Strona głównaAGDOdkurzaczeOdkurzacz bezprzewodowy - ranking 2023

Odkurzacz bezprzewodowy – ranking 2023

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy- który wybrać?

Odkurzacz bezprzewodowy to urządzenie zasilane akumulatorowo, które często określamy również mianem odkurzacza pionowego, ze względu na jego charakterystyczną, pozbawioną elastycznego węża oraz teleskopowej rury budowę.

Odkurzacze bezprzewodowe zaprojektowano tak, aby były one bardzo wygodne zarówno w obsłudze, jak i przechowywaniu. Nie musimy każdorazowo składać ich i rozkładać – wystarczy bowiem ustawić je w pionie, a będą zajmowały minimalną ilość miejsca. Ich zasięg nie jest również ograniczony długością przewodu, a jedynie czasem pracy naładowanego akumulatora.

Na rynku odkurzacze pionowe dostępne są głównie w wariancie bezworkowym. W większości przypadków posiadają wbudowany zbiornik przy rączce lub powyżej szczotki, który wystarczy wyjąć i opróżnić. Wybierając najlepszy odkurzacz pionowy, warto zwrócić uwagę na trzy najważniejsze parametry:

 • moc ssącą,
 • czas pracy akumulatora,
 • czas pełnego ładowania akumulatora.

Bardzo często te trzy czynniki są on siebie zależne, gdyż odkurzacz bezprzewodowy o dużej mocy zazwyczaj będzie rozładowywał się znacznie szybciej niż ten o mniejszej ilości Watów. Z kolei modele słabsze mogą nie radzić sobie z zasysaniem większych zanieczyszczeń, wobec czego inwestowanie z nie często okazuje się zwyczajną stratą pieniędzy.

Nasze zestawienie pozwoli Ci zatem porównać te parametry i wybrać produkt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.
Sprawdź również nasze pozostałe rankingi.

Odkurzacz bezprzewodowy ranking:

Odkurzacz akumulatorowy to bardzo praktyczne urządzenie, które okazuje się przydatne zwłaszcza podczas tak zwanego sprzątania doraźnego. Możliwość skorzystania z jego funkcji bez konieczności podłączania przewodów oraz składania nieporęcznych węży i rur doceniają przede wszystkim rodzice małych dzieci, którym często zdarza się coś rozsypać lub rozlać.

Wiele odkurzaczy bezprzewodowych ma bowiem również przydatną możliwość zasysania płynów poprzez zastosowanie specjalnej końcówki do cieczy. Poza tym ich podstawową zaletą jest przede wszystkim nieograniczony kablem zasięg, który pozwala nam sprzątać wszystkie pomieszczenia bez odpinania i wpinania przewodu w różne gniazdka.

Nasz ranking przedstawia najlepsze odkurzacze pionowe z różnych przedziałów cenowych, które wyłoniliśmy na bazie ich popularności oraz prawdziwych opinii konsumentów. Poznaj nasze propozycje i sprawdź, który model spełnia wszystkie Twoje oczekiwania.

 

1. Odkurzacz bezprzewodowy Dyson Cyclone V10 Absolute

 

 

Dyson Cyclone V10 AbsoluteDYSON Cyclone V10 Absolute to urządzenie z silnikiem cyfrowym Dyson, zdolne do ciągłej pracy przez około 60 minut (wg. producenta), bez uraty mocy ssącej. Sprzęt posiada pojemnik na zanieczyszczenia, który da się opróżniać bez brudzenia rąk – za pomocą dźwigni. Model zaprojektowano tak, aby silnik, pojemnik i cyklon były w jednej linii, co dodatkowo zwiększa moc ssącą. 

Odkurzacz jednym ruchem zmienia się z modelu pionowego w ręczny. Posiada trzy poziomy mocy do wyboru. Jest sprzedawany w zestawie ze stacją dokującą. Jego atutem są dodatkowe końcówki, w tym końcówka wielofunkcyjna, mini elektroszczotka do sierści i kurzu oraz mini końcówka z miękkim włosiem.

Sprzęt waży zaledwie 2,68 kg. Jego pojemnik na kurz ma pojemność 0,76 l. Odkurzacz generuje hałas rzędu 78 dB. Ładuje się do pełna w 3,5 godziny.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma dużą moc ssącą. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Posiada świetne elektroszczotki w zestawie. – Wymaga trzymania przycisku uruchamiającego przez cały proces odkurzania.
+ Jest lekkie.  
+ Sprawdza się w domach posiadaczy zwierząt.  

