Strona głównaMałe AGDSprzątanieKtóry odkurzacz piorący jest najlepszy? Ranking 2024

Który odkurzacz piorący jest najlepszy? Ranking 2024 [TOP5]

Odkurzacz piorący to bardzo praktyczna alternatywa dla tradycyjnych urządzeń tego typu. Poza funkcją zasysania kurzu i innych suchych zanieczyszczeń pozwala bowiem również wyprać tapicerki i dywany, a niekiedy umyć też powierzchnie twarde takie, jak ceramika czy kamień. Jak wybrać najlepszy odkurzacz z funkcją prania?

Odkurzacz piorący ranking:

Sprawdź podobne rankingi:

Odkurzacz do prania – jak wybrać?

Ponieważ odkurzacz piorący musi połączyć w sobie dwie zupełnie odmienne funkcje, producenci stosują bardzo różne rozwiązania konstrukcyjne, aby zapewnić użytkownikowi oczekiwane rezultaty sprzątania oraz bezpieczeństwo. Obsługa takich urządzeń może diametralnie różnić się w zależności od wybranego modelu. Niekiedy wystarczy jedynie wymienić pewny jego element, na przykład: w miejsce zbiornika na nieczystości suche włożyć pojemnik na wodę z detergentem. Zdarza się jednak, że ilość koniecznych modyfikacji może przerosnąć użytkownika do tego stopnia, że zrezygnuje on całkowicie z używania odkurzacza w celu, w jakim go zakupił.

Pierwszą kwestią, jaką należy zatem wziąć pod uwagę podczas wybierania modelu piorącego jest sposób, w jaki zmienia się jego funkcje z odkurzania na sucho w odkurzanie na mokro i odwrotnie. Im więcej części, tym trudniej będzie nam nie tylko korzystać z urządzenia, ale także je przechowywać. Poza tym, każda dodatkowa rura, pojemnik czy końcówka to kolejny element do regularnego mycia, które jest niezbędne, aby utrzymać cały sprzęt na odpowiednim poziomie czystości.

Bardzo istotne w przypadku odkurzaczy piorących są także zbiorniki na brudną i czystą wodę. Im one większe, tym rzadziej musimy opróżniać je i wypełniać podczas sprzątania, jednak jednocześnie stają się one dodatkowym obciążeniem podczas przenoszenia urządzenia. Nie bez znaczenia okazuje się także ich montaż, ponieważ duże pojemniki, które ciężko wypiąć i wpiąć, będą niedogodnością podczas częstego użytkowania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza piorącego?

Odkurzacze piorące to najczęściej modele dwa w jednym, przeznaczone do odkurzania na sucho i mokro. Jak zostało wspomniane, najważniejszy przy ich codziennym użytkowaniu jest sposób przełączania obu tych funkcji, który może być zupełnie różny dla odmiennych modeli urządzeń tego typu. Poza tym, podczas wyboru idealnego odkurzacza do prania powinniśmy kierować się takimi samymi parametrami, co przy zakupie tradycyjnego urządzenia. Oznacza to, że do najważniejszych cech, na które należy zwrócić uwagę należy:

  • moc – do oczyszczania podłóg wystarczy 1200 W, jednak w przypadku dywanów najlepiej, aby wynosiła minimum 1500 W. Warto mieć na uwadze, że najczęściej im ona wyższa tym głośniejsza praca odkurzacza.
  • wielkość pojemników – w tym przypadku znaczenie mają zarówno pojemniki na brud, jak i na czystą wodę. Im one większe tym rzadziej musimy je oczyszczać lub napełniać, jednak ma to również wpływ na wagę urządzenia.
  • długość przewodu – ma wpływ na zasięg i komfort pracy.
  • poziom hałasu – ma znaczenie zwłaszcza, jeśli planujemy często korzystać z urządzenia oraz gdy w naszym domu mieszkają dzieci i zwierzęta.
  • jakość filtrów – wpływa na stan powietrza w mieszkaniu. Jest istotna z perspektywy alergików.
  • dodatkowe akcesoria, które umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc, usunięcie uporczywych zanieczyszczeń lub delikatne czyszczenie powierzchni.

W przypadku odkurzaczy do prania należy liczyć się z faktem, że urządzenie o odpowiedniej mocy, gwarantującej efektywne czyszczenie, będzie zazwyczaj stosunkowo głośne i duże. Atutem może okazać się w takich przypadkach funkcja regulacji siły ssania oraz praktyczny schowek na akcesoria, który ułatwi przechowywanie.

Odkurzacz piorący – o czym warto pamiętać?

Dobrej jakości odkurzacz do prania to urządzenie, które pozwoli nam zadbać nie tylko o usunięcie kurzu i innych zanieczyszczeń, ale także o efektywne pranie dywanów oraz tapicerowanych mebli czy wnętrza samochodu.

Wybierając idealny odkurzacz piorący, warto wziąć po uwagę nie tylko jego skuteczność i wygodę obsługi, ale także to, w jakim stanie pozostawia prane powierzchnie oraz powietrze w czyszczonym pomieszczeniu. Uprane tekstylia powinny zostać osuszone przez urządzenie w stopniu, który nie doprowadzi do długotrwałego utrzymania nadmiernej wilgoci, na przykład poprzez odpowiednie odessanie wody lub dodatkowy system suszenia.

Odkurzacz piorący: opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

3.4 7 ocen
Oceń Artykuł
Damian Sieczkowski
Damian Sieczkowski
Redaktor zestawinie.pl
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd