Strona głównaMałe AGDZdrowieWybieramy najlepszy pulsoksymetr - ranking 2024

Wybieramy najlepszy pulsoksymetr – ranking 2024 [TOP5]

Gdzie kupić pulsoksymetr?

Pulsoksymetr to urządzenie medyczne, które pozwala na wykonanie nieinwazyjnego pomiaru saturacji oraz tętna. Warto mieć je w swojej apteczce nie tylko na wypadek chorób układu oddechowego, ponieważ ten prosty w obsłudze sprzęt umożliwia samodzielne kontrolowanie poziomu nasycenia hemoglobiny tlenem oraz wysokość pulsu bez konieczności korzystania z usług służb medycznych.
Jednak gdzie kupić pulsoksymetr, aby mieć pewność, że zapewni nam on wiarygodny pomiar? Dobry pulsoksymetr dostaniemy wyłącznie w aptekach i sklepach, które sprzedają produkty opatrzone odpowiednim certyfikatem medycznym. Cena takiego urządzenia to koszt około 150 – 250 zł.

Pulsoksymetry ranking:

Pulsoksymetry ranking to zestawienie urządzeń z certyfikatem medycznym, dostępnych w sklepach internetowych. Poniższa lista przedstawia najpopularniejsze modele, cieszące się dobrymi opiniami.

Przejrzyj także:

1. Pulsoksymetr VITAMMY O2

VITAMMY O2VITAMMY O2 to wyrób medyczny zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Sprzęt posiada też Certyfikat CE. Model może być używany w spoczynku i w ruchu. Gwarantuje dokładne odczyty nawet u osób z niską perfuzją.

Dokładność badania saturacji w przypadku tego urządzenia waha się w przedziale +/- 2%. Produkt mierzy także tętno. Jego atutem jest duży ekran LED z wykresem słupkowym pulsu oraz niskie zużyce energii (wyłącza się automatycznie). Pulsoksymetr wykonuje badanie w zaledwie kilka sekund. Jest lekki, poręczny i prosty w obsłudze. Posiada wskaźnik zużycia baterii.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma przystępną cenę. – Nie zapamiętuje pomiarów.
+ Posiada wszystkie niezbędne certyfikaty.  
+ Ma duży, czytelny ekran.  

2. Medisana PM 100

Pulsoksymetr Medisana PM 100Pulsoksymetr Medisana PM 100, jak wszystkie nowoczesne pulsoksymetry na palec, ma niewielki rozmiar i niską wagę. Umożliwia odczyt pomiarów saturacji i tętna w formie wykresów lub fal, a także regulowanie jasności wyświetlacza OLED na 10 poziomach.

Urządzenie wyłącza się automatycznie po 8 sekundach bezczynności. Wyświetlacz widoczny pod 6 różnymi kątami ukazuje użytkownikowi także poziom zużycia baterii.

Zalety: Wady:
+ Pulsoksymetr jest wykonany solidnie i estetycznie. – Według niektórych opinii różne formy przedstawienia wyniku pomiaru utrudniają jego odczyt.
+ Jest prosty w obsłudze.  
+ Dokonuje szybkich i dokładnych pomiarów.  

3. Pulsoksymetr Beurer PO40

Pulsoksymetr Beurer PO40Pulsoksymetr napalcowy Beurer PO40 to wyrób medyczny, który jako jeden z nielicznych modelów urządzeń tego typu informuje użytkownika o niedokładnym pomiarze przy pomocy odpowiedniego symbolu. Produkt może być z powodzeniem stosowany nawet na dużych wysokościach, a dzięki opcji regulacji jasności wyświetlacza pozwala na komfortowy odczyt niezależnie od pory dnia.

Kolorowy wyświetlacz pulsoksymetru posiada 4 perspektywy obrazowania danych. Jego atutem jest także informowanie o niskim poziomie naładowania baterii.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie gwarantuje bardzo dokładne odczyty. – Produkt jest sprzedawany bez polskiej instrukcji obsługi.
+ Jest starannie wykonane i estetyczne.  
+ Charakteryzuje się prostotą wykonywania pomiaru oraz jego odczytu.  

4. Oromed Oro Pulse Black

Oromed Oro Pulse BlackOromed Oro Pulse Black to pulsoksymetr z kolorowym wyświetlaczem TFT. Urządzenie mierzy tętno i poziom natlenienia krwi. Posiada 6 różnych trybów wyświetlania, w tym krzywe pulsu oraz SpO2.

Sprzęt jest mały i lekki – waży 63 g. Zasila go standardowa bateria AAA. Produkt dysponuje też alarmem niskiego napięcia i systemem automatycznego wyłączania, oszczędzającym energię.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Ma nieczytelny wyświetlacz z małą czcionką.
+ Jest lekki i poręczny.  
+ Pracuje dosyć szybko i dokładnie.  

5. Pulsoksymetr Tech-Med TM-PX30

Tech-Med TM-PX30Pulsoksymetr napalcowy Tech-Med TM-PX30 jest urządzeniem o naukowo potwierdzonej dokładności, którą zawdzięcza sensorom światła czerwonego o długości 660 nm i podczerwonego o długości 905 nm. Produkt działa skutecznie nawet wtedy, kiedy pacjent się porusza, a dzięki wyświetlaczowi OLED gwarantuje łatwość i wygodę odczytywania wyniku.

Według producenta wyrób bada saturację użytkownika z dokładnością +/- 2%, zaś pomiaru tętna dokonuje z dokładnością +/- 3%.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie cieszy się ogromną popularnością i wieloma pozytywnymi opiniami. – Nieliczne negatywne opinie wskazują, że produkt może mieć problemy z pomiarem w warunkach niskich temperatur otoczenia.
+ Ma doskonały stosunek jakości do ceny.  
+ Jest bardzo poręczne i łatwe w użyciu.  
+ Zapewnia szybki pomiar.  

Pulsoksymetr – na co zwrócić uwagę?

Wiemy już, gdzie kupić pulsoksymetr, który zapewni nam wiarygodne odczyty. Jednak który z dostępnych na rynku modelów wybrać? Warto zacząć od doboru sprzętu o właściwym przeznaczeniu. Pulsoksymetry na palec projektowane są bowiem zarówno dla profesjonalistów, jak i dla laików. Znajdziemy między innymi modele odpowiednie dla dzieci czy dla sportowców, z funkcją Bluetooth, a także z alarmami dźwiękowymi lub wizualnymi.

Co poza podstawową funkcją pomiaru saturacji i tętna oferować mogą pulsoksymetry na palec? Przydatna może okazać się na przykład:

  • funkcja automatycznego wyłączania,
  • wskaźnik poziomu naładowania baterii,
  • opcja zmiany trybu wyświetlania,
  • opcja zwiększania i zmniejszania jasności ekranu,
  • czujnik antywstrząsowy.

Adekwatna do jakości cena (powyżej 100 zł) oraz dobre opinie to główne cechy dobrego pulsoksymetru. W komentarzach użytkowników urządzeń tego typu należy szukać przede wszystkim informacji na temat dokładności i powtarzalności wyników pomiaru, a także szybkości ich dokonywania.

Podsumowanie

Odpowiedź na pytanie: „Gdzie kupić pulsoksymetr?” sprowadza się do wyboru urządzenia pochodzącego od sprawdzonego producenta wyrobów medycznych. Tylko taki sprzęt posiada bowiem odpowiednie certyfikaty, uzyskiwane w drodze licznych kontroli oraz testów jakości.

Pulsoksymetr opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd