Strona głównaMałe AGDMyjka do okien - którą wybrać? Ranking 2023

Myjka do okien – którą wybrać? Ranking 2023

Myjka do okien – jak działa?

Myjka do okien to proste urządzenie łączące funkcję zwykłej gumowej ściągaczki z mocą ssącą odkurzacza. Dzięki niej mycie szyb jest łatwe i szybkie. Pozwala uniknąć powstawania mokrych plam na parapecie czy podłodze, a także chroni przed nieestetycznymi zaciekami. Jak jej używać?

Aby umyć okno przy pomocy myjki wystarczy rozprowadzić na powierzchni szyby wodę z detergentem, a następnie jednostajnym ruchem usunąć naniesiony płyn, przykładając ssawkę urządzenia do okna. Produkt zamiast rozmazywać środek czyszczący lub ściągać go w dół, wessie go do specjalnego pojemnika na brudną wodę. Efektem będą czyste i suche szyby.

Warto jednak pamiętać, że większość urządzeń nie spełni naszych oczekiwań w 100%. Oczyszczone z ich pomocą okna mogą wymagać delikatnych poprawek, zwłaszcza w okolicy framugi, gdzie trudno dotrzeć ssawką myjki. Poza tym gumową końcówkę należy często przecierać, aby uniknąć pozostawiania smug.

Myjka do okien ranking:

Ranking myjek do okien to zestawienie popularnych urządzeń cieszących się dobrymi opiniami. Przedstawiliśmy w nim podstawowe i najważniejsze parametry każdego produktu, a także jego wady i zalety, wyszczególnione na bazie recenzji użytkowników. Ranking gromadzi myjki w różnej cenie oraz o różnej wydajności, aby każdy mógł z łatwością znaleźć model idealny dla siebie.

Sprawdź też:

1. Myjka do okien Kärcher WV 5 Premium 1.633-453.0

 

Myjka do okien Kärcher WV 5 Premium 1.633-453.0Myjka do okien Kärcher WV 5 Premium 1.633-453.0 to urządzenie o wydajności 105 m2, wyposażone w 100 mililitrowy zbiornik na brudną wodę. Produkt jest zasilany akumulatorowo. Może pracować bez przerwy przez 35 minut. Czas pełnego ładowania baterii wynosi 185 minut. Wybrany model dysponuje mocą 10 W.

Myjka posiada trzystopniowy wskaźnik LED informujący o poziomie naładowania akumulatora. Co więcej, istnieje możliwość dokupienia drugiej baterii i zapewnienia sobie komfortu nieprzerwanej pracy. Urządzenie ma gumowany uchwyt i łatwy do opróżniania zbiornik na wodę. Produkt wyróżnia specjalna ssawka z regulacją odległości czyszczenia, która zapobiega tworzeniu zacieków przy framudze. W zestawie z myjką okienną otrzymujemy dwie ssawki, środek do czyszczenia oraz butelkę ze spryskiwaczem i padem z mikrofibry.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie pozwala na sprawne i szybkie mycie szyb. – Negatywne opinie dotyczą przede wszystkim wydajności baterii urządzenia.
+ Jest lekkie i łatwe w obsłudze. – Może wymagać dodatkowego przecierania szyb, zwłaszcza blisko framugi.
+ Może zostać wyposażone w dodatkową, łatwą w montażu baterię.  

2. Myjka do okien Kärcher WV 2 Premium 1.633-430.0

Myjka do okien Kärcher WV 2 Premium 1.633-430.0Myjka do okien Kärcher WV 2 Premium 1.633-430.0 to urządzenie o wydajności 75 m2, wyposażone w 100 mililitrowy zbiornik na wodę brudną. Produkt jest zasilany akumulatorowo. Jego czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 25 minut. Pełne ładowanie trwa 120 minut. Myjka dysponuje mocą 10 W.

Urządzenie posiada diodę LED, która informuje o stanie naładowania akumulatora. Pojemnik na brudną wodę wbudowany w myjkę gwarantuje łatwość opróżniania. Produkt jest sprzedawany w zestawie z wąską ssawką, butelką ze spryskiwaczem, padem z mikrofibry, dodatkową ssawką szeroką oraz środkiem do czyszczenia okien.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest lekkie i poręczne. – Negatywne opinie podkreślają, że rogi ssawek mają tendencję do zaginania się, przez co przy ramach okiennych mogą powstawać zacieki.
+ Pracuje cicho i wydajnie.  
+ Nie pozostawia smug ani zacieków (jeśli dobrze przylega do szyby).  

3. Myjka do okien Karcher WV 52 Plus 1.633-139.0

 

Karcher WV 52 Plus 1.633-139.0KARCHER WV 52 PLUS 1.633-139.0 to uniwersalna, poręczna myjka do różnych płaskich powierzchni. Urządzenie nadaje się do czyszczenia płytek, okien i luster. Nie tworzy zacieków na szybach, ponieważ skutecznie odsysa wodę. Nie wymaga też polerowania.

Produkt wyposażono w pojemnik na brudną wodę o pojemności 100 ml. Jego atutem jest również wbudowany akumulator i szeroka ssawka (280 mm), idealna do szybkiego czyszczenia dużych powierzchni. Sprzęt posiada wygodny uchwyt. Jest też bardzo lekki – waży 0,7 kg.

Wydajność modelu oceniana jest na 60 m2. Sprzęt pracuje na baterii do 20 minut, a ładuje się do pełna w 2 godziny.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest lekkie i poręczne. – Nie posiada wskaźnika rozładowania baterii.
+ Bardzo dobrze myje okna, skutecznie zbierając wodę.  
+ Jest sprzedawane w zestawie z bardzo dobrymi detergentami.  

4. Myjka do okien Kärcher WV 6 Plus 1.633-510.0

 

Kärcher WV 6 Plus 1.633-510.0Myjka do okien Kärcher WV 6 Plus 1.633-510.0 to urządzenie o wydajności 300 metrów kwadratowych, wyposażone w 150 mililitrowy zbiornik na brudną wodę. Produkt jest zasilany akumulatorowo. Jego bateria pracuje do 100 minut. Czas pełnego ładowania akumulatora wynosi 170 minut. Urządzenie dysonuje mocą 15 W.

Myjka to najwyższy model tego producenta, posiadający najwytrzymalszą baterię oraz ssawki z listwami silikonowymi, które bardzo dokładnie zbierają wodę z szyb. Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz informujący o pozostałym czasie pracy. W zestawie z myjką otrzymujemy środek do czyszczenia, butelkę ze spryskiwaczem oraz pad z mikrofibry.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie posiada bardzo wydajną baterię oraz wskaźnik jej zużycia (wyświetlacz). – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest lekkie i ciche. – Wymaga dokupienia osobnej ssawki do wąskich okien.
+ Zostało zaprojektowane w przemyślany sposób i jest solidnie wykonane.

 

5. Myjka do okien Vileda Windomatic Power 153230

Myjka do okien Vileda Windomatic Power 153230Myjka do okien Vileda Windomatic Power 153230 to urządzenie o wydajności 120 m2, wyposażone w 100 mililitrowy zbiornik na brudną wodę. Produkt posiada akumulator zdolny do 40 minutowej pracy, a także specjalny przycisk Power, który zwiększa jego moc ssącą o 50%.

Myjka waży nieco ponad pół kilograma, dzięki czemu jest bardzo lekka i poręczna. Jej akumulator ładuje się przez 4 godziny. Nie posiada żadnych dodatkowych końcówek w zestawie.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma przystępną cenę. – Negatywne opinie dotyczą nieprzemyślanej konstrukcji urządzenia (nadmiar wody może wlewać się do silnika).
+ Jest lekkie i ładnie się prezentuje. – Może pozostawiać delikatne smugi wymagające przetarcia.
+ Jest wydajne i znacząco usprawnia mycie okien.

Myjka do okien – jak wybrać?

Myjki do okien nie są urządzeniami szczególnie skomplikowanymi. Posiadają silnik odpowiedzialny za zasysanie wody z detergentem, wbudowany akumulator, pojemnik na brudną wodę oraz końcówkę wykonaną z elastycznego tworzywa typu silikon. Na jakie parametry tego typu produktów musimy zwrócić uwagę przed zakupem?

  • czas pracy akumulatora/baterii – czas pracy myjki (na jednym ładowaniu) powinien być wystarczający, aby umyć z jej pomocą wszystkie okna w domu. Warto wybierać zatem urządzenia, które są w stanie pracować około 30 minut (minimum). Innym rozwiązaniem może być zakup dodatkowej, wymiennej baterii, jeśli taka opcja została przewidziana przez producenta, a montaż akumulatora jest prosty i wygodny.
  • czas ładowania akumulatora/baterii – ładowanie akumulatora myjki do okien trwa najczęściej od kilku do kilkunastu godzin. Zwracajmy na to szczególną uwagę, decydując się na nieco słabsze modele, które będziemy musieli naładować, aby dokończyć mycie okien w domu.
  • pojemność zbiornika na brudną wodę – wbudowane zbiorniki na brudną wodę nie są zazwyczaj zbyt duże – najczęściej mieszczą około 100 ml płynu, aby myjka pozostawała lekka i poręczna. W przypadku tego parametru warto zapoznać się również z opiniami użytkowników wybranego sprzętu, ponieważ nierzadko zdarza się, że pojemniki są skonstruowane w sposób nieprzemyślany – przeciekają na zewnątrz lub pozwalają na przelewanie wody do wnętrza urządzenia.
  • system pracy – pod terminem kryje się zagadnienie, czy myjka działa w sposób ciągły, czy uruchamia się po przystawieniu ssawki do szyby. Znacznie praktyczniejsze jest drugie rozwiązanie, które pozwala ograniczyć zużycie energii, a tym samym zwiększa wydajność akumulatora myjki.
  • wskaźnik naładowania/rozładowania – to prosty, ale niezwykle funkcjonalny dodatek, który pozwala na lepsze rozplanowanie pracy. Może mieć formę wskaźnika LED lub wyświetlacza.
  • dodatkowe wyposażenie – w przeciwieństwie do myjek ciśnieniowych czy parowych, w przypadku myjek do okien nie mamy do czynienia ze zbyt dużą ilością dodatkowych elementów. Większość producentów oferuje przede wszystkim wymienne ściągaczki o różnej szerokości, ułatwiające pracę z większymi lub węższymi szybami. Wśród akcesoriów mogą pojawić się także butelki ze spryskiwaczem, pady z mikrofibry czy teleskopowe drążki, które umożliwiają mycie okien dachowych lub tych bardzo wysokich.

Myjka do okien – jak jej używać?

Nawet najlepsza myjka nie zagwarantuje idealnych rezultatów w rękach osoby, która nie wie, jak jej używać. Zacznijmy zatem od początku – oto sposób na efektowne mycie okien z użyciem dedykowanego urządzenia:

Krok 1.

Spryskaj szybę wodą ze specjalnym detergentem lub gotowym preparatem do mycia okien.

Krok 2.

Użyj ściereczki z mikrofibry, aby dokładnie rozetrzeć środek na szybie i usunąć uporczywe zabrudzenia.

Krok 3.

Przystaw myjkę do szyby od samej góry okna. Nie dociskaj zbyt mocno i nie zatrzymuj się – wykonaj jednostajny ruch w kierunku od góry do dołu. W drugiej ręce trzymaj ręcznik papierowy, którym usuniesz wszelkie niedociągnięcia czy ewentualne smugi po gumie. Jeśli urządzenie posiada funkcję regulacji odległości czyszczenia, dostosuj ją do swoich potrzeb.

Pamiętaj, aby co jakiś czas przetrzeć końcówkę myjki i usunąć nagromadzone na niej zanieczyszczenia (najlepiej po każdym przeciągnięciu wzdłuż szyby.

Podsumowanie

Mycie okien nie jest szczególnie przyjemnym zajęciem. Osoby, które szczególnie nie lubią tej czynności w trakcie sprzątania swojego mieszkania, powinny pomyśleć o ułatwieniu sobie zadania, poprzez wykorzystanie w tym celu specjalnej myjki okiennej. Myjka pozwoli uniknąć nadmiernego rozchlapywania wody i wykona za nas większość pracy, choć prawdopodobnie uzyskany z jej pomocą rezultat będzie wymagał delikatnego przetarcia powierzchni szyby ręcznikiem papierowym.

Ile kosztuje myjka do okien? Wybór urządzeń tego typu nie jest szczególnie bogaty. Ceny polecanych modelów rozpoczynają się od ponad 100 zł. Za najnowocześniejszy produkt renomowanej marki zapłacimy natomiast nawet 800 zł.

Myjka do okien opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić