Strona głównaAGDOdkurzaczeWybieramy najlepszy odkurzacz tradycyjny - ranking 2024

Wybieramy najlepszy odkurzacz tradycyjny – ranking 2024 [TOP8]

Rodzaje i typy odkurzaczy

Odkurzacz tradycyjny to opcja dla tych, którzy preferują porządki w klasycznym wydaniu. W przeciwieństwie do modeli bezprzewodowych, nie wymagają one ładowania akumulatora. Są być może nieco mniej „poręczne” niż odkurzacz pionowy, jednak nadal mają wielu wielbicieli. Jakie modele tradycyjne wyróżniamy?

Najprostszy podział to odkurzacze bezworkowe i workowe oraz szczególne modele cyklonowe (wykorzystujące ruch wirowy do oddzielenia brudu od powietrza). Można także wskazać odkurzacze tradycyjne z filtracją wodną (zatrzymują brud w wodzie) oraz sprzęty, które nadają się do pracy na sucho i na mokro (mogą wciągać płynne zabrudzenia).

Poza tradycyjnymi odkurzaczami, wyróżniamy także:

Tradycyjne odkurzacze w nowej odsłonie ranking

Ranking odkurzaczy tradycyjnych to aktualne zestawienie najczęściej polecanych modeli. Sprawdź, w które warto zainwestować w tym roku i zajrzyj do poprzedniego rankingu z 2021!

1. Karcher WD 3

Karcher WD 3Karcher WD 3 to wielofunkcyjny odkurzacz workowy (przemysłowy), dysponujący mocą aż 1000 W (moc ssania: 200 AW). Sprzęt może być wykorzystywany zarówno w domu, jak i w piwnicy, garażu czy w warsztacie. Pozwala wsysać suche i mokre zanieczyszczenia. Oferuje także funkcję wydmuchu, dlatego sprawdzi się podczas usuwania liści z podjazdu czy tarasu.

Model został wyposażony w filtr kartridżowy, 17 litrowy zbiornik na kurz i wąż ssący o długości 2 metrów. Jego atutem jest zaczep na zderzaku, służący do odstawiania ssawki podczas przerw w pracy oraz możliwość podłączania końcówek bezpośrednio do węża (nie tylko do rury). Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z ssawką szczelinową i ssawko-szczotką uniwersalną. Posiada 4-metrowy przewód zasilający. Generuje hałas w przedziale 71 do 75 dB.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo wysoką moc. – Nie posiada regulacji mocy ssącej.
+ Ma dużą pojemność zbiornika na kurz.  
+ Nadaje się do usuwania suchych i mokrych zanieczyszczeń.  
+ Łatwo się prowadzi (kółka transportowe).  

2. ELECTROLUX PD82-ALRG

 ELECTROLUX PD82-ALRGELECTROLUX PD82-ALRG (Pure D8.2 SILENCE) odznacza się bardzo cichą pracą, nieprzekraczającą natężenia dźwięku na poziomie 57 dB. Urządzenie jest wyposażone w zmywalny filtr. Oferuje automatyczną regulację mocy w oparciu o wykryty rodzaj podłogi. Korzysta z antyalergicznych worków o pojemności 3,5 litra. Dodatkowo, oczyszcza powietrze wylotowe w 99,95%, dbając o jego jakość w mieszkaniu.

Sprzęt posiada dobrze wyważony uchwyt na środku oraz duże koła pokryte gumą. Jego mocną stroną jest też 12-metrowy zasięg pracy, w tym 9 metrowy przewód. Urządzenie posiada zatrzaskowy system mocowania szczotek wymiennych oraz wskaźnik zapełnienia worka.

Silnik odkurzacza dysponuje mocą 500 W. Produkt jest sprzedawany w zestawie z ssawką płaską, ssawką szczelinową, szczotką do kurzu, szczotką do tapicerki, ssawką uniwersalną 3 w 1. Waży ok. 7 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo cichy. – Ma wysoką cenę.
+ Nie sprawia problemów w obsłudze.  
+ Dysponuje odpowiednią mocą ssącą.  
+ Jest dosyć lekki i łatwo się prowadzi.  

3. Karcher DS 6 1.195-220.0

Karcher DS 6 1.195-220.0Karcher DS 6 to model z filtrem wodnym o mocy 650 W. Sprzęt generuje hałas w przedziale od 76 do 80 dB. Posiada wyjmowany zbiornik na kurz o pojemności 2 litrów. Może pracować na sucho i na mokro. Oferuje wielostopniową filtrację i opcję przechowywania akcesoriów na korpusie.

Zasięg pracy tego modelu to 10,2 metra (w tym 6,5 metra przewodu). Urządzenie nie posiada regulacji mocy ssania (brak też danych o maksymalnej mocy ssącej) ani wskaźnika zapełnienia. Waży 7,2 kg. Jest sprzedawane w zestawie ze szczotką, ssawką do tapicerki, ssawką i szczotką szczelinową oraz ssawko-szczotką z przełącznikiem.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc. – Ma wysoką cenę.
+ Jest łatwy w opróżnianiu. – Ma wąską szczotkę podstawową.
+ Pozostawia świeży zapach po pracy. – Producent nie informuje o mocy ssącej.
+ Ma długą rurę ssącą.  

4. BOSCH BGLS4POW2

BOSCH BGLS4POW2BOSCH BGLS4POW2 posiada 4,5-litrowy worek na kurz, szczotkę do powierzchni twardych i turboszczotkę do dywanów w zestawie. Sprzęt został wyposażony w 4 kółka do wygodnego manewrowania. Korzysta z silnika, który ma zapewniać wysoką wydajność przy niskim zużyciu prądu za sprawą ulepszonej konstrukcji wirnika.

Produkt jest wyposażony w zmywalny filtr HEPA. Dzięki technologii PowerProtect System dba o wydajność odkurzania nawet przy zapełnionym w dużym stopniu worku. Urządzenie nie dopuszcza do blokady przepływu powietrza, chroniąc silnik za pomocą osłony z filtrem.

Zasięg tego modelu odkurzacza to 10 metrów. Moc jego silnika wynosi 850 W. Urządzenie generuje hałas do 76 dB na najwyższym poziomie mocy ssącej. Produkt jest zabezpieczony przed przegrzaniem i zamknięciem pokrywy bez worka w komorze. Posiada wskaźnik zapełnienia. Waży 4,5 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc ssącą. – Negatywne opinie dotyczą jakości jego obudowy.
+ Jest prosty w obsłudze. – Według niektórych opinii ma słabej jakości akcesoria.
+ Jest zwrotny. – Producent nie podaje maksymalnej mocy ssącej.
+ Nie generuje uciążliwego hałasu.  

5. BOSCH BGLS48X350

BOSCH BGLS48X350BOSCH BGLS48X350 posiada duży, bo aż 4-litrowy worek na kurz, a także specjalną szczotkę do twardych powierzchni i turboszczotkę w zestawie. Sprzęt wykorzystuje technologię POWERPROTECT SYSTEM, dzięki której oferuje wysoką wydajność nawet przy w dużej mierze zapełnionym już worku.

Produkt jest wyposażony w osłonę z filtrem chroniącą silnik. Jego atutem jest niska waga i kompaktowy rozmiar, który ułatwia przechowywanie. Sprzęt wyposażono też w kółka, które nie rysują podłóg. Urządzenie korzysta ze zmywalnego filtru HEPA. Oferuje 11 metrów zasięgu pracy.

W zestawie z odkurzaczem użytkownik otrzymuje między innymi szczotkę do powierzchni twardych ze szczelinami i silikonowymi paskami do wygarniania kurzu. Mocną stroną produktu jest też dołączona do niego turboszczotka z wałkiem obrotowym do wygarniania zanieczyszczeń z włosia dywanu.

Sprzęt dysponuje mocą 890 W. Może generować hałas do 79 dB. Oferuje regulację mocy ssącej.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc ssącą. – Dosyć głośno pracuje.
+ Posiada regulację mocy. – Jest źle wyważony.
+ Jest bardzo zwrotny.  
+ Ma kompaktowy rozmiar.  

6. Electrolux Ultra Silencer EUSC62-DB

Electrolux Ultra Silencer EUSC62-DBElectrolux UltraSilencer EUSC62-DB wykorzystuje optymalizację ruchu powietrza i system izolacji silnika oraz filtrów, co przekłada się na jego cichą pracę (do 68 dB). Sprzęt dysponuje mocą 600 W i wysoką mocą ssącą (brak precyzyjnych parametrów producenta). Posiada specjalną szczotkę DustPro, dedykowaną różnym podłogom i również minimalizującą hałas. Jego atutem są także duże miękkie koła, ułatwiające przemieszczanie.

Zasięg modelu to aż 12 metrów (9-metrowy przewód ze zwijaczem). Urządzenie wykorzystuje zmywalny filtr Hygiene 12. Posiada 3,5- litrowy zbiornik na brud ze wskaźnikiem zapełnienia oraz szeroki zestaw akcesoriów w zestawie: między innymi szczotka do tapicerki, szczotka szczelinowa, ssawka 2 w 1, ssawko-szczotka z przełącznikiem. Waży 7,5 kg.

Zalety: Wady:
+ Cicho pracuje. – Negatywne opinie dotyczą jakości rury teleskopowej.
+ Ma długi kabel. – Ma dużą wagę.
+ Ma optymalną moc. – Producent nie udostępnia danych dot. mocy ssącej.
+ Pozwala na łatwą wymianę końcówek.  

7. Amica Ora VM1032

Amica Ora VM1032Amica Ora VM 1032 dysponuje mocą 900 W z funkcją regulacji (brak danych o mocy maksymalnej) i generuje hałas nieprzekraczający 78 dB. Sprzęt wyposażono w 5-metrowy przewód ze zwijaczem, co wraz z rurą teleskopową daje łączny zasięg 7 metrów. Produkt posiada także zabezpieczenie przed odkurzaniem bez worka i wskaźnik zapełnienia (pojemność 2-litrów).

Model wykorzystuje filtr EPA10. Jego moc regulowana jest mechanicznie przy pomocy otworów w uchwycie. Sprzęt parkuje w pionie i poziomie, co ułatwia przechowywanie. Posiada też dodatkowy system filtracji chroniący silnik. Jest sprzedawany w zestawie z następującymi akcesoriami: ssawka do tapicerki, ssawka 2w1, ssawka do książek i ssawko-szczotka.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Ma krótki przewód.
+ Ma wysoką moc. – Może być niewygodny w użyciu dla wysokich osób.
+ Jest mały i lekki. – Nieznana jest moc ssąca urządzenia.
+ Nie generuje dużego hałasu.  

8. Amica VI 2032 Viento

AMICA Viento VI 2032Amica Viento VI 2031 dysponuje silnikiem o mocy 900 W oraz systemem filtracji HEPA13, dzięki którym sprząta wydajnie i pozostawia po sobie niemal idealnie czyste powietrze. Sprzęt posiada sygnalizację zapełnienia i zabezpieczenie przed uruchomieniem w przypadku jego braku. Oferuje też funkcję regulacji mocy, ale producent nie chwali się, jaka jest jego maksymalna moc ssąca. Produkt porusza się po mieszkaniu z wykorzystaniem cichych, miękkich kół, które nie rysują podłogi.

Model można parkować w pionie i w poziomie, co ułatwia przechowywanie. Sprzęt jest zabezpieczony przed przegrzaniem. Posiada 5-metrowy przewód zasilający ze zwijaczem, a jego ogólny zasięg pracy to 8 metrów. Generowany przez niego podczas sprzątania hałas nie przekracza 78 dB. Odkurzacz jest kompatybilny z workami o pojemności 2,5-litra.

Zalety: Wady:
+ Ma wysoką moc. – Został wykonany z niższej jakości tworzyw.
+ Jest łatwy w obsłudze. – Jest umiarkowanie głośny.
+ Jest niewielki i lekki. – Brak danych o mocy ssącej.
+ Łatwo się prowadzi.  

Odkurzacz – najważniejsze parametry

Jak wybrać dobry odkurzacz? Chociaż tradycyjne odkurzacze do domu nie są dzisiaj tak popularne, jak roboty sprzątające czy modele bezprzewodowe, to sklepy nadal oferują nam szeroki wybór tego typu sprzętów. Wybierając odkurzacz klasyczny, możemy kierować się (do pewnego stopnia) tymi samymi parametrami, co przy wyborze odkurzaczy bezprzewodowych czy odkurzaczy ręcznych. Tutaj jednak znaczenia nie będzie miał czas pracy na akumulatorze czy czas jego ładowania. Co jest więc ważne i na co warto zwrócić uwagę?

  • Moc odkurzacza – zwykle w przedziale od 250 do 1000 W, przy czym ważniejsza jest funkcja jej regulacji oraz szczelność całej konstrukcji, o czym przeczytamy zwykle w opiniach innych użytkowników.
  • Długość przewodu zasilającego – określająca zasięg pracy sprzętu.
  • Waga – która ma mniejsze znaczenie, jeśli model posiada duże koła transportowe.
  • Rodzaj zbiornika na kurz i jego pojemność – mają wpływ na częstotliwość i wygodę opróżniania.
  • Akcesoria – zestaw szczotek i ssawek, w tym ważna turboszczotka, jeśli jesteśmy posiadaczami zwierząt domowych.
  • Funkcje dodatkowe – wskaźnik zapełnienia, zwijanie kabla.

Odkurzacz tradycyjny – opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
2 KOMENTARZE
Powiadomienia
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jan
Jan
5 miesięcy temu

Zestawienie totalnie nieprzydatne, bo nie ma najważniejszej informacji: mocy SSANIA. Moc urządzenia to nie to samo co moc ssania.

Damian Sieczkowski
CEO
Damian Sieczkowski
5 miesięcy temu
Odpowiedź do  Jan

Dziękujemy za opinie, dodamy te informacje w aktualizacji! 🙂

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd