Strona główna AGD Odkurzacze Odkurzacz bezworkowy - Ranking 2020

Odkurzacz bezworkowy – Ranking 2020

Odkurzacz bezworkowy- który wybrać?

Odkurzacz bezworkowy – ze względu na swój charakterystyczny sposób działania – często nazywane są również odkurzaczami cyklonowymi. Urządzenia tego typu skutecznie zasysają powietrze i zanieczyszczenia, a dzięki dużej sile odśrodkowej, która wytwarza się wskutek ruchu wirowego, wciągnięty przez nie kurz transportowany jest do wyjmowalnego pojemnika, a powietrze wydobywające się z jego wnętrza jest czyste i przyjazne dla alergików. Wybór najlepszego odkurzacza bezworkowego warto oprzeć na kilku bardzo istotnych parametrach, takich jak:

 • moc silnika, która świadczy o sprawności urządzenia, jednak samodzielnie nie definiuje jego efektywności,
 • klasa skuteczności, która jest określana dla dywanów oraz podłóg twardych za pomocą liter alfabetu – im bliżej A, tym lepiej,
 • klasa energetyczna, która mówi o zużyciu energii przez urządzenie,
 • klasa reemisji kurzu, która określa skuteczność filtracji powietrza wydostającego się z odkurzacza,
 • funkcja regulacji mocy, która pozwala dostosować siłę ssania do rodzaju czyszczonej powierzchni, zapobiegając przysysaniu się końcówki,
 • wielkość pojemnika na kurz, która ma wpływ na częstotliwość jego opróżniania,
 • długość przewodu, który definiuje zasięg pracy,
 • głośność pracy, która nie powinna przekroczyć 80 dB,
 • waga i wielkość odkurzacza, które mają wpływ na komfort przechowywania oraz wygodę przenoszenia urządzenia,
 • wyposażenie odkurzacza, które usprawnia pracę w różnych trudno dostępnych miejscach lub pomaga usunąć uporczywe zanieczyszczenia.

Wybierając idealny odkurzacz bezworkowy, należy skupić się w pierwszej kolejności przede wszystkim na parametrach, określających jego klasę skuteczności. Jeśli nie mamy w domu zbyt wielu dywanów, prawdopodobnie będzie interesowała nas tylko klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych. Z kolei osoby, które nie używają odkurzacza do oczyszczania parkietów ani płytek, powinny skupić się właśnie na efektywności urządzenia w kontekście pracy z wykładzinami i dywanami.

Nie bez znaczenia jest także wielkość zbiornika na zanieczyszczenia, jednak w przypadku odkurzaczy cyklonowych zazwyczaj nawet niewielkie pojemniki musimy opróżniać znacznie rzadziej niż tradycyjne worki. Pozostałe cechy, funkcje i dodatki nie wpływają znacząco na efekt odkurzania, jednak mogą w dużym stopniu przyspieszyć ten proces i zwiększyć komfort korzystania z urządzenia, dlatego warto również wziąć je pod uwagę. Nasz ranking odkurzaczy bezworkowych pomoże Ci w wyborze najlepszego produktu w oparciu o parametry najchętniej kupowanych modelów oraz opinie ich użytkowników.

Ranking odkurzaczy bezworkowych:

Większość odkurzaczy bezworkowych charakteryzuje się bardzo dobrą siłą ssania, która nie opada drastycznie wraz z postępującym wypełnieniem pojemnika na kurz. Producenci nadal starają się jednak stosować coraz nowsze technologie, które dodatkowo podniosą efektywność działania ich urządzenia, a także maksymalnie zmniejszą reemisję kurzu.

Nasz ranking odkurzaczy bezworkowych przedstawi Ci najlepsze modele cyklonowe renomowanych marek, z różnych przedziałów cenowych, wybrane na bazie ich popularności oraz prawdziwych opinii użytkowników. Sprawdź, co oferuje rynek i wybierz produkt, który najlepiej spełnia wszystkie Twoje potrzeby.

Odkurzacz ELECTROLUX C4 EC41-2SW

Odkurzacz ELECTROLUX C4 EC41-2SW


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz bezworkowy ELECTROLUX C4 EC41-2SW zaprojektowany został z myślą o tym, aby jak najskuteczniej filtrować kurz przy zużyciu najmniejszej ilości energii. Dlatego urządzenie wyposażono w system czterostopniowego filtrowania i zadbano o wyjątkowy poziom szczelności wszystkich jego elementów.

Odkurzacz bezworkowy marki Electrolux jest zasilany sieciowo, a jego moc to 750 W. Pojemnik na brud mieści w sobie 1,8 l zanieczyszczeń, więc nie wymaga zbyt częstego opróżniania, a zastosowanie technologii cyklonowej pozwala na bardzo efektowne odkurzanie, nawet kiedy zbiornik jest już prawie pełny. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy szczotkę do parkietu i dwie dodatkowe końcówki.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma bardzo dobrą moc ssącą – Ma dosyć krótki, 5-metrowy kabel
+ Cicho pracuje
+ Posiada praktyczną funkcję regulacji mocy
+ Opinie jego użytkowników wskazują jednoznacznie na bardzo dobry stosunek jakości do ceny

Odkurzacz Philips PowerPro Compact FC9333/09

Odkurzacz Philips PowerPro Compact FC9333/09


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz bezworkowy Philips PowerPro Compact FC9333/09 to niewielkie, ale stosunkowo mocne urządzenie, wyposażone w 900 Watowy silnik oraz duże koła dla lepszego komfortu prowadzenia. Technologia PowerCyclone 5, którą stosuje marka Philips w tym produkcie, pozwala zadbać o bardzo wysoką wydajność odkurzania i skutecznie oddzielić kurz od powietrza.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wbudowana w uchwyt szczotka do mebli, którą możemy zawsze mieć pod ręką. Z kolei łączenia ActiveLock sprawiają, że montaż innych końcówek jest wygodny i zapewnia im odpowiednie zamocowanie. Odkurzacz PowerPro Compact FC9333/09 posiada także innowacyjną nasadkę TriActive+, która pozwala sprzątać na trzy sposoby jednocześnie, zasysając powietrze z różnych kierunków.

Zalety:Wady:
+ Odkurzacz ma odpowiednią moc ssania – Nie posiada uchwytu do przenoszenia
+ Jest niewielki i bardzo zwinny – Podczas sprzątania zdarza się, że na jego obudowie zbiera się kurz
+ Pracuje szybko i cicho
+ Atrakcyjnie się prezentuje

Odkurzacz bezworkowy Tefal Compact Power TW3753

Odkurzacz bezworkowy Tefal Compact Power TW3753


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz bezworkowy Tefal Compact TW3753 to urządzenie polecane szczególnie do sprzątania podłóg twardych. Zostało bowiem wyposażone w dwupozycyjną szczotkę SPA, która radzi sobie nawet z dużymi zanieczyszczeniami i głęboko osadzonym kurzem.

Odkurzacz działa w oparciu o technologię monocyklonową i podwójny system filtracji, dzięki czemu zatrzymuje wewnątrz aż 99,98% pochłanianego kurzu. Compact TW3753 jest także oszczędny w użytkowaniu, ponieważ wyposażono go w silnik nowej generacji EffiTech. W zestawie z produktem otrzymujemy między innymi mini turboszczotkę oraz kilka dodatkowych ssawek.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma wysoką moc 750 W – Model jest trudno dostępny
+ Duże koła zapewniają zwinne prowadzenie odkurzacza
+ Ma dużo praktycznych końcówek w zestawie

Odkurzacz HOOVER Xarion XP81_XP15011

Odkurzacz HOOVER Xarion XP81_XP15011


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz bezworkowy HOOVER Xarion XP81_XP15011 to silne urządzenie, działające w oparciu o innowacyjną technologia Airvolution, która doskonale oddziela kurz od zasysanego powietrza i pozwala na wygodne sprzątanie bez konieczności częstego opróżniania pojemnika.

Producent gwarantuje niskie zużycie energii, stałą moc ssania oraz doskonałą filtrację, idealną dla alergików. Odkurzacz wyróżnia na rynku przede wszystkim jego niezwykle cicha praca – głośność urządzenia to jedynie 64 dB. W zestawie z produktem otrzymujemy aż pięć wymiennych końcówek, w tym bardzo delikatną szczotkę do parkietów.

Zalety:Wady:
+ Posiada regulacje mocy ssącej w uchwycie – Wielu użytkowników narzeka na przysysanie ssawki odkurzacza do podłogi
+ Bardzo cicho pracuje – Opinie na temat jego mocy są bardzo podzielone – niektórzy użytkownicy narzekają, że opada ona w trakcie pracy
+ Jest lekki i zwinny
+ Estetycznie się prezentuje

Odkurzacz Overmax ASPIRI Power

Odkurzacz Overmax ASPIRI Power


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz bezworkowy Overmax ASPIRI Power wyróżnia się na rynku przede wszystkim bardzo dużym zbiornikiem na kurz o pojemności aż 2,5 litra, a także wbudowanym zabezpieczeniem silnika przed przegrzaniem. Jego moc – wysokości 700W – jest regulowana, dzięki czemu można dostosować ją do czyszczonej powierzchni.

Urządzenie pracuje stosunkowo cicho – maksymalnie do 78 dB. Produkt jest wyposażony w dwa filtry HEPA, dzięki czemu doskonale oczyszcza powietrze. W zestawie z samym odkurzaczem otrzymujemy także bogaty zestaw dodatkowych nakładek, między innymi ssawkę szczelinową i końcówkę z wysuwaną szczotką.

Zalety:Wady:
+ Odkurzacz ma bardzo dobrą siłę ssania – Niektórzy użytkownicy narzekają na jakość wykonania ssawek oraz węża odkurzacza
+ Cicho pracuje
+ Jest niewielki i zwinny
+ Ma bogate wyposażenie

Odkurzacz bezworkowy – wady i zalety

Modele odkurzaczy bezworkowych to nowoczesne urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością. Zastosowana w nich technologia cyklonowa, umożliwia bardzo efektywne sprzątanie, a związana z nią budowa odkurzacza sprawia, że większość produktów tego typu prezentuje się niezwykle designersko. Do podstawowych zalet odkurzaczy bezworkowych należy zaliczyć przede wszystkim:

 • brak wpływu stanu zapełnienia pojemnika na skuteczność odkurzania,
 • niski koszt eksploatacji – brak konieczności kupowania nowych worków,
 • wygoda użytkowania – brak konieczności opróżniania worka, co może wiązać się zazwyczaj z dużą ilością emitowanego kurzu, pojemnik odkurzaczy bezworkowych jest natomiast łatwy do wyjęcia, opróżnienia i umycia,
 • brak nieprzyjemnego zapachu podczas odkurzania – o ile dbamy o czystość pojemnika na kurz i dobry stan filtrów,
 • skuteczna filtracja – odkurzacze bezworkowe doskonale oddzielają kurz od powietrza, dzięki czemu emitują niewielki odsetek zanieczyszczeń i są przyjazne dla alergików,
 • atrakcyjny wygląd i wiele dostępnych wariantów.

Jak każde urządzenie, odkurzacz bezworkowy nie jest również pozbawiony wad. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnych modelów workowych, należy regularnie opróżniać zbiornik na kurz oraz dbać o jego doskonałą czystość. To samo dotyczy także filtrów, które niekiedy są zmywalne, a niekiedy wymagają wymiany na nowe. Ponadto, urządzenia bezworkowe są również bardziej kosztowne i często także większe niż modele workowe.

Odkurzacze bezworkowe podsumowanie

Odpowiednio wybrany odkurzacz bezworkowy to doskonała alternatywa dla sprawdzonych modelów tradycyjnych, która nie odbiega od nich efektywnością pracy. Nowoczesne domy trudno już wyobrazić sobie bez urządzenia, pracującego w oparciu o technologię cyklonową, z wygodnym do opróżniania i mycia pojemnikiem na kurz i bardzo designerskim wyglądem. Dzięki niemu możemy zapomnieć o kurzu i nieprzyjemnym zapachu, który towarzyszył wymianie lub opróżnianiu worka – wystarczy, że odłączymy zbiornik, wysypiemy jego zawartość i umyjemy go, aby cieszyć się doskonałą skutecznością odkurzania i czystym powietrzem.

Jeśli zatem Twój tradycyjny model wymaga wymiany, nasz ranking odkurzaczy bezworkowych pomoże Ci wybrać najlepszy produkt, który idealnie spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Odkurzacz bezworkowy opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawienu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać