Strona główna AGD Odkurzacze Odkurzacz bezprzewodowy - ranking 2020

Odkurzacz bezprzewodowy – ranking 2020

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy- który wybrać?

Odkurzacz bezprzewodowy to urządzenie zasilane akumulatorowo, które często określamy również mianem odkurzacza pionowego, ze względu na jego charakterystyczną, pozbawioną elastycznego węża oraz teleskopowej rury budowę.

Odkurzacze bezprzewodowe zaprojektowano tak, aby były one bardzo wygodne zarówno w obsłudze, jak i przechowywaniu. Nie musimy każdorazowo składać ich i rozkładać – wystarczy bowiem ustawić je w pionie, a będą zajmowały minimalną ilość miejsca. Ich zasięg nie jest również ograniczony długością przewodu, a jedynie czasem pracy naładowanego akumulatora.

Na rynku odkurzacze pionowe dostępne są głównie w wariancie bezworkowym. W większości przypadków posiadają wbudowany zbiornik przy rączce lub powyżej szczotki, który wystarczy wyjąć i opróżnić. Wybierając najlepszy odkurzacz pionowy, warto zwrócić uwagę na trzy najważniejsze parametry:

 • moc ssącą,
 • czas pracy akumulatora,
 • czas pełnego ładowania akumulatora.

Bardzo często te trzy czynniki są on siebie zależne, gdyż odkurzacz bezprzewodowy o dużej mocy zazwyczaj będzie rozładowywał się znacznie szybciej niż ten o mniejszej ilości Watów. Z kolei modele słabsze mogą nie radzić sobie z zasysaniem większych zanieczyszczeń, wobec czego inwestowanie z nie często okazuje się zwyczajną stratą pieniędzy.

Nasze zestawienie pozwoli Ci zatem porównać te parametry i wybrać produkt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.
Sprawdź również nasze pozostałe rankingi.

Odkurzacz bezprzewodowy ranking:

Odkurzacz akumulatorowy to bardzo praktyczne urządzenie, które okazuje się przydatne zwłaszcza podczas tak zwanego sprzątania doraźnego. Możliwość skorzystania z jego funkcji bez konieczności podłączania przewodów oraz składania nieporęcznych węży i rur doceniają przede wszystkim rodzice małych dzieci, którym często zdarza się coś rozsypać lub rozlać.

Wiele odkurzaczy bezprzewodowych ma bowiem również przydatną możliwość zasysania płynów poprzez zastosowanie specjalnej końcówki do cieczy. Poza tym ich podstawową zaletą jest przede wszystkim nieograniczony kablem zasięg, który pozwala nam sprzątać wszystkie pomieszczenia bez odpinania i wpinania przewodu w różne gniazdka.

Nasz ranking przedstawia najlepsze odkurzacze pionowe z różnych przedziałów cenowych, które wyłoniliśmy na bazie ich popularności oraz prawdziwych opinii konsumentów. Poznaj nasze propozycje i sprawdź, który model spełnia wszystkie Twoje oczekiwania.

Odkurzacz pionowy Dyson V10 Absolute

Odkurzacz pionowy Dyson V10 Absolute


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz pionowy Dyson V10 Absolute zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu. Jest to odkurzacz o mocy 700 W, które pozwala użytkownikowi na około 60 minut ciągłej pracy. Czas pełnego ładowania akumulatora to jedynie 3,5 godziny, wobec czego odkurzacz wypada bardzo dobrze na tle ogólnej efektywności.

Produkt posiada funkcję szybkiej przemiany w odkurzacz ręczny, dzięki czemu można używać go w trudno dostępnych miejscach i w samochodzie. Jego dodatkową zaletą może być bardzo higieniczny sposób opróżniania pojemnika na kurz oraz system dokładnej filtracji, który nie dopuszcza do ponownej emisji alergenów.

W podstawowym zestawie wraz z odkurzaczem pionowym otrzymujemy kilka przydatnych końcówek, w tym mini elektroszczotkę, doskonale radzącą sobie ze zbieraniem sierści i włosów z dywanów. Nieużywane urządzenie możemy natomiast wygodnie odstawić na stację dokującą, montowaną na ścianie.

Zalety:Wady:
+ Odkurzacz ma dużą moc ssania i doskonale radzi sobie z każdym rodzajem zabrudzeń – Odkurzacz jest dosyć drogi
+ Akumulator pracuje dosyć długo i szybko się ładuje. – Nie ma funkcji zasysania płynnych zanieczyszczeń.
+ Ma kilka bardzo praktycznych końcówek w zestawie. 

Odkurzacz ELECTROLUX EER85SSM

Odkurzacz ELECTROLUX EER85SSM


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz pionowy ELECTROLUX EER85SSM to urządzenie dwa w jednym, czyli odkurzacz stojący oraz odkurzacz ręczny z funkcja łatwego przełączania. Produkt jest w stanie pracować przez 16 minut na najwyższym poziomie mocy lub przez 45 przy najniższym poborze energii oraz z wyłączona funkcją polerowania podłóg.

Odkurzacz pionowy ELECTROLUX EER85SSM nie umożliwia swojemu użytkownikowi zasysania zabrudzeń płynnych, ale jego innowacyjna ssawka do podłóg twardych pozwala na efektywne zbieranie zarówno dużych zanieczyszczeń, jak i bardzo drobnego pyłu. Przydatną funkcją urządzenia może okazać się również wskaźnik rozładowania akumulatora, który odpowiednio wcześnie poinformuje użytkownika o konieczności ponownego naładowania, trwającego 4 godziny.

Zalety:Wady:
+ Odkurzacz jest stosunkowo lekki, cichy i bardzo zwrotny – Nie wszystkich użytkowników zadowala jego moc ssąca
+ Ma przydatną funkcję przełączenia na odkurzacz ręczny – Ma bardzo niewielką ilość dodatkowych akcesoriów
+ Dosyć szybko się ładuje 

Odkurzacz TEFAL Air Force Flex 360 TY9471

Odkurzacz TEFAL Air Force Flex 360 TY9471


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz TEFAL Air Force Flex 360 TY9471 to urządzenie, które wyróżnia się na tle innych odkurzaczy pionowych zastosowaniem technologii Flex. Dzięki niej konstrukcja odkurzacza zagina się i umożliwia końcówce dostęp do podłóg i dywanów znajdujących się pod meblami – bez schylania się i kucania.

Produkt można przeobrażać również w odkurzacz ręczny, idealny do sprzątania w samochodzie. Odkurzacz pionowy TEFAL Air Force Flex 360 TY9471 jest w stanie pracować bez przerwy przez 35 minut, a czas pełnego jego ładowania akumulatora to tylko trzy godziny. Ssawka urządzenia posiada również podświetlenie LED, dzięki któremu dostrzeżemy nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia i dokładnie oczyścimy wszystkie powierzchnie.

Urządzenie ma moc 100 AIR Watów i jest sprzedawane w komplecie z kilkoma dodatkowymi końcówkami, w tym praktyczną mini elektroszczotką.

Zalety:Wady:
+ Odkurzacz ma optymalną moc ssącą – Urządzenie jest stosunkowo drogie
+ Posiada wiele przydatnych końcówek – Dosyć głośno pracuje
+ Ma bardzo funkcjonalną, elastyczną konstrukcję 

Odkurzacz BOSCH BBHL21435

Odkurzacz BOSCH BBHL21435


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz stojący BOSCH BBHL21435 jest urządzeniem dwa w jednym, które łączy w sobie funkcjonalność odkurzacza pionowego i ręcznego. Jest w stanie pracować bez przerw przez około 35 minut, a czas pełnego ładowania jego akumulatora to 4 godziny.

Produkt wyposażono w regulację mocy ssania oraz praktyczną elektroszczotkę z funkcją wyjmowania wałka do jego oczyszczenia. Odkurzacz wyróżnia się lekką, bardzo wygodną w obsłudze konstrukcją, która dodatkowo niezwykle atrakcyjnie prezentuje się w mieszkaniu.

Zalety:Wady:
+ Odkurzacz ma odpowiednią moc, aby efektownie zbierać zanieczyszczenia – Nie posiada zbyt wielu końcówek
+ Jest zwinny, lekki, poręczny i cichy. – Ma bardzo niewielki pojemnik na zanieczyszczenia
+ Ma bardzo atrakcyjny design 

Odkurzacz BOSCH BBH214LB

Odkurzacz BOSCH BBH214LB


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz pionowy BOSCH BBH214LB to urządzenie z funkcją przełączania w tryb odkurzacza ręcznego. Produkt wyróżnia się wyjątkowo cichą pracą oraz bardzo smukłym, nowoczesnym designem. Ten model odkurzacza pionowego jest w stanie pracować nieprzerwanie przez około 35 minut, a czas jego pełnego ładowania to około 5 godzin.

Produkt posiada regulowaną moc ssania oraz bardzo przydatny wskaźnik rozładowania akumulatora. Wyposażony jest również w elektroszczotkę z funkcją wyjmowanej rolki, a w podstawowym zestawie poza samym odkurzaczem otrzymujemy także dwie mniejsze końcówki ssące.

Zalety:Wady:
+ Odkurzacz jest bardzo wydajny – Akumulator dosyć długo się ładuje
+ Wyjątkowo cicho pracuje – Ma niewiele dodatkowych końcówek w zestawie
+ Jest lekki i zwinny 
+ Bardzo estetycznie prezentuje się w domu 

Odkurzacz stojący bezprzewodowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Odkurzacz stojący zasilany akumulatorowo to idealne rozwiązanie dla osób, które podczas sprzątania cenią sobie komfort nieograniczonego zasięgu pracy. Aby wybrać model idealny odkurzacza pionowego warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych parametrów, zarówno specyficznych dla tego typu urządzeń, jak i tych uniwersalnych dla wszystkich rodzajów odkurzaczy. Należą do nich przede wszystkim:

 • moc – im ona większa tym większa skuteczność odkurzania, jednak w wielu przypadkach również szybsze zużycie energii akumulatora,
 • czas pracy na jednym ładowaniu – najczęściej waha się on w przedziale 30 – 60 minut,
 • czas ładowania akumulatora – najlepiej, aby nie był on dłuższy niż 3 – 4 godziny,
 • waga – odkurzacze akumulatorowe są z reguły cięższe niż tradycyjne, jednak powinny być odpowiednio wyważone, aby pozwalały zwinnie się prowadzić,
 • poziom hałasu – optymalna głośność pracy odkurzacza to około 70 – 75 dB,
 • wielkość pojemnika – im on mniejszy, tym częściej musimy opróżniać go podczas sprzątania,
 • poziom filtracji – zastosowanie wysokiej jakości filtrów gwarantuje odpowiedni poziom czystości emitowanego przez urządzenie powietrza, co jest szczególnie ważne dla alergików,
 • funkcja odkurzacza ręcznego – bardzo przydatna, jeśli planujemy sprzątać odkurzaczem również w samochodzie,
 • dodatkowe końcówki – umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc lub usuwanie uporczywych zanieczyszczeń, jak na przykład sierść lub włosy.

Wybierając odkurzacz stojący warto postawić na naprawdę wysoką jakość, która pozwoli połączyć dużą moc ssącą urządzenia z długim czasem pracy na jednym ładowaniu. Stosunkowo istotna jest także ilość dodatkowych końcówek, dzięki którym szybciej i bardziej efektywnie usuniemy zabrudzenia z różnego typu powierzchni.

Odkurzacze akumulatorowe mogą być również wyposażone w takie funkcje, jak podświetlenie LED, wskaźnik rozładowania czy możliwość zasysania cieczy, dlatego warto wcześniej zastanowić się, czy opcje te będą dla nas przydatne, czy okażą się jedynie zbędnym dodatkiem, który podniesie cenę urządzenia.

Odkurzacz bezprzewodowy – podsumowanie

Odkurzacze akumulatorowe, jak większość urządzeń sprzątających dostępnych na rynku, mają swoje wady i zalety. Ich niewątpliwym atutem jest brak kabla zasilającego, który ogranicza zasięg pracy odkurzacza. Dodatkowo, większość modeli tego typu bardzo efektownie się prezentuje, zajmuje niewiele miejsca i jest łatwa w przechowywaniu.

Ich podstawową wadą może być natomiast konieczność pamiętania o regularnym ładowaniu akumulatora, a także stosunkowo duża waga, która w niewłaściwie skonstruowanych urządzeniach, może wpływać na komfort prowadzenia odkurzacza.

Nasz ranking bierze pod uwagę wszystkie te cechy, dzięki czemu z pewnością ułatwi Ci wybór najlepszego odkurzacza akumulatorowego do swojego mieszkania.

Odkurzacz pionowy opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawienu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać