Strona głównaMałe AGDMyjkiWybieramy najlepszą myjkę ciśnieniową - ranking 2024

Wybieramy najlepszą myjkę ciśnieniową – ranking 2024 [TOP5]

Myjka ciśnieniowa – jak wybrać?

Myjka ciśnieniowa to urządzenie wykorzystywane do mycia samochodów, elewacji czy kostki brukowej. Niewykluczone jest również zastosowanie jej w celu umycia okien, jednak to rozwiązanie nie należy do zbyt popularnych.

Najważniejszą kwestią podczas wyboru myjki ciśnieniowej jest właśnie ciśnienie, z jakim urządzenie tłoczy wodę. Zbyt wysokie może w skrajnych przypadkach doprowadzać do uszkodzeń, np. odprysków lakieru na karoserii czy uszczerbków w delikatnej elewacji. Z kolei zbyt słaba myjka nie poradzi sobie z silnymi zabrudzeniami i okaże się zwyczajnie nieprzydatna. Jaką więc wybrać?

Myjki ciśnieniowe ranking:

Ranking myjek ciśnieniowych to zestawienie sprzętów od najchętniej wybieranych producentów. Sprawdź, czy jest w nim model odpowiedni dla Ciebie!

Przejrzyj także:

1. Myjka ciśnieniowa Karcher K5 Full Control Home 1.324-503.0

Karcher K5 Full Control Home 1.324-503.0



Myjka Karcher K5 Full Control Home 1.324-503.0 to urządzenie wytwarzające ciśnienie 145 barów. Jego atutem jest mocny i trwały silnik (2100 W) chłodzony wodą. Wydajność produktu określa się na poziomie 500 litrów na godzinę (lub 40 metrów kwadratowych na godzinę). Model został wyposażony w 8-metrowy wąż oraz pistolet z funkcją regulacji i wyświetlaczem LCD. Urządzenie waży 12,7 kg.

Karcher K5 Full Control Home 1.324-503.0 posiada praktyczne uchwyty na obudowie, dzięki którym pozwala przechowywać wszystkie akcesoria w jednym miejscu. Atutem tego modelu jest także możliwość szybkiej i wygodnej aplikacji środka czyszczącego.

Do urządzenia nie wolno doprowadzać wody o temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza. Produkt jest sprzedawany w zestawie z teleskopowym uchwytem, lancą z pistoletem oraz środkiem do czyszczenia kamienia 3 w 1.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie tłoczy wodę pod bardzo wysokim ciśnieniem. – Nie posiada funkcji regulacji ilości dozowanego środka czyszczącego.
+ Jest wyposażone w dyszę rotacyjną, która doskonale radzi sobie z czyszczeniem różnych powierzchni.  
+ Może pracować z dodatkiem środków chemicznych.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

2. Myjka ciśnieniowa Karcher K5 Compact 1.630-750.0

Karcher K5 Compact 1.630-750.0



Myjka ciśnieniowa Karcher K5 Compact 1.630-750.0 wytłacza wodę pod ciśnieniem 145 barów. Jej wydajność to 500 litrów na godzinę lub 40 metrów kwadratowych na godzinę. Urządzenie posiada węża o długości 8 metrów. Dzięki specjalnemu uchwytowi użytkownik może wygodnie zwijać go i zabezpieczać przy pomocy paska na korpusie myjki.

Atutem tego modelu jest chłodzony wodą silnik o dużej trwałości oraz kompaktowy rozmiar. Waga produktu to 12 kilogramów, jednak przemyślany uchwyt ułatwia przenoszenie ciężkiego sprzętu. Produkt ma moc 2100 W. Można pompować przez niego wodę o temperaturze maksymalnie 40 stopni Celsjusza.

Myjka pobiera środek czyszczący poprzez zasysanie. Jest sprzedawana w zestawie z dyszą rotacyjną i uchwytem teleskopowym.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma kompaktowe wymiary, ale wysoką moc. – Negatywne opinie dotyczą stabilności myjki (jako poskładanego „wózka”).
+ Jest wydajne i efektywne.  
+ Obsługa produktu jest wygodna i prosta.  
+ Urządzenie ma korzystną cenę.  

3. Makita HW101

Makita HW101



Makita HW101 to myjka z systemem Total Stop, który pozwala na automatyczne uruchamianie i zatrzymywanie pracy urządzenia. Sprzęt korzysta z silnika elektrycznego z wymiennymi szczotkami węglowymi. Dysponuje mocą 1300 W.

Urządzenie posiada filtr wody, który chroni pompę przed uszkodzeniami. Dołączona do myjki lanca z głowicą pozwala natomiast regulować natrysk ze strumienia wiązkowego w wielkopowierzchniowy.

Produkt wyposażono w metalową pompę. Generuje ona ciśnienie wody rzędu 100 barów. Urządzenie waży 6,3 kg. Może pracować z wodą o temperaturze do 50 stopni Celsjusza. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z 5-metrowym wężem wysokociśnieniowym i lancą z dyszą regulacyjną. Maksymalna wydajność pracy tego modelu to 360 l/h.

Zalety: Wady:
+ Jest mała i poręczna. – Ma krótki wąż doprowadzający wodę.
+ Cicho pracuje. – Nie wszyscy są zadowoleni z ciśnienia myjki – jest wystarczające do prac domowych. 
+ Generuje wysokie ciśnienie.  
+ Jest solidnie wykonana.  

4. Dedra DED8821

Myjka ciśnieniowa Dedra DED8821



Myjka ciśnieniowa Dedra DED8821 to urządzenie łączące przystępną cenę z dobrymi parametrami pracy. Produkt tłoczy wodę pod ciśnieniem maksymalnie 130 barów. Jego wydajność określa się na poziomie 420 litrów na godzinę. Moc modelu to 1900 W. Myjkę wyposażono w 6-metrowego węża z bębnem do nawinięcia. Jej waga wynosi 11 kg.

Dedra DED8821 posiada zbiornik na detergent. Może pracować z wodą o temperaturze maksymalnie 50 stopni Celsjusza. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z lancą zwykłą, lancą pianową, lancą obrotową, szczotką do tarasów i pistoletem spryskującym. Produkt posiada funkcję auto-stop, która oszczędza wodę i prąd poprzez błyskawiczne zatrzymanie pompy i silnika myjki po zwolnieniu przycisku.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie oferuje bogate wyposażenie. – Negatywne opinie dotyczą jakości plastikowych elementów produktu.
+ Ma przystępną cenę. – Posiada dosyć krótkiego węża.
+ Posiada stosunkowo dużą moc.
+ Dobrze sprawdza się przy porządkach w gospodarstwie domowym.

5. Myjka ciśnieniowa Bosch Universal Aquatak 135 

Myjka ciśnieniowa Bosch Universal Aquatak 135 (06008A7C00)



Bosch Universal Aquatak 135 (06008A7C00) to myjka ciśnieniowa o mocy 1900 W. Jej wydajność określana jest na poziomie 410 litrów na godzinę. Produkt waży 7,9 kg. Został wyposażony w węża o długości 7 metrów. Może pracować z wodą o maksymalnej temperaturze 40 stopni Celsjusza.

Urządzenie tłoczy wodę pod ciśnieniem 135 barów. Jest sprzedawane w zestawie z lancą, pistoletem spryskującym i filtrem wody. Atutem tego modelu jest funkcja auto-stop, która zatrzymuje silnik i pompę błyskawicznie po zwolnieniu przycisku.

Produkt wyposażono w system SDS z szybkozłączkami. Myjka zasysa środek czyszczący, gwarantując bezpieczne dozowanie. Dzięki filtrowi wody urządzenie dba o żywotność swojej pompy. Zaletą urządzenia jest także niska waga.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie łączy dużą moc z równie dużą wydajnością. – Posiada niepraktyczny uchwyt na węża i przewód zasilający.
+ Posiada koła transportowe, ułatwiające przenoszenie.  
+ Jest łatwe w obsłudze.  
+ Dobrze się prezentuje.  

Myjki ciśnieniowe – najważniejsze parametry

Dobra myjka ciśnieniowa to myjka dobrana do potrzeb użytkownika. Nie każdy sprzęt tego typu będzie w pełni uniwersalny, ponieważ może nie pozwolić na to jego moc czy wyposażenie. Na co należy zwracać uwagę?

  • moc – duża moc pozwala na wytworzenie wysokiego ciśnienia roboczego, ale przekłada się też na duże zużycie prądu i wymaga odpowiednio solidnej konstrukcji lancy. Tańsze myjki dysponują więc mocą do 1600 W, zaś te bardziej profesjonalne nawet do 3000 W.
  • ciśnienie maksymalne i robocze – maksymalne ciśnienie wytwarzane przez pompę myjki powinien sprawdzić użytkownik, który obawia się uszkodzenia czyszczonych powierzchni. Robocze ciśnienie jest natomiast ciśnieniem uśrednionym. Wynosi ono z reguły od 65 do 170 barów i powinno być regulowane.
  • wyposażenie – czyli zestaw dodatkowych szczotek i dysz – najważniejsza jest dysza rotacyjna, która dobrze radzi sobie z odrywaniem zabrudzeń od powierzchni. W przypadku uporczywych plam warto postawić także na sprzęt wyposażony w pianownice i różnego typu szczotki.
  • długość węża – parametr ten określa jednocześnie zasięg pracy myjki – długi wąż powinien zostać uzupełniony o specjalny bęben, który ułatwi jego przechowywanie.
  • zbiornik na detergent – najlepiej jeśli jest przezroczysty, ponieważ pozwala zachować większą kontrolę podczas czyszczenia, istotna jest także jego pojemność i sposób montażu.
  • maksymalna temperatura wody – zazwyczaj myjka współpracuje z wodą zimną, jeśli jednak jej użytkownik pragnie usprawnić czyszczenie przy pomocy podgrzanej wody, powinien upewnić się do jakiej temperatury pozostanie to bezpieczne dla sprzętu.
  • Podsumowanie

    Myjka ciśnieniowa należy do urządzeń, które znacząco ułatwiają utrzymanie porządku w całym gospodarstwie domowym. Sprzęt tego typu nie musi być kosztowny, ponieważ proste modele polecanych marek kupimy już za około 500 – 600 zł. Za potężniejsze myjki z bogatszym wyposażeniem trzeba będzie jednak zapłacić więcej, bo ponad 1000 zł.

    Myjka ciśnieniowa opinie

    Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

    1 2 ocen
    Oceń Artykuł
    Angelika Woszczyńska
    Angelika Woszczyńska
    Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
    Powiadomienia
    Powiadom o
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    Zobacz wszystkie komentarze
    NAJNOWSZE WPISY
    WARTO SPRAWDZIĆ
    baner neonet
    POWIĄZANE ARTYKUŁY
    baner rtv euro agd