Strona głównaAGDOdkurzaczeNajlepszy odkurzacz bezprzewodowy - ranking 2024

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy – ranking 2024 [TOP5]

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy- który wybrać?

Odkurzacz bezprzewodowy to urządzenie zasilane akumulatorowo, które często określamy również mianem odkurzacza pionowego, ze względu na jego charakterystyczną, pozbawioną elastycznego węża oraz teleskopowej rury budowę.

Odkurzacze bezprzewodowe zaprojektowano tak, aby były one bardzo wygodne zarówno w obsłudze, jak i przechowywaniu. Nie musimy każdorazowo składać ich i rozkładać – wystarczy bowiem ustawić je w pionie, a będą zajmowały minimalną ilość miejsca. Ich zasięg nie jest również ograniczony długością przewodu, a jedynie czasem pracy naładowanego akumulatora.

Na rynku odkurzacze pionowe dostępne są głównie w wariancie bezworkowym. W większości przypadków posiadają wbudowany zbiornik przy rączce lub powyżej szczotki, który wystarczy wyjąć i opróżnić. Wybierając najlepszy odkurzacz pionowy, warto zwrócić uwagę na trzy najważniejsze parametry:

 • moc ssącą,
 • czas pracy akumulatora,
 • czas pełnego ładowania akumulatora.

Bardzo często te trzy czynniki są on siebie zależne, gdyż odkurzacz bezprzewodowy o dużej mocy zazwyczaj będzie rozładowywał się znacznie szybciej niż ten o mniejszej ilości Watów. Z kolei modele słabsze mogą nie radzić sobie z zasysaniem większych zanieczyszczeń, wobec czego inwestowanie z nie często okazuje się zwyczajną stratą pieniędzy.

Nasze zestawienie pozwoli Ci zatem porównać te parametry i wybrać produkt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.
Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Odkurzacz bezprzewodowy ranking:

Odkurzacz akumulatorowy to bardzo praktyczne urządzenie, które okazuje się przydatne zwłaszcza podczas tak zwanego sprzątania doraźnego. Możliwość skorzystania z jego funkcji bez konieczności podłączania przewodów oraz składania nieporęcznych węży i rur doceniają przede wszystkim rodzice małych dzieci, którym często zdarza się coś rozsypać lub rozlać.

Wiele odkurzaczy bezprzewodowych ma bowiem również przydatną możliwość zasysania płynów poprzez zastosowanie specjalnej końcówki do cieczy. Poza tym ich podstawową zaletą jest przede wszystkim nieograniczony kablem zasięg, który pozwala nam sprzątać wszystkie pomieszczenia bez odpinania i wpinania przewodu w różne gniazdka.

Nasz ranking przedstawia najlepsze odkurzacze pionowe z różnych przedziałów cenowych, które wyłoniliśmy na bazie ich popularności oraz prawdziwych opinii konsumentów. Poznaj nasze propozycje i sprawdź, który model spełnia wszystkie Twoje oczekiwania.

1. Odkurzacz bezprzewodowy Dyson Cyclone V10 Absolute

 

Dyson Cyclone V10 AbsoluteDYSON Cyclone V10 Absolute to urządzenie z silnikiem cyfrowym Dyson, zdolne do ciągłej pracy przez około 60 minut (wg. producenta), bez uraty mocy ssącej. Sprzęt posiada pojemnik na zanieczyszczenia, który da się opróżniać bez brudzenia rąk – za pomocą dźwigni. Model zaprojektowano tak, aby silnik, pojemnik i cyklon były w jednej linii, co dodatkowo zwiększa moc ssącą. 

Odkurzacz jednym ruchem zmienia się z modelu pionowego w ręczny. Posiada trzy poziomy mocy do wyboru. Jest sprzedawany w zestawie ze stacją dokującą. Jego atutem są dodatkowe końcówki, w tym końcówka wielofunkcyjna, mini elektroszczotka do sierści i kurzu oraz mini końcówka z miękkim włosiem.

Sprzęt waży zaledwie 2,68 kg. Jego pojemnik na kurz ma pojemność 0,76 l. Odkurzacz generuje hałas rzędu 78 dB. Ładuje się do pełna w 3,5 godziny.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma dużą moc ssącą. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Posiada świetne elektroszczotki w zestawie.  
+ Jest lekkie.  
+ Sprawdza się w domach posiadaczy zwierząt.  

2. Odkurzacz Dreame T30

Dreame T30Dreame T30 to odkurzacz bezprzewodowy z funkcją odkurzacza ręcznego. Sprzęt waży 1,76 kg. Jest w stanie pracować do 90 minut na jednym ładowaniu. Urządzenie umożliwia łatwe opróżnianie pojemnika na kurz. Posiada też wytrzymałą baterię, która nie rozładowuje się, kiedy nie jest używana, a w trybie gotowości pobiera niewielką ilość prądu.

Urządzenie dysponuje mocą 550 W. Do pełna ładuje się w około 4 godziny. Posiada zbiornik na kurz o pojemności 0,6 litra. Korzysta z filtra cyklonowego oraz EPA E11. Oferuje regulację mocy ssącej.

Sprzęt wyposażono w wyświetlacz LED ze wskaźnikiem rozładowania baterii. Produkt jest sprzedawany w zestawie z takimi akcesoriami jak mini elektroszczotka, miękka szczotka do mebli czy ssawka szczelinowa.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Negatywne opinie dotyczą czasu pracy na baterii.
+ Jest lekki.  
+ Dysponuje dużą mocą.  

3. TEFAL TY99G1WO X-FORCE FLEX 15.60 AQUA

TEFAL TY99G1WO X-FORCE FLEX 15.60 AQUATefal X-Force Flex 15.60 to urządzenie o mocy ssącej 230 AW, wyposażone w głowicę, która pozwala jednocześnie odkurzać i mopować podłogę – do przodu i do tyłu. Sprzęt oferuje regulację mocy ssącej, która działa automatycznie (zależnie od odkurzanej powierzchni).

Produkt jest wyposażony w baterię, która umożliwia mu 80 minut pracy na jednym ładowaniu. Posiada też zginaną rurę, dzięki której może odkurzać podłogi pod meblami.
Sprzęt dysponuje cyfrowym panelem sterowania. Oferuje 5 trybów pracy oraz monitorowanie stanu baterii. Informuje o konieczności wyczyszczenia filtra. Posiada stację dokującą, którą można umieścić w dowolnym miejscu, bez konieczności montowania jej na stałe do ściany.

Model został wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 350 ml i zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 0,9 l. Moc jego silnika to 550 W (regulacja na 5 poziomach). Poziom hałasu generowanego przez odkurzacz nie przekracza 84 dB. Sprzęt ładuje się do pełna w około 180 minut.

Odkurzacz posiada oświetlenie LED przy szczotce. Waży 3,2 kg w całości, a w wersji ręcznej 1,9 kg. Posiada 10 akcesoriów w zestawie, w tym mini turboszczotkę.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie odkurza i myje podłogi jednocześnie. – Pracuje krócej niż deklaruje producent. 
+ Dysponuje dużą mocą. – Nie wszyscy są zadowoleni z jego wagi i poręczności.
+ Posiada wiele akcesoriów w zestawie.  
+ Ma duży pojemnik na kurz.  

4. Odkurzacz BOSCH BCS712XXL Unlimited 7

BOSCH BCS712XXL Unlimited 7BOSCH BCS712XXL Unlimited 7 to odkurzacz bezprzewodowy ze zginaną rurą i samostojącą konstrukcją szczotki. Sprzęt wyposażono w wymienny akumulator o pojemności 3.0 Ah. Urządzenie korzysta z silnika bezszczotkowego o prędkości obrotowej do 66 000 obr./min. Posiada też elektroszczotkę z podświetleniem LED.

Atutem produktu jest funkcja odłączanego odkurzacza ręcznego oraz przycisk zwalniający, który pozwala zmieniać końcówki bez użycia rąk. Sprzęt korzysta z silnika cyfrowego 3-fazowego. Ma też wydajną baterię, nadającą się do odkurzenia nawet 100 metrów kwadratowych powierzchni na jednym ładowaniu.

Produkt pozwala łatwo przełączać się z odkurzacza pionowego w ręczny. Jego elektroszczotka i rura ssąca stoją pionowo samodzielnie – nie trzeba odstawiać ich do bazy. Dodatkowo, model wyposażono tez w klips, który odpowiada za tak zwaną funkcję parkowania.

Urządzenie jest lekkie – w wersji ręcznej waży jedynie 1,4 kg, w całości 2,9 kg. Pracuje automatycznie, dostosowując moc pracy silnika do rodzaju odkurzanej powierzchni. Posiada trzy tryby: eco, turbo i auto. Korzysta z filtru siatkowego ze stali nierdzewnej oraz filtra typu Cartridge.

Sprzęt pozwala łatwo opróżniać pojemnik na kurz (0,3 l pojemności), gdyż jest wyjmowany. W zestawie z urządzeniem użytkownik otrzymuje stację dokującą z uchwytami na akcesoria, wśród których można znaleźć między innymi elektroszczotkę, ssawkę do tapicerki i ssawkę szczelinową.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą powolnego ładowania baterii.
+ Posiada dwa akumulatory w zestawie.  
+ Skutecznie zasysa zanieczyszczenia.  
+ Jest lekki i poręczny.  

5. Odkurzacz Xiaomi Dreame V11

Odkurzacz Xiaomi Dreame V11Xiaomi Dreame V11 to odkurzacz pionowy zdolny do maksymalnie 90 minut ciągłej pracy. Produkt wyposażono w zbiorniczek na kurz o pojemności 0,5 l. Urządzenie posiada funkcję zamiany w odkurzacz ręczny, jednak nie oferuje możliwości jednoczesnego mycia podłóg. Wybrany model wyróżnia się lekkością – waży jedynie 1,6 kg.

Odkurzacz dysponuje mocą 450 W i siłą ssania 25 kPa. Został wyposażony w bardzo efektywny filtr zmywalny o podwyższonej żywotności. Urządzenie ładuje się do pełna w około 4 godziny. W swoim wyposażeniu podstawowym posiada praktyczną elektroszczotkę, szczotkę obrotową, szczotkę 2w1 i szczotkę płaską.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo lekkie i zwrotne. – Bateria odkurzacza bardzo szybko rozładowuje się w trybie pracy turbo.
+ Posiada mocną baterię. – Negatywne opinie odnoszą się krytycznie do końcówek odkurzacza, które nie zbierają zanieczyszczeń z zakamarków.
+ Oferuje dużą moc ssącą.  
+ Pracuje stosunkowo cicho.  

Odkurzacz stojący bezprzewodowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Odkurzacz stojący zasilany akumulatorowo to idealne rozwiązanie dla osób, które podczas sprzątania cenią sobie komfort nieograniczonego zasięgu pracy. Aby wybrać model idealny odkurzacza pionowego warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych parametrów, zarówno specyficznych dla tego typu urządzeń, jak i tych uniwersalnych dla wszystkich rodzajów odkurzaczy. Należą do nich przede wszystkim:

 • moc – im ona większa tym większa skuteczność odkurzania, jednak w wielu przypadkach również szybsze zużycie energii akumulatora,
 • czas pracy na jednym ładowaniu – najczęściej waha się on w przedziale 30 – 60 minut,
 • czas ładowania akumulatora – najlepiej, aby nie był on dłuższy niż 3 – 4 godziny,
 • waga – odkurzacze akumulatorowe są z reguły cięższe niż tradycyjne, jednak powinny być odpowiednio wyważone, aby pozwalały zwinnie się prowadzić,
 • poziom hałasu – optymalna głośność pracy odkurzacza to około 70 – 75 dB,
 • wielkość pojemnika – im on mniejszy, tym częściej musimy opróżniać go podczas sprzątania,
 • poziom filtracji – zastosowanie wysokiej jakości filtrów gwarantuje odpowiedni poziom czystości emitowanego przez urządzenie powietrza, co jest szczególnie ważne dla alergików,
 • funkcja odkurzacza ręcznego – bardzo przydatna, jeśli planujemy sprzątać odkurzaczem również w samochodzie,
 • dodatkowe końcówki – umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc lub usuwanie uporczywych zanieczyszczeń, jak na przykład sierść lub włosy.

Wybierając odkurzacz stojący warto postawić na naprawdę wysoką jakość, która pozwoli połączyć dużą moc ssącą urządzenia z długim czasem pracy na jednym ładowaniu. Stosunkowo istotna jest także ilość dodatkowych końcówek, dzięki którym szybciej i bardziej efektywnie usuniemy zabrudzenia z różnego typu powierzchni.

Odkurzacze akumulatorowe mogą być również wyposażone w takie funkcje, jak podświetlenie LED, wskaźnik rozładowania czy możliwość zasysania cieczy, dlatego warto wcześniej zastanowić się, czy opcje te będą dla nas przydatne, czy okażą się jedynie zbędnym dodatkiem, który podniesie cenę urządzenia.

Odkurzacz bezprzewodowy – podsumowanie

Odkurzacze akumulatorowe, jak większość urządzeń sprzątających dostępnych na rynku, mają swoje wady i zalety. Ich niewątpliwym atutem jest brak kabla zasilającego, który ogranicza zasięg pracy odkurzacza. Dodatkowo, większość modeli tego typu bardzo efektownie się prezentuje, zajmuje niewiele miejsca i jest łatwa w przechowywaniu.

Ich podstawową wadą może być natomiast konieczność pamiętania o regularnym ładowaniu akumulatora, a także stosunkowo duża waga, która w niewłaściwie skonstruowanych urządzeniach, może wpływać na komfort prowadzenia odkurzacza.

Nasz ranking bierze pod uwagę wszystkie te cechy, dzięki czemu z pewnością ułatwi Ci wybór najlepszego odkurzacza akumulatorowego do swojego mieszkania.

Odkurzacz pionowy opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawienu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Damian Sieczkowski
Damian Sieczkowski
Redaktor zestawinie.pl
2 KOMENTARZE
Powiadomienia
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
on39
on39
2 miesięcy temu

dyson jest porażką totalną, bardzo ciezki, nieporeczny, w dodatku na maxymalnej mocy pracuje krotko, dlugo sie laduje i bateria naprawde szybko pada. plastiki sa kiepskiej jakosci. za taka cene spodziewalem sie czegos bardziej solidnego, porecznego i lekkiego. Rozwazam oddanie produktu

Bartek
Bartek
1 rok temu

Jakieś 1,5 roku temu skusiłem się na robota xiaomi i teraz żałuję że nie postawiłem jednak na jakiś pionowy model. Najlepiej z mniejszym, ręcznym np. do samochodu. Przymierzam się do zakupu czegoś takiego, więc każde zestawienie i wskazówki chętnie przeczytam, dzięki!

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd