Strona głównaMałe AGDRoboty mopujące i odkurzające z mopowaniem

Roboty mopujące i odkurzające z mopowaniem

Robot mopujący – czy warto?

Robot mopujący to urządzenie, które najczęściej przeciera podłogę na mokro przy pomocy zwilżonej ściereczki. Na rynku dostępne są modele, które czyszczą wyłącznie na mokro oraz hybrydowe, zdolne do pracy na sucho i na mokro. Warto pamiętać, że nawet najlepszy robot sprzątający z funkcją mycia podłóg twardych nie zastąpi nas całkowicie – nie wjedzie bowiem pod wszystkie meble i w inne trudno dostępne miejsca. Zdecydowanie ułatwi jednak utrzymanie w domu porządku.

Jak działa robot myjący? Istnieje tutaj kilka możliwości. Mamy do wyboru urządzenia stworzone do czyszczenia powierzchni, wyposażone w zbiornik na czystą i brudną wodę, a także modele, które spryskują płytki czy panele, a następnie wycierają je ściereczką. Odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania, czyli sprzęt hybrydowy, po prostu przeciera podłogę nakładką, którą zwilża kropelkami wody ze zbiornika. Wyposażony w ściereczkę z mikrofibry, jeżdżący po podłodze robot z pewnością nie usunie zatem przyschniętych plam – nie możemy oczekiwać od niego czyszczenia podłóg na takim samym poziomie, jak przy użyciu rąk i tradycyjnego mopa.

Ranking robotów mopujących i odkurzających z mopowaniem

Robot z funkcją mopowania to dobre rozwiązanie, jeśli zależy Ci na regularnym usuwaniu kurzu i przedłużaniu efektu czystości w mieszkaniu. Przejrzyj ranking, aby przekonać się, co potrafią dzisiejsze roboty sprzątające!

1. IROBOT Braava Jet M6

IROBOT Braava Jet M6Robot mopujący iRobot Braava Jet m6 to model stworzony wyłącznie do mycia podłóg. Urządzenie posiada spryskiwacz i specjalne nakładki, zbierające zabrudzenia. Może pracować na mokro i na sucho. Wykorzystuje system nawigacji iAdapt® 3.0 z technologiami vSLAM® i Imprint™ Smart Mapping, dzięki którym poznaje plan domu i zapewnia kontrolę nad sprzątaniem mieszkania.

Model rozpoznaje przeszkody na swojej drodze, dlatego nie spryskuje wodą mebli czy dywanów. Łączy się z aplikacją poprzez WiFi, co sprawia, że może być sterowany głosowo (Alexa i Google Assistant). Sprzęt koordynuje pracę z robotami odkurzającymi tej samej marki.

Urządzenie może pracować na każdej twardej podłodze. Jedyne 8,5 cm wysokości umożliwia robotowi Braava wjeżdżanie pod większość mebli. Samodzielnie wraca do bazy w celu naładowania baterii. Sprzedawany jest w zestawie z nakładkami jedno- i wielorazowymi. Jego bateria pozwala mu około 90 minut pracy. Ładuje się do pełna w 180 minut.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo cichy. – Początkowo nie przejeżdża przez progi.
+ Czyści dokładnie i nie pozostawia mokrych plam.  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Posiada wydajną baterię.  

2. Roborock S7

 Roborock S7Roborock S7 to odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania. Urządzenie pozwala programować swoją pracę. Posiada funkcję wirtualnej ściany. Automatycznie wraca do bazy na ładowanie, które zajmuje mu około 300 minut. Model jest w stanie pracować na pełnej baterii do 3 godzin. Posiada czujnik krawędzi i czujnik antykolizyjny.

Robot oferuje kilka programów czyszczących do wyboru. Ma również czujnik kurzu, dzięki któremu zwiększa moc ssania automatycznie po wykryciu zabrudzonej powierzchni. Sprzęt jest sterowany z poziomu smartfona. Łączy się z nim za pomocą modułu WiFi, dzięki czemu można obsługiwać go w pełni zdalnie.

Produkt został wyposażony w funkcję mopowania sonicznego (wibracje o częstotliwości 3 000 razy na minutę). Jego pad unosi się również po wykryciu dywanu, zatem sprzęt może jednoczesnie odkurzać i myć podłogę. Model oferuje moc ssącą na poziomie 2500 Pa. Posiada zbiornik na kurz o pojemności 470 ml i gumową szczotkę główną. Jego wysokość to 9,6 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma doskonały stosunek jakości do ceny. – Według niektórych opinii może traktować długie zasłony i firanki jako ścianę.
+ Dokładnie odkurza.  
+ Jest sterowany z poziomu aplikacji.   
+ Nie pozostawia smug.  

3. IROBOT Roomba Combo R113840

IROBOT Roomba Combo R113840Robot sprzątający iRobot Roomba Combo R113840 to model dwa w jednym, czyli odkurzacz i robot z funkcją mopowania. Sprzęt usuwa zanieczyszczenia przy pomocy szczotki w kształcie litery V oraz dwóch szczotek do sprzątania przy krawędziach. Oferuje również dwa poziomy mocy ssącej. Urządzenie posiada także trzy tryby mopowania.

Model wykorzystuje rozwiązania platformy iROBOT Genius™, ucząc się nawyków sprzątania swojego właściciela. Jest sterowany głosowo z pomocą Alexa i Asystenta Google. Działa na podstawie pracy czujników kierunku ruchu, odległości, krawędzi, przeszkód i uskoku podłoża. Automatycznie wraca do bazy na ładowanie. Jest sprzedawany w zestawie z dwoma nakładkami z mikrofibry.

Urządzenie pracuje przez około 110 minut, a do pełna ładuje się w 240 minut. Posiada pojemnik na kurz o pojemności 0,45 litra.

Zalety: Wady:
+ Bardzo dobrze i dokładnie odkurza. – Nie posiada funkcji mapowania pomieszczeń (przy takiej cenie to duża wada).
+ Zbiera kurz i przeciera powierzchnie na mokro jednocześnie.  
+ Jest sterowany głosowo.  
+ Sprząta liniowo w oparciu o pracę czujników.  

4. XIAOMI Mi Robot Vacuum Mop Pro

XIAOMI Mi Robot Vacuum ProXIAOMI Mi Robot Vacuum Mop Pro czyści na mokro i odkurza, a po zakończeniu pracy wraca do bazy na ładowanie baterii. Posiada funkcję wirtualnej ściany i mapowania pomieszczeń. Dokładnie planuje swoje trasy i porusza się według schematu. Oferuje także opcję ustawienia harmonogramu pracy.

Model wyróżnia się cichym działaniem (nie przekracza 70 dB). Jego czas pracy to około 110 minut, a czas naładowania akumulatora 180 minut. Sprzęt sterowany jest za pomocą aplikacji, dzięki wbudowanemu modułowi WiFi. Urządzenie posiada duży, bo aż 0,5 litrowy zbiornik na kurz. Jego pracę zabezpieczają czujniki antykolizyjne, przeszkód, upadku ucisku podłoża oraz wykrywające zabrudzone miejsca.

Zalety: Wady:
+ Posiada nawigację laserową, dzięki czemu sprząta dokładniej i szybciej. – Słabo radzi sobie z włosami na dywanach.
+ Jest sterowany z poziomu aplikacji. – Zapisuje tylko jedną mapę.
+ Ma ładny design.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

5. VIOMI V3

VIOMI V3XIAOMI V3 odkurza i czyści podłogi na mokro – po kolei lub jednocześnie. Posiada duży zbiornik na kurz o pojemności 550 ml. Ma kilka trybów pracy i pojemny akumulator. Łączy się z aplikacją, która służy do sterowania robotem.

Produkt oferuje dwa tryby mycia powierzchni. Posiada pompę elektroniczną z 3 poziomami kontroli przepływu, która gwarantuje utrzymanie optymalnego ciśnienia i chroni podłoże przed zalaniem. Zbiornik modelu mieści 550 mililitrów wody. Co ważne, sprzęt zatrzymuje uwalnianie płynu w trakcie zasilania.

Urządzenie dysponuje funkcją sterylizacji. Posiada bezszczotkowy silnik, oferujący siłę ssania na poziomie 2600 Pa. Bazuje na 12 sensorach, w tym czujnikach krawędziowych, antykolizyjnych czy prędkości silnika. Może pracować nawet do 2,5 godziny (pełne naładowanie trwa 240 minut), odkurzając 250 metrów kwadratowych powierzchni. Za jego działanie odpowiada 4-rdzeniowy procesor Cortex-A7 i algorytm SLAM. Dzięki nim sprzęt tworzy mapy pomieszczeń (5 pięter) i wyznacza optymalne trasy.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma świetny stosunek ceny do jakości. – Wjeżdża z mopem na dywany.
+ Posiada funkcję mapowania. – Miewa problemy ze znalezieniem bazy.
+ Jest sterowany aplikacją.  
+ Ma bardzo wytrzymałą baterię.  

6. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 ProXiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro dysponuje mocą 3000 Pa i systemem mopowania. Może odkurzyć do 150 m2 powierzchni na jednym ładowaniu. Nadaje się do każdego rodzaju podłóg. Wykorzystuje system akustyczny do mopowania z wibracjami o prędkości 10000 ruchów na minutę.

Sprzęt opiera swoją pracę na układzie skanowania przestrzeni LDS. Może tworzyć mapy na wielu kondygnacjach. Później przygotowuje na tej podstawie algorytm inteligentnego sprzątania z optymalnym wykorzystaniem energii.

Produkt wyposażono w czujnik uskoków, ścian, a nawet stóp domowników. Sprzęt oferuje 4 poziomy mocy oraz 3 tryby mopowania i odkurzania do wyboru. Jest sterowany z poziomu aplikacji, z którą odkurzacz łączy się za pośrednictwem WiFi.

Urządzenie ma baterię pojemności 5200 mAh. Zostało wyposażone w zbiornik na śmieci o pojemności 450 ml, ze wskaźnikiem zapełnienia, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się o jego przepełnienie.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Może gubić połączenie z WiFi.
+ Jest łatwy w sterowaniu. – Nie widzi niskich przeszkód – do ok. 8 cm.
+ Dokładnie odkurza.  
+ Dobrze mopuje, usuwając świeże plamy.  

Jaki robot z funkcją mopowania wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Jeśli szukasz robota, który będzie wyłącznie czyścił powierzchnie paneli czy płytek, zwróć uwagę na takie aspekty, jak moc ssąca, pojemność zbiorników na wodę, głośność pracy, czy cena części zamiennych – zwłaszcza dodatkowych padów czy innych elementów czyszczących. Najważniejsza dla dokładnej, wydajnej pracy takiego urządzenia jest natomiast nawigacja (funkcja mapowania, skanowania), która działa jak GPS – pozwala robotowi poznać każde pomieszczenie i nauczyć się, gdzie i jak powinien jeździć. Takie modele sprzątają w zaplanowany, inteligentny sposób i łatwiej jest nimi sterować (aplikacja).

Osobom, które poszukują modelu 2 w 1 polecamy zapoznać się z naszym rankingiem robotów sprzątających, w którym poruszamy szczegółowo, takie aspekty jak moc ssąca, czy dodatkowe funkcje urządzeń tego typu. Pamiętaj jednak, że jeśli nie chcesz, aby urządzenie obijało się o meble i inne przeszkody, jeździło chaotycznie i miało duże problemy z powrotem do stacji dokującej, zainwestuj w model z nawigacją, który nie pracuje w oparciu o przypadkowy algorytm. Tańsze sprzęty działają bowiem w trybach, na przykład jeżdżenia wzdłuż ścian lub w trybie auto, a takie rozwiązania sprawdzają się wyłącznie na bardzo małych powierzchniach, najlepiej w jednym, zamkniętym pomieszczeniu.

Roboty mopujące i roboty z funkcją mopowania opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd