Strona główna Małe AGD Zdrowie i uroda Irygator do zębów - ranking 2020

Irygator do zębów – ranking 2020

Irygator do zębów – jakie produkty są dostępne na rynku?

Irygator do zębów to urządzenie służące do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych oraz delikatnego masowania i stymulowania dziąseł. Codzienne korzystanie z tego produktu pomaga zadbać nie tylko o lepszą higienę jamy ustnej, ale także o profilaktykę krwawienia dziąseł i stanów zapalnych kieszonek dziąsłowych. Dobrej jakości irygator może z powodzeniem zastąpić w naszej łazience nić dentystyczną, a dodatkowo usprawnić zabieg oczyszczania przestrzeni międzyzębowych.

Na rynku dostępne są irygatory:

  • stacjonarne – wyposażone w duży zbiornik na wodę, zasilane sieciowo,
  • przenośne – podróżne, zasilane bateryjnie lub akumulatorowo z wbudowanym, niewielkim zbiornikiem na wodę.

Irygator do zębów ranking:

Ranking irygatorów do zębów to zestawienie najczęściej wybieranych urządzeń różnego typu, cieszących się dużą popularnością i dobrymi opiniami. Przedstawiliśmy w nim produkty zarówno bardzo proste, jak i nieco bardziej zaawansowane, aby każdy użytkownik miał szansę znaleźć model idealnie dostosowany do swoich potrzeb.

Irygator do zębów Panasonic EW1411

Irygator do zębów Panasonic EW1411


Sprawdź produkt w sklepie:

Irygator do zębów Panasonic EW1411 to urządzenie zasilane akumulatorowo, przeznaczone zarówno do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, jak i delikatnego masażu dziąseł. Produkt został wyposażony w funkcję przerw w wypływie wody, dzięki czemu wystarcza ona na dłuższy czas płukania.

Urządzenie posiada 4 tryby pracy- JET, INTERDENTAL, AIR IN REGULAR oraz AIR IN SOFT – dzięki czemu można dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb. Najintensywniejszy tryb pracy, czyli tryb JET to aż 5,9 barów ciśnienia wody, zaś najniższy około 2 bary.

Akumulator irygatora ładuje się do pełna w około 15 godzin. Zbiornik na wodę o pojemności 130 ml umożliwia do 35 sekund pracy w trybie AIR IN REGULAR i do 120 sekund w trybie INTERDENTAL. Ponadto, pojemnik można wygodnie myć w zmywarce.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie bardzo efektownie wypłukuje wszystkie resztki pokarmów z przestrzeni międzyzębowych. – Posiada mały zbiornik na wodę, wymagający częstego napełniania.
+ Posiada cztery tryby pracy do wyboru.
+ Jest wygodne w obsłudze.
+ Zajmuje niewiele miejsca i można zabierać je ze sobą w podróż.

Irygator do zębów Oral-B Professional Care Oxy Jet

Oral-B Professional Care Oxy Jet


Sprawdź produkt w sklepie:

Irygator do zębów Oral-B Professional Care Oxy Jet to urządzenie stacjonarne, które oczyszcza przestrzenie międzyzębowe za pomocą mieszanki wody i powietrza. Utworzone w strumieniu mikropęcherzyki bardzo skutecznie usuwają większość bakterii i delikatnie masują dziąsła.

Irygator posiada 5 poziomów ciśnienia wody, które można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Jest również wyposażony w duży zbiornik na wodę o pojemności 600 ml, który można wzbogacić płynem do płukania jamy ustnej. Ponadto, użytkownik może za pomocą jednego przycisku – w zależności od swoich potrzeb – wybrać strumień rotacyjny lub prosty.

Urządzenie posiada filtr powietrza i jest sprzedawane z 4 wymiennymi dyszami oraz specjalnym pojemnikiem do ich przechowywania.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie umożliwia regulowanie ciśnienia wody. – Nie każdy użytkownik jest zadowolony z wysokości ciśnienia wody generowanego przez urządzenie.
+ Jest łatwe w obsłudze. – Niektóre opinie krytykują głośność pracy irygatora.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.

Irygator do zębów Panasonic EW1211

Panasonic EW1211


Sprawdź produkt w sklepie:

Irygator do zębów Panasonic EW1211 to urządzenie przenośne, zasilane akumulatorowo. Produkt jest niewielki, idealnie nadaje się do stosowania w podróży, a jednocześnie ma stosunkowo wysoką moc, gdyż emituje aż 1 400 impulsów na minutę.

Irygator posiada wbudowany pojemnik na wodę o pojemności 130 ml. Dużą zaletą produktu jest możliwość złożenia go do rozmiarów filiżanki. Urządzenie pozwala na wybór jednego z trzech trybów pracy, czyli JET do usuwania resztek pokarmowych, REGULAR AIR IN do przepłukiwania oraz masowania dziąseł, a także SOFT AIR IN, czyli do delikatnego masowania.

Akumulator irygatora ładuje się do pełna w ciągu około 15 godzin. Produkt można bezpiecznie myć pod wodą, a jego zbiornik nawet w zmywarce. Łatwość czyszczenia dotyczy także bezkontaktowej stacji ładującej.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie generuje mocny strumień wody. – Nie posiada wskaźnika rozładowania/naładowania akumulatora.
+ Dobrze leży w dłoni i zajmuje niewiele miejsca w łazience. – Ma niewielki pojemnik na wodę.
+ Posiada kilka trybów pracy.

Irygator do zębów SEYSSO Oxygen Travel

Irygator do zębów SEYSSO Oxygen Travel


Sprawdź produkt w sklepie:

Irygator do zębów SEYSSO Oxygen Travel to urządzenie zasilane akumulatorowo, zdolne wytworzyć ciśnienie do 6,2 barów. Produkt posiada bardzo wąską końcówkę, dzięki czemu emitowany przez niego strumień wody jest idealnie skupiony i precyzyjny. Irygator posiada 3 programy pracy o różnym ciśnieniu, dzięki czemu można dostosować jego działanie do swoich indywidualnych potrzeb.

Urządzenie może pracować na baterii aż 70 minut. Jego zbiornik na wodę ma pojemność 150 ml i jest łatwo odłączany od korpusu, co sprawia, że można wygodnie czyścić go i napełniać ponownie. Produkt jest sprzedawany w zestawie z trzema specjalnymi końcówkami – do przestrzeni międzyzębowych, aparatów ortodontycznych oraz kieszonek dziąsłowych.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie wytwarza duże ciśnienie. – Irygator ma dosyć wysoką cenę.
+ Posiada regulację intensywności pracy. – Niektóre opinie wskazują na zbyt duży rozmiar produktu.
+ Jest sprzedawane w zestawie z trzema różnymi końcówkami.

Irygator do zębów Philips Sonicare Airfloss Ultra HX8331/01

Irygator do zębów Philips Sonicare Airfloss Ultra HX8331/01


Sprawdź produkt w sklepie:

Philips Sonicare AirFloss Ultra HX8331/01 to urządzenie bezprzewodowe, wykorzystujące do swojej pracy powietrze oraz mikrokropelki. Produkt umożliwia wybór częstotliwości strumienia – pojedynczy, podwójny lub potrójny. Irygator może działać w trybie automatycznym, emitując ciągły strumień wody lub w trybie ręcznym, polegającym na konieczności każdorazowego naciśnięcia przycisku aktywacyjnego.

Urządzenie działa najskuteczniej, kiedy zamiast wody używamy do irygacji płynu do płukania jamy ustnej. Wybrany model ładuje się do pełna w około 8 godzin.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie posiada regulację strumienia wody. – Ma stosunkowo wysoką cenę.
+ Jest wygodne w użyciu i obsłudze. – Negatywne opinie dotyczą przede wszystkim małego zbiornika na wodę, który wymaga częstego napełniania.
+ Jest niewielkie i estetycznie wykonane.

Irygator do zębów – jak wybrać najlepszy?

Irygatory do zębów to urządzenia, których działanie opiera się na emisji wody lub płynu do płukania jamy ustnej pod ciśnieniem. Dzięki temu są one w stanie dotrzeć do miejsc trudno dostępnych, czyli takich, z których płytki nazębnej nie usunie nawet najlepsza szczoteczka elektryczna.

Wybór idealnego irygatora należy rozpocząć od podstawowej decyzji, czyli określenia, czy ma to być model stacjonarny, czy mobilny. W tym celu warto przyjrzeć się poszczególnym parametrom każdego z nich, czyli:

  • generowanemu ciśnieniu wody – w przypadku modelów stacjonarnych może to być nawet 6,9 barów, zaś w przypadku produktów przenośnych zazwyczaj maksymalnie 6,2 bara,
  • możliwości regulacji ciśnienia wody/ilości strumieni – czyli możliwości dostosowania intensywności pracy irygatora do swoich potrzeb, oczekiwań czy kondycji dziąseł,
  • wielkości ogólnej – irygatory stacjonarne będą znacznie większe, zaś bezprzewodowe mogą składać się do bardzo kompaktowych rozmiarów,
  • pojemności zbiornika na wodę – w przypadku urządzeń stacjonarnych może to być nawet 600 ml, z kolei wbudowywane w produkty przenośne pojemniki na wodę będą mieściły jej zazwyczaj około 30 – 210 ml, co przełoży się również na ich wielkość oraz ciężar,
  • sposobowi zasilania – irygator stacjonarny będzie zasilany sieciowo, zaś bezprzewodowy bateryjnie lub akumulatorowo – w tym przypadku dobrze przyjrzeć się także cechom akumulatora, czyli sprawdzić, jak długo się ładuje i na ile minut pracy wystarcza jedno pełne ładowanie,
  • możliwości wyboru trybu pracy – irygator może emitować wodę strumieniem stałym, pulsacyjnym lub wirującym, a każdy z nich zadziała na zęby i dziąsła w zupełnie inny sposób,
  • końcówkom wymiennym – końcówki dołączone do irygatora lub dostępne w osobnej sprzedaży mogą znacząco zwiększyć jego funkcjonalność, umożliwiając dodatkowo na przykład dokładne oczyszczanie kieszonek dziąsłowych.

Irygator do zębów stacjonarny czy bezprzewodowy – który wybrać?

Korzyści płynące z regularnego używania irygatora do zębów sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego urządzenia tego typu. Irygacja wzmacnia bowiem ochronę uzębienia przed próchnicą, poprawia kondycję dziąseł, zapobiega odkładaniu kamienia nazębnego i zapewnia świeższy oddech. Jaki typ urządzenia będzie jednak lepszy – stacjonarny czy bezprzewodowy?

Irygatory do zębów stacjonarne są urządzeniami o dużym rozmiarze, ale jednocześnie również dużej mocy. Zajmują w łazience sporo miejsca i wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania, aby można było z nich korzystać. Ich zaletą jest generowanie wysokiego ciśnienia wody oraz możliwość płynnej regulacji intensywności pracy. Wiele osób doceni także ich duży zbiornik na wodę, który nie wymaga częstego napełniania.

Irygator stacjonarny poleca się zatem przede wszystkim dużym rodzinom, gdyż jego funkcjonalność będzie w stanie zaspokoić potrzeby wielu użytkowników. Mogą zdecydować się na niego również ci, którzy rzadko podróżują, a także osoby, które cenią produkty niezawodne i bardzo skuteczne.

Irygatory do zębów bezprzewodowe będą z kolei idealnym wyborem dla osób, które często podróżują i lubią niewielkie, kompaktowe gadżety, mieszczące się w każdej łazience. Produkty tego typu będą zasilane bateriami lub akumulatorem, czyli ładowane po kilka, kilkanaście godzin dedykowaną ładowarką – najczęściej bezkontaktową w celu ochrony przed zamoczeniem. Ich wbudowany, niewielki pojemnik na wodę będzie wymagał również częstego napełniania, a regulacja pracy może okazać się bardzo ograniczona.

Dobrej jakości irygator przenośny może wytwarzać niemal tak duże ciśnienie, jak modele stacjonarne, jednak na rynku nie znajdziemy zbyt wiele produktów o porównywalnych parametrach.

Podsumowanie

Irygator do zębów to niezbędne urządzenie w łazience każdej osoby, która pragnie w kompleksowy sposób zadbać o prawidłową higienę swojej jamy ustnej oraz doskonałą kondycję dziąseł. Produkt ten będzie idealnym dopełnieniem zabiegu oczyszczania z wykorzystaniem szczoteczki elektrycznej i – w porównaniu z używaniem nici dentystycznej – pozwoli znacząco skrócić czas czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, a także zapobiec podrażnieniu dziąseł.

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie najlepszych irygatorów do zębów pomoże Ci w wyborze najlepszego typu oraz najbardziej funkcjonalnego modelu urządzenia, które zadba o zdrowie całej Twojej jamy ustnej.

Irygator do zębów opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać