Strona główna AGD Odkurzacze Robot sprzątający - który najlepszy?

Robot sprzątający – który najlepszy?

Robot sprzątający – co powienien mieć?

Odkurzacz automatyczny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które na co dzień nie mają czasu na systematyczne i dokładne
sprzątanie. Robot sprzątający bowiem porusza się samodzielnie, dzięki wbudowanemu systemowi czujników skutecznie
orientujących się w przestrzeni i jednocześnie omijających ściany i meble.
Tego typu urządzenia nie trzeba dodatkowo podłączać do kabla, wystarczy jedynie co jakiś czas ładować napędzający je akumulator.

Cechy oraz funkcje robotów sprzątających oczywiście różnią się między sobą w zależności od wybranej firmy i konkretnego modelu. Decydując się na zakup tego sprzętu należy więc zwrócić szczególną uwagę na:

  • ustawienia czasu sprzątania – dzięki tej funkcji, użytkownik może ustawić dokładny dzień oraz godzinę sprzątania, nawet jeśli nie jest obecny w domu – odkurzacz włącza się wtedy automatycznie;
  • dopasowanie mocy – odkurzacz samodzielnie dopasowuje swoją moc do rodzaju czyszczonych powierzchni oraz stopnia zabrudzenia;
  • funkcję mycia podłóg – takie urządzenie nie tylko wyczyści kurz i powierzchowne plamy, ale również nawilży, wyczyści i wysuszy podłogę;
  • filtry – droższe roboty sprzątające wyposażone są w specjalne filtry, które jednocześnie oczyszczają powietrze z wszelkiego rodzaju alergenów, kurzu czy bakterii. Takie modele szczególnie polecane są alergikom;
  • ilość czujników – poza podstawowymi czujnikami dobrze, żeby odkurzacz automatyczny posiadał również czujnik brudu (pozwalający dopasować formę czyszczenia do poziomu zabrudzeń), schodów (dzięki któremu może uniknąć upadku ze schodów w przypadku piętrowych domów) oraz czujnik zbliżeniowy (urządzenie zbliża się do ściany maksymalnie do kilku centymetrów);
  • pojemnik – większe pojemnik dłużej zbierają zabrudzenia, a co za tym idzie nie trzeba ich zbyt często wymieniać;
  • hałas – mimo, iż nowoczesne roboty sprzątające pracują zdecydowanie ciszej, niż klasyczne odkurzacze to nadal mogą generować pewien poziom hałasu, który może przeszkadzać. Niektóre modele wyposażone są jednak w odpowiedni system nieprzekraczający 60 dB głośności.

Odkurzacz automatyczny ranking:

Duża dostępność różnych modeli odkurzaczy automatycznych sprawia, że z pewnością każdy znajdzie tutaj idealny produkt dla siebie dopasowany do jego wymagań i potrzeb. Wybierając najlepsze urządzenie należy przede wszystkim zastanowić się nad tym na jakich konkretnie funkcjach najbardziej nam zależy i sprawdzić dostępny budżet.

Nasz ranking zawiera kilka modeli robotów odkurzających, różniących się między sobą ceną, dostępnymi opcjami oraz skutecznością sprzątania.
Sprawdź więc, które urządzenie okaże się najodpowiedniejsze właśnie dla Ciebie.

Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia Roborock S50 Vacuum Cleaner 2

Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia Roborock S50 Vacuum Cleaner 2


Sprawdź produkt w sklepie:

Robot sprzątający Xiaomi Mijia Roborock S50 to przenośne urządzenie, które skutecznie łączy ze sobą funkcje klasycznego odkurzacza z mopem. Dzięki wbudowanemu zestawowi czujników potrafi z wyjątkową dokładnością ominąć przedmioty i meble oraz określić rodzaj danej powierzchni.

Sprzęt posiada cztery różnorodne poziomy mocy. Specjalnie zaprojektowane koła sprawiają, że odkurzacz może samodzielnie wjechać na grubsze dywany mające nawet 2 cm wysokości. Na uwagę zasługuje także pojemna bateria, która wystarczy na wyczyszczenia obszaru o wielkości 250 m kwadratowych.

Xiaomi Mijia Roborock S50 wyposażony jest w szczotkę umożliwiającą zbieranie kurzów i pyłków oraz szmatkę z mopem, która nawilża, a następnie czyści i suszy powierzchnię. Ponadto, posiada specjalny laser Distance System, dzięki któremu możliwe jest samodzielne monitorowanie otoczenia oraz mapowanie wnętrza. Ten odkurzacz robot sterowany jest za pomocą aplikacji Mi Home umożliwiającej dostęp do bieżącego statusu pracy, trasy oraz mocy sprzątania.

Zalety:Wady:
+ możliwość czyszczenia na mokro– głośność pracy
+ wytrzymała bateria
+ skuteczne omijanie ścian i mebli 
+ sterowanie za pomocą aplikacji 

Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 696

Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 696


Sprawdź produkt w sklepie:

Robot sprzątający iRobot Roomba 696 to urządzenie sterowane za pomocą dedykowanej aplikacji iRobot Home, którą można nie tylko ustawiać konkretny czas odkurzania, ale również na bieżąco śledzić postępy w sprzątaniu czy kontrolować poziom znajdującego się w pojemniku brudu.

Ten odkurzacz automatyczny wyposażony jest w system Dirt Detect, który skutecznie wychwytuje najbardziej zabrudzone miejsca, jednocześnie czyszcząc je z największą precyzją. Trzy zróżnicowane poziomy sprzątania pozwalają na dokładne sprzątanie różnych powierzchni, w tym podłóg, ścian oraz powierzchni pod meblami.

Odkurzacz iRobot Roomba 696 doskonale radzi sobie także z rozsypaną solą, cukrem lub ziemią, a także włosami lub sierścią zwierząt. Dzięki specjalnej ruchomej głowicy czyszczącej automatycznie dostosowuje się do danej powierzchni bez względu na to czy eliminuje zabrudzenia z parkietu, paneli, kafelek czy linoleum. Na uwagę zasługuje też opcja „wirtualnej ściany”, która pozwala na założenie blokady w miejscach, do których robot nie będzie miał wstępu.

Użytkownicy doceniają również cichą pracę odkurzacza oraz niezwykłą dokładność w usuwaniu zanieczyszczeń.

Zalety:Wady:
+ trzy poziomy czyszczenia– brak możliwości sprzątania na mokro
+ sterowanie za pomocą aplikacji z dowolnego miejsca– mały zbiornik na zabrudzenia
+ cicha praca
+ niska cena 
+ opcja „wirtualnej ściany” 

Odkurzacz IROBOT Roomba I7+

Odkurzacz IROBOT Roomba I7+


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz robot IROBOT Roomba I7+ to innowacyjne urządzenie sprzątające, które samodzielnie opróżnia pojemnik, ładuje akumulator, a następnie automatycznie usuwa zanieczyszczenia z podłogi. Do tego celu wykorzystuje 3-stopniowy system czyszczenia zawierający podwójne szczotki gumowe oraz wyjątkowo wysoką moc ssania, która pozwala na skutecznie wyeliminowanie największych zabrudzeń nawet z najtrudniej dostępnych miejsc.

Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w filtr AeroForce, precyzyjnie likwidujący różnego rodzaju alergeny i pyłki. Robot sprzątający IROBOT Roomba I7+, dzięki specjalnie opatentowanej nawigacji iAdapt 3.0 uczy się powierzchni całego domu, po czym samodzielnie rozpoznaje pomieszczenia przez co można skierować go bezpośrednio do danego wnętrza nawet przy pomocy komend głosowych.

Tego typu odkurzacz polecany jest szczególnie alergikom oraz osobom posiadającym zwierzęta.

Zalety:Wady:
+ automatyczne opróżnianie worka– wysoka cena
+ filtr antyalergiczny– brak możliwości sprzątania na mokro
+ wyjątkowo precyzyjne mapowanie 
+ wysoka moc ssąca 

Odkurzacz ELECTROLUX Pure I9 PI91-5SSM

Odkurzacz ELECTROLUX Pure I9 PI91-5SSM


Sprawdź produkt w sklepie:

Odkurzacz robot Electrolux PUREi9 charakteryzuje się przede wszystkim niespotykaną trójkątną obudową, dzięki której z wyjątkową dokładnością czyści wszystkie miejsca i zakamarki.

