnym dociskaniu szczoteczki do zębów i dziąseł.
 • timer – który odlicza 2 minuty zalecanego szczotkowania oraz niekiedy również każde 30 sekund, przeznaczone na mycie jednej ćwiartki jamy ustnej.
 • programy czyszczenia do wyboru – czyli tryby czyszczenia różniące się intensywnością i prędkością ruchów końcówki szczoteczki, które użytkownik powinien dopasować do kondycji dziąseł i oczekiwanych efektów szczotkowania.
 • wskaźnik naładowania/rozładowania akumulatora.
 • funkcja połączenia Bluetooth – czyli zsynchronizowania szczoteczki z aplikacją w telefonie, dzięki której użytkownik ma pełny wgląd w przebieg każdego szczotkowania.
 • cena oraz dostępność końcówek zamiennych – niektóre modele szczoteczek rotacyjnych można wyposażać w wiele różnego rodzaju końcówek o innym działaniu. Przed wyborem urządzania warto zwrócić uwagę także na dostępność dobrej jakości zamienników, gdyż niektóre końcówki do bardziej zaawansowanych szczoteczek mogą być bardzo kosztowne.
 • akcesoria dodatkowe – na przykład etui podróżne.
 • Rotacyjna czy soniczna – czym się różni szczoteczka soniczna od rotacyjnej?

  Wiele osób pragnących wymienić szczoteczkę tradycyjną na elektryczną, zastanawia się, która z nich będzie lepsza – rotacyjna czy soniczna. Oba typy urządzeń znacząco się od siebie różnią – zarówno pod kątem budowy końcówki czyszczącej, jak i wykonywanych przez nią ruchów, dlatego najlepiej dobrać je pod kątem swoich indywidualnych potrzeb i kondycji dziąseł.

  Szczoteczka rotacyjna ma okrągłą końcówkę, która otacza swoimi włóknami każdy ząb. Jej skuteczność bazuje na ruchach rotacyjnych, czyli obrotowych, ale duża część produktów tego typu działa także pulsacyjnie i oscylacyjnie, dzięki czemu bardzo dokładnie czyści zęby i dociera do trudno dostępnych miejsc.

  Zaletą szczoteczek rotacyjnych jest duża ilość różnego typu końcówek zamiennych do wyboru, a także stosunkowo niska cena samych produktów – przynajmniej tych o podstawowych, niezaawansowanych technologicznie funkcjach.

  Szczoteczka soniczna ma z kolei nieco wydłużoną główkę, bardziej przypominającą szczoteczki manualne. Działa poprzez drgania, które w odpowiednim natężeniu wytwarzają w jamie ustnej mikro bąbelki powietrza, docierające w przestrzenie międzyzębowe i oczyszczające je z płytki nazębnej.

  Często uznaje się, że szczoteczki soniczne są delikatniejsze dla wrażliwych zębów i dziąseł. Modele rotacyjne z czujnikiem nacisku dorównują jednak produktom sonicznym pod względem bezpieczeństwa stosowania, choć w parze z tym udogodnieniem idzie również nieco wyższa cena samego urządzenia.

  Podsumowanie

  Szczoteczki rotacyjne to urządzenia, które doskonale radzą sobie z usuwaniem płytki nazębnej, a odpowiednio dobrane mogą być również bardzo delikatne dla wrażliwych dziąseł i zadbać o ich dobrą kondycję. W zależności od zaawansowania technologicznego, znajdziemy w tych produktach wiele funkcjonalnych udogodnień, dzięki którym dopilnujemy prawidłowej i bardzo dokładnej pielęgnacji jamy ustnej.

  Jeśli szukasz urządzenia, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania – sprawdź nasz ranking szczoteczek rotacyjnych i sięgnij po produkt o najlepszym stosunku jakości do ceny.

  Szczoteczka rotacyjna opinie

  Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać