Strona głównaAGDNajlepszy odkurzacz bezworkowy - ranking 2023

Najlepszy odkurzacz bezworkowy – ranking 2023 [TOP6]

Odkurzacz bezworkowy- który wybrać?

Odkurzacz bezworkowy – ze względu na swój charakterystyczny sposób działania – często nazywane są również odkurzaczami cyklonowymi. Urządzenia tego typu skutecznie zasysają powietrze i zanieczyszczenia, a dzięki dużej sile odśrodkowej, która wytwarza się wskutek ruchu wirowego, wciągnięty przez nie kurz transportowany jest do wyjmowanego pojemnika, a powietrze wydobywające się z jego wnętrza jest czyste i przyjazne dla alergików. Wybór najlepszego odkurzacza bezworkowego warto oprzeć na kilku bardzo istotnych parametrach, takich jak:

 • moc silnika, która świadczy o sprawności urządzenia, jednak samodzielnie nie definiuje jego efektywności,
 • klasa skuteczności, która jest określana dla dywanów oraz podłóg twardych za pomocą liter alfabetu – im bliżej A, tym lepiej,
 • klasa energetyczna, która mówi o zużyciu energii przez urządzenie,
 • klasa reemisji kurzu, która określa skuteczność filtracji powietrza wydostającego się z odkurzacza,
 • funkcja regulacji mocy, która pozwala dostosować siłę ssania do rodzaju czyszczonej powierzchni, zapobiegając przysysaniu się końcówki,
 • wielkość pojemnika na kurz, która ma wpływ na częstotliwość jego opróżniania,
 • długość przewodu, który definiuje zasięg pracy,
 • głośność pracy, która nie powinna przekroczyć 80 dB,
 • waga i wielkość odkurzacza, które mają wpływ na komfort przechowywania oraz wygodę przenoszenia urządzenia,
 • wyposażenie odkurzacza, które usprawnia pracę w różnych trudno dostępnych miejscach lub pomaga usunąć uporczywe zanieczyszczenia.

Wybierając idealny odkurzacz bezworkowy, należy skupić się w pierwszej kolejności przede wszystkim na parametrach, określających jego klasę skuteczności. Jeśli nie mamy w domu zbyt wielu dywanów, prawdopodobnie będzie interesowała nas tylko klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych. Z kolei osoby, które nie używają odkurzacza do oczyszczania parkietów ani płytek, powinny skupić się właśnie na efektywności urządzenia w kontekście pracy z wykładzinami i dywanami.

Nie bez znaczenia jest także wielkość zbiornika na zanieczyszczenia, jednak w przypadku odkurzaczy cyklonowych zazwyczaj nawet niewielkie pojemniki musimy opróżniać znacznie rzadziej niż tradycyjne worki. Pozostałe cechy, funkcje i dodatki nie wpływają znacząco na efekt odkurzania, jednak mogą w dużym stopniu przyspieszyć ten proces i zwiększyć komfort korzystania z urządzenia, dlatego warto również wziąć je pod uwagę. Nasz ranking odkurzaczy bezworkowych pomoże Ci w wyborze najlepszego produktu w oparciu o parametry najchętniej kupowanych modelów oraz opinie ich użytkowników.

Ranking odkurzaczy bezworkowych:

Większość odkurzaczy bezworkowych charakteryzuje się bardzo dobrą siłą ssania, która nie opada drastycznie wraz z postępującym wypełnieniem pojemnika na kurz. Producenci nadal starają się jednak stosować coraz nowsze technologie, które dodatkowo podniosą efektywność działania ich urządzenia, a także maksymalnie zmniejszą reemisję kurzu.

Nasz ranking odkurzaczy bezworkowych przedstawi Ci najlepsze modele cyklonowe renomowanych marek, z różnych przedziałów cenowych, wybrane na bazie ich popularności oraz prawdziwych opinii użytkowników. Sprawdź, co oferuje rynek i wybierz produkt, który najlepiej spełnia wszystkie Twoje potrzeby.

Przejrzyj także:

1. Odkurzacz BOSCH BGS05X240 Serie 2

BOSCH BGS05X240 Serie 2BOSCH BGS05X240 Serie 2 to odkurzacz o wadze 4,7 kg, oferujący system łatwego przechowywania węża. Sprzęt ma kompaktowy rozmiar, jest lekki i zwrotny. Dysponuje mocą 700 W. Generuje hałas nie przekraczający poziomu 78 dB.

W zestawie z urządzeniem użytkownik otrzymuje miniturboszczotkę do tapicerek, a także szczotkę do powierzchni twardych z miękkimi kółkami i silikonowymi paskami do wygarniania kurzu.

Sprzęt wyposażono w gumowe koła, regulację mocy ssącej, przezroczysty pojemnik na kurz i uchwyt do przenoszenia. Urządzenie zostało zabezpieczone przed przegrzaniem i przed uruchomieniem z nieprawidłowo założonym pojemnikiem.

Zasięg pracy tego modelu wynosi 9 metrów, w tym 6.5 metra to przewód zasilający. Odkurzacz posiada wskaźnik zapełnienia. Mieści 0,4 litra zanieczyszczeń. Korzysta z filtrów HEPA.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Ma mały pojemnik na kurz.
+ Dysponuje dużą mocą ssąca.  
+ Jest kompaktowy i łatwy do przechowywania.  
+ Jest lekki i zwrotny.  

2. Odkurzacz Philips PowerPro Compact FC9333/09

Odkurzacz Philips PowerPro Compact FC9333/09Odkurzacz bezworkowy Philips PowerPro Compact FC9333/09 to niewielkie, ale stosunkowo mocne urządzenie, wyposażone w 900 Watowy silnik oraz duże koła dla lepszego komfortu prowadzenia. Technologia PowerCyclone 5, którą stosuje marka Philips w tym produkcie, pozwala zadbać o bardzo wysoką wydajność odkurzania i skutecznie oddzielić kurz od powietrza.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wbudowana w uchwyt szczotka do mebli, którą możemy zawsze mieć pod ręką. Z kolei łączenia ActiveLock sprawiają, że montaż innych końcówek jest wygodny i zapewnia im odpowiednie zamocowanie. Odkurzacz PowerPro Compact FC9333/09 posiada także innowacyjną nasadkę TriActive+, która pozwala sprzątać na trzy sposoby jednocześnie, zasysając powietrze z różnych kierunków.

Zalety: Wady:
+ Odkurzacz ma odpowiednią moc ssania – Nie posiada uchwytu do przenoszenia
+ Jest niewielki i bardzo zwinny – Podczas sprzątania zdarza się, że na jego obudowie zbiera się kurz
+ Pracuje szybko i cicho  
+ Atrakcyjnie się prezentuje  

3. Odkurzacz ELECTROLUX C4 EC41-2SW

Odkurzacz ELECTROLUX C4 EC41-2SWOdkurzacz bezworkowy ELECTROLUX C4 EC41-2SW zaprojektowany został z myślą o tym, aby jak najskuteczniej filtrować kurz przy zużyciu najmniejszej ilości energii. Dlatego urządzenie wyposażono w system czterostopniowego filtrowania i zadbano o wyjątkowy poziom szczelności wszystkich jego elementów.

Odkurzacz bezworkowy marki Electrolux jest zasilany sieciowo, a jego moc to 750 W. Pojemnik na brud mieści w sobie 1,8 l zanieczyszczeń, więc nie wymaga zbyt częstego opróżniania, a zastosowanie technologii cyklonowej pozwala na bardzo efektowne odkurzanie, nawet kiedy zbiornik jest już prawie pełny. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy szczotkę do parkietu i dwie dodatkowe końcówki.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma bardzo dobrą moc ssącą – Ma dosyć krótki, 5-metrowy kabel
+ Cicho pracuje  
+ Posiada praktyczną funkcję regulacji mocy  
+ Opinie jego użytkowników wskazują jednoznacznie na bardzo dobry stosunek jakości do ceny  

4. Odkurzacz bezworkowy BOSCH BGS05A322 

BOSCH BGS05A322BOSCH BGS05A322 to niewielki odkurzacz z systemem łatwego przechowywania, ważący zaledwie 4,4 kg. Urządzenie dysponuje mocą 700 W. Posiada praktyczne akcesoria do składania węża, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca.

Sprzęt jest zwrotny i poręczny w trakcie pracy. Posiada bardzo wydajny silnik HiSpin Motor, zużywający mniej prądu za sprawą ulepszonej konstrukcji łopatek wirnika. Jest sprzedawany w zestawie ze szczotką do podłóg twardych, która dokładnie i ostrożnie czyści parkiety. Jej atutem są też miękkie kółeczka i silikonowe paski, które wygarniają kurz z trudnodostępnych miejsc. 

Odkurzacz pracuje z głośnością około 78 dB. Posiada pojemnik na kurz o pojemności 1,5 litra oraz przewód o długości 10 metrów.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest lekkie i zwrotne – Negatywne opinie dotyczą słabego spasowania elementów rury odkurzacza
+ Posiada regulację mocy ssącej – Według niektórych użytkowników model ma zbyt niską moc ssącą
+ Zajmuje niewiele miejsca  

5. Odkurzacz THOMAS Cycloon Hybrid Pet & Friends

THOMAS Cycloon Hybrid Pet & FriendsTHOMAS Cycloon Hybrid Pet & Friends to odkurzacz bezworkowy hybrydowy, czyli wyposażony w filtr cyklonowy i wodny. Model dedykowany jest posiadaczom zwierząt, walczącym z sierścią na dywanach i tapicerkach. Sprzęt pozwala oczyszczać i nawilżać powietrze w trakcie odkurzania. 

Odkurzacz posiada pojemnik mieszczący 2,6-litra kurzu, z dwoma komorami: na duże i drobne zanieczyszczenia. Dysponuje silnikiem o mocy 1400 W. Jest sprzedawany w zestawie z praktyczną turboszczotką do dywanów oraz z dodatkową szczotką do usuwania sierści z przełącznikiem.

Model emituje hałas o natężeniu około 83 dB. Jego zasięg pracy wynosi 11 metrów. 

Zalety: Wady:
+ Pracuje na mokro i na sucho – Ma wysoką cenę
+ Jest bardzo dokładny – Dosyć głośno pracuje
+ Sprawdza się w domach alergików – Zajmuje sporo miejsca
+ Radzi sobie ze zbieraniem sierści zwierząt  

6. Odkurzacz MPM MOD-60

MPM MOD-60MPM MOD-60 to odkurzacz o mocy 700 W, wyposażony w filtr antyalergiczny i gumowe kółka. Produkt jest sprzedawany w zestawie z takimi akcesoriami jak głowica podłogowo-dywanowa, przystawka szczelinowa czy szczotka do żaluzji.

Urządzenie waży jedynie 3 kg. Oferuje zasięg 7 metrów i mieści w swoim pojemniku 1,5 litra zanieczyszczeń. Sprzęt generuje hałas rzędu 76 do 80 dB. Posiada wyjmowany pojemnik, a także praktyczny zwijacz przewodu.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo wysoką moc ssącą. – Negatywne opinie dotyczą jakości wykonania odkurzacza.
+ Jest niewielki i lekki. – Ma krótki kabel zasilający (ok. 5 metrów).
+ Ma korzystną cenę.  
+ Estetycznie się prezentuje.  

Odkurzacz bezworkowy – wady i zalety

Modele odkurzaczy bezworkowych to nowoczesne urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością. Zastosowana w nich technologia cyklonowa, umożliwia bardzo efektywne sprzątanie, a związana z nią budowa odkurzacza sprawia, że większość produktów tego typu prezentuje się niezwykle designersko. Do podstawowych zalet odkurzaczy bezworkowych należy zaliczyć przede wszystkim:

 • brak wpływu stanu zapełnienia pojemnika na skuteczność odkurzania,
 • niski koszt eksploatacji – brak konieczności kupowania nowych worków,
 • wygoda użytkowania – brak konieczności opróżniania worka, co może wiązać się zazwyczaj z dużą ilością emitowanego kurzu, pojemnik odkurzaczy bezworkowych jest natomiast łatwy do wyjęcia, opróżnienia i umycia,
 • brak nieprzyjemnego zapachu podczas odkurzania – o ile dbamy o czystość pojemnika na kurz i dobry stan filtrów,
 • skuteczna filtracja – odkurzacze bezworkowe doskonale oddzielają kurz od powietrza, dzięki czemu emitują niewielki odsetek zanieczyszczeń i są przyjazne dla alergików,
 • atrakcyjny wygląd i wiele dostępnych wariantów.

Jak każde urządzenie, odkurzacz bezworkowy nie jest również pozbawiony wad. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnych modelów workowych, należy regularnie opróżniać zbiornik na kurz oraz dbać o jego doskonałą czystość. To samo dotyczy także filtrów, które niekiedy są zmywalne, a niekiedy wymagają wymiany na nowe. Ponadto, urządzenia bezworkowe są również bardziej kosztowne i często także większe niż modele workowe.

Odkurzacze bezworkowe podsumowanie

Odpowiednio wybrany odkurzacz bezworkowy to doskonała alternatywa dla sprawdzonych modelów tradycyjnych, która nie odbiega od nich efektywnością pracy. Nowoczesne domy trudno już wyobrazić sobie bez urządzenia, pracującego w oparciu o technologię cyklonową, z wygodnym do opróżniania i mycia pojemnikiem na kurz i bardzo designerskim wyglądem. Dzięki niemu możemy zapomnieć o kurzu i nieprzyjemnym zapachu, który towarzyszył wymianie lub opróżnianiu worka – wystarczy, że odłączymy zbiornik, wysypiemy jego zawartość i umyjemy go, aby cieszyć się doskonałą skutecznością odkurzania i czystym powietrzem.

Jeśli zatem Twój tradycyjny model wymaga wymiany, nasz ranking odkurzaczy bezworkowych pomoże Ci wybrać najlepszy produkt, który idealnie spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Odkurzacz bezworkowy opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawienu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

 1. Z lepszych odkurzaczy jakie miałam to jest Ariete 2791. Fajny bezworkowy, hepa, do tego mocny i nie miał problemu z różnymi strukturami typu dywan shaggy, zwykły, kanapa, fotel. Fajny polecam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić