Strona głównaMałe AGDMopy parowe i parowniceWybieramy najlepszą myjkę parową - ranking 2024

Wybieramy najlepszą myjkę parową – ranking 2024 [TOP5]

Myjka parowa – co warto wiedzieć?

Myjka parowa to urządzenie, które za pomocą pary pod ciśnieniem rozbija i usuwa różnego rodzaju zabrudzenia bez użycia chemicznych detergentów. Produkty tego typu stale zyskują na popularności, gdyż sprzątanie gorącą parą pod ciśnieniem jest nie tylko bardzo skuteczne, ale także ekologiczne. Parownice poleca się przede wszystkim alergikom, gdyż poza zabrudzeniami usuwają także większość bakterii i roztoczy.

Przy wyborze najskuteczniejszej i najbardziej funkcjonalnej myjki parowej warto wziąć pod uwagę przede wszystkim:

  • moc urządzenia oraz generowane przez nie ciśnienie,
  • ilość końcówek zamiennych dostępnych w zestawie,
  • długość kabla zasilającego oraz pojemność zbiornika na wodę.

Myjka parowa ranking:

Ranking myjek parowych to zestawienie najpopularniejszych i najlepiej ocenianych urządzeń dostępnych na rynku. Znalazły się w nim zarówno kompaktowe myjki ręczne, jak i duże urządzenia wielofunkcyjne. Wszystkie produkty zostały opisane w zakresie swoich parametrów technicznych oraz wad i zalet, wskazanych przez prawdziwych użytkowników.

Mamy nadzieję, że nasz ranking myjek parowych pomoże Ci wybrać urządzenie o maksymalnej efektywności i najwyższym komforcie obsługi. Sprawdź również nasz:

1. ARIETE Vapori 4137

ARIETE Vapori 4137



ARIETE Vapori 4137 to czyścik parowy o mocy 1050 W. Urządzenie dobrze radzi sobie z czyszczeniem fug, piekarników, blatów, okien, kabin prysznicowych czy umywalek. Produkt wytwarza gorącą parę wodną pod wysokim ciśnieniem 3,5 barów. Nadaje się nie tylko do sprzątania, ale również do odświeżania tapicerek, czy usuwania plam z mebli. Można też prasować nim odzież.

Urządzenie jest wyposażone w specjalny zawór, który blokuje możliwość otwarcia myjki do momentu spadku ciśnienia. Dzięki temu korzystanie ze sprzętu jest bezpieczniejsze. Produkt ma też wytrzymały, aluminiowy zbiornik na wodę o pojemności 175 ml oraz 3-metrowy przewód zasilający. Został wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem i ergonomiczny uchwyt.

Czyścik nagrzewa się w 3 minuty. Jest sprzedawany w zestawie z dyszą do fug, dyszą do okien, dyszą kątową, szczotką okrągłą, wężem elastycznym, nakładką z mikrofibry oraz miarką i lejkiem do wody.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę.  
+ Jest lekka i poręczna.  
+ Ma wiele końcówek w zestawie.  

2. Myjka parowa Karcher SC 1 EasyFix

Myjka parowa Karcher SC 1 EasyFix



Myjka parowa Karcher SC 1 EasyFix dysponuje mocą 1200 W i jest gotowa do pracy w 3 minuty. Dzięki niewielkiemu zbiornikowi na wodę o pojemności 0,2 litra urządzenie jest lekkie i poręczne, jednak wymaga dosyć częstego napełniania. Wybrany model wytwarza parę pod ciśnieniem 3 barów. W jego wyposażeniu podstawowym znajduje się między innymi dysza do detali, dysza ręczna czy też szczotka do podłóg.

Myjka ma kompaktowe rozmiary, co ułatwia jej przechowywanie. Atutem produktu jest także blokada chroniąca sprzęt przed przypadkowym uruchomieniem. Urządzenie nie posiada wskaźników temperatury ani gotowości do pracy. Ponadto, nie może być napełniane wodą podczas pracy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest uniwersalne i łatwe w obsłudze. – Posiada niewielki zbiornik na wodę.
+ Jest nieduże i wygodne do przechowywania. – Negatywne opinie odnoszą się krytycznie do konieczności stałego przytrzymywania przycisku uwalniającego parę podczas sprzątania.
+ Ma wiele praktycznych końcówek w zestawie.

3. Myjka parowa Kärcher SC 2

Kärcher SC 2 1.512-000.0



Myjka parowa Kärcher SC 2 to urządzenie o mocy 1500 W, przeznaczone do czyszczenia wszelkich wodoodpornych powierzchni, takich jak kafelki, podłogi, kabiny prysznicowe, lustra, okna, piekarniki, okapy, armatura czy fugi.

Produkt jest wyposażony w specjalną dyszę podłogową z lamelkami oraz ruchomy przegub, który ułatwia operowanie parownicą. Wszystkie dostępne w zestawie akcesoria można przechowywać wygodnie na urządzeniu, dzięki czemu zawsze są pod ręką.

Pistolet parowy myjki jest wyposażony w praktyczną blokadę, która zabezpiecza urządzenie przed przypadkowym uruchomieniem, na przykład przez dzieci. Produkt posiada dość krótki przewód zasilający o długości 4 metrów oraz litrowy zbiornik na wodę, który nie wymaga częstego uzupełniania.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma bardzo dużą moc. – Nie posiada wskaźnika informującego o kończącej się w zbiorniku wodzie.
+ Efektownie czyści wiele różnych powierzchni.  
+ Posiada kilka różnych końcówek w zestawie.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

4. Karcher SC 3 EasyFix Premium 1.513-160.0

Myjka parowa Karcher SC 3 EasyFix Premium 1.513-160.0



Myjka parowa Karcher SC 3 EasyFix Premium 1.513-160.0 to urządzenie gotowe do pracy już po 30 sekundach od połączenia do prądu. Model działa błyskawicznie, dzięki mocy 1900 W i wytwarza parę pod ciśnieniem 3,5 bara. Jego zbiornik na wodę mieści 1 litr płynu.

Karcher SC 3 EasyFix wyposażono między innymi w dyszę ręczną, dyszę do detali, dyszę podłogową czy nakładkę do czyszczenia dywanów. Produkt nadaje się nie tylko do czyszczenia powierzchni płaskich, ale również okapów czy delikatnych luster. Atutem tego modelu jest ruchomy przegub, który ułatwia sprzątanie w trudno dostępnych miejscach.

Myjka Karcher posiada blokadę, która chroni urządzenie przed uruchomieniem przez dzieci. Produkt nie został wyposażony we wskaźniki temperatury ani we wskaźnik gotowości pary. Jego kabel zasilający ma 4 metry długości.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest jest wielofunkcyjne i łatwe w obsłudze. – Nie posiada schowka na kabel.
+ Bardzo szybko się nagrzewa. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Umożliwia dolewanie wody do zbiornika w trakcie pracy.  

5. Ariete XVapor Deluxe 4146

Ariete XVapor Deluxe 4146



Myjka parowa Ariete XVapor Deluxe 4146 to urządzenie o mcy 1500 W, gotowe do pracy około 8 minut po podłączeniu do źródła zasilania. Produkt wytwarza parę pod ciśnieniem 5 barów. Jego zbiornik na wodę mieści 1,6 litra płynu.

Myjka od Ariete sprzedawana jest w zestawie z wieloma dodatkowymi końcówkami, w tym między innymi z końcówką do mycia szyb czy oczyszczania tkanin. Urządzenie posiada kontrolny wskaźnik gotowości pary, który informuje użytkownika, kiedy można rozpocząć czyszczenie. Atutem tego modelu jest także stosunkowo długi przewód zasilający (6 m.)

Zalety: Wady:
+ Myjka ma stosunkowo dużą moc. – Negatywne opinie dotyczą jakości dodatkowych akcesoriów dołączonych do urządzenia.
+ Jest wielofunkcyjna – posiada wiele akcesoriów w zestawie.  
+ Ma duży zbiornik na wodę, nie wymaga więc częstego napełniania.  
+ Zarówno myjka, jak i akcesoria mają przystępną cenę.  

Myjka parowa – jak wybrać tą najlepszą?

Myjki parowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Większość z nich nadaje się do niemal każdego typu powierzchni od ceramiki, poprzez szkło aż po drewniane parkiety. Ich skuteczność zależy przede wszystkim od intensywności generowanej pary, a funkcjonalność od ilości akcesoriów dostępnych w zestawie.

Aby wybrać myjkę parową o najlepiej dobranych parametrach, warto wziąć pod uwagę:

  • moc urządzenia – odpowiedzialną za szybkość nagrzewania – najlepiej jeśli jest to minimum 1200 W,
  • wydatek pary – czyli ilość wyrzucanej pary w trakcie jednej minuty – myjki parowe do użytku domowego powinny mieścić się w przedziale wyrzutu pary wysokości 64-97 g/min, profesjonalne urządzenia mogą zaoferować nawet 190-970 g/min,
  • ciśnienie wyrzutu pary – w przypadku domowych urządzeń najlepiej, jeśli wynosi ono 4 – 6 barów, większe ciśnienie generują zazwyczaj wyłącznie urządzenia do użytku przemysłowego,
  • wielkość pojemnika na wodę – im on większy, tym rzadziej musimy wypełniać go podczas sprzątania, jednak wpływa jednocześnie negatywnie na zwiększenie ciężaru urządzenia, najbardziej optymalna pojemność zbiornika to około 0,5 litra,
  • długość przewodu zasilającego – definiująca zakres pracy urządzenia, większość myjek posiada kabel nie dłuższy niż 5 metrów,
  • wielkość urządzenia – która ma wpływ na jego poręczność oraz wygodę przechowywania,
  • waga urządzenia – istotna w przypadku myjek ręcznych,
  • akcesoria – w skład końcówek i akcesoriów do myjek ciśnieniowych mogą wchodzić węże elastyczne, dysze, szczotki, nakładki tekstylne i wiele innych – dzięki nim zwiększa się funkcjonalność, skuteczność oraz komfort korzystania z urządzenia, dlatego im więcej oferuje ich producent myjki, tym lepiej,
  • funkcja regulacji pary – pozwalająca oszczędzać wodę i energię w zbiorniku poprzez dostosowanie mocy urządzenia do stopnia zabrudzenia lub rodzaju powierzchni,
  • dodatkowe funkcje i zabezpieczenia – na przykład zawór bezpieczeństwa, który nie pozwala napełnić zbiornika na wodę przy zbyt wysokim ciśnieniu wewnątrz urządzenia lub blokada zabezpieczająca przed przypadkowym włączeniem,
  • schowek na akcesoria/możliwość zwijania kabla zasilającego – czyli rozwiązania ułatwiające przechowywanie.

Ręczna myjka parowa – do czego służy?

Ręczna myjka parowa to urządzenie, które działa na zabrudzenia na dwa sposoby – poprzez suchą i gorąca parę oraz wysokie ciśnienie. Siła uderzenia parownicy rozbija brud, a temperatura pary niszczy bakterie i drobnoustroje, dzięki czemu myjka nie tylko czyści, ale i dezynfekuje. Jej dużą zaletą jest również możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc i zakamarków.

Urządzenia tego typu służą jako myjka parowa do okien, fug, kafelków, posadzek, kamieni, armatury, karoserii, a nawet tekstyliów. Wiele parownic umożliwia także bezpieczne czyszczenie delikatnych podłóg drewnianych, gdyż emitowana przez nie para ma bardzo niską wilgotność i błyskawicznie wysycha. Dzięki specjalnym nakładkom myjki parowe mogą służyć do oczyszczania dywanów, tapicerki i zasłon, a także wygodnego prasowania ubrań. Doskonale nadają się również do szeroko pojętego odświeżania i usuwania przykrych zapachów.

Ręczna myjka parowa o dużej intensywności pary pozwala pozbyć się nie tylko zwykłego brudu, ale także zaschniętego tłuszczu czy uporczywych osadów z kamienia. Jest więc niezastąpiona w kuchni i w łazience – oczyścimy nią grill, piekarnik, sanitaria, wanny, prysznice, a nawet lustra – a to wszystko bez dodatku chemicznych detergentów, czyli zdrowo i ekologicznie.

Podsumowanie

Myjki parowe umożliwiają dokładne i skuteczne czyszczenie wielu różnych powierzchni, bez szorowania i detergentów. To idealne wyposażenie mieszkań, w których przebywają alergicy, małe dzieci czy zwierzęta. Wybór solidnego, efektownego i wygodnego w obsłudze urządzenia tego typu warto oprzeć na podstawowych parametrach, czyli mocy, wyrzucie pary oraz ciśnieniu, a także na cechach dodatkowych, czyli pojemności zbiornika na wodę, długości kabla czy ilości dodatkowych końcówek dostępnych w zestawie.

Sprawdź nasz ranking myjek parowych i wybierz produkt, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Myjka parowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
3 KOMENTARZE
Powiadomienia
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ela
Ela
1 rok temu

Dla mnie super myjką parową która sprawdza się w domu to myjka parowa od Ariete xvapor deluxe :>

Iza
Iza
3 lat temu

z ariete są dobre. trzeba patrzeć na ciśnienie i pojemność zbiorniczka, od tego dużo zależy.

Ewa
Ewa
3 lat temu
Odpowiedź do  Iza

polecasz jakąś konkretną?

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd