Strona głównaAGDOdkurzacz piorący - jaki wybrać? Ranking 2023

Odkurzacz piorący – jaki wybrać? Ranking 2023

Odkurzacz piorący – na co zwrócić uwagę?

Odkurzacz piorący to bardzo praktyczna alternatywa dla tradycyjnych urządzeń tego typu. Poza funkcją zasysania kurzu i innych suchych zanieczyszczeń pozwala bowiem również wyprać tapicerki i dywany, a niekiedy umyć także powierzchnie twarde, jak ceramika czy kamień.

Ponieważ odkurzacz piorący musi połączyć w sobie dwie zupełnie odmienne funkcje, producenci stosują bardzo różne rozwiązania konstrukcyjne, aby zapewnić użytkownikowi oczekiwane rezultaty sprzątania oraz bezpieczeństwo. Obsługa takich urządzeń może diametralnie różnić się w zależności od wybranego modelu. Niekiedy wystarczy jedynie wymienić pewne jego element -, na przykład w miejsce zbiornika na nieczystości suche włożyć pojemnik na wodę z detergentem – i już można zacząć pracować. Zdarza się jednak, że ilość koniecznych modyfikacji może przerosnąć użytkownika do tego stopnia, że zrezygnuje on całkowicie z używania odkurzacza w celu, w jakim go zakupił.

Pierwszą kwestią, jaką należy zatem wziąć pod uwagę podczas wybierania modelu piorącego, jest sposób, w jaki zmienia się jego funkcje z odkurzania na sucho w odkurzanie na mokro i odwrotnie. Im więcej części, tym trudniej będzie nam nie tylko korzystać z urządzenia, ale także je przechowywać. Poza tym, każda dodatkowa rura, pojemnik czy końcówka to kolejny element do regularnego mycia, które jest niezbędne, aby utrzymać cały sprzęt w odpowiedniej czystości. Bardzo istotne w przypadku odkurzaczy piorących są także zbiorniki na brudną i czystą wodę. Im one większe tym rzadziej musimy opróżniać je i wypełniać podczas sprzątania, jednak jednocześnie stają się one dodatkowym obciążeniem podczas przenoszenia urządzenia. Nie bez znaczenia jest także ich montaż, ponieważ nawet duże pojemniki, które ciężko wypiąć i wpiąć będą niedogodnością podczas częstego użytkowania.

Odkurzacze piorące ranking:

Nasz ranking odkurzaczy piorących tworzą sprzęty najchętniej kupowane i najlepiej oceniane przez swoich użytkowników. Wybierając dobre urządzenie tego typu, możemy zapomnieć o zlecaniu kosztowych usług prania dywanów czy tapicerki i samodzielnie przywracać meblom i dodatkom tekstylnym estetyczny wygląd oraz wysoki poziom higieny.

Dobre odkurzacze piorące, które przedstawia nasz ranking, zastąpią Twój tradycyjny model i pozwolą Ci cieszyć się nie tylko czystymi podłogami i dywanami, ale również wolnym od roztoczy, doskonale nawilżonym powietrzem. Sprawdź nasze propozycje najlepszych odkurzaczy do prania i przekonaj się, który najefektywniej spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Sprawdź również:

 

1. Odkurzacz piorący KARCHER SE 4001

 

Odkurzacz piorący KARCHER SE 4001Odkurzacz piorący KARCHER SE 4001 to urządzenie przeznaczone do czyszczenia ekstrakcyjnego nie tylko wykładzin i tapicerki, ale również podłóg twardych. Działanie produktu polega na spryskaniu pranej powierzchni środkiem czyszczącym, a następnie odessaniu go wraz z rozpuszczonym brudem. Stosując dedykowany preparat antyalergiczny, jesteśmy w stanie pozbyć się w ten sposób 99% roztoczy z wypranych tapicerek i dywanów.

Urządzenie posiada łatwy do napełniania zbiornik czystej wody oraz funkcję Water Stop, która zatrzymuje turbinę odkurzacza, gdy w zbiorniku brudnej wody zabraknie już miejsca. SE 401 może również odkurzać na sucho i mokro, jednak należy wyposażyć go w tym celu w filtr kartridżowy oraz worki filtracyjne.

Zalety: Wady:
+ Odkurzacz ma bardzo dużą moc, dzięki czemu dobrze zasysa zanieczyszczenia i efektywnie pierze tekstylia – Bardzo głośno pracuje
+ Jest łatwy i wygodny w obsłudze. – Ma duże gabaryty
+ Urządzenie jest bardzo solidne i dobrze wykonane  

 

2. Odkurzacz THOMAS Multiclean x10

Odkurzacz THOMAS Multiclean x10Odkurzacz THOMAS Multiclean x10 łączy w sobie cechy odkurzacza piorącego i wodnego. Dedykowany jest w szczególności parkietom, które można odkurzać i ścierać na mokro za pomocą jednej ssawki. Zastosowanie filtracji wodnej pozwala pozbyć się wszelkich cząsteczek brudu, kurzu, pyłu, a nawet bakterii i pozostawić powietrze w pomieszczeniu idealnie czystym i nawilżonym.

Urządzenie radzi sobie dobrze także z odkurzaniem i czyszczeniem dywanów, ale zdecydowanie najlepiej sprawdza się na płytkach i innych twardych powierzchniach. W zestawie z odkurzaczem Multiclean x10 otrzymujemy kilka praktycznych ssawek i szczotek, między innymi do sierści i tapicerki, a także koncentrat czyszczący THOMAS ProTex.

Zalety: Wady:
+ Odkurzacz jest bardzo łatwy w obsłudze ze względu na centralny panel sterujący – Urządzenie ma wysoką cenę
+ Ma dużą moc i dobrze zasysa brud – Pojemnik na czystą wodę ma niewielką pojemność, więc trzeba często go napełniać
+ Jest estetycznie wykonany  
+ Pracuje stosunkowo cicho  

 

3. Odkurzacz THOMAS Twin AquaWash Pet

THOMAS Twin AquaWash PetThomas Twin Aqua Wash Pet to urządzenie, które odkurza i pierze dzięki dwóm pojemnikom – jednemu na kurz, a drugiemu na ciecz. Sprzęt wyposażono w 11-metrowy przewód zasilający i praktyczną turboszczotkę do zbierania sierści i włosów. Odkurzacz dysponuje mocą 1700 W. Jego zbiorniki na zanieczyszczenia mają odpowiednio 6 oraz 1,8 litra pojemności, dzięki czemu nie wymagają częstego opróżniania.

Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z dodatkowymi końcówkami, w tym z ssawką szczelinową i dyszą do tapicerki. Wykorzystuje bardzo dobrej jakości filtr wodny Hepa Aqua +, dzięki któremu lekko nawilża powietrze w trakcie pracy. Sprzęt dysponuje regulacją mocy na obudowie. Posiada uchwyt do przenoszenia i gumowe koła. Waży 8,2 kg. 

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc ssącą z funkcją regulacji – Jest dosyć ciężki
+ Ma korzystną cenę  
+ Bardzo dobrze pierze dywany i tapicerki  

 

4. Odkurzacz MPM MOD-22 Vira

 

MPM MOD-22 ViraMPM MOD-22 pracuje na sucho i na mokro. Posiada aż 4-stopniowy system filtrowania, złożony z wody, filtra gąbkowego, filtra piankowego i filtra HEPA. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z wieloma akcesoriami, w tym z dużą przystawką piorącą, z przystawką małą, turboszczotką, przystawką szczelinową i głowicą podłogowo-dywanową.

Odkurzacz jest łatwy w obsłudze dzięki panelowi sterowania umieszczonemu w rączce rury ssącej. Sprzęt wyposażono w dwa zbiorniki – jeden na wodę o pojemności 10 litrów, a drugi na płyn piorący o pojemności 4,5 litra. Oba pojemniki są wyjmowane. 

Zasięg urządzenia to 9,5 metra. Natomiast moc tego modelu wynosi aż 2400 W. Urządzenie posiada też uchwyt do przenoszenia.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo wysoką moc – Jest dosyć głośny
+ Ma atrakcyjną cenę – Nie posiada schowka na kabel
+ Dysponuje wielostopniowym filtrowaniem   
+ Jest sprzedawany w zestawie z wieloma akcesoriami  

 

5. Odkurzacz Karcher SE 5.100

Odkurzacz Karcher SE 5.100Odkurzacz Karcher SE 5.100 to urządzenie piorące, dedykowane wykładzinom tekstylnym, tapicerkom i podłogom twardym. Oczyszcza tkaniny na zasadzie ekstrakcji, poprzez zassanie rozpuszczonego brudu wewnątrz urządzenia. Produkt może zastąpić również odkurzacz tradycyjny, o ile wyposażymy go w specjalne worki filtracyjne.

Wybrany model mieści w sobie dwa osobne pojemniki na brudną i czystą wodę, a także praktyczny schowek na akcesoria. Wraz z produktem otrzymujemy preparat antyalergiczny, który usuwa 99% roztoczy z pranych dywanów i tapicerki oraz dwie dodatkowe ssawki.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie dokładnie pierze i dobrze osusza – Jest głośny
+ Jest wygodne w obsłudze – Nie ma funkcji zwijania kabla
+ Ma dużą moc, która przekłada się na szybkie efekty – Niektórzy użytkownicy narzekają na jakość rur i ssawek

Odkurzacz do prania – jak wybrać?

Ponieważ odkurzacze piorące to najczęściej modele dwa w jednym, przeznaczone do odkurzania ma sucho i mokro, najważniejszy przy ich codziennym użytkowaniu jest sposób przełączania obu tych funkcji, który może być zupełnie różny dla odmiennych modeli urządzeń tego typu. Poza tym, podczas wyboru idealnego odkurzacza do prania powinniśmy kierować się takimi samymi parametrami, co przy zakupie tradycyjnego urządzenia. Oznacza to, że do najważniejszych cech, na które należy zwrócić uwagę należy:

  • moc – do oczyszczania podłóg wystarczy 1200 W, jednak w przypadku dywanów najlepiej, aby wynosiła minimum 1500 W, warto mieć na uwadze, że najczęściej im ona wyższa tym głośniejsza praca odkurzacza,
  • wielkość pojemników – w tym przypadku znaczenie mają zarówno pojemniki na brud, jak i na czystą wodę, im one większe tym rzadziej musimy je oczyszczać lub napełniać, jednak ma to również wpływ na wagę urządzenia,
  • długość przewodu, która ma wpływ na zasięg i komfort pracy,
  • poziom hałasu – ma znaczenie zwłaszcza jeśli planujemy często korzystać z urządzenia oraz gdy w naszym domu mieszkają dzieci i zwierzęta,
  • jakość filtrów, która wpływa na stan powietrza w mieszkaniu, istotna z perspektywy alergików,
  • dodatkowe akcesoria, które umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc, usunięcie uporczywych zanieczyszczeń lub delikatne czyszczenie powierzchni.

W przypadku odkurzaczy do prania należy liczyć się z faktem, że urządzenie o odpowiedniej mocy, gwarantującej efektywne czyszczenie będzie zazwyczaj stosunkowo głośne i duże. Atutem może okazać się w takich przypadkach funkcja regulacji siły ssania oraz praktyczny schowek na akcesoria, który ułatwi przechowywanie.

Odkurzacz piorący podsumowanie

Dobrej jakości odkurzacz do prania to urządzenie, które pozwoli nam zadbać nie tylko o usunięcie kurzu i innych zanieczyszczeń, ale także efektywne pranie dywanów oraz tapicerowanych mebli czy wnętrza samochodu.

Wybierając idealny odkurzacz piorący, warto wziąć po uwagę nie tylko jego skuteczność i wygodę obsługi, ale także to, w jakim stanie pozostawia prane powierzchnie oraz powietrze w czyszczonym pomieszczeniu. Uprane tekstylia powinny zostać osuszone przez urządzenie w stopniu, który nie doprowadzi do długotrwałego utrzymania nadmiernej wilgoci, na przykład poprzez odpowiednie odessanie wody lub dodatkowy system suszenia. Z kolei filtracja w dobrym odkurzaczu piorącym musi emitować powietrze wolne od wszelkich bakterii i roztoczy, a także właściwie nawilżone.

Nasz ranking zawiera wyłącznie te produkty, które posiadają wszystkie wymienione właściwości, dlatego zachęcamy do zapoznania się z powyższymi propozycjami i wybrania odkurzacza idealnego dla swoich potrzeb.

Odkurzacz piorący opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawienu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać