Strona głównaMałe AGDSprzątanieWybieramy najlepszy odkurzacz wodny - ranking 2024

Wybieramy najlepszy odkurzacz wodny – ranking 2024 [TOP5]

Odkurzacz wodny – co to znaczy?

Odkurzacz wodny jest jednym z rodzajów odkurzaczy bezworkowych. Sposób działania tych urządzeń jest niezwykle prosty. Rolę głównego filtra w modelach tego typu przejmuje zwykła woda, oddzielająca zanieczyszczenia od powietrza, które zostają wessane wraz z nim.

Niektóre odkurzacze wodne posiadają jednak dodatkowe filtry, a ich zadaniem jest zatrzymanie tych substancji, z którymi woda mogłaby sobie nie porazić, czyli na przykład roztoczy lub mikro-drobinek kurzu. Urządzenia te są doskonałym rozwiązaniem, kiedy w mieszkaniu znajdują się małe dzieci lub alergicy, ponieważ powietrze, które się z nich wydostaje, charakteryzuje najwyższy poziom czystości.

Odkurzacz wodny – ranking:

Odkurzacz z filtrem wodnym to doskonałe rozwiązanie w domach, gdzie mieszkają małe dzieci, zwierzęta oraz alergicy. Dostępne na rynku produkty tego typu bardzo często nie opierają jednak filtracji wyłącznie na działaniu wody, lecz również na dodatkowych filtrach, w tym głównie filtrze HEPA. Ponieważ większość z nich oczyszcza powietrze w podobnym stopniu, warto zwrócić również uwagę na inne cechy, jakimi może wyróżnić się dany odkurzacz na wodę. Do najważniejszych z nich należy: moc, wielkość i waga, głośność, długość kabla oraz dodatkowe akcesoria, które usprawniają codzienne sprzątanie. 

Sprawdź również:

1. Odkurzacz MPM MOD-47 Bora 2400

MPM MOD-47 Bora 2400MPM MOD-47 Bora 2400 to odkurzacz z filtrem wodnym i silnikiem o mocy 2400 W. Urządzenie wykorzystuje trójstopniowy system filtrowania, w tym podwójny dyfuzor, który topi zanieczyszczenia w wodzie oraz filtr HEPA 13 (można płukać go w wodzie). Sprzęt nie posiada worka na kurz, lecz pojemnik z wodą. Nie oferuje regulacji mocy ssącej.

Odkurzacz nadaje się do pracy na sucho i na mokro. Posiada dodatkową przystawkę z pływakiem do zasysania wody. Jego pojemnik zamyka się podciśnieniowo, co gwarantuje nie tylko szczelność, ale i brak problematycznych zatrzasków, które komplikują proces składania i rozkładania urządzenia.

Produkt posiada długi przewód zasilający i rurę teleskopową z metalu. Jego łączny zasięg pracy wynosi 9 metrów. Urządzenie okazuje się łatwe w czyszczeniu – wystarczy wyjąć jego pojemnik z wodą i zanieczyszczeniami, a następnie wygodnie go opróżnić.

Odkurzacz jest sprzedawany w zestawie z następującymi akcesoriami: przystawka podłogowo-dywanowa, przystawka szczelinowa, szczotka do żaluzji, szczotka do tapicerki, mała turboszczotka.

Produkt posiada gumowe koła. Emituje hałas do 78 dB. Jest wyposażony w przewód o długości 5,5 metra. Waży 8,6 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonany – Nie ma regulacji mocy
+ Ma mocny silnik  
+ Jest sprzedawany w zestawie z wieloma praktycznymi końcówkami wymiennymi  

2. Odkurzacz Kärcher DS 6

Kärcher DS 6Karcher DS 6 (1.195220.0) to odkurzacz wodny z pojemnikiem 2-litrowym, dysponujący mocą 650 W (bez regulacji). Urządzenie posiada takie funkcje jak automatyczny zwijacz przewodu czy praca na mokro (do 500 ml płynu). Sprzęt wyposażono w przewód o długości 8 m. Jego łączny zasięg pracy wynosi 10,2 metra.