Urządzenie wykorzystuje technologię 3D Vision, która polega na dokładnym skanowaniu, a następnie szczegółowym planowaniu trasy sprzątania. Skutecznie omija meble, schody i ściany.

Sprzęt sterowany jest przy pomocy dedykowanej aplikacji PUREi9, może więc być uruchamiany praktycznie z każdego miejsca na ziemi. Doskonale sprawdza się w przypadku grubszych wykładzin oraz dywanów.

Zalety:Wady:
+ szczegółowe mapowanie pomieszczeń– głośność pracy
+ niezwykła precyzja w sprzątaniu– brak opcji „wirtualnej ściany”
+ dedykowana aplikacja– słaba bateria

Odkurzacz automatyczny Xiaomi MiJia Mi Robot Vacuum Cleaner

Odkurzacz automatyczny Xiaomi MiJia Mi Robot Vacuum Cleaner


Sprawdź produkt w sklepie:

Ten inteligenty robot odkurzający wyposażony jest aż w dwanaście różnorodnych czujników umożliwiających bardzo dokładne sprzątanie. Xiaomi MiJia Mi Robot Vacuum Cleaner posiada bowiem specjalny czujnik kurzu, który po wykryciu większej ilości zabrudzeń automatycznie przełącza się na tryb punktowego sprzątania.

Sterowany jest za pomocą dedykowanej aplikacji Mi Home, dzięki której można szczegółowo zaplanować harmonogram pracy oraz tryb działania. Cechuje się bardzo pojemną baterię wystarczającą nawet na trzy godziny ciągłej pracy.

Tego typu robot sprzątający skutecznie wymija meble i ściany, a to wszystko przy pomocy specjalnego czujnika antykolizyjnego. Sprzęt posiada także filtr antyalergiczny Hepa, wyłapujący bakterie i alergeny.

Zalety:Wady:
+ różnorodność czujników– ma problem z czyszczeniem jasnych powierzchni
+ długi czas pracy– nie wjeżdża na grubsze dywany
+ niska cena
+ filtr antyalergiczny 

Czy warto zainwestować w odkurzacz automatyczny?

Odkurzacze automatyczne dedykowane są wszystkim osobom, które przede wszystkim cenią porządek i czystość. Na tego typu sprzęt powinny również zawrócić uwagę właściciele większych i piętrowych domów, gdzie manualne sprzątanie zajmuje wyjątkowo dużo czasu.

Nowoczesne modele pozwalają na szybkie, a co najważniejsze skuteczne likwidowanie zanieczyszczeń powstałych na podłogach, kafelkach oraz dywanach i wykładzinach. Droższe urządzenia są w stanie z dużą dokładnością pozbyć się nawet rozsypanego cukru czy kociego żwirku.

Należy jednak zdawać sobie sprawę, że mimo swojej innowacyjności takie roboty nie są w stanie zastąpić tradycyjnych odkurzaczy. Znacząco wspomogą codzienne sprzątanie domu, ale mogą okazać się zbędne przy dokładniejszym czyszczeniu, chociażby powierzchni pod meblami.

Z pewnością kupno robota sprzątającego stanie się za to idealnym rozwiązaniem dla alergików, którzy na co dzień borykają się z dolegliwościami zdrowotnymi związanym z wszędobylskim kurzem czy bakteriami.

Robot sprzątający – podsumowanie

Odkurzacze automatyczne z roku na rok zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Z pewnością ich największą zaletą jest przede wszystkim wygoda oraz znacząca oszczędność czasu, który trzeba poświęcić na systematyczne, samodzielne czyszczenie powierzchni podłogowych.

Osoby, które zdecydowały się na kupno tego typu sprzętu, często nie wyobrażają sobie już bez niego codziennego sprzątania. Może i Ty dołączysz do tego grona?

Robot sprzątający opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawienu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać