Strona głównaMałe AGDMaszyna do szycia - ranking 2023

Maszyna do szycia – ranking 2023

Maszyna do szycia – co warto wiedzieć?

Maszyna do szycia to urządzenie niezbędne nie tylko profesjonalistom, ale również każdemu, kto pragnie realizować swoje krawieckie pasje. Osoby początkujące, które poszukują swojego pierwszego sprzętu, powinny zdawać sobie sprawę z istnienia trzech rodzajów maszyn do szycia: elektronicznych, komputerowych oraz mechanicznych. Dwa pierwsze typy urządzeń będą łatwiejsze w obsłudze i zdecydowanie szybsze, jednak wiele krawcowych podkreśla, że naukę szycia na maszynie należy zawsze rozpoczynać od modelów o tradycyjnym sposobie działania.

Maszyna do szycia ranking:

Ranking maszyn do szycia to zestawienie dobrej jakości, polecanych produktów różnych marek. Znajdziesz w nim modele tańsze i nieco kosztowniejsze, dysponujące większą i mniejszą ilością programów pracy. Mamy nadzieję, że dzięki rankingowi z łatwością zdecydujesz, który z nich najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.

 

1. Maszyna do szycia Łucznik 419 Milena

 

Łucznik 419 MilenaMaszyna do szycia Łucznik 419 Milena to model o 22 programach pracy. Urządzenie dysponuje funkcją szycia wstecz oraz podszywania ściegiem krytym. Pozwala na reparacje, wzmocnienia oraz wszywanie gumy ściegiem elastycznym wielościegowym. Dysponuje także opcjami ściegu prostego, owerlokowego, gałązkowego czy satynowego.

Maszyna została wyposażona w metalowy bębenek. Posiada także podświetlenie i mechaniczną regulację ściegu. Produkt charakteryzuje się nowoczesną stylistyką. Jest sprzedawany w zestawie z wieloma przydatnymi akcesoriami krawieckimi oraz olejem do konserwacji. Atutem urządzenia jest możliwość wysokiego podnoszenia stopki, dzięki której maszyna może służyć do pikowania lub przeszywania grubych materiałów.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest doskonałe dla początkujących. – Negatywne opinie dotyczą nieczytelnych oznaczeń przy pokrętle maszyny.
+ Ma niewielki rozmiar.  
+ Jest łatwe w obsłudze.  
+ Posiada wiele trybów pracy.  

 

2. Maszyna do szycia Janome Juno J15

Janome Juno J15Maszyna do szycia Janome Juno J15 to urządzenie z chwytaczem wahadłowym oraz pokrętłem do wyboru ściegów i ich parametrów. Produkt pozwala na szybką i wygodną wymianę stopek przy użyciu systemu Matic. Maszyna posiada podświetlenie i jest sprzedawana w zestawie z wieloma akcesoriami.

Model Juno J15 oferuje 15 najpraktyczniejszych programów ściegowych go szycia, napraw i przeróbek. Urządzenie posiada tak zwaną bezpieczną stopkę, dzięki czemu mogą korzystać z niego nawet dzieci. Maszyna umożliwia szycie podwójną igłą. Ma także płynną regulację długości ściegów i szerokości zyg-zaka. W jej standardowym wyposażeniu znalazły się między innymi wymienne stopki, szpulki, igły oraz płytka do cerowania.

Zalety: Wady:
+ Maszyna jest prosta i intuicyjna w obsłudze. – Urządzenie ma dosyć wysoką cenę.
+ Mogą korzystać z niej nawet dzieci.  
+ Cicho pracuje.  
+ Posiada optymalną ilość programów pracy oraz dobre wyposażenie standardowe.  

 

3. Maszyna do szycia Singer 4432

Maszyna do szycia Singer 4432Maszyna do szycia Singer 4432 to urządzenie wyposażone w 32 ściegi oraz opcję automatycznego obszywania dziurki. Produkt posiada funkcję docisku stopki i daje możliwość szycia podwójną igłą. Maszyna może szyć wstecz. Pozwala także na wyłączenie ząbków, co otwiera drogę do szycia innymi technikami. Jest obsługiwana przy pomocy jednego pokrętła.

Singer 4432 charakteryzuje specjalnie wzmocniona konstrukcja wykonana ze stali, gwarantująca maszynie dużą wytrzymałość. Urządzenie posiada także 7-punktowy mechanizm transportu materiału oraz nowoczesny chwytacz rotacyjny. Produkt dysponuje funkcją pozycjonowania igły. Ma także dużą przestrzeń pod stopką, dzięki czemu pozwala na szycie grubych materiałów. Za sprawą zatrzaskowego mocowania jego stopki można łatwo i szybko wymieniać na inne dostępne w zestawie.

Produkt posiada automatyczny nawlekacz igły oraz podświetlenie LED. Zapakowany jest w twardą walizkę, która zapewnia urządzeniu pełne bezpieczeństwo przechowywania.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie posiada wiele programów pracy. – Negatywne opinie dotyczą wysokiej ceny maszyny oraz braku regulacji prędkości pracy.
+ Jest łatwe w obsłudze. – Prezentuje się nieco staromodnie.
+ Bardzo szybko pracuje.  

 

4. Maszyna do szycia Singer 1306

Singer 1306Maszyna do szycia Singer 1306 to idealny produkt dla początkujących, a także dla tych, którzy pragną rozwijać swoje pasje krawieckie w sposób twórczy. Urządzenie posiada tylko 6 rodzajów ściegów, funkcję automatycznego nawijania szpulki oraz regulację długości wybranego ściegu.

Maszynę wyposażono w chwytacz wahadłowy. Urządzenie pozwala na pikowanie, przyszywanie aplikacji, wszywanie zamków błyskawicznych, haftowanie czy szycie z wykorzystaniem podwójnej igły. Produkt jest sprzedawany w zestawie z czterema wymiennymi stopkami.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma niewielkie, bardzo praktyczne wymiary. – Urządzenie nie spełni oczekiwań profesjonalistów.
+ Jest łatwy w obsłudze.  
+ Oferuje funkcje niezbędne dla początkujących.  

 

5. Maszyna do szycia Modena KP885

Maszyna do szycia Modena KP885


Sprawdź produkt w sklepie:

Maszyna do szycia Modena KP885 to proste w użyciu urządzenie, idealne dla początkujących. Produkt posiada 24 funkcje użytkowe, w tym 7 wbudowanych wzorów ściegów. Dysponuje 4-stopniowym mechanizmem obszywania dziurek oraz regulacją długości i szerokości ściegu. Maszyna może szyć wstecz. Ma także opcję regulacji naprężenia nici oraz zatrzaskowy system mocowania stopek.

Modena KP885 jest maszyną z chwytaczem wahadłowym i wolnym ramieniem. Posiada automatyczny nawijacz szpuleczki, wbudowany obcinacz nici oraz pojemnik na wyposażenie. Jest sprzedawana w zestawie z oliwiarką, pokrowcem, dodatkowym trzpieniem szpulki, trzema stopkami oraz kilkoma akcesoriami krawieckimi.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma przystępną cenę. – Produkt jest trudno dostępny.
+ Dysponuje optymalną ilością funkcji. – Nie posiada wyłącznika.
+ Jest cicha, a także łatwa w obsłudze.

Maszyna do szycia – na co zwrócić uwagę?

Wybór maszyny do szycia to duże wyzwanie – zwłaszcza dla laików. Zanim zaczniemy przeglądać dostępne na rynku modele, warto zatem zainteresować się tym, co decyduje o jakości urządzenia, łatwości i komforcie jego obsługi oraz funkcjonalności. Jakie cechy będą zatem najważniejsze?

  • typ chwytacza – najważniejszy element maszyny do szycia, występujący w dwóch wariantach: wahadłowym i rotacyjnym. Łatwiejsza w obsłudze maszyna będzie wyposażona w chwytacz rotacyjny.
  • sposób obsługi – maszyna może być sterowana mechanicznie przy użyciu pedała lub za pomocą przycisku włącz/wyłącz.
  • ilość ściegów – maszyny do szycia posiadają automatyczne ściegi, których urządzenie może obsługiwać od kilku do kilkudziesięciu. Im ich więcej, tym szersze możliwości danego modelu, jednak nie każdy znajdzie dla nich odpowiednie zastosowanie. Nie warto przepłacać zatem za maszynę z wieloma rozmaitymi ściegami, jeśli zdajemy sobie sprawę, że wykorzystamy tylko te najpraktyczniejsze.
  • regulacja długości i szerokości ściegów – ściegi z regulowaną szerokością i długością pozwalają na tworzenie bardziej estetycznych przeszyć, dlatego funkcja regulacji jest równie niezbędna, co sam automatyczny program szycia. W przypadku ściegów dekoracyjnych regulacja szerokości ma ogromny wpływ na ich ostateczny wygląd.
  • regulacja docisku stopki – dzięki tej funkcji maszyna będzie w stanie pracować przy wielu warstwach materiału lub przy bardzo grubych tkaninach.
  • automatyczny nawlekacz igły – chociaż większość maszyn do szycia posiada już funkcję automatycznego nawlekania igły, lepiej upewnić się, czy interesujący nas model nie pochodzi z serii pozbawionej tego udogodnienia.
  • funkcje dodatkowe – poza szyciem zaprogramowanymi ściegami maszyny do szycia mogą w automatyczny sposób pomagać użytkownikowi w takich czynnościach, jak haftowanie, pikowanie, obszywanie dziurek na guziki, wyszywanie liter czy zapamiętywanie kombinacji ściegów. Dobrze jeśli mają także odpowiednie podświetlenie, które pozwoli na komfortową pracę i ochroni oczy przed zmęczeniem.
  • wyposażenie dodatkowe – wśród wyposażenia maszyn do szycia warto szukać takich elementów jak wymienne stopki, dodatkowi trzpień, oliwiarka, olej, nożyczki czy zestaw igieł oraz nici. Praktyczna może okazać się także walizka oraz pokrowiec na samo urządzenie.

Podsumowanie

Maszyna do szycia to urządzenie, które z reguły kupowane jest na całe życie. Warto zatem przemyśleć tę decyzję, biorąc pod uwagę swoje przyszłe potrzeby. Produkty tego typu są bardzo zróżnicowane cenowo. Najtańszy model możemy kupić już za około 300 zł, jednak znacznie lepszym wyborem będzie postawienie na sprzęt nieco kosztowniejszy, a zarazem solidniejszy. Dobra maszyna do szycia może kosztować nas około 500 – 1000 zł. Najdroższe modele komputerowe, które łączą się z innymi urządzeniami poprzez Wi-Fi to koszt nawet 20 tysięcy złotych.

Maszyna do szycia opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić