Strona głównaDom i ogródKlamki na kodWybieramy najlepsze klamki na kod - ranking 2024

Wybieramy najlepsze klamki na kod – ranking 2024 [TOP6]

Klamki na kod – zalety zamków szyfrowych

Klamki na kod, czy klamki na szyfr, są przede wszystkim bardzo wygodne w użytkowaniu. Łatwo jest je zamontować, a później można korzystać z nich bez konieczności noszenia przy sobie kluczy. Klamki z zamkiem szyfrowym zwiększają tez poczucie bezpieczeństwa, ponieważ utrudniają dostęp osobom nieupoważnionym.

Zastosowanie zamków szyfrowych dotyczy przede wszystkim takich miejsc jak hotele, przedsiębiorstwa czy budynki użyteczności publicznej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zamek szyfrowy zewnętrzny lub wewnętrzny zastosować także w domu prywatnym. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest jego cena – zwłaszcza w przypadku elektronicznych zamków szyfrowych.

Klamki na kod ranking

Klamki na kod dostępu to zarówno proste modele mechaniczne, jak i nowoczesne zamki szyfrowe elektroniczne. Zanim podpowiemy Ci, który z nich lepiej wybrać, sprawdź, co mają do zaoferowania najpopularniejsze produkty z obu kategorii.

1. Eura N91A701

Eura N91A701



Eura N91A701 to klamka z szyfratorem mechanicznym, działająca bez baterii. Produkt jest wodoodporny i nadaje się do stosowania na zewnątrz. Może pochwalić się zgodnością z normą IP44. Model przeznaczony jest do drzwi o grubości od 28 do 65 mm.

Klamkę można zamontować na drzwiach prawych i lewych. Jej wymiary zewnętrzne to 238 x 42 x 25 mm, a wewnętrzne 238 x 42 x 18 mm. Model pasuje do wkładki standardu 72/55.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana. – Nie jest uniwersalna, jak deklaruje producent.
+ Nie wymaga stosowania/wymiany baterii.  
+ Działa bez zarzutu – nie zacina się.  
+ Prezentuje się profesjonalnie.  

2. EURA ELH-01H4

 

EURA ELH-01H4



EURA ELH-01H4 to nowoczesna klamka elektroniczna z kontrolerem dostępu, przeznaczona głównie do stosowania w hotelach. Produkt wspiera równocześnie dwa systemy obsługi: TTLock oraz TTHotel. Pozwala całkowicie zrezygnować z kluczy, dzięki zdalnemu nadawaniu uprawnień do wejścia za pośrednictwem aplikacji.

Aplikacja kompatybilna z urządzeniem umożliwia bezpośrednie sterowanie szyldem za pomocą Bluetooth, a także na wysyłanie cyfrowych kluczy dostępu czy kodów z różnymi rodzajami uprawnień. Za sprawą dedykowanego oprogramowania użytkownik może sprawdzić, kto zameldował się w pokoju, a także zarządzać oszczędzaniem energii.

Sprzęt może pochwalić się zgodnością z normą IP55. Jest wykonany ze stopu cynku. Pasuje do drzwi dowolnej grubości. Model może obsługiwać do 200 kart, odcisków palca i kodów PIN oraz e-key bez limitu.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo nowoczesna. – Jest droga.
+ Ma elegancki design.  
+ Pozwala na zdalne sterowani zamkiem.  
+ Oferuje kilka sposobów otwierania drzwi.  

3. Garda X1

Garda X1



Garda X1 to klamka z zamkiem szyfrowym z czytnikiem kart, czytnikiem odcisku palca, zarządzana przez Bluetooth i przez Internet za sprawą aplikacji. Sprzęt jest zasilany bateryjnie. Dzięki obsłudze aplikacją TTLock pozwala przesyłać hasła jednorazowego dostępu lub czasowego dostępu, a także sprawdzać logowania wejść czy przesyłać hasła SMSem.

Produkt jest wodoodporny, dlatego nadaje się również do stosowania na zewnątrz budynków. Posiada nowoczesną klawiaturę dotykową. Pozwala zablokować drzwi od wewnątrz – wtedy otworzą się tylko kluczem. Model jest uniwersalny – nadaje się do montażu w prawo i w lewo.

Pasuje do drzwi o grubości 30-65 mm. Może zostać otarty kartą, brelokiem, kodem, dotykiem palca, aplikacją i kluczem mechanicznym. Występuje w kilku kolorach do wyboru.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Pasuje do drzwi w określonym przedziale grubości skrzydła.
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Elegancko się prezentuje.  
+ Oferuje wiele opcji otwarcia drzwi.  

4. EURA ELH-20H4

EURA ELH-20H4



EURA ELH-20H4 to klamka elektroniczna z kontrolerem dostępu, obsługiwana przez system kontroli dostępu TTLock oraz TTHotel. Aplikacja mobilna pozwala nadawać zdalnie uprawnienia do wejścia poprzez przesyłanie kodów czasowych lub bezterminowych.

Sprzęt oferuje zgodność z normą IP55. Korzysta z modułu Bluetooth. Jest uniwersalny, jeśli chodzi o montaż na drzwiach różnej grubości. Wymaga zasilania bateryjnego. Model korzysta z szyfratora, czytnika Mifare 13,56 MHz oraz czytnika biometrycznego. W przypadku awarii jest odblokowywany kluczem mechanicznym. Nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Zalety: Wady:
+ Ma nowoczesny design. – Ma wysoką cenę.
+ Oferuje wiele opcji otwierania drzwi.  
+ Jest uniwersalna.  
+ Nadaje się do stosowania na drzwiach wewnętrznych i zewnętrznych.  

5. Garda YRS9

Garda YRS9



Garda YRS9 to klamka z czytnikiem odcisku palca, zamkiem elektromechanicznym, czytnikiem RFID oraz klawiaturą kodową dotykową. Produkt pozwala także na otwieranie drzwi tradycyjnym kluczem. Może być ustawiony w lewo i w prawo. Nadaje się do drzwi o grubości 38-110mm.

Model występuje w wersji z modułem Bluetooth i bez. Jeśli użytkownik nabywa sprzęt z modułem łączności bezprzewodowej, może sterować zamkiem z poziomu aplikacji. Produkt jest zasilany bateryjnie. Można zakodować w nim do 100 odcisków palca, do 100 kodów i do 200 kart RDIF.

Klamka jest dostępna w 3 wersjach kolorystycznych do wyboru.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana. – Negatywne opinie dotyczą trudności związanych z montażem produktu.
+ Ma atrakcyjną cenę. – Jest sprzedawana bez instrukcji kodowania po polsku.
+ Oferuje wiele opcji otwierania drzwi.  
+ Występuje w trzech kolorach do wyboru.  

6. Bernstein ELH-70

Bernstein ELH-70



Bernstein ELH-70 to klamka z szyfratorem mechanicznym, która nie wymaga baterii i jest otwierana za pomocą kodu numerycznego. Sprzęt nadaje się do montażu na zewnątrz. Jest wodoodporny – zgodnie z normą IP44. Nadaje się do drzwi lewych i prawych o grubości od 28 mm do 56 mm.

Wymiary klamki zewnętrznej w przypadku tego modelu wynoszą 142 x 42 x 25 mm, a klamki zewnętrznej 142 x 42 x 18 mm. Warto pamiętać, że przy otwieraniu drzwi kolejność wciskania przycisków nie ma znaczenia. Zaleca się więc ustawienie kodu 4-cyfrowego.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Otwiera drzwi niezależnie od kolejności wpisywania cyfr kodu.
+ Jest łatwa w montażu.  
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Jest uniwersalna.  

Rodzaje klamek na kod

Klamki na kod można podzielić na te przeznaczone do zastosowania zewnętrznego (do drzwi wejściowych) i wewnętrznego, natomiast znacznie ważniejszy podział tego typu produktów dotyczy rodzaju zamka szyfrowego, zastosowanego w danym modelu klamki, czyli: zamka mechanicznego lub elektronicznego.

Model elektroniczny jest kodowany cyfrowo, a mechaniczny wykorzystuje zapadki, odblokowujące klamkę po wpisaniu kodu numerycznego. Zamki cyfrowe można zaprogramować tak, aby obsługiwały kody powtarzalne i niepowtarzalne. Jest to istotna zaleta w przypadku zamków szyfrowych zewnętrznych. Jeśli kod działa tylko raz, nikt nie będzie w stanie „podejrzeć” go i włamać się do środka.