 

2. Odkurzacz Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10 (BHR4307GL)

 

Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10 (BHR4307GL)Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10 (BHR4307GL) to urządzenie o mocy 450 W, które bez trudu zamienimy w niewielki odkurzacz ręczny. Produkt jest sprzedawany wraz ze stacją dokującą, którą można zamontować na ścianie wraz z odkurzaczem. Największym atutem modelu jest wbudowana elektroszczotka, która bardzo skutecznie zbiera z dywanów takie zabrudzenia jak sierść czy włosy.

Odkurzacz posiada energooszczędną baterię, która pobiera niewielkie ilości prądu w trybie gotowości i w nieznaczym stopniu rozładowuje się, gdy nie jest używana. Produkt wyposażono również w bardzo efektywny filtr HEPA oraz funkcję jednoczesnego mycia podłogi.

Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10 może pracować na jednym ładowaniu nawet do 65 minut. Z kolei pełne ładowanie jego baterii trwa około 3,5 godziny. Urządzenie posiada zbiornik na kurz o pojemności 0,6 litra. Oferuje cztery tryby pracy – standard, max, eco i auto. Odkurzacz jest obsługiwany za pomocą przycisków umieszczonych na rączce.

Model został wyposażony w wyświetlacz i wskaźnik naładowania baterii. Urządzenie waży tylko 4 kg, a w skład jego wyposażenia wchodzi między innymi ssawka szczelinowa, szczotka do kurzu oraz szczotka do tapicerki.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest solidnie wykonane. – Ma dosyć niską moc ssącą.
+ Ma świetny stosunek jakości do ceny.  
+ Oferuje efektywną i stosunkowo cichą pracę, dzięki turboszczotce.  
+ Posiada funkcję mopowania i praktyczne końcówki w zestawie.  

 

3. Odkurzacz Gorenje SVC144FBK

 

Gorenje SVC144FBKGorenje SVC144FBK to odkurzacz z praktyczną turboszczotką, z której da się wyjmować rolkę czyszczącą za pomocą przycisku. Urządzenie posiada składaną rączkę, co ułatwia przechowywanie. Jego największym atutem jest jednak podświetlenie LED, które pomaga dojrzeć kurz w każdym miejscu.

Model łatwo przeobraża się w praktyczny odkurzacz ręczny. Posiada też spory i wygodny do opróżniania pojemnik na kurz o pojemności 0,6 l. Urządzenie gwarantuje stałą moc ssącą niezależnie od poziomu rozładowania baterii. Działa do 38 minut na jednym ładowaniu, a jego ogniwo ładuje się do pełna w około 6 godzin.

Zalety: Wady:
+ Odkurzacz ma optymalną moc ssącą – Słabo odkurza dywany
+ Jest lekki – Negatywne opinie dotyczą końcówki, którą trzeba często nastawiać na właściwą pozycję
+ Ma korzystną cenę  

 

4. Odkurzacz Dyson V8 Absolute

 

Odkurzacz Dyson V8 AbsoluteDyson V8 Absolute to lekki, bo ważący jedynie 2,61 kg, odkurzacz pionowy o mocy 115 AW. Produkt może pracować na pełnym ładowaniu do 40 minut. Został wyposażony w zbiornik na kurz o pojemności 0,54 l. Nie posiada funkcji jednoczesnego mopowania, jednak może zostać łatwo zamieniony w wygodny odkurzacz ręczny.

Urządzenie dysponuje elektroszczotką, która w połączeniu z mocnym silnikiem cyfrowym, gwarantuje doskonałe efekty sprzątania. Dużym atutem modelu jest również możliwość prostego i higienicznego opróżniania pojemnika na zanieczyszczenia przy pomocy specjalnej dźwigni.

Odkurzacz posiada skuteczny filtr powietrza i zestaw praktycznych akcesoriów, wśród których znajdziemy między innymi mini szczoteczkę z miękkim włosiem i mini elektroszczotkę. Produkt oferuje wybór jednego z dwóch trybów mocy. Sprzedawany jest w komplecie ze stacją dokującą, służącą do jednoczesnego ładowania i przechowywania. Odkurzacz ładuje się do pełna w ciągu około 5 godzin.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest lekkie i dobrze wyważone. – Ma wysoką cenę.
+ Ma dużą moc.  
+ Łatwo zamienia się w odkurzacz ręczny.  
+ Posiada praktyczne końcówki w zestawie.  

 

5. Odkurzacz Xiaomi Dreame V11

Odkurzacz Xiaomi Dreame V11Xiaomi Dreame V11 to odkurzacz pionowy zdolny do maksymalnie 90 minut ciągłej pracy. Produkt wyposażono w zbiorniczek na kurz o pojemności 0,5 l. Urządzenie posiada funkcję zamiany w odkurzacz ręczny, jednak nie oferuje możliwości jednoczesnego mycia podłóg. Wybrany model wyróżnia się lekkością – waży jedynie 1,6 kg.

Odkurzacz dysponuje mocą 450 W i siłą ssania 25 kPa. Został wyposażony w bardzo efektywny filtr zmywalny o podwyższonej żywotności. Urządzenie ładuje się do pełna w około 4 godziny. W swoim wyposażeniu podstawowym posiada praktyczną elektroszczotkę, szczotkę obrotową, szczotkę 2w1 i szczotkę płaską.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo lekkie i zwrotne. – Bateria odkurzacza bardzo szybko rozładowuje się w trybie pracy turbo.
+ Posiada mocną baterię. – Negatywne opinie odnoszą się krytycznie do końcówek odkurzacza, które nie zbierają zanieczyszczeń z zakamarków.
+ Oferuje dużą moc ssącą.
+ Pracuje stosunkowo cicho.

Odkurzacz stojący bezprzewodowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Odkurzacz stojący zasilany akumulatorowo to idealne rozwiązanie dla osób, które podczas sprzątania cenią sobie komfort nieograniczonego zasięgu pracy. Aby wybrać model idealny odkurzacza pionowego warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych parametrów, zarówno specyficznych dla tego typu urządzeń, jak i tych uniwersalnych dla wszystkich rodzajów odkurzaczy. Należą do nich przede wszystkim:

 • moc – im ona większa tym większa skuteczność odkurzania, jednak w wielu przypadkach również szybsze zużycie energii akumulatora,
 • czas pracy na jednym ładowaniu – najczęściej waha się on w przedziale 30 – 60 minut,
 • czas ładowania akumulatora – najlepiej, aby nie był on dłuższy niż 3 – 4 godziny,
 • waga – odkurzacze akumulatorowe są z reguły cięższe niż tradycyjne, jednak powinny być odpowiednio wyważone, aby pozwalały zwinnie się prowadzić,
 • poziom hałasu – optymalna głośność pracy odkurzacza to około 70 – 75 dB,
 • wielkość pojemnika – im on mniejszy, tym częściej musimy opróżniać go podczas sprzątania,
 • poziom filtracji – zastosowanie wysokiej jakości filtrów gwarantuje odpowiedni poziom czystości emitowanego przez urządzenie powietrza, co jest szczególnie ważne dla alergików,
 • funkcja odkurzacza ręcznego – bardzo przydatna, jeśli planujemy sprzątać odkurzaczem również w samochodzie,
 • dodatkowe końcówki – umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc lub usuwanie uporczywych zanieczyszczeń, jak na przykład sierść lub włosy.

Wybierając odkurzacz stojący warto postawić na naprawdę wysoką jakość, która pozwoli połączyć dużą moc ssącą urządzenia z długim czasem pracy na jednym ładowaniu. Stosunkowo istotna jest także ilość dodatkowych końcówek, dzięki którym szybciej i bardziej efektywnie usuniemy zabrudzenia z różnego typu powierzchni.

Odkurzacze akumulatorowe mogą być również wyposażone w takie funkcje, jak podświetlenie LED, wskaźnik rozładowania czy możliwość zasysania cieczy, dlatego warto wcześniej zastanowić się, czy opcje te będą dla nas przydatne, czy okażą się jedynie zbędnym dodatkiem, który podniesie cenę urządzenia.

Odkurzacz bezprzewodowy – podsumowanie

Odkurzacze akumulatorowe, jak większość urządzeń sprzątających dostępnych na rynku, mają swoje wady i zalety. Ich niewątpliwym atutem jest brak kabla zasilającego, który ogranicza zasięg pracy odkurzacza. Dodatkowo, większość modeli tego typu bardzo efektownie się prezentuje, zajmuje niewiele miejsca i jest łatwa w przechowywaniu.

Ich podstawową wadą może być natomiast konieczność pamiętania o regularnym ładowaniu akumulatora, a także stosunkowo duża waga, która w niewłaściwie skonstruowanych urządzeniach, może wpływać na komfort prowadzenia odkurzacza.

Nasz ranking bierze pod uwagę wszystkie te cechy, dzięki czemu z pewnością ułatwi Ci wybór najlepszego odkurzacza akumulatorowego do swojego mieszkania.

Odkurzacz pionowy opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawienu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

1 KOMENTARZ

 1. Jakieś 1,5 roku temu skusiłem się na robota xiaomi i teraz żałuję że nie postawiłem jednak na jakiś pionowy model. Najlepiej z mniejszym, ręcznym np. do samochodu. Przymierzam się do zakupu czegoś takiego, więc każde zestawienie i wskazówki chętnie przeczytam, dzięki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać