Strona głównaPielęgnacja i urodaGolarkiGolarka do ubrań - jaka najlepsza?

Golarka do ubrań – jaka najlepsza?

Golarka do ubrań – jak działa?

Golarka do ubrań to urządzenie służące do usuwania zmechaceń i supełków z różnego typu tkanin, w tym przede wszystkim z odzieży. Jej konstrukcja i działanie są niezwykle proste. Maszynka posiada ostrza, część zasilającą oraz zbiorniczek, do którego wpadają odcięte zmechacenia. Głowice golarek pokryte są metalową siateczką, w której znajdują się otwory. To przez nie przechodzą supełki, które następnie mogą zostać ścięte przez ostrza.

Dzięki zabiegowi golenia ubrań dedykowaną maszynką możemy z łatwością odnowić nawet najbardziej zużyte tekstylia. W praktyce skuteczność, szybkość i komfort takiego oczyszczania materiału ze zmechaceń zależy przede wszystkim od typu i jakości wykonania wybranego przez nas urządzenia.

Golarka do ubrań ranking:

Ranking golarek do ubrań to zestawienie popularnych urządzeń różnego typu – zasilanych sieciowo, bateryjnie i akumulatorowo. Zamieściliśmy w nim podstawowe informacje na temat poszczególnych modelów, a także krótkie podsumowanie ich wad i zalet, które powinno ułatwić wszystkim wybór najlepszej maszynki do ubrań. Sprawdź nasz ranking i zapoznaj się z zamieszczonym poniżej poradnikiem zakupowym!

 

1. Golarka do ubrań Philips GC026/00

 

Philips GC026/00Golarka do ubrań Philips GC026/00 to urządzenie zasilane bateryjnie, dołączonymi do zestawu dwiema bateriami AA. Produkt nadaje się do stosowania z każdym rodzajem tkanin. Ma dużą powierzchnię ostrzy, dzięki czemu pozwala na szybkie usuwanie zmechaceń.

Maszynka do ubrań wykonuje nawet 8800 obrotów na minutę. Dołączona do produktu szczoteczka ułatwia czyszczenie golarki oraz wbudowanego pojemniczka na supełki. Zewnętrzna siateczka głowicy urządzenia posiada różnej wielkości otwory, co sprawia, że usuwanie zmechaceń jest jeszcze dokładniejsze. Nasadka regulująca wysokość pozwala na bezpieczne odnawianie nawet najdelikatniejszych tkanin.

Zalety: Wady:
+ Golarka jest bezpieczna dla każdego typu tkanin. – Nieliczne negatywne opinie dotyczą ceny urządzenia.
+ Ze względu na dużą głowicę pracuje bardzo wydajnie.  
+ Jest w pełni mobilna.  
+ Nie przegrzewa się.  

2. Golarka do ubrań Camry CR 9606

Camry CR 9606Golarka do ubrań Camry CR 9606 to maszynka bateryjno-sieciowa, z której można korzystać zarówno w sposób mobilny, jak i w trakcie podłączenia do sieci. Produkt nadaje się do usuwania zmechaceń z tkanin, koców i dywanów. Posiada wygodną rączkę oraz przezroczysty pojemnik na odcięte supełki.

Maszynka do ubrań Camry jest sprzedawana w zestawie z pędzelkiem czyszczącym, umożliwiającym utrzymanie w czystości pojemniczka oraz ostrzy. Nie posiada regulacji wysokości strzyżenia.

Zalety: Wady:
+ Golarka działa zarówno podłączona do sieci, jak i na bateriach. – Negatywne opinie dotyczą głośności pracy urządzenia oraz małej pojemności zbiorniczka na zmechacenia.
+ Posiada mocny, wydajny silnik. – Wymaga ostrożnego użytkowania – może tworzyć dziurki.
+ Ma odpowiednio długi przewód zasilający.  

 

3. Golarka do ubrań Philips GC026/80

 

Philips GC026/80Golarka do ubrań Philips GC026/80 to maszynka zasilana bateryjnie przy pomocy dwóch dołączonych do zestawu baterii AA. Produkt nadaje się do każdego typu odzieży. Dzięki dużej głowicy i ostrzom wykonującym nawet 8800 obrotów na minutę usuwa zmechacenia z większych obszarów w krótszym czasie.

Maszynka do ubrań Philips została wyposażona w łatwo wyjmowany pojemnik. Siateczka głowicy golarki posiada otwory w trzech różnych rozmiarach, co zwiększa skuteczność produktu. Regulowana nasadka wysokości strzyżenia pozwala dopasować urządzenie do każdego rodzaju tkanin. Wraz z maszynką otrzymujemy również szczoteczkę do czyszczenia ostrzy i pojemniczka.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest w pełni mobilne i wygodne w użyciu. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Posiada regulację wysokości strzyżenia, co zwiększa bezpieczeństwo odnawiania delikatnych tkanin.  
+ Nie zacina się w trakcie pracy.  
+ Wyróżnia się bardzo eleganckim designem.  

 

4. Golarka do ubrań MPM LR-027-86

 

Golarka do ubrań MPM LR-027-86MPM LR-027-86 to golarka do swetrów i innego typu odzieży zasilana akumulatorowo. Urządzenie nadaje się do każdego typu tkanin. Posiada trzy wysokości strzyżenia, dzięki czemu ułatwia bezpieczne odnawianie nawet najdelikatniejszych materiałów.

Maszynka do ubrań została wyposażona w wyjmowany, przezroczysty pojemnik na usunięte zmechacenia. Jest sprzedawana w zestawie z ładowarką oraz szczoteczką do czyszczenia.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest lekkie i wygodne w obsłudze – Negatywne opinie dotyczą długiego czasu ładowania golarki.
+ Skutecznie usuwa supełki i zmechacenia.  
+ Ma przystępną cenę.  

 

5. Golarka do ubrań Eldom GDS4

 

Golarka do ubrań Eldom GDS4Golarka do ubrań Eldom GDS4 to niewielkie i lekkie urządzenie zasilane akumulatorowo. Produkt posiada lampkę kontrolną informującą o poziomie naładowania. Maszynka nadaje się do odnawiania każdego typu tkanin. Ma duży, przezroczysty pojemnik, który łatwo wyjąć i opróżnić.

Golarka została wyposażona w zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem w przypadku nieprawidłowo zamontowanej osłony. Produkt jest sprzedawany w zestawie ze szczoteczką, która pozwala na oczyszczenie mechanizmu napędowego, nożyka i osłony maszynki.

Zalety: Wady:
+ Golarka jest wydajna i skuteczna. – Negatywne opinie dotyczą głośności pracy golarki.
+ Dzięki wbudowanemu akumulatorowi może pracować w pełni mobilnie. – Urządzenie długo się ładuje.
+ Posiada zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem.

Golarka do ubrań – na co zwrócić uwagę?

Golarki do ubrań to proste urządzenia, których jakość dyktowana jest przede wszystkim ceną. Na komfort ich obsługi, wydajność i szybkość pracy wpływa jednak wiele innych czynników. Warto zatem zapoznać się rodzajami produktów dostępnych na rynku, a następnie zastanowić, który z nich najlepiej spełnia nasze potrzeby.

Najważniejsze cechy maszynki do ubrań to:

  • sposób zasilania – golarka do ubrań może być zasilana na cztery różne sposoby. Wyróżniamy modele sieciowe, dysponujące dużą mocą, bardzo wydajne i szybkie w swojej pracy, jednak niezbyt mobilne. Wybierając produkty tego typu musimy zwracać uwagę na długość ich przewodu zasilającego. Jeśli będzie on zbyt krótki, obsługa golarki stanie się bardzo niewygodna. Inny rodzaj maszynek to urządzenia akumulatorowe. Z nich skorzystamy w dowolnym miejscu, bez ograniczeń narzuconych przez długość kabla. Problemem może okazać się jednak konieczność częstego ładowania wbudowanego akumulatora, co może trwać wiele godzin. Podobną opcją są golarki zasilane bateryjnie. Te najlepiej wyposażyć jednak w baterie, które nadają się do ponownego naładowania. W przeciwnym razie musimy pamiętać, aby zawsze mieć pod ręką dużą ilość zapasowych źródeł energii. Najlepszą alternatywą wydaje się wybór maszynek akumulatorowo-sieciowych, czyli takich, które pracują zarówno bezprzewodowo, jak i w trakcie podłączenia do prądu. Tego typu urządzenia będą zawsze gotowe do pracy, zapewnią odpowiednią moc i mobilność.
  • przeznaczenie – w zależności od materiału, z jakiego wykonano noże golarki może ona nadawać się do odnawiania różnego typu tekstyliów. Warto zwrócić uwagę na przeznaczenie produktu, bowiem nie każdy poradzi sobie zarówno z odzieżą, jak i z tapicerką czy dywanami. Za najsolidniejsze uznaje się ostrza ze stali nierdzewnej. Wyposażone w nie maszynki powinny charakteryzować się dużą uniwersalnością zastosowań.
  • kształt, wielkość, waga – te cechy mają równie duży, co sposób zasilania, wpływ na komfort użytkowania golarki. Dobrze, jeśli maszynka nie jest zbyt ciężka, posiada ergonomiczny uchwyt i odpowiednio dużą głowicę golącą. Wielkość przekłada się w tym przypadku na szybkość odnawiania tkanin, jednak zbyt duża golarka może okazać się mało precyzyjna w trakcie pracy nad delikatnymi materiałami lub wąskimi zakamarkami.
  • regulacja wysokości strzyżenia – to praktyczna funkcja, która zwiększa bezpieczeństwo korzystania z golarki w trakcie oczyszczania z supełków delikatnych materiałów. Wyposażone są w nią jedynie najbardziej nowoczesne urządzenia.
  • pojemnik na zmechacenia – zbiorniczek na usunięte supełki powinien mieć odpowiednią wielkość, być łatwy do wyjmowania oraz opróżniania. Dobrze jeśli jest także przezroczysty i umożliwia stały podgląd poziomu zapełnienia.
  • zabezpieczenia – golarki do ubrań mogą być zabezpieczone przed przypadkowym uruchomieniem, na przykład w przypadku nieprawidłowego złożenia urządzenia.
  • akcesoria – wśród akcesoriów do golarek znajdziemy przede wszystkim szczoteczki do czyszczenia oraz osłony umożliwiające bezpieczne przechowywanie produktu.

Golarka do ubrań – ile kosztuje i czy warto ją kupić?

Regularnie użytkowana odzież – nawet ta najdroższa – ulega sukcesywnemu zużyciu. Tkaniny mechacą się w trakcie noszenia oraz podczas prania, przez co bardzo szybko prezentują się nieestetycznie. Nie musimy jednak wyrzucać ubrań, gdy tylko pojawią się na nich pierwsze supełki. W skutecznym i szybkim odnowieniu tkanin pomogą nam bowiem specjalne golarki do ubrań.

Działanie i obsługa tego typu produktów nie są skomplikowane. Ich cena również nie należy do szczególnie wysokich. Najtańszy, niefirmowy model kupimy za mniej niż 10 zł. Urządzenia lepsze jakościowo mogą kosztować od około 30 do około 70 zł. Które z nich wybrać? Zdecydowanie te nieco droższe. Tanie golarki mogą posiadać wiele wad konstrukcyjnych, a także bardzo niską wydajność. Praca z nimi będzie zajmowała dużo czasu, a efekty mogą okazać się niezadowalające. Natomiast inwestycja w odpowiednio dobrane, markowe urządzenie bardzo szybko zwróci się w formie przedłużenia estetycznego wyglądu zakupionych ubrań oraz satysfakcji z przywracania im idealnie gładkiej faktury.

Podsumowanie

Golarki do ubrań to niedrogie, małe i bardzo praktyczne urządzenia, które warto mieć w swoim domu. Aby zapewnić sobie pełną satysfakcję z wygody obsługi oraz ich skuteczności, należy jednak dobrze zastanowić się nad swoimi potrzebami, a następnie sięgnąć po model produktu najbardziej zbliżonego do naszych oczekiwań.

Golarka do ubrań opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!