Zamek szyfrowy mechaniczny ma tę zaletę, że jest tańszym rozwiązaniem, a przy tym również rozwiązaniem bardziej odpornym na działanie czynników zewnętrznych. Natomiast autonomicznie działający elektroniczny zamek oferuje znacznie więcej nowoczesnych funkcji. Klamka szyfrowa elektroniczna stanowi idealne dopełnienie całego systemu smart home. Dlaczego?

Otwarcie drzwi w przypadku elektronicznego szyfrowego zamka może odbywać się nie tylko za pomocą kodu numerycznego, ale również za pomocą karty zbliżeniowej (dostępowej), czytnika odcisków palców, a nawet aplikacji na telefon. Jeśli nowoczesny zamek szyfrowy wykorzystuje moduł łączności bezprzewodowej i jest sterowany z poziomu aplikacji, może umożliwiać dodatkowo:

  • wygenerowanie kodów dostępu i przesyłanie ich innym osobom np. SMS-em,
  • włączenie funkcji alarmowania o próbie włamania,
  • wgląd w to, kto otwierał drzwi i wiele więcej.

Wybierając klamki kodowe, warto pamiętać, aby przyjrzeć się nie tylko rodzajowi zamka, ale również takim cechom produktu, jak:

  • jakość wykonania,
  • liczba kodów możliwych do wprowadzenia,
  • żywotność baterii,
  • posiadane atesty/certyfikaty,
  • kolorystyka,
  • szczelność konstrukcji (wodoszczelność).

Jak można otwierać klamki elektroniczne?

Zwykła klamka z modelem zamka szyfrowego mechanicznego otwiera drzwi po wpisaniu kodu numerycznego na klawiaturze lub za pomocą tradycyjnego klucza, który pełni tu rolę rozwiązania awaryjnego. Bardziej skomplikowane mogą być opcje otwierania drzwi w przypadku autonomicznie działających elektronicznych zamków szyfrowych. Te da się otwierać (w zależności od modelu zamka):

  • za pomocą kodu numerycznego, w tym kodów ograniczonych czasowo, a także kodów jednorazowego użytku,
  • za pomocą karty zbliżeniowej (karty dostępu odczytywanej przez czytnik kart zbliżeniowych),
  • za pomocą odcisku palca (systemu biometrycznego),
  • za pomocą łącza Bluetooth w smartfonie czy też za pomocą WiFi, czyli za pośrednictwem aplikacji.

Co ciekawe, inteligentne klamki elektroniczne obsługiwane aplikacją mogą umożliwiać zdalne nadawanie kodów dostępu (w tym kodów ograniczonych czasowo), z czego korzystają przede wszystkim właściciele hotelów, a także zdalne sterowanie zamkiem z dowolnego miejsca na świecie, monitorowanie aktywności, czyli otwierania i zamykania drzwi, a nawet otrzymywanie powiadomień w sytuacjach, kiedy ktoś od środka uchyli lub otworzy drzwi.

Jak działa zamek elektroniczny i mechaniczny na kod szyfrowy?

Jak zostało wspomniane, dostępne w sklepach zamki szyfrowe można podzielić ze względu na sposób ich działania na zamki mechaniczne i elektroniczne.

Zamki szyfrowe mechaniczne wykorzystują zapadki, które odblokowują drzwi w momencie wpisania na klawiaturze zamka prawidłowego kodu. Ponieważ ich sposób działania jest tak prosty, mniejsza jest także awaryjność tego rozwiązania. Preferują je osoby starsze, nieprzekonane do nowoczesnych technologii. Taki zamek szyfrowy jest też rozwiązaniem tańszym, bardziej wytrzymałym, odpowiednim do zastosowań zewnętrznych.

System zamków elektronicznych również nie jest szczególnie skomplikowany. Zabezpieczenie w drzwiach zostaje odblokowane, kiedy centralka otrzymuje sygnał z elektronicznej klawiatury czy czytnika. Co ważne, takie klamki wymagają źródła zasilania, ponieważ rygiel w drzwiach otwierany jest przez silniczek. Ten napędzają zwykle baterie, dlatego w sytuacji, kiedy nie dopilnujemy ich terminowej wymiany, zamek powinno dać się otworzyć także zwykłym kluczem.

Otwieranie drzwi klamką na kod – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd