Strona głównaElektronikaGdzie kupić najlepszy pulsoksymetr?

Gdzie kupić najlepszy pulsoksymetr?

Gdzie kupić pulsoksymetr?

Pulsoksymetr to urządzenie medyczne, które pozwala na wykonanie nieinwazyjnego pomiaru saturacji oraz tętna. Warto mieć je w swojej apteczce nie tylko na wypadek chorób układu oddechowego, ponieważ ten prosty w obsłudze sprzęt umożliwia samodzielne kontrolowanie poziomu nasycenia hemoglobiny tlenem oraz wysokość pulsu bez konieczności korzystania z usług służb medycznych.
Jednak gdzie kupić pulsoksymetr, aby mieć pewność, że zapewni nam on wiarygodny pomiar? Dobry pulsoksymetr dostaniemy wyłącznie w aptekach i sklepach, które sprzedają produkty opatrzone odpowiednim certyfikatem medycznym. Cena takiego urządzenia to koszt około 150 – 250 zł.

Pulsoksymetry ranking:

Pulsoksymetry ranking to zestawienie urządzeń z certyfikatem medycznym, dostępnych w sklepach internetowych. Poniższa lista przedstawia najpopularniejsze modele, cieszące się dobrymi opiniami.

 

1. Pulsoksymetr Tech-Med TM-PX30

 

Tech-Med TM-PX30Pulsoksymetr napalcowy Tech-Med TM-PX30 jest urządzeniem o naukowo potwierdzonej dokładności, którą zawdzięcza sensorom światła czerwonego o długości 660 nm i podczerwonego o długości 905 nm. Produkt działa skutecznie nawet wtedy, kiedy pacjent się porusza, a dzięki wyświetlaczowi OLED gwarantuje łatwość i wygodę odczytywania wyniku.

Według producenta wyrób bada saturację użytkownika z dokładnością +/- 2%, zaś pomiaru tętna dokonuje z dokładnością +/- 3%.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie cieszy się ogromną popularnością i wieloma pozytywnymi opiniami. – Nieliczne negatywne opinie wskazują, że produkt może mieć problemy z pomiarem w warunkach niskich temperatur otoczenia.
+ Ma doskonały stosunek jakości do ceny.  
+ Jest bardzo poręczne i łatwe w użyciu.  
+ Zapewnia szybki pomiar.  

 

2. Pulsoksymetr MEDIVON Flow Pro

 

MEDIVON Flow Pro

MEDIVON Flow Pro to profesjonalne urządzenie opatrzone certyfikatem medycznym. Pulsoksymetr mierzy puls z dokładnością od -1 do + 1. Pomiary ukazuje natomiast na czytelnym wyświetlaczu LCD.

Obsługa tego modelu jest prosta i intuicyjna, a niewielki rozmiar i lekka waga to dodatkowe atuty, dzięki którym produkt można zabrać ze sobą wszędzie. Ekran pulsoksymetru pozwala na wyświetlanie obrazu w 4 kierunkach. Produkt nie posiada pamięci pomiarów.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest solidnie wykonane i ma estetyczny design. – Nie zapamiętuje pomiarów ani czasu czy daty ich wykonania.
+ Jest bardzo proste w obsłudze.  
+ Posiada duży, czytelny wyświetlacz.  

 

3. Pulsoksymetr Beurer PO40

 

Pulsoksymetr Beurer PO40Pulsoksymetr napalcowy Beurer PO40 to wyrób medyczny, który jako jeden z nielicznych modelów urządzeń tego typu informuje użytkownika o niedokładnym pomiarze przy pomocy odpowiedniego symbolu. Produkt może być z powodzeniem stosowany nawet na dużych wysokościach, a dzięki opcji regulacji jasności wyświetlacza pozwala na komfortowy odczyt niezależnie od pory dnia.

Kolorowy wyświetlacz pulsoksymetru posiada 4 perspektywy obrazowania danych. Jego atutem jest także informowanie o niskim poziomie naładowania baterii.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie gwarantuje bardzo dokładne odczyty. – Produkt jest sprzedawany bez polskiej instrukcji obsługi.
+ Jest starannie wykonane i estetyczne.  
+ Charakteryzuje się prostotą wykonywania pomiaru oraz jego odczytu.  

 

4. Pulsoksymetr Medisana PM 100

 

Pulsoksymetr Medisana PM 100Pulsoksymetr Medisana PM 100, jak wszystkie nowoczesne pulsoksymetry na palec, ma niewielki rozmiar i niską wagę. Umożliwia odczyt pomiarów saturacji i tętna w formie wykresów lub fal, a także regulowanie jasności wyświetlacza OLED na 10 poziomach.

Urządzenie wyłącza się automatycznie po 8 sekundach bezczynności. Wyświetlacz widoczny pod 6 różnymi kątami ukazuje użytkownikowi także poziom zużycia baterii.

Zalety: Wady:
+ Pulsoksymetr jest wykonany solidnie i estetycznie. – Według niektórych opinii różne formy przedstawienia wyniku pomiaru utrudniają jego odczyt.
+ Jest prosty w obsłudze.  
+ Dokonuje szybkich i dokładnych pomiarów.  

 

5. Pulsoksymetr BEURER PO 30

 

Pulsoksymetr BEURER PO 30Pulsoksymetr BEURER PO 30 jest urządzeniem gwarantującym dokładność pomiaru wahającą się w granicach +/- 2 odczytu. Produkt posiada kolorowy wyświetlacz, zapewniający 4 dostępne widoki oraz możliwość dostosowania jasności do potrzeb użytkownika.

Pulsoksymetr wyłącza się automatycznie i ostrzega o niskim stanie baterii.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest wykonane z wysokiej jakości materiałów. – Jest sprzedawane bez instrukcji w języku polskim.
+ Pozwala na łatwy i wygodny pomiar saturacji oraz tętna. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Dysponuje czytelnym wyświetlaczem z opcją regulacji jasności.

Pulsoksymetr – na co zwrócić uwagę?

Wiemy już, gdzie kupić pulsoksymetr, który zapewni nam wiarygodne odczyty. Jednak który z dostępnych na rynku modelów wybrać? Warto zacząć od doboru sprzętu o właściwym przeznaczeniu. Pulsoksymetry na palec projektowane są bowiem zarówno dla profesjonalistów, jak i dla laików. Znajdziemy między innymi modele odpowiednie dla dzieci czy dla sportowców, z funkcją Bluetooth, a także z alarmami dźwiękowymi lub wizualnymi.

Co poza podstawową funkcją pomiaru saturacji i tętna oferować mogą pulsoksymetry na palec? Przydatna może okazać się na przykład:

  • funkcja automatycznego wyłączania,
  • wskaźnik poziomu naładowania baterii,
  • opcja zmiany trybu wyświetlania,
  • opcja zwiększania i zmniejszania jasności ekranu,
  • czujnik antywstrząsowy.

Adekwatna do jakości cena (powyżej 100 zł) oraz dobre opinie to główne cechy dobrego pulsoksymetru. W komentarzach użytkowników urządzeń tego typu należy szukać przede wszystkim informacji na temat dokładności i powtarzalności wyników pomiaru, a także szybkości ich dokonywania.

Podsumowanie

Odpowiedź na pytanie: „Gdzie kupić pulsoksymetr?” sprowadza się do wyboru urządzenia pochodzącego od sprawdzonego producenta wyrobów medycznych. Tylko taki sprzęt posiada bowiem odpowiednie certyfikaty, uzyskiwane w drodze licznych kontroli oraz testów jakości.

Pulsoksymetr opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!