Odkurzacz generuje hałas do 80 dB. Posiada wyjmowany zbiornik na zanieczyszczenia, który można myć pod bieżącą wodą. Korzysta z wielostopniowego systemu filtracji, w tym z mikrofiltra HEPA 12. Produkt wyposażono też w schowek na obudowie, służący do przechowywania akcesoriów.

Urządzenie można wygodnie ustawić w pozycji parkingowej, co ułatwia także jego przechowywanie. Sprzęt waży 7,5 kg bez akcesoriów. Jest sprzedawany w zestawie z ssawką podłogową, szczelinową i do tapicerki.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc – Jest ciężki i niezbyt zwrotny
+ Pracuje stosunkowo cicho  
+ Pozostawia czyste, świeże powietrze po odkurzaniu  

3. Odkurzacz MPM Aquarian MOD 30

Odkurzacz MPM Aquarian MOD 30Odkurzacz MPM Aquarian MOD 30 to urządzenie o bardzo dużej mocy i wielostopniowym systemie filtrowania, który pozwala na uzyskanie bardzo dobrego efektu oczyszczenia emitowanego powietrza. Poza filtrem wodnym, wyposażone zostało także w filtr piankowy oraz filtr HEPA, radzący sobie z najmniejszymi bakteriami i wirusami.

Model ma niewielki pojemnik na wodę o pojemności 2 litrów, a także niezbyt długi kabel, który wraz z teleskopową rurą zapewnia maksymalnie 8 m zasięgu odkurzacza. W podstawowym wyposażeniu produktu znajdziemy tylko 4 końcówki do różnych typów powierzchni.

Zalety: Wady:
+ Odkurzacz ma bardzo dużą moc ssąca – Jest głośny i nie ma zwijacza przewodu
+ Urządzenie bardzo dokładnie oczyszcza powietrze.  
– Mą korzystną cenę  
– Jest zwrotny  

4. Odkurzacz Thomas Aqua Pet & Family

Odkurzacz Thomas Aqua Pet & FamilyOdkurzacz Thomas Aqua Pet & Family to produkt niemiecki, który na tle pozostałych urządzeń wyróżnia przede wszystkim bardzo wysoka cena. Jego moc rzędu 1700W jest całkowicie wystarczająca podczas codziennych porządków, a system aż 7 różnych filtrów pozwala całkowicie oczyścić emitowane powietrze z wszelkich, nawet najmniejszych zanieczyszczeń i alergenów.

Odkurzacz dedykowany jest przede wszystkim osobom, które mają w domu małe dzieci oraz zwierzęta. Imponuje nie tylko efektami filtrowania, ale także ilością dedykowanych końcówek, które otrzymujemy w zestawie. Podobnie jak model Zelmer Aquos ZVC722ST, urządzenia można używać zarówno z workiem, jak i bezworkowo.

Zalety: Wady:
+ Odkurzacz jest bardzo starannie wykonany – Odkurzacz ma bardzo wysoką cenę
+ Ma wyjątkowo bogate wyposażenie, które zwiększa jego funkcjonalność – Niektórzy użytkownicy narzekają na głośność oraz wagę urządzenia
+ Jest bardzo dokładny i skuteczny  
+ Urządzenie posiada również funkcję prania  

5. Odkurzacz Thomas Perfect Air Allergy Pure

Odkurzacz Thomas Perfect Air Allergy PureOdkurzacz Thomas Perfect Air Allergy Pure jest urządzeniem o takiej samej mocy, jak poprzednio omawiany model Aqua Pet & Family, jednak znacznie tańszym i pozbawionym wielu funkcjonalnych końcówek.

Poza filtrem wodnym, produkt wyposażono w kilka dodatkowych filtrów, w tym HEPA oraz mikrofiltr powietrza wylotowego, dzięki czemu możliwe jest pozbycie się nawet 99,9 % zanieczyszczeń i alergenów. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy tradycyjne akcesoria, takie jak ssawka szczelinowa czy ssawko-szczotka.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma odpowiednią moc dla efektywnego sprzątania – Produkt posiada niewielką ilość akcesoriów w zestawie
+ Gwarantuje efekt doskonale oczyszczonego, świeżego i nawilżonego powietrza – Filtry urządzenia bardzo szybko ulegają zużyciu

Odkurzacz wodny – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Odkurzacze z filtrem wodnym, podobnie jak tradycyjne produkty tego typu różnią się między sobą przede wszystkim funkcjami, wyposażeniem, estetyką wykonania, wagą, wielkością oraz ceną. Wybór najlepszego modelu powinien być zatem podparty naszymi oczekiwaniami, rodzajem zabrudzeń, które pragniemy usunąć, a także chociażby wielkością mieszkania czy typem czyszczonych powierzchni. Pod uwagę należy wziąć głównie:

 • dodatkowe rodzaje filtrów – zwłaszcza w przypadku alergików,
 • regulację mocy, dzięki której możemy dostosować siłę ssania do czyszczonej powierzchni,
 • lekkość – zwłaszcza w przypadku dużych mieszkań,
 • wielkość, która warunkuje wygodę przechowywania,
 • długość kabla, która reguluje zasięg urządzenia,
 • ilość końcówek, które pozwalają nam skuteczniej i szybciej usuwać kurz i inne zabrudzenia,
 • pojemność zbiornika, która reguluje ilość koniecznych opróżnień podczas jednego sprzątania,
 • dodatkowe funkcje, czyli na przykład możliwość odkurzania z workiem, zbierania mokrych zabrudzeń czy prania,
 • estetykę wykonania.

Kiedy warto wybrać odkurzacz z filtrem wodnym?

Odkurzacz wodny charakteryzuje się przede wszystkim doskonałą skutecznością oczyszczania emitowanego powietrza wylotowego. Woda w połączeniu z filtrem HEPA i innymi rodzajami filtrów pozwala pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń od cząsteczek kurzu, poprzez roztocza, aż po mikroskopijne bakterie i wirusy. Wszystko to sprawia, że odkurzacz z filtrem wodnym to najlepszy wybór dla osób, które:

 • są alergikami,
 • mieszkają ze zwierzętami,
 • mają małe dzieci.

Warto również zwrócić uwagę, że odkurzacz wodny poza efektownym oczyszczeniem powietrza, pozwala pozbyć się także takich problemów, jak nieprzyjemny zapach po sprzątaniu, a niekiedy gwarantuje również odpowiednie nawilżenie powietrza w mieszkaniu, co może okazać się szczególnie korzystne w okresie grzewczym.

Urządzenia te podzielają również niektóre zalety innych modelów bezworkowych, na przykład cyklonowych. Są bowiem bardzo ekonomiczne i wygodne w użytkowaniu, ponieważ nie wymagają ani wymiany, ani oczyszczania worków. Ich pojemniki wystarczy opróżnić, umyć i napełnić czystą wodą, aby ponownie nadawały się do użytku i doskonale sprawdzały się w swojej roli.

Filtr wodny to dodatkowy atut, dzięki któremu możemy zapomnieć nie tylko o kurzu i drobnoustrojach unoszących się w powietrzu, ale również o przykrym zapachu panującym w pomieszczeniach po odkurzaniu tradycyjnymi modelami workowymi.

Odkurzacz wodny – podsumowanie

Odkurzacz wodny to przydatne urządzenie, którego działanie jest niezwykle proste, a zarazem wyjątkowo efektywne. Poza bardzo skutecznym oczyszczaniem powietrza, produkt ten powinien posiadać dokładnie takie same cechy, jak tradycyjny odkurzacz, co oznacza, że musi przede wszystkim bardzo dokładnie usuwać wszelkie zanieczyszczenia.

Nie bez znaczenia są również różnego typu udogodnienia i dodatki, które ułatwiają codzienne porządki i sprawiają, że sprzątanie mieszkania staje się przyjemnością. W naszym zestawieniu najlepiej wypada zatem ekonomiczny Zelmer Aquos ZVC722ST, umożliwiający pracę workową i bezworkową, a także zasysanie płynnych zabrudzeń oraz Thomas Aqua Pet & Family, który jest idealnym dowodem na to, że za wysoką, niemiecką jakość trzeba sporo zapłacić.

Odkurzacz na wodę opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawienu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Damian Sieczkowski
Damian Sieczkowski
Redaktor zestawinie.pl
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd