Strona głównaMałe AGDSprzątanieNajlepszy robot do mycia okien - ranking 2024

Najlepszy robot do mycia okien – ranking 2024 [TOP6]

Robot myjący okna – czy warto?

Robot myjący okna doskonale sprawdza się w domach z dużymi przeszkleniami – zwłaszcza z wysokimi oknami, których nie da się szybko i łatwo umyć samodzielnie bez pomocy profesjonalnej ekipy (co oczywiście sporo kosztuje). Urządzenie do automatycznego mycia szyb poleruje okna na sucho i myje je na mokro. Co ważne, niektóre roboty myjące szyby nadają się nie tylko do czyszczenia okien, czyli powierzchni szklanych, ale również do mycia płytek czy marmuru. Posiadając duże okna, z pewnością powinniśmy przemyśleć opcję zakupu dobrej jakości robota myjącego. Nie ma to jednak większego sensu w przypadku okien niewielkich.

Jak działa robot myjący okna? Praca robota myjącego opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu silnika próżniowego, który „przysysa” urządzenie do pionowej powierzchni. Robot jednocześnie przeciera szybę i zasysa kurz czy brud. Przesuwa się po szybach określonym torem, nie wracając dwa razy w te same miejsca. Jest też zabezpieczony przed upadkiem, między innymi za pomocą linki.

Oczywiście, efekty jego pracy będą zależne nie tylko od jakości samego sprzętu, ale również od sposobu jego użytkowania. Nawet najlepsze roboty myjące nie radzą sobie z oknami, które nie były myte ręcznie od wielu miesięcy. W przypadku zaniedbanych szklanych powierzchni zaleca się najpierw wyczyścić je na sucho (usunąć kurz), następnie umyć okna na mokro, a na koniec jeszcze wypolerować. Regularnie użytkowany, dobry robot czyszczący powinien myć duże przeszklenia bez smug.

Robot do mycia okien ranking

Dobry robot czyszczący okna to wybawienie dla właścicieli modnych, jasnych mieszkań z ogromnymi przeszkleniami. Sprawdź, który model najlepiej sprawdzi się do mycia dużych okien. Przejrzyj nasz ranking robotów!

Przeczytaj również nasze rankingi:

1. Robot do mycia okien Chovery CL-1

Chovery CL-1Chovery CL-1 to uniwersalny robot myjący okna do różnego rodzaju powierzchni – między innymi do szyb czy glazury. Produkt został wyposażony w wymienne ściereczki, które można prać w pralce. Sprzęt jest sterowany manualnie pilotem, ale może też pracować automatycznie.

Model wykorzystuje pierścienie czyszczące z mikro-komputerowym systemem napędowym. Może pochwalić się też mocnym systemem próżniowym adsorpcji. Posiada 4-metrowy kabel zasilający – nie wymaga ładowania baterii.

Sprzęt posiada nakładki z mikrofibry, bezpieczne dla każdego rodzaju powierzchni. Wykorzystuje system MEMS, który wykrywa krawędzie okna, chroniąc ranty przed uszkodzeniami i zapobiegając upadkom. Jego zaletą jest też inteligentny system chroniący przez upadkami – złożony z linki zabezpieczającej i dodatkowej baterii.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Zostawia po sobie delikatne smugi.
+ Dobrze myje okna.  
+ Jest prosty w użyciu.  
+ Nadaje się do różnych powierzchni.  

2. Hobot 388

Hobot 388Hobot 388 spryskuje okna mgiełką o gęstości 15 mikrometrów, dzięki ultradźwiękowemu rozpylaczowi wody. Sprzęt usuwa kurz i poleruje okna bez smug. Wykorzystuje bezszczotkowy silnik DC – cichy, wydajny i wytrzymały. Jego atutem jest też sam wygląd. Robot prezentuje się elegancko i stylowo.

Urządzenie korzysta ze ściereczek z mikrofibry wielokrotnego użytku. Posiada dwa koła czyszczące zamiast bieżnika, dlatego nie pozostawia śladów na czyszczonej powierzchni. Zaletą produktu są też zabezpieczenia przed upadkiem. To między innymi wbudowany UPS (system nieprzerwanego zasilania), automatyczne wykrywanie przeszkód i ram okiennych oraz wytrzymała linka zabezpieczająca.

Robot posiada silnik próżniowy, który wciąga kurz i brud z każdej powierzchni poziomej i pionowej. Może być sterowany pilotem lub z poziomu aplikacji na telefon. Jest zasilany sieciowo.

Zalety: Wady:
+ Dobrze sprawdza się przy regularnym użytkowaniu. – Może wymagać dodatkowego wypolerowania szyby.
+ Jest prosty i wygodny w użytkowaniu.  
+ Cicho pracuje.  
+ Ma efektowny wygląd.  

3. Hobot 2S

Hobot 2SHOBOT 2S to robot czyszczący okna z dyszą ultradźwiękową, która nebulizuje wodę w mgiełkę, pozwalając ograniczyć widoczność ewentualnych smug. Produkt może pochwalić się dużą siłą ssania. Dzięki automatycznie regulowanej podkładce pneumatycznej utrzymuje równowagę pomiędzy siłą pracy bieżników gąsienic, a ściereczką czyszczącą.

Model może pracować na różnych powierzchniach. Radzi sobie i na cienkim, i na warstwowym szkle. Posiada czujniki nieszczelności krawędzi, wykrywające między innymi uszczelki. Dociera do narożników okien i wydajnie czyści duże obszary. Jest w stanie wypolerować 1m2 okna w 2,4 minuty.

Sprzęt inteligentnie planuje swoją trasę. Najpierw porusza się w poziomie, a potem w pionie. Posiada linkę zabezpieczającą o udźwigu 200 kg i długości 4,5 m. Robot pracuje sieciowo i akumulatorowo. Posiada przewód o długości 5 metrów. Ma też wbudowany system UPS, który utrzyma go na oknie w przypadku braku zasilania do 20 minut.

Model jest uruchamiany jednym przyciskiem. Może być obsługiwany pilotem lub aplikacją na telefon. Sterowanie urządzeniem jest łatwe dzięki komunikatom głosowym. Produkt posiada wymienny zbiornik na wodę. Może pracować też z zastosowaniem detergentu.

Zalety: Wady:
+ Sprawdza się przy dużych oknach. – Wymaga uprzedniego mycia ręcznego w przypadku silnych zabrudzeń.
+ Jest łatwy w obsłudze. – Zostawia widoczne w słońcu smugi.
+ Dostatecznie długo pracuje na jednym ładowaniu baterii.  
+ Używany regularnie dobrze myje okna.  

4. MAMIBOT W200

MAMIBOT W200 MAMIBOT W200 to robot myjący okna z odłączanym akumulatorem o pojemności 3350 mAh. Urządzenie wykorzystuje automatyczną regulację mocy ssącej, dlatego nie potrzebuje przewodu zasilającego. Może pracować do 90 minut na jednym ładowaniu. Jego wydajność to około 1m2 szyby w 3 minuty.

Sprzęt został zaprojektowany tak, aby móc pracować na każdej wysokości. Wystarczy przymocować go do szyby za pomocą automatycznie zwijanej linki zabezpieczającej. Model wykrywa krawędzie okna i dostosowuje kierunek poruszania się tak, by zoptymalizować czyszczenie. Jest łatwy w obsłudze – jednym przyciskiem uruchamia się i wyłącza.

Atutem urządzenia jest jego smukła budowa. Robot ma zaledwie 8 cm grubości. Jest sterowany za pomocą pilota.

Zalety: Wady:
+ Bardzo dobrze czyści szyby. – Jego bateria nie wytrzymuje tak długo, jak deklaruje to producent.
+ Jest bezprzewodowy. – Wymaga polerowania ręcznego przy krawędziach.
+ Ma korzystną cenę.  
+ Pracuje wydajnie.  

5. Hutt DDC55 (Xiaomi)

Hutt DDC55Xiaomi Hutt DDC55 to automatyczny robot myjący okna z silnikiem bezszczotkowym NIDEC, pracującym ciszej oraz z dużą siłą ssania. Sprzęt wykrywa różne poziomy zabrudzenia szyb i dostosowuje do tego parametry pracy. Jednocześnie jest bezpieczny dla różnych powierzchni, jak lustra, stal, marmur czy płytki.

Urządzenie czyści i odsysa wodę, dostosowuje moc ssącą do poziomu zabrudzeń. Nie ślizga się i nie uszkadza szkła. Wytrzymuje do 7 kg siły ciężkości i posiada czujnik wykrywania krawędzi, który zapobiega upadkowi. Posiada zabezpieczenie na wypadek przerwy w dostawie prądu. Korzysta też z linki o długości 8 metrów i udźwigu 180 kg.

Sprzęt oferuje 2 rodzaje sterowania: pilotem lub przyciskiem na obudowie. Jest zasilany sieciowo-akumulatorowo. Posiada baterię o pojemności 650 mAh.

Zalety: Wady:
+ Skutecznie usuwa kurz, bez smug. – Wymaga doczyszczenia w narożnikach ze względu na swój kształt.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Krótko pracuje na baterii – do 20 minut.
+ Nadaje się do czyszczenia różnych powierzchni.  
+ Doskonale sprawdza się przy dużych oknach.  

6. Robot do mycia okien Webber WM169

Webber wm169Webber WM169 to automatyczny robot do mycia szyb z linką zabezpieczającą i systemem antyupadkowym. Sprzęt nadaje się do czyszczenia okien, ale także do mycia ścian pokrytych kafelkami czy do czyszczenia stołów. Model wykorzystuje technologię Go-Stop, która sprawia, że sprzęt samodzielnie planuje ścieżkę ruchu i zatrzymuje się po wykryciu krawędzi czyszczonej powierzchni. To pozwala uniknąć upadków.

Robot jest sterowany pilotem, ale również aplikacją na telefon. Posiada zabezpieczenia na wypadek przerw w dostawie energii. Nie wyjeżdża poza krawędzie. Pracuje w 4 trybach automatycznych, ale może być też sterowany manualnie. Urządzenie posiada dwa koła czyszczące z padami z mikrofibry, dlatego nie zarysowuje szyb. Podczas pracy jednocześnie zasysa zabrudzenia, co również pozwala uniknąć uszkodzenia delikatnych powierzchni.

Produkt jest sprzedawany wraz z zestawem ściereczek zapasowych i z solidną linką zabezpieczającą o udźwigu 150 kg. Model pracuje sieciowo-akumulatorowo. Jedno ładowanie pozwala mu myć okna przez maksymalnie 20 minut.

Zalety: Wady:
+ Skutecznie czyści powierzchnie. – Wymaga polerowania rogów i krawędzi okna.
+ Nadaje się do różnych powierzchni, również do kafli. – Musi wyczyścić okna najpierw na sucho, potem na mokro.
+ Jest łatwy w obsłudze i sterowaniu.  
+ Może pracować bezprzewodowo.  

Czym wyróżniają się najlepsze roboty do mycia okien?

Jakiego robota do mycia okien wybrać? Nasz ranking robotów myjących przedstawia urządzenia wykorzystujące pady obrotowe lub wibrujące. Jeśli pad czyszczący szyby ma okrągły kształt, wiruje w trakcie mycia i polerowania okien. Takie roboty mają zwykle podłużną formę, pozostawiają mniej smug, ale nie docierają do narożników. Pady kwadratowe, które myją i polerują za sprawą wibracji częściej pozostawiają po sobie ślady na szybie, ale lepiej myją okna w narożnikach i przy krawędziach.

Co jeszcze będzie ważne przy wyborze robota do mycia okien?

Inteligentny robot do okien ma:

  • mocny silnik,
  • pojemną baterię lub długi przewód zasilający,
  • chłonne, wytrzymałe pady, które są na tyle miękkie, aby nie uszkadzać delikatnej powierzchni mytych okien,
  • łatwy system sterowania – robotem myjącym okna sterujesz pilotem, przyciskiem lub aplikacją,
  • różne tryby pracy – automatyczne i manualne,
  • wysoką wydajność – roboty myjące pracują z szybkością określaną w metrach kwadratowych na minutę (dobra wydajność to 1m2 w maksymalnie 3 minuty),
  • sygnalizację zakończonej pracy – wtedy robota należy przenieść na kolejne okno,
  • funkcję wykrywania krawędzi – czujniki laserowe, które zapobiegają upadkom po najechaniu na uszczelkę okna,
  • zabezpieczenia chroniące przed upadkiem robota – linka, dodatkowa bateria, która będzie utrzymywała robota na oknie w przypadku przerwy w dostawie prądu.

Warto zauważyć, że robot czyszczący szyby może być zasilany sieciowo lub akumulatorowo. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego najbardziej praktyczny i uniwersalny jest robot do czyszczenia okien zasilany sieciowo-akumulatorowo. Takie urządzenie dociera do szczytów bardzo wysokich okien bez względu na długość przewodu zasilającego i może pracować tam, gdzie nie ma gniazdek elektrycznych.

Co warto wiedzieć przed zakupem robota do mycia okien?

Kupując automatyczny robot czyszczący, należy mieć świadomość, że nie jest to sprzęt w pełni bezobsługowy. Co prawda, do jego obsługi wykorzystuje się zwykle pilot zdalnego sterowania czy aplikację, jednak kilka czynności nadal trzeba wykonać przy nim samodzielnie. Po pierwsze, sterowany robot myjący musi zostać przytwierdzony do każdego okna po kolei. Po drugie, trzeba wymieniać jego wkłady myjące, zwilżać je odpowiednim detergentem, regularnie prać i suszyć. Poza tym, w większości przypadków po zakończeniu mycia okien przez robota, właściciel nie unika konieczności ich wypolerowania w miejscach trudnodostępnych i nadal samodzielnie musi umyć ramy stolarki okiennej.

Robot myjący szkło sprawdza się do rutynowego mycia okien, czyli do mycia ich regularnie. Nie unikniemy tradycyjnego mycia szyb, jeśli są one mocno zabrudzone. Aby mieć satysfakcję z pracy robota, należy używać go zgodnie z instrukcją obsługi, a ta zwykle przewiduje konieczność samodzielnego umycia okien przed pierwszym użyciem urządzenia oraz korzystanie z robota regularnie, zanim okna znowu zostaną mocno zabrudzone. W niektórych przypadkach producenci zalecają wykonać pierwsze mycie płaskich powierzchni „na sucho”, a następnie ponownie uruchomić robota do pracy „na mokro”. Warto pamiętać przy tym, że zwilżenie powierzchni szyby zwykle prowadzi do oderwania się urządzenia, dlatego spryskiwać należy jedynie pady myjące dołączone do danego modelu.

A kiedy opłaca się kupić robota do czyszczenia szyb? Jaki rozmiar okna będzie dla niego optymalny i sprawi, że wydatek zwróci się w krótkim czasie (w odniesieniu do kosztów, jakie ponosi się, zlecając mycie okien firmie)? Rozwiązanie to jest korzystne w przypadku dużych, zwłaszcza wysokich przeszkleń. Nie warto kupować robota do niewielkich okien, ponieważ wtedy co chwilę trzeba takie urządzenie przenosić na kolejną płaszczyznę. Należy pamiętać jednak również o tym, że sprzęt tego typu może bez problemu myć okna i inne płaskie powierzchnie, jak płytki czy lustra. Przyda się zatem też przy innych pracach porządkowych.

Robot do mycia okien opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd