Strona główna Małe AGD Zdrowie i uroda Termometr bezdotykowy - ranking 2020

Termometr bezdotykowy – ranking 2020

Termometr bezdotykowy – jaki będzie najlepszy?

Termometr bezdotykowy mierzy temperaturę na podstawie promieniowania cieplnego, emitowanego przez ciało będące obiektem pomiaru. Dzięki temu urządzenie nie musi stykać się z przedmiotem lub substancją, której temperaturę mierzymy. Cała czynność jest więc łatwiejsza i bardziej higieniczna.

Dobry termometr bezdotykowy będzie:

 • mierzył temperaturę w ciągu maksymalnie kilku sekund,
 • sygnalizował gorączkę za pomocą koloru, sygnału dźwiękowego lub ikonki,
 • posiadał możliwość wyłączenia wszystkich dźwięków związanych ze swoją pracą lub obsługą.

Termometr bezdotykowy ranking:

Ranking termometrów bezdotykowych to zestawienie najlepszych urządzeń, cieszących się dużą popularnością i dobrymi opiniami użytkowników. Znalazły się w nim produkty zarówno bardzo proste, jak i nieco bardziej zaawansowane, aby każdy poszukujący idealnego modelu znalazł w zestawieniu termometr idealny dla siebie.

Mamy nadzieję, ze nasz ranking termometrów bezdotykowych może Ci wybrać urządzenie umożliwiające precyzyjny pomiar temperatury nawet u małych dzieci i niemowląt.

Termometr bezdotykowy Braun BNT400

Braun BNT400


Sprawdź produkt w sklepie:

Termometr Braun BNT400 to urządzenie jednocześnie dotykowe i bezdotykowe, wyposażone w bardzo precyzyjny czujnik połączony z innowacyjnym układem optycznym, który wychwytuje dwa razy więcej ciepła niż termometry tradycyjne. Odczytana w ten sposób energia zostaje przeliczona na dokładny odczyt temperatury, rozwiewający wątpliwości nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Produkt jest wyposażony we wskaźnik prawidłowej pozycji termometru, co jest niezwykle istotne podczas pomiaru bezdotykowego. Urządzenie ma także duży wyświetlacz, który swoim kolorem ułatwia interpretację wyniku badania. Termometr działa bardzo szybko – odczytuje temperaturę w mniej niż 2 sekundy.

Urządzenie może być programowane, co znaczy, że jego sygnalizacja będzie dostosowana do wieku osoby, u której wykonywany jest pomiar. Dzięki temu użytkownik bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia może z łatwością dowiedzieć się, kiedy temperatura jest zbyt wysoka, a kiedy w pełni normalna.

Termometr posiada także praktyczny tryb nocny oraz funkcję pomiaru temperatury posiłków czy wody do kąpieli.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie mierzy temperaturę dotykowo i bezdotykowo. – Urządzenie może wydawać się stosunkowo kosztowne.
+ Posiada bardzo praktyczną funkcję wskazywania odpowiedniego miejsca do pomiaru temperatury. – Nie posiada dołączonego pudełka do przechowywania.
+ Interpretuje wyniki pomiaru z uwzględnieniem wieku.
+ Informuje o wysokości temperatury za pomocą kolorów. 

Termometr bezdotykowy Beurer FT 90

Beurer FT 90


Sprawdź produkt w sklepie:

Termometr elektroniczny bezdotykowy Beurer FT 90 to urządzenie przeznaczone do pomiaru temperatury na czole. Produkt jest wyposażony w wyświetlacz LCD oraz trzy praktyczne alarmy – gotowości, zakończenia pomiaru oraz podwyższonej temperatury. Termometr zapamiętuje również 60 ostatnich pomiarów. Nadaje się do mierzenia temperatury obiektu oraz pomieszczenia.

Beurer FT 90 dokonuje pomiaru za pomocą podczerwieni, a odczyt zajmuje mu jedynie kilka sekund. Użytkownik ma możliwość wyłączenia jego sygnałów dźwiękowych oraz wyboru jednostek temperatury – °C i °F. Urządzenie wyłącza się samodzielnie i jest sprzedawane z wygodnym pudełkiem do przechowywania w zestawie.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest bardzo precyzyjne. – Ma stosunkowo wysoką cenę, jak na zastosowane w nim technologie.
+ Termometr jest prosty i łatwy w obsłudze.
+ Dokonuje bardzo szybkich pomiarów.

Termometr bezdotykowy Medivon TB-08

Termometr bezdotykowy Medivon TB-08


Sprawdź produkt w sklepie:

Termometr elektroniczny bezdotykowy Medivon TB-08 został stworzony z myślą o najbardziej wymagających, czyli rodzicach małych dzieci. Pomiar za pomocą urządzenia odbywa się bezgłośnie, trwa jedynie sekundę i nie wymaga dotykania ciała żadnymi zimnymi elementami, gdyż podczerwień dokonuje odczytu już z odległości 5-15 cm.

Produkt posiada czytelny wyświetlacz i jest obsługiwany intuicyjnie. Wbudowano w niego również praktyczny alarm, który informuje o przekroczeniu 38 stopni Celsjusza. Wybrany model nadaje się także do mierzenia temperatury przedmiotów – wystarczy zmienić jego tryb pracy. Wyniki mogą być wyświetlane w °C lub °F. Medivon TB-08 zapisuje 32 ostatnie pomiary.

Zalety:Wady:
+ Termometr mierzy temperaturę szybko i dokładnie. – Niektóre opnie wskazują na niezbyt staranne wykonanie termometru.
+ Jest prosty w obsłudze.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.
+ Pracuje bezdźwięcznie, dzięki czemu jest idealny do mierzenia temperatury u dzieci.

Termometr bezdotykowy Medivon TB-04

Termometr bezdotykowy Medivon TB-04


Sprawdź produkt w sklepie:

Termometr bezdotykowy Medivon TB-04 to urządzenie, które dokonuje pomiaru temperatury z odległości około 3-5 cm. Posiada również czytelny wyświetlacz LCD oraz kilka trybów pracy do wyboru. Produkt zapamiętuje 60 ostatnich pomiarów.

Wyświetlacz termometru Medivion informuje użytkownika o stanie naładowania baterii, godzinie, wybranym trybie pracy, jednostce pomiarowej oraz samej wysokości pomiaru. Posiada także alarm informujący o odczycie bardzo wysokiej, niebezpiecznej dla zdrowia temperatury. Urządzenie jest proste w obsłudze – wystarczy uruchomić je, wybrać tryb pracy, a następnie skierować w stronę badanej powierzchni i nacisnąć przycisk „start”.

Zalety:Wady:
+ Termometr działa szybko i dokładnie. – Niektóre opinie wskazują, że termometr może się zawieszać.
+ Jest łatwy w obsłudze.
+ Posiada czytelny wyświetlacz, który dostarcza wielu informacji.

Termometr bezdotykowy ORO-MED ORO-T70 PERFECT

Termometr bezdotykowy ORO-MED ORO-T70 PERFECT


Sprawdź produkt w sklepie:

Termometr elektroniczny bezdotykowy ORO-MED ORO-T70 PERFECT to urządzenie mierzące temperaturę z odległości 3-5 cm w oparciu o najnowszą technologię podczerwieni. Produkt nadaje się do pomiaru temperatury ciała, płynów oraz pomieszczenia w zależności od wybranego trybu pracy.

ORO-MED ORO-T70 posiada alarm dźwiękowy informujący o przekroczeniu temperatury pomiaru w wysokości 38 stopni Celsjusza. Urządzenie zapisuje 32 poprzednie wyniki i wyłącza się automatycznie po 30 sekundach bezczynności, aby oszczędzać baterię. Ma również podświetlany, trójkolorowy wyświetlacz LCD, który może informować o wynikach pomiaru w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita. Produkt jest sprzedawany w zestawie z praktycznym etui.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie działa precyzyjnie. – Niektóre opinie wskazują na niestabilną konstrukcję obudowy, przez którą urządzenie położone na krawędzi może upaść na podłogę.
+ Jest łatwe i wygodne w użyciu.
+ Nadaje się również do mierzenia temperatury cieczy oraz otoczenia.
+ Pracuje cicho i bardzo higienicznie.

Termometr bezdotykowy – jak wybrać najlepszy?

Termometr bezdotykowy powinien być przede wszystkim urządzeniem bardzo precyzyjnym. Na jego dokładność wpływa jednak wiele cech samego produktu, a do najważniejszych z nich zaliczamy przede wszystkim:

 • system kalibracji – czyli system, który bada warunki pracy i uwzględnia je przy pomiarze temperatury. Termometr, który nie posiada takiej funkcji może przekłamywać odczyt nawet o kilka stopni, dlatego warto sięgać przede wszystkim po modele wyposażone w ręczną kalibrację lub pamiętać o tym, że przed pomiarem produkt musi przez pewien czas przebywać w tych samych warunkach, co badana osoba.
 • czujnik odległości od badanej powierzchni – na precyzyjność pomiaru w znaczący sposób wpływa także odpowiednie ustawienie termometru. Liczy się tutaj nie tylko miejsce, ale i odległość, dlatego osoby, które nie wiedzą, jak prawidłowo mierzyć temperaturę, powinny wybierać urządzenia z czujnikiem informującym o właściwym ustawieniu termometru.
 • możliwość pomiaru na powiece – termometry, które umożliwiają pomiar temperatury na powiece są najbardziej kosztowne, ale też najdokładniejsze. Większość urządzeń dostępnych na rynku bada temperaturę na czole, które jest słabszym przekaźnikiem ciepła, choćby ze względu na wydzielany pot, a także zmiany skórne czy owłosienie. Należy pamiętać również, aby nigdy nie używać takiego modelu urządzenia do odczytywania temperatury z okolicy powieki.

Termometry bezdotykowe – jakie cechy i funkcje okażą się przydatne?

Termometr bezdotykowy na każdą kieszeń będzie mierzył temperaturę przede wszystkim na czole, ewentualnie również w uchu. Istnieją także modele umożliwiające jednocześnie pomiar dotykowy i bezdotykowy. Wiele produktów tego typu posiada funkcje ułatwiające interpretację wyników oraz komfortowe odczytywanie temperatury u małych dzieci.

Najlepsze termometry bezdotykowe będą zatem wyposażone w:

 • wyświetlacz LCD – wskazujący dokładny pomiar temperatury, wybrany tryb pracy, godzinę oraz poprzednie wyniki,
 • funkcję wyboru trybu pracy – czyli pomiar na czole, pomiar w uchu, pomiar temperatury otoczenia czy pomiar temperatury płynów, na przykład mleka w butelce czy wody w wannie,
 • pamięć wbudowaną – czyli automatyczny zapis kilku, a nawet kilkudziesięciu poprzednich pomiarów, pozwalający na analizę przebiegu choroby czy szybkości działania środków przeciwgorączkowych,
 • sygnalizację zbyt wysokiej temperatury – większość termometrów będzie alarmowało użytkownika przy odczycie powyżej 38 stopni Celsjusza, co może odbywać się za pomocą dźwięku, ikonki lub kolorowego światła,
 • tryb pracy cichej – termometr bezdotykowy dla dzieci powinien działać bezszelestnie lub być przynajmniej wyposażony w funkcję czasowego wyciszenia przycisków,
 • świetlną interpretację wyników – niektóre termometry z wyświetlaczem LCD mogą określać poziom temperatury również za pomocą odpowiedniego koloru, gdzie barwa zielona oznacza zazwyczaj brak gorączki, zaś czerwona bardzo wysoką temperaturę.
 • funkcję automatycznego wyłączania – czyli system, który samodzielnie wyłącza urządzenie w przypadku określonego czasu bezczynności, co pozwala na znaczne oszczędzanie mocy baterii.

Termometr bezdotykowy – jak używać?

Aby pomiar temperatury termometrem bezdotykowym był precyzyjny należy dokonać go w sposób prawidłowy. Dokładne zasady pomiaru nie są takie same dla każdego modelu urządzenia, dlatego przed użyciem konieczne jest dokładne zapoznanie się z treścią instrukcji obsługi, dołączonej do danego produktu. Warto pamiętać, że jeśli zakupiony przez nas model nie posiada systemu kalibracji, powinniśmy przechowywać go przez pewien czas w tym samym pomieszczeniu i w tych samych warunkach, w jakich przebywa osoba chora. W przeciwnym razie wynik pomiaru będzie przekłamany.

Ponadto, przed przystąpieniem do pomiaru większością termometrów bezdotykowych konieczny jest wybór ich trybu pracy, na przykład odczytu temperatury ciała, pomieszczenia czy płynu. Istotny jest także przycisk, którym dokonamy pomiaru – niektóre modele mogą posiadać osobny przycisk do pomiaru temperatury z ucha i osobny do pomiaru temperatury na czole.

Bardzo ważne jest również odpowiednie ustawienie samego termometru względem powierzchni, której temperaturę pragniemy zmierzyć. Instrukcja obsługi określi, w jakiej odległości od czoła powinniśmy trzymać główkę urządzenia. Najwygodniejsze są jednak modele z czujnikiem, który wyświetli na skórze osoby badanej punkt świetlny, informujący o prawidłowym położeniu.

Podsumowanie

Termometr bezdotykowy to produkt niezbędny w każdym domu. Umożliwia bowiem szybki i bardzo wygodny odczyt temperatury, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku małych dzieci. Na termometrze bezdotykowym nie warto jednak oszczędzać, gdyż jedynie modele w cenie około 100 zł będą naprawdę precyzyjne i miarodajne – oczywiście pod warunkiem, że będziemy używać ich w sposób prawidłowy.

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie najlepszych termometrów bezdotykowych pomoże Ci w wyborze produktu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania i ułatwi opiekę nad najbardziej wymagającą osobą chorą.

Termometr bezdotykowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać