Strona głównaMałe AGDSprzątanieKtóra myjka do okien jest najlepsza? Ranking 2024

Która myjka do okien jest najlepsza? Ranking 2024 [TOP7]

Myjka do okien to proste urządzenie łączące funkcję zwykłej gumowej ściągaczki z mocą ssącą odkurzacza. Dzięki niej mycie szyb jest łatwe i szybkie. Pozwala uniknąć powstawania mokrych plam na parapecie czy podłodze, a także chroni przed nieestetycznymi zaciekami. Jak jej używać?

Aby umyć okno przy pomocy myjki wystarczy rozprowadzić na powierzchni szyby wodę z detergentem, a następnie jednostajnym ruchem usunąć naniesiony płyn, przykładając ssawkę urządzenia do okna. Produkt zamiast rozmazywać środek czyszczący lub ściągać go w dół, wessie go do specjalnego pojemnika na brudną wodę. Efektem będą czyste i suche szyby. Warto jednak pamiętać, że większość urządzeń nie spełni naszych oczekiwań w 100%. Oczyszczone z ich pomocą okna mogą wymagać delikatnych poprawek, zwłaszcza w okolicy framugi, gdzie trudno dotrzeć ssawką myjki. Poza tym gumową końcówkę należy często przecierać, aby uniknąć pozostawiania smug.

Myjka do okien ranking:

Sprawdź podobne rankingi:

Myjka do okien – jak wybrać?

Myjki do okien nie są urządzeniami szczególnie skomplikowanymi. Posiadają silnik odpowiedzialny za zasysanie wody z detergentem, wbudowany akumulator, pojemnik na brudną wodę oraz końcówkę wykonaną z elastycznego tworzywa typu silikon. Na jakie parametry tego typu produktów musimy zwrócić uwagę przed zakupem? Najważniejsze to:

  • czas pracy akumulatora/baterii – czas pracy myjki (na jednym ładowaniu) powinien być wystarczający, aby umyć z jej pomocą wszystkie okna w domu. Warto wybierać zatem urządzenia, które są w stanie pracować około 30 minut (minimum). Innym rozwiązaniem może być zakup dodatkowej, wymiennej baterii, jeśli taka opcja została przewidziana przez producenta, a montaż akumulatora jest prosty i wygodny.
  • czas ładowania akumulatora/baterii – ładowanie akumulatora myjki do okien trwa najczęściej od 2 do 4 godzin. Zwracajmy na to szczególną uwagę, decydując się na nieco słabsze modele, które będziemy musieli naładować, aby dokończyć mycie okien w domu.
  • pojemność zbiornika na brudną wodę – wbudowane zbiorniki na brudną wodę nie są zazwyczaj zbyt duże – najczęściej mieszczą około 100 ml płynu, aby myjka pozostawała lekka i poręczna. W przypadku tego parametru warto zapoznać się również z opiniami użytkowników wybranego sprzętu, ponieważ nierzadko zdarza się, że pojemniki są skonstruowane w sposób nieprzemyślany – przeciekają na zewnątrz lub pozwalają na przelewanie wody do wnętrza urządzenia.

Co jeszcze sprawdzić przed zakupem myjki do okien?

Myjka do okien powinna pracować jak najdłużej, ponieważ przekłada się to na jej wydajność – powierzchnię szyb, jaką można umyć na jednym ładowaniu baterii. Przy zakupie warto sprawdzić jednak również:

  • system pracy – pod tym terminem kryje się zagadnienie, czy myjka działa w sposób ciągły, czy uruchamia się po przystawieniu ssawki do szyby. Znacznie praktyczniejsze jest drugie rozwiązanie, które pozwala ograniczyć zużycie energii, a tym samym zwiększa wydajność akumulatora myjki.
  • wskaźnik naładowania/rozładowania – to prosty, ale niezwykle funkcjonalny dodatek, który pozwala na lepsze rozplanowanie pracy. Może mieć formę wskaźnika LED lub wyświetlacza.
  • dodatkowe wyposażenie – w przeciwieństwie do myjek ciśnieniowych czy parowych, w przypadku myjek do okien nie mamy do czynienia ze zbyt dużą ilością dodatkowych elementów. Większość producentów oferuje przede wszystkim wymienne ściągaczki o różnej szerokości, ułatwiające pracę z większymi lub węższymi szybami. Wśród akcesoriów mogą pojawić się także butelki ze spryskiwaczem, pady z mikrofibry czy teleskopowe drążki, które umożliwiają mycie okien dachowych lub tych bardzo wysokich.

Myjka do okien – jak jej używać?

Nawet najlepsza myjka nie zagwarantuje idealnych rezultatów w rękach osoby, która nie wie, jak jej używać. Zacznijmy zatem od początku – oto sposób na efektowne mycie okien z użyciem dedykowanego urządzenia:

Krok 1.

Spryskaj szybę wodą ze specjalnym detergentem lub gotowym preparatem do mycia okien.

Krok 2.

Użyj ściereczki z mikrofibry, aby dokładnie rozetrzeć środek na szybie i usunąć uporczywe zabrudzenia.

Krok 3.

Przystaw myjkę do szyby od samej góry okna. Nie dociskaj zbyt mocno i nie zatrzymuj się – wykonaj jednostajny ruch w kierunku od góry do dołu. W drugiej ręce trzymaj ręcznik papierowy, którym usuniesz wszelkie niedociągnięcia czy ewentualne smugi po gumie. Jeśli urządzenie posiada funkcję regulacji odległości czyszczenia, dostosuj ją do swoich potrzeb.

Pamiętaj, aby co jakiś czas przetrzeć końcówkę myjki i usunąć nagromadzone na niej zanieczyszczenia (najlepiej po każdym przeciągnięciu wzdłuż szyby.

Czy warto kupić myjkę do okien?

Mycie okien nie jest szczególnie przyjemnym zajęciem. Osoby, które nie lubią tej czynności w trakcie sprzątania swojego mieszkania, powinny pomyśleć o ułatwieniu sobie zadania poprzez wykorzystanie w tym celu specjalnej myjki okiennej. Myjka pozwoli uniknąć nadmiernego rozchlapywania wody i wykona za nas większość pracy, choć prawdopodobnie uzyskany z jej pomocą rezultat będzie wymagał delikatnego przetarcia powierzchni szyby ręcznikiem papierowym.

Ile kosztuje myjka do okien? Wybór urządzeń tego typu nie jest szczególnie bogaty. Ceny polecanych modeli rozpoczynają się od około 200 zł. Za najnowocześniejszy produkt renomowanej marki zapłacimy natomiast nawet 800 zł.

Myjka do okien: opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
POWIĄZANE ARTYKUŁY