Strona głównaMałe AGDZdrowieWybieramy najlepszy elektrostymulator - ranking 2024

Wybieramy najlepszy elektrostymulator – ranking 2024 [TOP6]

Co to jest elekrostymulator?

Elektrostymulator to urządzenie, które emituje impuls elektryczny, wywołując skurcz mięśni lub grupy mięśni. Taki sprzęt stosowany jest w profesjonalnych klinikach, ale nadaje się także do użytku domowego. Pozwala walczyć między innymi z bólem mięśni, powięzi czy stawów.

Większość elektrostymulatorów opiera swoją pracę na generowaniu impulsów TENS i/lub EMS. Należy wiedzieć zatem, że impulsy TENS odpowiadają za pobudzenie nerwów czuciowych, a EMS nerwów motorycznych.

TENS – Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation – to przezskórna stymulacja nerwów za pomocą impulsów elektrycznych o niskiej amplitudzie. Stymulator TENS prowadzi do skurczu mięśni, wywołuje wzrost wydzielania substancji redukujących odczuwanie bólu i oszukuje mózg, blokując impulsy bólowe, co prowadzi do zmniejszenia dolegliwości bólowych bez konieczności sięgania po środki farmakologiczne.

EMS – Electrical Muscle Stimulation – ma na celu wzmacnianie i rozbudowywanie mięśni. Przy słabszej stymulacji imituje masaż, przy intensywniejszej rozluźnia, poprawia ukrwienie, wspiera regenerację mięśni. Z tej funkcji korzystają przede wszystkim sportowcy. EMS pomaga także w spalaniu tkanki tłuszczowej. Elektryczna stymulacja mięśni zużywa energię i spala tłuszcz.

Ranking elektrostymulatorów

Elekrostymulator mięśni i nerwów TENS/EMS to urządzenie wielofunkcyjne, dlatego z pewnością znajdzie zastosowanie w każdym domu. Ponieważ elektrostymulacja mięśni i nerwów jest bezpieczna, produkt może być stosowany niemal przez każdą osobę dorosłą. Wybierając profesjonalny elektrostymulator mięśni TENS, warto sięgać jednak wyłącznie po produkty certyfikowane. Znajdziesz je w poniższym rankingu!

1. Herz Medical Instruments R2019020

Herz Medical Instruments R2019020Herz Medical Instruments R2019020 to urządzenie medyczne wyposażone w 60 programów masażu TENS/EMS/Mass. Produkt posiada certyfikat medyczny CE 2460. Jest też zgłoszony w Urzędzie do Spraw Rejestracji Produktów Medycznych i Produktów Biobójczych. Urządzenie nadaje się do użytku domowego i profesjonalnego. Może być stosowane na różne części ciała. Sprawdza się między innymi w rehabilitacji, w uśmierzaniu bólu, w medycynie sportowej czy w masażu relaksacyjnym.

Sprzęt oferuje 30 programów TENS podzielonych na 10 obszarów ciała. Posiada też 27 gotowych programów EMS podzielonych na 9 obszarów ciała. Co ważne, dysponuje jednocześnie aż 40 poziomami intensywności. Atutem sprzętu jest wytrzymała bateria (500mAh) zdolna do 5 godzin ciągłej pracy.

W zestawie z elektrostymulatorem użytkownik otrzymuje 4 elektrody i kabel do ładowania. Sprzęt posiada czujnik wykrywania otwartego obwodu, a także funkcję blokowania klawiatury i pamięć ustawień.

Zalety: Wady:
+ Ma doskonały stosunek jakości do ceny. – Posiada tylko 4 elektrody w zestawie.
+ Elektrody do tego modelu są łatwo dostępne i tanie.  
+ Oferuje bardzo dużo trybów pracy.  
+ Oferuje szeroki zakres regulacji i dużą moc.  

2. KREXUS EX9165

KREXUS EX9165KREXUS EX9165 to elektrostymulator medyczny do użytku domowego i profesjonalnego. Sprzęt posiada certyfikat medyczny CE 2460 i jest zarejestrowany w Urzędzie do Spraw Rejestracji Produktów Medycznych i Produktów Biobójczych. Oferuje użytkownikowi 73 programy zabiegowe z podziałem na części ciała, a także 3 tryby stymulacji: TENS, EMS, masaż. Posiada 40 poziomów intensywności w zakresie od 1 do 60V. Pozwala również samodzielnie konfigurować programy TENS oraz EMS.

Urządzenie wykorzystuje dwa niezależne kanały. Pozwala regulować czas zabiegu. Jest wyposażone w duży wyświetlacz i blokadę klawiatury. Posiada też funkcję wykrywania otwartego obwodu i pamięci ostatnio uruchamianego programu. Jego bateria ma 300 mAh pojemności. Moc modelu sięga natomiast 120 mA.

Produkt jest niewielki. Posiada praktyczny zaczep. Jest sprzedawany w zestawie z 4 elektrodami.

