Strona główna AGD Odkurzacze Odkurzacz samochodowy - ranking 2020

Odkurzacz samochodowy – ranking 2020

Odkurzacz ręczny – jak wybrać ten najlepszy?

Odkurzacz samochodowy jest niewielkim przenośnym urządzeniem, zasilanym akumulatorowo lub – w przypadku modelów dedykowanych wyłącznie sprzątaniu aut – poprzez gniazdo samochodowe. Te pierwsze są jednak bardziej uniwersalne, ponieważ wykorzystamy je również w domu lub w podróży.

Większość akumulatorów w produktach tego typu jest w stanie pracować przez około 10 – 30 minut. To bardzo niewiele, dlatego nie można ich traktować, jako substytuty tradycyjnych odkurzaczy. Pomogą nam natomiast swobodnie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, posprzątać auto i usunąć niezbyt dużą ilość suchych, a niekiedy również mokrych zabrudzeń bez wyciągania, składania i podłączania tak zwanego ciężkiego sprzętu. Warto pamiętać, że podobnie, jak w przypadku odkurzaczy bezprzewodowych, najistotniejszym parametrem przy wyborze tych urządzeń powinna być przede wszystkim:

 • moc,
 • czas pracy akumulatora,
 • czas pełnego ładowania akumulatora.

Cechy te bierzemy pod uwagę wyłącznie wtedy, kiedy szukamy odkurzacza ręcznego bezprzewodowego. Na rynku są bowiem dostępne również modele przewodowe, na przykład 2w1, czyli odłączane od odkurzacza tradycyjnego, a także produkty typowo samochodowe, podłączane do gniazda zapalniczki. W przypadku tych dwóch typów, najważniejszym parametrem wyboru pozostanie moc silnika urządzenia. Niezależnie od sposobu zasilania odkurzacza ręcznego, istotne mogą okazać się również takie parametry, jak:

 • wielkość pojemnika na zabrudzenia, która definiuje ilość koniecznych opróżnień zbiornika podczas sprzątania,
 • waga i rozmiar, które wpływają na funkcjonalność urządzenia,
 • system filtracji, istotny zwłaszcza dla alergików,
 • funkcja pracy na mokro, która pozwala na usuwanie płynnych zanieczyszczeń,
 • obecność dodatkowych końcówek, zwłaszcza tych bardzo wąskich.

Odkurzacz samochodowy – ranking:

Nasz ranking przedstawia najlepsze odkurzacze ręczne, wybrane w oparciu o wymienione wyżej cechy i parametry, a także prawdziwe opinie użytkowników tych urządzeń.

Wśród nich znajdziesz produkty z różnej półki cenowej, a także o różnym sposobie zasilania, dlatego zanim wybierzesz model idealny dla siebie, zastanów się, czy szukasz wyłącznie odkurzacza samochodowego, czy nieco bardziej uniwersalnego urządzenia, które wykorzystasz także w domu.

Odkurzacz ręczny Philips MiniVac FC6141/01

Odkurzacz ręczny Philips MiniVac FC6141/01


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz samochodowy Philips MiniVac FC6141/01 to bardzo zgrabne, wręcz designerskie urządzenie, zasilane z gniazda zapalniczki samochodowej, dzięki czemu jego użytkownik nie musi martwić się o to, czy jest akurat naładowane.

Produkt działa bezworkowo, w oparciu o technologię cykloniczną, która zatrzymuje kurz wewnątrz odkurzacza. MiniVac marki Philips wyróżnia się aerodynamicznym kształtem nasadki, której zadaniem jest łatwe czyszczenie nawet najbardziej niedostępnych miejsc. W zestawie z odkurzaczem otrzymujemy kilka funkcjonalnych końcówek, zasilacz samochodowy oraz dedykowaną torbę do przechowywania.

Zalety:Wady:
+ Odkurzacz działa zarówno bezprzewodowo, jak i przewodowo – Niektórzy użytkownicy narzekają na zbyt niską moc urządzenia w stosunku do jego ceny
+ Opinie użytkowników wskazują, że radzi sobie z podstawowymi zabrudzeniami, jak okruchy, kurz czy piasek – Można ładować go wyłącznie w samochodzie
+ Ma wygodny, ergonomiczny uchwyt

Odkurzacz ręczny BLACK & DECKER PD1200AV

Odkurzacz ręczny BLACK & DECKER PD1200AV


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz samochodowy BLACK & DECKER PD1200AV działa zarówno przewodowo, zasilany z gniazda zapalniczki, jak i bezprzewodowo, pracując na akumulatorze maksymalnie do 30 minut.

Na rynku wyróżnia go system tak zwanego silnika w filtrze, dzięki któremu urządzenia ma wyjątkowo kompaktowy rozmiar. Wyposażone zostało w długi wąż oraz długą końcówkę szczelinową, która pozwala dotrzeć praktycznie w każde, nawet najciaśniejsze przestrzenie samochodu.

Odkurzacz ręczny PD1200AV odwirowuje kurz cyklonicznie, co utrzymuje filtr w czystości na dłużej. Okno do opróżniania pojemnika umieszczone na boku urządzenia, pozwala wysypać jego zawartość szybko, wygodnie i bez brudzenia rąk. W komplecie z produktem otrzymujemy wyłącznie ssawkę szczelinową oraz dedykowaną torbę.

Zalety:Wady:
+ Odkurzacz ma wyjątkowo dużą moc ssącą, jak na model akumulatorowy – Dosyć głośno pracuje
+ Może być używany bezprzewodowo – Ma mało końcówek w zestawie
+ Jest bardzo łatwy w oczyszczaniu
+ Opinie użytkowników jednoznacznie wskazują, że produkt jest wyjątkowo solidnie wykonany

Odkurzacz ręczny Bosch BHN20110

Odkurzacz ręczny Bosch BHN20110


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz ręczny Bosch BHN20110 to urządzenie bezworkowe, zasilane wyłącznie akumulatorowo. Jest poręczne i lekkie, a także bardzo funkcjonalne, ponieważ można używać go także w domu.

Czas pracy akumulatora to 16 minut, a czas pełnego ładowania wynosi aż 12-16 godzin, wobec czego odkurzacz warto podłączać do zasilania po każdym sprzątaniu. Atutem urządzenia może być zmywalny filtr, przedłużający jego użyteczność, a także łatwy w demontażu pojemnik na brud. W zestawie z modelem otrzymujemy wyłącznie jedną końcówkę szczelinową.

Zalety:Wady:
+ Odkurzacz ma odpowiednią moc, aby skutecznie posprzątać samochód – Urządzenie cechuje krótki czas pracy na akumulatorze
+ Nadaje się również do użytku domowego – Posiada tylko jedną dodatkową końcówkę
+ Ma wydajny, zmywalny filtr

STHOR CYCLONIC SYSTEM STHOR 82951

STHOR CYCLONIC SYSTEM STHOR 82951


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz samochodowy STHOR CYCLONIC SYSTEM STHOR 82951 to urządzenie cykloniczne o mocy 100 W, zasilane z gniazda samochodowego. Produkt działa bezworkowo i jest wyposażony w skuteczny filtr typu HEPA, który można myć pod bieżącą wodą. Dodatkowo, cykloniczne odwirowywanie kurzu zapobiega wydostawaniu się zanieczyszczeń poza obudowę urządzenia, co jest szczególnie korzystne z punktu widzenia alergików.

W zestawie z odkurzaczem otrzymujemy także długi wąż elastyczny, dwie dodatkowe końcówki oraz torbę do przechowywania. Niewątpliwym atutem urządzenia jest z pewnością jego niska cena, która może przekonywać do przetestowania produktu.

Zalety:Wady:
+ Odkurzacz ma odpowiednią siłę ssania, aby efektownie czyścić wnętrze samochodu – Urządzenie nie jest wyposażone w akumulator, wobec czego nadaje się wyłącznie do sprzątania samochodu.
+ Może pracować na mokro i na sucho
+ Ma bardzo przystępną cenę
+ Jest dostępny w zestawie z funkcjonalnymi końcówkami

Odkurzacz ręczny Philips FC6142/01

Odkurzacz ręczny Philips FC6142/01


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz ręczny Philips FC6142/01 to uniwersalne urządzenie zasilane akumulatorowo, które umożliwia zasysanie zarówno suchych, jak i mokrych zabrudzeń. Jego czas pracy wynosi jednak jedynie 9 minut, a pełne ładowanie trwa aż 16-18 godzin. Warto zatem pamiętać, aby podłączyć produkt do zasilania po każdym użyciu.

Może to jednak ułatwić praktyczna podstawa ładująca, dołączona w zestawie. Odkurzacz ręczny Philips FC6142/01 działa cyklonicznie, co zapobiega wydostawaniu się kurzu z jego obudowy. Ma także wygodną rączkę i aerodynamiczną nasadkę, która ułatwia dostęp do wąskich przestrzeni. W komplecie z produktem otrzymujemy szczotkę, szczelinówkę oraz końcówkę do zbierania płynów.

Zalety:Wady:
+ Odkurzacz ma odpowiednią moc ssania do doraźnego sprzątania – Bardzo krótko pracuje na akumulatorze
+ Można używać go w dowolnym miejscu – Czas pełnego naładowania akumulatora jest bardzo długi
+ Ma dużo praktycznych końcówek w zestawie
+ Umożliwia zasysanie płynów

Odkurzacz ręczny – czy warto go kupić?

Odkurzacze ręczne to urządzenia, które z pewnością nie zastąpią nam tradycyjnych urządzeń, jednak mają szansę idealnie dopełnić ich funkcjonalność. Chociaż opinie na ich temat są podzielone, doceniają je zwłaszcza właściciele samochodów oraz rodzice małych dzieci, umożliwiają bowiem sprawne usunięcie zabrudzeń z niewielkich powierzchni, bez konieczności dźwigania ciężkiego sprzętu i składania wielu jego elementów. Odkurzacz ręczny przyda Ci się jeśli:

 • często odkurzasz samochód i nie jest on mocno zabrudzony, ponieważ w przeciwnym razie znacznie lepiej poradzi sobie model tradycyjny,
 • sprzątasz w podróży, na przykład w namiocie lub w kamperze i potrzebujesz urządzenia zasilanego akumulatorowo,
 • często odkurzasz tapicerkę w domu lub w biurze i zależy Ci na lekkim, niewielkim urządzeniu, którym można dotrzeć wszędzie,
 • często usuwasz sierść zwierząt lub włosy,
 • masz małe dzieci, przy których trzeba sprzątać nawet kilka razy dziennie,
 • okazjonalnie odkurzasz rozsypane produkty sypkie.

Dobry odkurzacz ręczny pozwoli Ci szybko i dokładnie pozbyć się nie tylko kurzu, ale także okruchów, żwirku oraz włosów czy sierści. Może okazać się nieocenionym pomocnikiem, kiedy będziesz przygotowywać dom do nieoczekiwanej wizyty gości. Odkurzysz nim zarówno powierzchnie płaskie, jak i pionowe, a także dotrzesz w różne trudno dostępne miejsca, na przykład w schowku na pościel lub w zabudowanej szafie. Z pewnością docenisz go również sprzątając w samochodzie, ponieważ pozwoli Ci odkurzyć wszystkie ciasne przestrzenie i efektownie odświeżyć tapicerkę.

Jeśli wybierzesz model z funkcją zasysania mokrych zabrudzeń, będziesz mógł zapomnieć także o wodzie zalegającej na wycieraczkach oraz roznoszeniu błota po mieszkaniu. Pamiętaj jednak, że nie posprzątasz nim dużych powierzchni, a wybierając tanie urządzenie o słabej mocy, nie możesz liczyć na to, że poradzi sobie z większymi zabrudzeniami czy uporczywą sierścią, wbitą w strukturę materiału.

Odkurzacz samochodowy podsumowanie

ut accumsan ipsum fringilla. Nullam feugiat eget nibh non dignissim. Suspendisse in lectus feugiat, porttitor neque a, egestas eros. Cras nec mauris diam. Nulla facilisi. Vestibulum et magna vel nibh luctus porta.
Donec ac sapien ullamcorper, auctor felis eu, imperdiet metus. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Donec consectetur massa non dui fringilla scelerisque. Aliquam eros leo, venenat

Odkurzacz samochodowy opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawienu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać