Golarka do ubrań to urządzenie służące do usuwania zmechaceń i supełków z różnego typu tkanin, w tym przede wszystkim z odzieży. Jego konstrukcja i działanie są niezwykle proste. Maszynka posiada ostrza, część zasilającą oraz zbiorniczek, do którego wpadają odcięte zmechacenia. Głowice golarek pokryte są metalową siateczką, w której znajdują się otwory. To przez nie przechodzą supełki, które następnie mogą zostać ścięte przez noże.
Dzięki zabiegowi golenia ubrań dedykowaną maszynką możemy z łatwością odnowić nawet najbardziej zużyte tekstylia. W praktyce skuteczność, szybkość i komfort takiego oczyszczania materiału ze zmechaceń zależy przede wszystkim od typu i jakości wykonania wybranego przez nas urządzenia.
Golarka do ubrań ranking:
Golarka do ubrań – na co zwrócić uwagę?
Golarki do ubrań to proste urządzenia, których jakość dyktowana jest przede wszystkim ceną. Na komfort ich obsługi, wydajność i szybkość pracy wpływa jednak wiele innych czynników. Warto zatem zapoznać się rodzajami produktów dostępnych na rynku, a następnie zastanowić, który z nich najlepiej spełnia nasze potrzeby.
Najważniejszą kwestią przy wyborze golarki jest sposób jej zasilania. Urządzenie tego rodzaju może być zasilane na cztery różne sposoby. Wyróżniamy modele:
- zasilane sieciowo,
- zasilane bateryjnie,
- zasilane sieciowo-bateryjnie lub sieciowo-akumulatorowo,
- zasilane akumulatorowo.
Modele sieciowe dysponują dużą mocą. Są bardzo wydajne i szybkie w swojej pracy, jednak niezbyt mobilne. Wybierając produkty tego typu musimy zwracać uwagę na długość ich przewodu zasilającego. Jeśli będzie on zbyt krótki, obsługa golarki stanie się bardzo niewygodna.
Inny rodzaj maszynek to urządzenia akumulatorowe. Z nich skorzystamy w dowolnym miejscu, bez ograniczeń narzuconych przez długość kabla. Problemem może okazać się jednak konieczność częstego ładowania wbudowanej baterii. Podobną opcję stanowią golarki zasilane bateryjnie. Te najlepiej wyposażyć jednak w baterie, które nadają się do ponownego naładowania. W przeciwnym razie musimy pamiętać, aby zawsze mieć pod ręką dużą ilość zapasowych źródeł energii.
Najlepszą alternatywą wydaje się wybór maszynek akumulatorowo-sieciowych, czyli takich, które pracują zarówno bezprzewodowo, jak i wtedy, kiedy są podłączone do prądu. Tego typu urządzenia będą zawsze gotowe do pracy. Zapewnią też odpowiednią moc i mobilność.
Co jeszcze jest ważne przy wyborze golarki do ubrań?
Kiedy ustalisz już, jaki sposób zasilania najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, porównaj dostępne produkty pod kątem takich cech jak:
- przeznaczenie – w zależności od materiału, z jakiego wykonano noże golarki, może ona nadawać się do odnawiania różnego typu tekstyliów. Warto zwrócić uwagę na przeznaczenie produktu, bowiem nie każdy poradzi sobie zarówno z odzieżą, jak i z tapicerką czy dywanami. Za najsolidniejsze uznaje się ostrza ze stali nierdzewnej. Wyposażone w nie maszynki powinny charakteryzować się dużą uniwersalnością zastosowań.
- kształt, wielkość, waga – te cechy mają duży wpływ na komfort użytkowania golarki. Dobrze, jeśli maszynka nie jest zbyt ciężka, posiada ergonomiczny uchwyt i odpowiednio dużą głowicę golącą. Wielkość przekłada się w tym przypadku na szybkość odnawiania tkanin, jednak zbyt duża golarka może okazać się mało precyzyjna w trakcie pracy nad delikatnymi materiałami lub wąskimi zakamarkami.
- regulacja wysokości strzyżenia – to praktyczna funkcja, która zwiększa bezpieczeństwo korzystania z golarki w trakcie oczyszczania z supełków delikatnych materiałów. Wyposażone są w nią jedynie najbardziej nowoczesne urządzenia.
- pojemnik na zmechacenia – zbiorniczek na usunięte supełki powinien mieć odpowiednią wielkość, być łatwy do wyjmowania oraz opróżniania. Dobrze jeśli jest także przezroczysty i umożliwia stały podgląd poziomu zapełnienia.
- zabezpieczenia – golarki do ubrań mogą być zabezpieczone przed przypadkowym uruchomieniem, na przykład w przypadku nieprawidłowego złożenia urządzenia.
- akcesoria – wśród akcesoriów do golarek znajdziemy przede wszystkim szczoteczki do czyszczenia oraz osłony umożliwiające bezpieczne przechowywanie produktu.
Golarka do ubrań – ile kosztuje i czy warto ją kupić?
Regularnie użytkowana odzież – nawet ta najdroższa – ulega sukcesywnemu zużyciu. Tkaniny mechacą się w trakcie noszenia oraz podczas prania, przez co bardzo szybko prezentują się nieestetycznie. Nie musimy jednak wyrzucać ubrań, gdy tylko pojawią się na nich pierwsze supełki. W skutecznym i szybkim odnowieniu tkanin pomogą nam bowiem specjalne golarki do ubrań.
Działanie i obsługa tego typu produktów nie są skomplikowane. Ich cena również nie należy do szczególnie wysokich. Najtańszy, niefirmowy model kupimy za mniej niż 10 zł. Urządzenia lepsze jakościowo mogą kosztować od około 30 do około 100 zł. Które z nich wybrać? Zdecydowanie te nieco droższe. Tanie golarki mogą posiadać wiele wad konstrukcyjnych. Może charakteryzować je także bardzo niską wydajność. Praca z nimi będzie zajmowała dużo czasu, a efekty mogą okazać się niezadowalające. Natomiast inwestycja w odpowiednio dobrane, markowe urządzenie bardzo szybko zwróci się w formie:
- przedłużenia estetycznego wyglądu zakupionych ubrań,
- satysfakcji z przywracania odzieży idealnie gładkiej faktury.
Golarki do ubrań to niedrogie, małe i bardzo praktyczne urządzenia, które warto mieć w swoim domu. Aby zapewnić sobie pełną satysfakcję z wygody obsługi oraz ich skuteczności, należy jednak dobrze zastanowić się nad swoimi potrzebami, a następnie sięgnąć po model produktu najbardziej zbliżonego do naszych oczekiwań.
Golarka do ubrań: opinie
Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.