Strona głównaElektronikaNajlepszy masażer do stóp - który wybrać?

Najlepszy masażer do stóp – który wybrać?

Masażer do stóp – jaki najlepszy?

Masażer do stóp to urządzenie, które przynosi ukojenie zmęczonym i obolałym nogom. Dzięki niemu nawet w domowym zaciszu możemy cieszyć się relaksującymi zabiegami, jakie oferują profesjonalne salony SPA.
Masażery do stóp pozwalają nie tylko na pozbycie się bólu i dyskomfortu nóg, ale również na poprawę ogólnej kondycji organizmu. Odpowiednio dobrany sprzęt pomoże także między innymi w przypadku bólów głowy czy nawet problemów z trawieniem. Najlepszy masażer do stóp jest zatem urządzeniem odpowiadającym wszystkim potrzebom użytkownika.

Masażer do stóp ranking:

Ranking masażerów do stóp to zestawienie urządzeń cieszących się najlepszymi opiniami konsumentów. Każdy model został opisany pod kątem swojej funkcjonalności, co w połączeniu z wyszczególnieniem wad i zalet z pewnością ułatwi Ci wybór idealnego produktu.

 

1. Masażer do stóp Optimum HZ 1014

 

Optimum HZ 1014Masażer do stóp Optimum HZ 1014 to urządzenie, które dzięki mocy 90 W jest w stanie zapewnić swojemu użytkownikowi efektywny masaż relaksacyjny, bąbelkowy i reflektoryczny. Produkt został wyposażony w około 400 stymulatorów, które w delikatny sposób oddziałują na całą powierzchnię stóp.

Masażer do nóg Optimum gwarantuje utrzymanie odpowiedniego ciepła wody dzięki podłużnym grzałkom z funkcją regulacji temperatury. Z kolei 70 otworów powietrznych urządzenia pozwala użytkownikowi cieszyć się przyjemnie odprężającą kąpielą bąbelkową.

Prezentowany model masażera wyróżnia się na rynku dodatkowymi funkcjami, takimi jak podczerwień, aromaterapia czy opcja suszenia stóp oraz paznokci. Praktycznym dodatkiem jest także nakładka chroniąca przed wylewaniem wody.

Zalety: Wady:
+ Masażer ma dobry stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą trudności związanych z montażem rolek masujących urządzenia.
+ Dysponuje wieloma funkcjami.  
+ Pozwala łączyć intensywny masaż przy pomocy rolek z delikatną kąpielą bąbelkową.  

 

2. Masażer do stóp SENCOR SFM 3721VT

 

SENCOR SFM 3721VTMasażer do stóp SENCOR SFM 3721VT to produkt o mocy 90 W, oferujący przede wszystkim masaż bąbelkowy. Urządzenie dba o komfort użytkownika poprzez utrzymywanie stałej temperatury wody. Na wygodę użytkowania sprzętu wpływa także obecność antypoślizgowych nóżek, dzięki którym masażer pozostaje na swoim miejscu podczas kąpieli.

SENCOR SFM 3721VT może pracować w trzech różnych trybach, czyli w trybie masażu wibracyjnego, ciepłej kąpieli z bąbelkami oraz ciepłej kąpieli z bąbelkami i masażem wibracyjnym. Za efektywność pracy masażera odpowiada 20 dysz powietrznych oraz 482 punkty masujące.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma przystępną cenę. – Nie posiada ruchomych rolek masujących.
+ Jest lekki, nieduży i estetycznie wykonany. – Ze względu na niewielki rozmiar mieści stopy do maksymalnie 30 cm długości.
+ Posiada trzy tryby pracy, gwarantujące skuteczny masaż relaksacyjny.  

 

3. Masażer do stóp LAFE MFS-002

 

Masażer do stóp LAFE MFS-002Masażer do stóp LAFE MFS-002 dysponuje mocą aż 350 W, co w połączeniu z różnego typu rolkami masującymi pozwala mu na wykonywanie naprawdę intensywnych zabiegów relaksacyjnych. Urządzenie oferuje kąpiel z bąbelkami, funkcję wibracji oraz podczerwień, która stymuluje krążenie krwi. Dzięki podwójnym ściankom duży pojemnik na wodę na dłużej utrzymuje odpowiednią temperaturę wody.

Poza wypustkami do akupresury i rolkami masującymi produkt wyposażony został także w ochronną nakładkę zapobiegającą wylewaniu wody oraz w antypoślizgowe nóżki.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma niską cenę, oferując przy tym dużą funkcjonalność. – Negatywne opinie dotyczą rozchlapywania wody z wnętrza urządzenia podczas masażu.
+ Jest solidnie wykonane.  
+ Pracuje stosunkowo cicho.  

 

4. Masażer do stóp MEDIVON Pure Shiatsu Therm

 

Masażer do stóp MEDIVON Pure Shiatsu ThermMasażer do stóp MEDIVON Pure Shiatsu Therm jest urządzeniem służącym do wykonywania masażu rozgrzewającego, masażu głębokiego oraz masażu Shiatsu. Produkt dysponuje mocą 24 W. Podczas pracy łączy funkcję ogrzewania z ruchem głowic masujących, które przemieszczają się w dwóch kierunkach.

Masażer do nóg marki Medivon wyróżnia się niewielkim rozmiarem i poręczną konstrukcją. Jego dodatkowym atutem jest materiał części użytkowej produktu – aksamitny i przyjemny w dotyku.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest solidnie wykonane. – Masażer nie umożliwia korzystania z kąpieli bąbelkowej.
+ Pozwala na relaksujący masaż bez użycia wody. – Ma wyższą cenę niż wiele masażerów z opcją masażu bąbelkowego.
+ Jest praktyczny, dyskretny i prosty w użyciu.  

 

5. Masażer do stóp MPM MMS-03

 

Masażer do stóp MPM MMS-03Masażer do stóp MPM MMS-03 jest urządzeniem dysponującym mocą 90 W oraz oferującym przede wszystkim masaż bąbelkowy. Produkt posiada więc takie podstawowe udogodnienia, jak nakładka zapobiegająca rozlewaniu się wody czy funkcja podtrzymywania temperatury.

Poza masażem bąbelkowym model MPM MMS-03 pozwala użytkownikowi skorzystać także z funkcji promieniowania podczerwonego lub wibracji. Lampka ze światłem podczerwonym obecna w dnie urządzenia czyni z niego masażer do nóg poprawiający krążenie. Produkt posiada 6 rolek masujących i praktyczną rączkę do przenoszenia.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Masażer ma duży rozmiar.
+ Oferuje wiele praktycznych funkcji. – Negatywne opinie wskazują, że może rozchlapywać wodę.
+ Jest łatwe w obsłudze.

Masażer do stóp – jak wybrać?

Masaż stóp to z pozoru prosty i często niedoceniany zabieg, dzięki któremu mamy szansę nie tylko odprężyć się i zrelaksować, ale również usprawnić krążenie krwi oraz poprawić kondycję różnych narządów całego ciała. Nie każdy masażer do nóg będzie jednak w stanie zapewnić swojemu użytkownikowi tak dalece idące rezultaty. Dobór urządzenia tego typu warto dobierać zatem adekwatnie do swoich potrzeb w oparciu o takie cechy produktowe, jak:

  • rodzaj – poza tradycyjnymi masażerami do stóp zbudowanymi z drewnianych rolek, wyróżniamy przede wszystkim urządzenia przeznaczone do wykonywania masażu na sucho lub na mokro (masażery wodne). Te pierwsze będą idealne dla osób, które szukają dyskretnego sprzętu, odpowiedniego do używania na przykład w pracy. Nie wymagają one napełniania wodą i są zdecydowanie cichsze. Z kolei atutem masażerów wodnych będzie dodatkowa funkcja kąpieli bąbelkowej, która delikatnie masuje stopy i efektywnie odpręża mięśnie.
  • moc – to od mocy masażera zależy efektywność jego pracy. Przyjmuje się, że najlepszym wyborem jest w tym wypadku sprzęt o mocy około 100 W – jest on wtedy jednocześnie odpowiednio silny i stosunkowo cichy podczas użytkowania.
  • funkcje podstawowe – masażery do stóp mogą oferować nam masaż bąbelkowy, relaksacyjny, wibracyjny, reflektoryczny czy z wykorzystaniem podczerwieni. Każdy z nich będzie działał odprężająco, ale to masaż reflektoryczny najskuteczniej poprawi kondycję naszego organizmu, uciskając odpowiednie punkty na stopach. Z kolei model ze światłem podczerwonym zadziała regenerująco, przeciwbólowo i przeciwzapalnie poprzez głębokie rozgrzewanie tkanek.
  • funkcje dodatkowe – większość masażerów do stóp posiada funkcję podgrzewania i utrzymywania temperatury. Nie każdy model zaoferuje nam jednak dodatkowo możliwość skorzystania z dobrodziejstwa aromaterapii czy też wzbogacenia kąpieli solami leczniczymi. Na rynku dostępne są także sprzęty z opcją ozonoterapii, przydatnej w walce z grzybicą stóp.
  • ilość głowic masujących i/lub dysz – ilość rolek masujących masażera przekłada się na efektywność masażu – bogato wyposażony model będzie masował jednocześnie całe stopy, a nie jedynie ich fragment. Warto sprawdzić przy tym, czy rolki poruszają się automatycznie, czy też w sposób tradycyjny. Dysze spotykane w masażerach wodnych odpowiadają z kolei za wytwarzanie bąbelków, które delikatnie masują stopy podczas kąpieli – im ich więcej, tym lepszy efekt masażu bąbelkowego.
  • rozmiar i waga – masażery do stóp oferujące kąpiel wodną są zazwyczaj dużo większe i mniej poręczne niż modele do pracy „na sucho”. Posiadaczom dużych stóp zaleca się w tym przypadku sprawdzenie wymiarów urządzenia – może bowiem zdarzyć się, że pomimo dużego rozmiaru produktu stopy zwyczajnie się w nim nie zmieszczą. Osobom, które poszukują niewielkiego sprzętu, odpowiedniego do zabrania ze sobą do pracy czy na wakacje, poleca się masażery do pracy na sucho – rozmiarem i wyglądem przypominające wagę łazienkową.

Masażer do stóp – czy warto?

Długotrwałe stanie lub chodzenie, intensywne uprawianie sportu czy noszenie butów na wysokim obcasie – wszystkie te czynności mogą sprawiać, że nogi będą obolałe, spuchnięte i zmęczone. Dzięki masażerowi do stóp możemy jednak z łatwością pozbyć się tych problemów, a dodatkowo odprężyć się i zrelaksować po ciężkim dniu. Modele z funkcją masażu reflektorycznego są w stanie nawet pomóc nam odtruć organizm i zdobyć nową energię do działania.

Urządzenia oferujące ciepłą wodną kąpiel pozwalają rozmiękczyć skórę stóp, co przygotowuje je do dalszych zabiegów pedicure. Pozwala także pozbyć się odcisków i pękającej skóry na piętach. Jeśli masażer wyposażony jest w podczerwień, dodatkowo usprawni też walkę z chorobami o podłożu bakteryjno-grzybiczym.

Masaże stóp to jednak nie tylko relaks czy upiększanie. Ze względu na fakt, iż na ludzkich stopach znajdziemy wiele zakończeń nerwowych, ich odpowiednia stymulacja podczas masażu może wpływać pozytywnie na funkcjonowanie różnych organów ciała i ogólną kondycję organizmu. Regularne zabiegi gwarantują zatem liczne korzyści zdrowotne. Odpowiednio dobrany masażer może pomóc nam pozbyć się między innymi bólów kręgosłupa, reumatyzmu czy migreny.

Czy warto zatem wyposażyć się we własny masażer domowego użytku? Zdecydowanie tak – zwłaszcza, że ceny polecanych modelów często nie przekraczają nawet 200 zł, a sprzęt kupiony za tę kwotę zapewnia efekty porównywalne z tymi uzyskanymi podczas wizyty w profesjonalnym SPA.

Podsumowanie

Masażer do stóp jest urządzeniem gwarantującym ulgę dla zmęczonych nóg oraz przyjemne odprężenie dla umysłu. Model wybrany w oparciu o własne potrzeby oraz opinie użytkowników zapewni również, że zakupiony produkt nie spocznie na dnie szafy, lecz stanie się źródłem codziennej przyjemności.

Masażer do stóp opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!