Zalety: Wady:
+ Posiada wiele programów pracy. – Jest sprzedawany z niewielką ilością elektrod w zestawie.
+ Ma dużą moc z opcją regulacji.  
+ Ma niewygórowaną cenę.  
+ Długo pracuje na baterii.  

3. ALPHA Combo R-C101G

ALPHA Combo R-C101GAlpha Combo R-C101G to urządzenie 3w1, zarejestrowane w Urzędzie do Spraw Rejestracji Produktów Medycznych. Produkt oferuje tryb pracy TENS, EMS oraz funkcję masażu. Nadaje się do stosowania na każdej części ciała. Posiada 30 wgranych programów TENS i 20 wgranych programów w trybie EMS. MASS czyli masaż, to tryb pracy polegający na wykonywaniu masażu relaksującego w formie wibracji – użytkownik może wybrać jeden z 10 typów takich masaży.

Model oferuje 40 poziomów intensywności. Posiada zdejmowany zaczep na tylnej klapie. Wyłącza się automatycznie, oszczędzając baterię. Posiada wyświetlacz LED i 4 elektrody w zestawie. Jego maksymalna moc wynosi 12mA. Natomiast bateria urządzenia dysponuje 300 mA pojemności. Produkt jest intuicyjny w obsłudze i sprzedawany w zestawie z kablem do ładowania akumulatora.

Zalety: Wady:
+ Jest tani. – Posiada tylko 4 elektrody w zestawie.
+ Jest prosty w obsłudze. – Dołączone elektrody szybko przestają się kleić.
+ Ma wiele programów pracy do wyboru.  
+ Ma dużą moc z regulacją.  

4. Beurer EM 49

Beurer EM 49Beurer EM 49 to cyfrowe urządzenie do stymulacji nerwów i mięśni. Produkt wykorzystuje technologię EMS oraz TENS. Oferuje aż 70 programów pracy. Poza automatycznymi trybami masażu i stymulacji, dysponuje także 6 programami, które można modyfikować samodzielnie.

Sprzęt jest wygodny w obsłudze za sprawą wyświetlacza LCD z niebieskim podświetleniem. Posiada także programowalny zegar, który odmierza czas trwania sesji. Produkt wyłącza się automatycznie po ustawieniu timera. Oferuje też regulację intensywności impulsów.

Urządzenie ma 4 elektrody w zestawie. Jest zasilane bateryjnie. Dysponuje wyłącznikiem bezpieczeństwa.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Wymiana baterii w urządzeniu jest utrudniona.
+ Jest łatwy w obsłudze. – Wymienne elektrody do urządzenia są dosyć drogie.
+ Ma wiele programów pracy.  
+ Wymienne elektrody do produktu są dobrze dostępne.  

5. MEDIVON Ultra EMS

MEDIVON Ultra EMSMEDIVON Ultra EMS to elektrostymulator mięśni szyi, który niweluje ból, relaksuje i rozluźnia mięśnie. Urządzenie oferuje funkcję masażu EMS i rozgrzewania, co pozwala poprawić krążenie krwi. Działa także pobudzająco na skórę, stymulując produkcję kolagenu i elastyny. Masażer pasuje do krzywizny karku każdej osoby. Posiada metalowe diody, które dobrze przylegają do szyi. Wykorzystuje też funkcję terapii magnetycznej, czyli pulsujące pole magnetyczne o niskiej częstotliwości, które łagodzi nerwobóle czy bóle migrenowe.

Urządzenie ma stylowy design. Sprawdzi się zatem nie tylko w domowym zaciszu. Obsługa produktu odbywa się za pomocą magnetycznego pilota. Model oferuje regulację intensywności pracy. Posiada 15 wgranych programów masażu. Jego atutem jest też praktyczny timer.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjny design. – Ma wysoką cenę.
+ Posiada funkcję rozgrzewania. – Nadaje się tylko do masażu szyi.
+ Oferuje kilkanaście programów pracy.  
+ Posiada regulację intensywności masażu.  

6. Sanitas SEM 44

Sanitas SEM 44Sanitas SEM 44 to elektrostymulator z funkcją masażu EMS i TENS. Urządzenie posiada atest medyczny. Oferuje aż 70 programów pracy, w tym 35 programów TENS, 15 programów EMS oraz 20 programów masażu. Daje też możliwość definiowania własnych 6 trybów działania.

Produkt wykorzystuje 2 niezależne kanały. Daje możliwość regulowania intensywności impulsów na poziomie od 0 do 50. Czas jednej sesji masażu może trwać od 5 do 100 minut. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z 4 żelowymi elektrodami. Zasilają go 3 baterie AAA.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Jest zasilany zwykłymi bateriami.
+ Oferuje wiele programów pracy do wyboru. – Mocne elektrody mogą sprawiać dyskomfort podczas odklejania ich od skóry.
+ Posiada regulację intensywności pracy. – Według niektórych użytkowników jest trudny w obsłudze.
+ Jego elektrody charakteryzuje duża żywotność.  

Jaki elektrostymulator do domu?

Czy bezpieczne jest stosowanie elektrostymulatorów w domu? Tak, produkty tego typu są stosowane w leczeniu i rehabilitacji pacjentów. Nie mogą korzystać z nich jedynie osoby, dla których przezskórna elektryczna stymulacja mogłaby być potencjalnym zagrożeniem – kobiety w ciąży, osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca, dzieci i chorzy na padaczkę. Pozostali mogą bez obaw przekonać się na własnej skórze, jak działa stymulacja elektryczna nerwów i mięśni. Pytanie brzmi: jaki elektrostymulator wybrać?

Bezpieczne stosowanie elektrostymulatorów gwarantuje przede wszystkim posiadanie certyfikatu medycznego. Aparat do stymulacji elektrycznej należy wybrać zatem spośród urządzeń medycznych. Aparat TENS EMS może mieć różną moc, rozmiar, ilość programów. Przeglądając różnorodne elektrostymulatory mięśni, warto zwrócić więc uwagę na:

Sposób zasilania urządzenia

Większość urządzeń jest zasilana bateryjnie, co gwarantuje mobilność sprzętu. Istnieją jednak również modele zasilane sieciowo, które warto nabyć, jeśli planujemy korzystać z takiego produktu bardzo często i intensywnie – żywotność większości wbudowanych akumulatorów to około 2 lata, a po tym czasie rzadko można wymienić je na nowe (trzeba kupować nowy sprzęt).

Liczba kanałów

Liczba kanałów to ilość obszarów ciała, które elektrostymulator może stymulować w tym samym czasie. Większa niż 2 liczba kanałów jest niepraktyczna dla przeciętnego użytkownika. Jedynie w przypadku modeli z prądami interferencyjnymi (INF) dwu kanałowy elektrostymulator będzie niezbędny do uzyskania efektu interferencji.

Programy pracy

Programy pracy elektrostymulatora są preinstalowane fabrycznie i/lub modyfikowane (ustawiane manualnie). Najlepiej jeśli sprzęt posiada oba typy programów. Bardzo przydatna jest możliwość manualnego wyboru parametrów pracy urządzenia, ale wiele osób woli zdecydować się na gotowe, sprawdzone ustawienia, dlatego dla nich większa ilość różnych trybów pracy do wyboru będzie atutem.

Funkcja kontroli komfortu mocy

Funkcja kontroli komfortu mocy to opcja, która dostosowuje napięcie sygnału do warunków obciążenia, a tym samym poprawia komfort odczuwania elektrostymulacji.

Elektrody

Elektrody na ciało są przyklejane do skóry i stanowią niezbędny, ale szybko zużywający się element, dlatego przed zakupem produktu sprawdź cenę i dostępność tych części zapasowych.

Elektrostymulator to prosty sposób na łagodzenie bólu mięśniowego, prowadzenie terapii wzmacniającej mięśnie, poprawienie ukrwienia czy usprawnienie procesu gojenia (rehabilitacja po operacji). Co ważne, sprzęt tego typu nie jest drogi – jego cena waha się zwykle w przedziale od około 150 do około 400 zł. Warto więc rozważyć jego zakup choćby na próbę, a także wziąć pod uwagę podczas poszukiwania prezentu dla kogoś, kto od długiego czasu zmaga się z różnego typu dolegliwościami bólowymi.

Na co pomaga elektrostymulator?

Elektrostymulator mięśni znajduje zastosowanie w domach sportowców, osób po operacjach, po kontuzjach, cierpiących na silne bóle reumatyczne czy menstruacyjne, a nawet u osób, które szukają sposobu na usprawnienie procesu odchudzania. Korzyści z elektrostymulatorów mięśni dotyczą przede wszystkim redukcji odczuwania bólu:

  • przy rehabilitacji,
  • po operacji,
  • przy złamaniu,
  • związanego z zapaleniem mięśni i stawów,
  • bólu reumatycznego,
  • bólu menstruacyjnego.

Elektrostymulator mięśni i nerwów jest pomocny przy leczeniu bólu, ale nie leczy przyczyny jego powstania. Często stosują go osoby walczące z bólem pleców, karku, nóg, przy rwie kulszowej czy dyskopatii lędźwiowej. Jest on przydatny dla sportowców – pomaga na zakwasy, przetrenowanie, urazy. Chętnie korzystają z niego także kobiety zmagające się z silnymi bólami menstruacyjnymi.

Trening mięśni z elektrostymulatorem EMS pomaga z kolei rzeźbić sylwetkę poprzez wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej. Jego impulsy wywołują skurcze mięśni, zmuszając je do pracy, a tym samym do zużycia energii. Oczywiście, efekty stosowania metody elektrostymulacji EMS nie są na tyle duże, aby można było w taki sposób wysmuklić sylwetkę bez żadnych ćwiczeń i diety. Elektryczna stymulacja nerwów i mięśni wspiera jednak ten proces i pozwala zobaczyć efekty szybciej, a także wzmacnia skuteczność treningów.

Najlepsze elektrostymulatory – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY