Strona głównaMałe AGDZdrowieWybieramy najlepszy masażer do stóp - ranking 2024

Wybieramy najlepszy masażer do stóp – ranking 2024 [TOP7]

Masażer do stóp – jaki najlepszy?

Masażer do stóp to urządzenie, które przynosi ukojenie zmęczonym i obolałym nogom. Dzięki niemu nawet w domowym zaciszu możemy cieszyć się relaksującymi zabiegami, jakie oferują profesjonalne salony SPA.

Masażery do stóp pozwalają nie tylko na pozbycie się bólu i dyskomfortu nóg, ale również na poprawę ogólnej kondycji organizmu. Odpowiednio dobrany sprzęt pomoże także między innymi w przypadku bólów głowy czy nawet problemów z trawieniem. Najlepszy masażer do stóp jest zatem urządzeniem odpowiadającym wszystkim potrzebom użytkownika.

Masażer do stóp ranking:

Ranking masażerów do stóp to zestawienie urządzeń cieszących się najlepszymi opiniami konsumentów. Każdy model został opisany pod kątem swojej funkcjonalności, co w połączeniu z wyszczególnieniem wad i zalet z pewnością ułatwi Ci wybór idealnego produktu.

Sprawdź również:

1. Masażer do stóp MPM MMS-01

MPM MMS-01MPM MMS-01 to prosty i niedrogi masażer, który wykorzystuje trzy rodzaje masażu: bąbelki, promieniowanie podczerwone oraz wibracje. Dzięki bąbelkom urządzenie relaksuje i odpręża. Z kolei za sprawą promieniowania podczerwonego stymuluje krążenie krwi.

Sprzęt podtrzymuje temperaturę wody, aby zabieg był przyjemny znacznie dłużej. Dzięki wibracjom i wypukłym przystawkom do masażu punktowego skutecznie rozluźnia i łagodzi ból. Warto wspomnieć, że produkt wyposażono też w nakładkę chroniącą przed wylewaniem wody, co zapewnia użytkownikowi pełne bezpieczeństwo w czasie zabiegu.

Urządzenie dysponuje mocą 70 W. Jego atutem są też antypoślizgowe nóżki oraz odpowiednio wyprofilowane zagłębienie do wylewania wody.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma korzystną cenę. – Ma mało nowoczesny design.
+ Jest lekki.  
+ Podtrzymuje temperaturę wody.  

2. Masażer do stóp First Austria 8115-1

First Austria 8115-1FIRST AUSTRALIA 8115-1 to masażer wodny o mocy 450 W, wyposażony w funkcję wibracji i podgrzewania podczerwienią. Produkt relaksuje i rehabilituje, a także ogrzewa zmarznięte stopy. Jest bardzo prosty w obsłudze, ponieważ wystarczy wypełnić go ciepłą wodą i uruchomić, aby błyskawicznie poczuć przyjemne ciepło i wibracje. Korzystanie ze sprzętu poprawia krążenie i stymuluje przepływ krwi.

Atutem produktu są takie elementy jak gumowe nóżki czy poręczny uchwyt. Model oferuje trzy tryby pracy: masaż bąbelkowy, masaż wibracyjny i podczerwień. Sprzęt wyposażono także w intuicyjny panel sterujący. Za skuteczność masażu tym urządzeniem odpowiada 6 rolek masujących, funkcja podtrzymywania temperatury wody i możliwość dodawania do kąpieli soli lub olejku eterycznego.

Zalety: Wady:
+ Masażer ma dobry stosunek jakości do ceny. – Według niektórych opinii, jego wibracje są słabo odczuwalne. 
+ Dysponuje funkcją podczerwieni i podtrzymywania temperatury wody.  
+ Pozwala dodawać do kąpieli olejki eteryczne i sole zapachowe.  

3. Masażer do stóp SENCOR SFM 3721VT

SENCOR SFM 3721VTMasażer do stóp SENCOR SFM 3721VT to produkt o mocy 90 W, oferujący przede wszystkim masaż bąbelkowy. Urządzenie dba o komfort użytkownika poprzez utrzymywanie stałej temperatury wody. Na wygodę użytkowania sprzętu wpływa także obecność antypoślizgowych nóżek, dzięki którym masażer pozostaje na swoim miejscu podczas kąpieli.

SENCOR SFM 3721VT może pracować w trzech różnych trybach, czyli w trybie masażu wibracyjnego, ciepłej kąpieli z bąbelkami oraz ciepłej kąpieli z bąbelkami i masażem wibracyjnym. Za efektywność pracy masażera odpowiada 20 dysz powietrznych oraz 482 punkty masujące.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma przystępną cenę. – Nie posiada ruchomych rolek masujących.
+ Jest lekki, nieduży i estetycznie wykonany. – Ze względu na niewielki rozmiar mieści stopy do maksymalnie 30 cm długości.
+ Posiada trzy tryby pracy, gwarantujące skuteczny masaż relaksacyjny.  

4. Masażer do stóp LAFE MFS-002

Masażer do stóp LAFE MFS-002Masażer do stóp LAFE MFS-002 dysponuje mocą aż 350 W, co w połączeniu z różnego typu rolkami masującymi pozwala mu na wykonywanie naprawdę intensywnych zabiegów relaksacyjnych. Urządzenie oferuje kąpiel z bąbelkami, funkcję wibracji oraz podczerwień, która stymuluje krążenie krwi. Dzięki podwójnym ściankom duży pojemnik na wodę na dłużej utrzymuje odpowiednią temperaturę wody.

Poza wypustkami do akupresury i rolkami masującymi produkt wyposażony został także w ochronną nakładkę zapobiegającą wylewaniu wody oraz w antypoślizgowe nóżki.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma niską cenę, oferując przy tym dużą funkcjonalność. – Negatywne opinie dotyczą rozchlapywania wody z wnętrza urządzenia podczas masażu.
+ Jest solidnie wykonane.  
+ Pracuje stosunkowo cicho.  

5. Masażer do stóp Medivon Aqua Spa

Medivon Aqua SpaMedivon Aqua Spa to kompaktowy masażer stóp, który łatwo składa się i rozkłada. Sprzęt jest wyposażony w głowice do masażu uciskowego i rolującego. Producent zachęca do korzystania z masażera poprzez dodanie do ciepłej wody ziół lub olejków eterycznych.

Warto podkreślić, że prezentowany masażer nie jest automatyczny. Działa bez użycia prądu, co oznacza, że wykonywanie masażu wymaga aktywności użytkownika. Z drugiej strony brak zasilania przekłada się na pełne bezpieczeństwo i mobilność produktu.

Masażer został wykonany z silikonu. Posiada rączkę do przenoszenia. Jego pojemność to 6 litrów, a wymiary całej misy wynoszą: 38,5 x 45 x 20,5 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest tani. – Nie działa automatycznie.
+ Jest łatwy w czyszczeniu.  
+ Zajmuje mało miejsca.  

6. Masażer do stóp MPM MMS-03

Masażer do stóp MPM MMS-03Masażer do stóp MPM MMS-03 jest urządzeniem dysponującym mocą 90 W oraz oferującym przede wszystkim masaż bąbelkowy. Produkt posiada więc takie podstawowe udogodnienia, jak nakładka zapobiegająca rozlewaniu się wody czy funkcja podtrzymywania temperatury.

Poza masażem bąbelkowym model MPM MMS-03 pozwala użytkownikowi skorzystać także z funkcji promieniowania podczerwonego lub wibracji. Lampka ze światłem podczerwonym obecna w dnie urządzenia czyni z niego masażer do nóg poprawiający krążenie. Produkt posiada 6 rolek masujących i praktyczną rączkę do przenoszenia.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Masażer ma duży rozmiar.
+ Oferuje wiele praktycznych funkcji. – Negatywne opinie wskazują, że może rozchlapywać wodę.
+ Jest łatwe w obsłudze.  

7. Masażer do stóp Clatronic FM 3389

Clatronic FM 3389CLATRONIC FM 3389 to masażer, który może pracować na sucho i na mokro. Urządzenie pracuje w 3 trybach: wibracje, ciepło i bąbelki oraz wibracje, ciepło i bąbelki. Jest wyposażone w rolki masujące i wypustki, które uruchamia się ruchem stopy.

Sprzęt dysponuje mocą 90 W. Posiada gumowe podstawki, które gwarantują mu stabilność. Dysponuje też zdejmowaną osłoną przeciwbryzgową i znacznikiem poziomu wody w misie.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Według niektórych opinii rozgrzewa się na tyle mocno, że może parzyć w stopy.
+ Generuje bardzo silne wibracje. – Nie ma rozwiązań, które ułatwiałyby wylewanie z niego wody.
+ Mocno podgrzewa wodę.  

Masażer do stóp – jak wybrać?

Masaż stóp to z pozoru prosty i często niedoceniany zabieg, dzięki któremu mamy szansę nie tylko odprężyć się i zrelaksować, ale również usprawnić krążenie krwi oraz poprawić kondycję różnych narządów całego ciała. Nie każdy masażer do nóg będzie jednak w stanie zapewnić swojemu użytkownikowi tak dalece idące rezultaty. Dobór urządzenia tego typu warto dobierać zatem adekwatnie do swoich potrzeb w oparciu o takie cechy produktowe, jak:

  • rodzaj – poza tradycyjnymi masażerami do stóp zbudowanymi z drewnianych rolek, wyróżniamy przede wszystkim urządzenia przeznaczone do wykonywania masażu na sucho lub na mokro (masażery wodne). Te pierwsze będą idealne dla osób, które szukają dyskretnego sprzętu, odpowiedniego do używania na przykład w pracy. Nie wymagają one napełniania wodą i są zdecydowanie cichsze. Z kolei atutem masażerów wodnych będzie dodatkowa funkcja kąpieli bąbelkowej, która delikatnie masuje stopy i efektywnie odpręża mięśnie.
  • moc – to od mocy masażera zależy efektywność jego pracy. Przyjmuje się, że najlepszym wyborem jest w tym wypadku sprzęt o mocy około 100 W – jest on wtedy jednocześnie odpowiednio silny i stosunkowo cichy podczas użytkowania.
  • funkcje podstawowe – masażery do stóp mogą oferować nam masaż bąbelkowy, relaksacyjny, wibracyjny, reflektoryczny czy z wykorzystaniem podczerwieni. Każdy z nich będzie działał odprężająco, ale to masaż reflektoryczny najskuteczniej poprawi kondycję naszego organizmu, uciskając odpowiednie punkty na stopach. Z kolei model ze światłem podczerwonym zadziała regenerująco, przeciwbólowo i przeciwzapalnie poprzez głębokie rozgrzewanie tkanek.
  • funkcje dodatkowe – większość masażerów do stóp posiada funkcję podgrzewania i utrzymywania temperatury. Nie każdy model zaoferuje nam jednak dodatkowo możliwość skorzystania z dobrodziejstwa aromaterapii czy też wzbogacenia kąpieli solami leczniczymi. Na rynku dostępne są także sprzęty z opcją ozonoterapii, przydatnej w walce z grzybicą stóp.
  • ilość głowic masujących i/lub dysz – ilość rolek masujących masażera przekłada się na efektywność masażu – bogato wyposażony model będzie masował jednocześnie całe stopy, a nie jedynie ich fragment. Warto sprawdzić przy tym, czy rolki poruszają się automatycznie, czy też w sposób tradycyjny. Dysze spotykane w masażerach wodnych odpowiadają z kolei za wytwarzanie bąbelków, które delikatnie masują stopy podczas kąpieli – im ich więcej, tym lepszy efekt masażu bąbelkowego.
  • rozmiar i waga – masażery do stóp oferujące kąpiel wodną są zazwyczaj dużo większe i mniej poręczne niż modele do pracy „na sucho”. Posiadaczom dużych stóp zaleca się w tym przypadku sprawdzenie wymiarów urządzenia – może bowiem zdarzyć się, że pomimo dużego rozmiaru produktu stopy zwyczajnie się w nim nie zmieszczą. Osobom, które poszukują niewielkiego sprzętu, odpowiedniego do zabrania ze sobą do pracy czy na wakacje, poleca się masażery do pracy na sucho – rozmiarem i wyglądem przypominające wagę łazienkową.

Masażer do stóp – czy warto?

Długotrwałe stanie lub chodzenie, intensywne uprawianie sportu czy noszenie butów na wysokim obcasie – wszystkie te czynności mogą sprawiać, że nogi będą obolałe, spuchnięte i zmęczone. Dzięki masażerowi do stóp możemy jednak z łatwością pozbyć się tych problemów, a dodatkowo odprężyć się i zrelaksować po ciężkim dniu. Modele z funkcją masażu reflektorycznego są w stanie nawet pomóc nam odtruć organizm i zdobyć nową energię do działania.

Urządzenia oferujące ciepłą wodną kąpiel pozwalają rozmiękczyć skórę stóp, co przygotowuje je do dalszych zabiegów pedicure. Pozwala także pozbyć się odcisków i pękającej skóry na piętach. Jeśli masażer wyposażony jest w podczerwień, dodatkowo usprawni też walkę z chorobami o podłożu bakteryjno-grzybiczym.

Masaże stóp to jednak nie tylko relaks czy upiększanie. Ze względu na fakt, iż na ludzkich stopach znajdziemy wiele zakończeń nerwowych, ich odpowiednia stymulacja podczas masażu może wpływać pozytywnie na funkcjonowanie różnych organów ciała i ogólną kondycję organizmu. Regularne zabiegi gwarantują zatem liczne korzyści zdrowotne. Odpowiednio dobrany masażer może pomóc nam pozbyć się między innymi bólów kręgosłupa, reumatyzmu czy migreny.

Czy warto zatem wyposażyć się we własny masażer domowego użytku? Zdecydowanie tak – zwłaszcza, że ceny polecanych modelów często nie przekraczają nawet 200 zł, a sprzęt kupiony za tę kwotę zapewnia efekty porównywalne z tymi uzyskanymi podczas wizyty w profesjonalnym SPA.

Podsumowanie

Masażer do stóp jest urządzeniem gwarantującym ulgę dla zmęczonych nóg oraz przyjemne odprężenie dla umysłu. Model wybrany w oparciu o własne potrzeby oraz opinie użytkowników zapewni również, że zakupiony produkt nie spocznie na dnie szafy, lecz stanie się źródłem codziennej przyjemności.

Masażer do stóp opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

1 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY