Strona główna AGD Mopy parowe i parownice Myjka parowa - jaką wybrać?

Myjka parowa – jaką wybrać?

Myjka parowa – co warto wiedzieć?

Myjka parowa to urządzenie, które za pomocą pary pod ciśnieniem rozbija i usuwa różnego rodzaju zabrudzenia bez użycia chemicznych detergentów. Produkty tego typu stale zyskują na popularności, gdyż sprzątanie gorącą parą pod ciśnieniem jest nie tylko bardzo skuteczne, ale także ekologiczne. Parownice poleca się przede wszystkim alergikom, gdyż poza zabrudzeniami usuwają także większość bakterii i roztoczy.

Przy wyborze najskuteczniejszej i najbardziej funkcjonalnej myjki parowej warto wziąć pod uwagę przede wszystkim:

 • moc urządzenia oraz generowane przez nie ciśnienie,
 • ilość końcówek zamiennych dostępnych w zestawie,
 • długość kabla zasilającego oraz pojemność zbiornika na wodę.

Myjka parowa ranking:

Ranking myjek parowych to zestawienie najpopularniejszych i najlepiej ocenianych urządzeń dostępnych na rynku. Znalazły się w nim zarówno kompaktowe myjki ręczne, jak i duże urządzenia wielofunkcyjne. Wszystkie produkty zostały opisane w zakresie swoich parametrów technicznych oraz wad i zalet, wskazanych przez prawdziwych użytkowników.

Mamy nadzieję, że nasz ranking myjek parowych pomoże Ci wybrać urządzenie o maksymalnej efektywności i najwyższym komforcie obsługi.

Myjka parowa Kärcher SC 2 1.512-000.0

Kärcher SC 2 1.512-000.0


Sprawdź produkt w sklepie:

Myjka parowa Kärcher SC 2 1.512-000.0 to urządzenie o mocy 1500 W, przeznaczone do czyszczenia wszelkich wodoodpornych powierzchni, takich jak kafelki, podłogi, kabiny prysznicowe, lustra, okna, piekarniki, okapy, armatura czy fugi.

Produkt jest wyposażony w specjalną dyszę podłogową z lamelkami oraz ruchomy przegub, który ułatwia operowanie parownicą. Wszystkie dostępne w zestawie akcesoria można przechowywać wygodnie na urządzeniu, dzięki czemu zawsze są pod ręką.

Pistolet parowy myjki jest wyposażony w praktyczną blokadę, która zabezpiecza urządzenie przed przypadkowym uruchomieniem, na przykład przez dzieci. Produkt posiada dość krótki przewód zasilający o długości 4 metrów oraz litrowy zbiornik na wodę, który nie wymaga częstego uzupełniania.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma bardzo dużą moc. – Nie posiada wskaźnika informującego o kończącej się w zbiorniku wodzie.
+ Efektownie czyści wiele różnych powierzchni.
+ Posiada kilka różnych końcówek w zestawie.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. 

Myjka parowa Concept Cp 1010 Perfect Clean

Myjka parowa Concept Cp 1010 Perfect Clean


Sprawdź produkt w sklepie:

Myjka parowa Concept Cp 1010 Perfect Clean to urządzenie o mocy maksymalnej 1200 W. Jest przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń i osadów wapiennych z takich powierzchni, jak szyby, lustra, kafelki, toaleta, umywalki, podłogi, a nawet tapicerki. Produkt jest dostępny w zestawie z wieloma różnymi końcówkami, dzięki czemu z łatwością oczyszcza zarówno wąskie fugi, jak i duże powierzchnie parkietów.

W skład zestawu akcesoriów do myjki Concept wchodzi między innymi szpachelka, dyfuzor, końcówka kątowa, szczotka detalowa, elastyczny wąż, dysza skupiająca, oraz specjalna ściereczka tekstylna. Produkt jest gotowy do pracy po około 3 minutach od uruchomienia. Posiada 400 mililitrowy zbiornik na wodę i stosunkowo długi przewód o długości 5 m.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma dosyć dużą moc. – Negatywne opinie dotyczą głównie niewielkiego zbiornika, który nie pozwala na zbyt długą, płynną pracę.
+ Jest lekkie i poręczne.
+ Posiada wiele przydatnych końcówek w zestawie.

Myjka parowa Overmax Parry 2.0

Myjka parowa Overmax Parry 2.0


Sprawdź produkt w sklepie:

Mop i myjka parowa Overmax Parry 2.0 to urządzenie 2 w 1 o mocy 1500 W, gotowe do pracy już po 25 sekundach od uruchomienia. Produkt jest sprzedawany w zestawie z 7 końcówkami czyszczącymi, 2 filtrami wody oraz 5 nakładkami z mikrofibry. Ma również poręczną konstrukcję, którą można wygodnie składać dla łatwiejszego przechowywania.

Urządzenie parowe Overmax posiada 370 mililitrowy zbiornik na wodę, pozwalający na 20 minut ciągłej pracy. Myjka może być używana na każdej powierzchni – drewnie, panelach, dywanach, lustrach, szybach, meblach czy tkaninach.

Produkt posiada pokrętło do regulacji intensywności pary, a także sygnalizację w postaci diody LED, która informuje o statusie pracy urządzenia. Rączka myjki została wyposażona w wygodny zaczep do zwijania kabla. Wyjmowanie pojemnika na wodę w celu napełnienia go płynem odbywa się za pomocą jednego przycisku.

W skład zestawu poza specjalnymi dyszami i końcówkami precyzyjnymi wchodzą 4 nakładki do czyszczenia wykładzin, podłóg i innych nawierzchni, które można prać w pralce, a także filtry wody zapobiegające zakamienianiu urządzenia.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma dużą moc. – Opinie użytkowników wskazują, że myjka nie radzi sobie z usuwaniem osadów z kamienia.
+ Jest wielofunkcyjne. – Według niektórych opinii produkt jest zbyt ciężki.
+ Ma korzystną cenę.

Myjka parowa Kärcher SC 4 1.512-405.0

Kärcher SC 4 1.512-405.0


Sprawdź produkt w sklepie:

Myjka parowa Kärcher SC 4 1.512-405.0 to urządzenie o mocy 2000 W, wyposażone w dwa zbiorniki na wodę, które pozwalają na uzupełnianie płynu podczas pracy, a tym samym czyszczenie bez przerw na studzenie bojlera. Produkt jest sprzedawany ze skromnym wyposażeniem standardowym, jednak producent oferuje również dodatkowe akcesoria do opcjonalnego zakupu.

Urządzenie ma ruchomy przegub oraz schowek na przewód zasilający i akcesoria w obudowie. Dzięki specjalnej dyszy podłogowej z lamelkami zapewnia stały kontakt z czyszczoną powierzchnią, a co za tym idzie przyspiesza sprzątanie wszystkich typów parkietów.

Parownica ma stosunkowo krótki kabel o długości 4 metrów, pół litrowy zbiornik na wodę i dosyć dużą wagę 4,1 kg. Jest również wyposażona w dwustopniową regulację intensywności pary oraz blokadę przed przypadkowym uruchomieniem.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma bardzo dużą moc. – Produkt ma wysoką cenę.
+ Skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia. – Ma dosyć krótki kabel zasilający.
+ Szybko się nagrzewa.
+ Jest wygodne w przechowywaniu. 

Myjka parowa Kärcher SC 1 1.516-260.0

Myjka parowa Kärcher SC 1 1.516-260.0


Sprawdź produkt w sklepie:

Myjka parowa Kärcher SC 1 1.516-260.0 to niewielkie, lekkie i poręczne urządzenie o mocy 1200 W. Kompaktowe wymiary produktu sprawdzą się idealnie w małych mieszkaniach, gdzie liczy się wygoda przechowywania oraz łatwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc.

Myjka posiada zawór bezpieczeństwa, wbudowany lejek do napełniania zbiornika z wodą oraz blokadę przed przypadkowym uruchomieniem. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy dyszę ręczną, dyszę power, dyszę punktową, pojemnik do odmierzania płynu oraz okrągłą szczotkę.

Produkt ma 4 metrowy przewód zasilający oraz zbiornik na wodę o pojemności 0,2 litra. Waży jedynie 1,6 kg.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest małe, poręczne i wygodne w przechowywaniu. – Ma bardzo mały zbiornik na wodę, który wymaga częstego uzupełniania.
+ Szybko się nagrzewa. – Negatywne opinie dotyczące produktu wskazują na trudności z czyszczeniem poziomych powierzchni.
+ Skutecznie usuwa różne zabrudzenia.
+ Ma przystępną cenę.

Myjka parowa – jak wybrać tą najlepszą?

Myjki parowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Większość z nich nadaje się do niemal każdego typu powierzchni od ceramiki, poprzez szkło aż po drewniane parkiety. Ich skuteczność zależy przede wszystkim od intensywności generowanej pary, a funkcjonalność od ilości akcesoriów dostępnych w zestawie.

Aby wybrać myjkę parową o najlepiej dobranych parametrach, warto wziąć pod uwagę:

 • moc urządzenia – odpowiedzialną za szybkość nagrzewania – najlepiej jeśli jest to minimum 1200 W,
 • wydatek pary – czyli ilość wyrzucanej pary w trakcie jednej minuty – myjki parowe do użytku domowego powinny mieścić się w przedziale wyrzutu pary wysokości 64-97 g/min, profesjonalne urządzenia mogą zaoferować nawet 190-970 g/min,
 • ciśnienie wyrzutu pary – w przypadku domowych urządzeń najlepiej, jeśli wynosi ono 4 – 6 barów, większe ciśnienie generują zazwyczaj wyłącznie urządzenia do użytku przemysłowego,
 • wielkość pojemnika na wodę – im on większy, tym rzadziej musimy wypełniać go podczas sprzątania, jednak wpływa jednocześnie negatywnie na zwiększenie ciężaru urządzenia, najbardziej optymalna pojemność zbiornika to około 0,5 litra,
 • długość przewodu zasilającego – definiująca zakres pracy urządzenia, większość myjek posiada kabel nie dłuższy niż 5 metrów,
 • wielkość urządzenia – która ma wpływ na jego poręczność oraz wygodę przechowywania,
 • waga urządzenia – istotna w przypadku myjek ręcznych,
 • akcesoria – w skład końcówek i akcesoriów do myjek ciśnieniowych mogą wchodzić węże elastyczne, dysze, szczotki, nakładki tekstylne i wiele innych – dzięki nim zwiększa się funkcjonalność, skuteczność oraz komfort korzystania z urządzenia, dlatego im więcej oferuje ich producent myjki, tym lepiej,
 • funkcja regulacji pary – pozwalająca oszczędzać wodę i energię w zbiorniku poprzez dostosowanie mocy urządzenia do stopnia zabrudzenia lub rodzaju powierzchni,
 • dodatkowe funkcje i zabezpieczenia – na przykład zawór bezpieczeństwa, który nie pozwala napełnić zbiornika na wodę przy zbyt wysokim ciśnieniu wewnątrz urządzenia lub blokada zabezpieczająca przed przypadkowym włączeniem,
 • schowek na akcesoria/możliwość zwijania kabla zasilającego – czyli rozwiązania ułatwiające przechowywanie.

Ręczna myjka parowa – do czego służy?

Ręczna myjka parowa to urządzenie, które działa na zabrudzenia na dwa sposoby – poprzez suchą i gorąca parę oraz wysokie ciśnienie. Siła uderzenia parownicy rozbija brud, a temperatura pary niszczy bakterie i drobnoustroje, dzięki czemu myjka nie tylko czyści, ale i dezynfekuje. Jej dużą zaletą jest również możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc i zakamarków.

Urządzenia tego typu służą jako myjka parowa do okien, fug, kafelków, posadzek, kamieni, armatury, karoserii, a nawet tekstyliów. Wiele parownic umożliwia także bezpieczne czyszczenie delikatnych podłóg drewnianych, gdyż emitowana przez nie para ma bardzo niską wilgotność i błyskawicznie wysycha. Dzięki specjalnym nakładkom myjki parowe mogą służyć do oczyszczania dywanów, tapicerki i zasłon, a także wygodnego prasowania ubrań. Doskonale nadają się również do szeroko pojętego odświeżania i usuwania przykrych zapachów.

Ręczna myjka parowa o dużej intensywności pary pozwala pozbyć się nie tylko zwykłego brudu, ale także zaschniętego tłuszczu czy uporczywych osadów z kamienia. Jest więc niezastąpiona w kuchni i w łazience – oczyścimy nią grill, piekarnik, sanitaria, wanny, prysznice, a nawet lustra – a to wszystko bez dodatku chemicznych detergentów, czyli zdrowo i ekologicznie.

Podsumowanie

Myjki parowe umożliwiają dokładne i skuteczne czyszczenie wielu różnych powierzchni, bez szorowania i detergentów. To idealne wyposażenie mieszkań, w których przebywają alergicy, małe dzieci czy zwierzęta. Wybór solidnego, efektownego i wygodnego w obsłudze urządzenia tego typu warto oprzeć na podstawowych parametrach, czyli mocy, wyrzucie pary oraz ciśnieniu, a także na cechach dodatkowych, czyli pojemności zbiornika na wodę, długości kabla czy ilości dodatkowych końcówek dostępnych w zestawie.

Sprawdź nasz ranking myjek parowych i wybierz produkt, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Myjka parowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać