Strona główna Małe AGD Stacja pogodowa - ranking 2020

Stacja pogodowa – ranking 2020

Stacja pogodowa – czy warto ją kupić?

Stacja pogodowa to niewielkie urządzenie, które nawet w najprostszym wydaniu łączy przynajmniej funkcje zegara i termometru. Bardzo często podaje jednak wiele innych danych, takich jak wilgotność powietrza, prognoza pogody czy ciśnienie atmosferyczne. Stacje pogodowe mogą okazać się zatem bardzo pomocne nie tylko dla miłośników przyrody czy ludzi, którzy w szczególny sposób reagują na zmiany zewnętrznej aury. Wiele osób korzysta z nich każdego dnia, aby wiedzieć, jak się ubrać i czego spodziewać się po pogodzie w najbliższych godzinach.

Stacja pogodowa ranking:

Ranking stacji pogodowych to zestawienie popularnych i sprawdzonych produktów różnych marek. Trafiły do niego modele zarówno te najprostsze, jak i te bardziej skomplikowane. Wskazaliśmy również ich podstawowe wady i zalety, aby wybór idealnego wariantu nie stanowił dla nikogo większego problemu.

Stacja pogodowa Meteo Sp 83

Meteo Sp 83


Sprawdź produkt w sklepie:

Stacja pogody Meteo Sp 83 to solidnie wykonane urządzenie, wyposażone w bezprzewodowy czujnik, który mierzy temperaturę i wilgotność powietrza na zewnątrz mieszkania nawet z odległości 60 metrów. Produkt wyróżnia się dokładnością pomiaru i szybkimi reakcjami na zmiany odczytu.

Stacja pogodowa od Meteo posiada funkcję datownika, budzika i zegara. Informuje także o fazach księżyca. Jej zakres pomiarowy temperatury wewnętrznej to -10 – +50 stopni Celsjusza, natomiast zewnętrznej -40 – +70 stopni Celsjusza. Urządzenie posiada stosunkowo duży i czytelny wyświetlacz LCD.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma wiele przydatnych funkcji. – Negatywne opinie dotyczą braku opcji wyboru języka polskiego w menu urządzenia.
+ Posiada czujniki bezprzewodowe.
+ Jest łatwe w obsłudze.
+ Ma duży wyświetlacz.

Stacja pogodowa Hyundai WS8446

Hyundai WS8446


Sprawdź produkt w sklepie:

Stacja pogodowa Hyundai WS8446 to urządzenie, które poinformuje swojego użytkownika o aktualnej temperaturze na zewnątrz i wewnątrz mieszkania. Odczyta także bieżącą wilgotność powietrza. Na ekranie produktu sprawdzimy aktualną fazę księżyca, godzinę oraz datę, sterowane przez sygnał radiowy DCF 77.

Stacja posiada kolorowy wyświetlacz LCD z regulacją intensywności podświetlenia. Mierzy temperaturę w zakresie 0 – 50 stopni Celsjusza wewnątrz oraz -30 – +50 stopni na zewnątrz. Dysponuje także funkcją kalendarza, budzika oraz drzemki. Dużym atutem urządzenia jest wyświetlanie prognozy pogody przy pomocy symbolicznych, kolorowych ikonek.

Zalety:Wady:
+ Stacja posiada wiele funkcji. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Ma czytelny, kolorowy wyświetlacz.
+ Jest łatwa w obsłudze.

Stacja pogodowa Technoline WS-6760

Stacja pogodowa Technoline WS-6760


Sprawdź produkt w sklepie:

Stacja pogody Technoline WS-6760 to urządzenie, które mierzy temperaturę oraz wilgotność zewnętrzną przy pomocy czujników bezprzewodowych. Produkt posiada duży, czytelny wyświetlacz LCD z funkcją podświetlania. Stacja informuje o aktualnym ciśnieniu atmosferycznym, prognozie pogody ze wskazaniem tendencji, a także o fazie księżyca.

Urządzenie może współpracować z trzema czujnikami zewnętrznymi. Posiada wskaźnik niskiego stanu baterii, funkcję zegara, kalendarza oraz budzika z opcją drzemki. Produkt można ustawić na blacie lub powiesić na ścianie. Stacja zapamiętuje minimalne i maksymalne wartości temperatury oraz wilgotności. Podaje także godziny wschodu i zachodu słońca.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie posiada duży wyświetlacz z podświetleniem. – Negatywne opinie dotyczą poziomu jasności wyświetlacza.
+ Dysponuje wieloma funkcjami.
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny.

Stacja pogodowa Meteo SP55

Stacja pogodowa Meteo SP55


Sprawdź produkt w sklepie:

Stacja pogody Meteo SP55 to urządzenie wyposażone w bardzo duży wyświetlacz, który pokazuje wszystkie dane bez konieczności przełączania ekranu przyciskiem. Produkt samodzielnie synchronizuje się z czujnikiem zewnętrznym. Użytkownik musi wprowadzić jedynie dane odnośnie lokalizacji urządzenia. Stacja może stać na blacie lub wisieć na ścianie, gdyż posiada demontowaną stopkę.

Urządzenie mierzy temperaturę, wilgotność i ciśnienie atmosferyczne, a następnie zapisuje je w swojej pamięci. Posiada funkcję faz księżyca. Wyświetla tendencje pogodowe, godziny wschodu i zachodu słońca oraz księżyca, czas trwania dnia oraz sugestie dotyczące odpowiedniego ubioru. Produkt może zostać podłączony do trzech bezprzewodowych czujników zewnętrznych. Posiada funkcję budzików i drzemki, a także zegar i datownik.

Zalety:Wady:
+ Stacja posiada wiele funkcji. – Negatywne opinie dotyczą czytelności wyświetlacza urządzenia oraz braku opcji podświetlenia.
+ Ma atrakcyjną obudowę. – Produkt ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest łatwa w obsłudze.

Stacja pogodowa Sencor SWS 5600

Stacja pogodowa Sencor SWS 5600


Sprawdź produkt w sklepie:

Stacja pogodowa Sencor SWS 5600 to urządzenie służące do pomiaru temperatury i wilgotności zewnętrznej oraz wewnętrznej. Produkt informuje również o prognozie pogody i wilgotności powietrza. Posiada pamięć wewnętrzną, która automatycznie usuwa się po 24 godzinach. Stacja została wyposażona w czytelny, kolorowy wyświetlacz z funkcją zmiany poziomu jasności.

Urządzenie informuje o aktualnej godzinie, dacie i dniu tygodnia. Może być sterowane ręcznie lub poprzez sygnał radiowy. Posiada wskaźnik rozładowania baterii oraz jeden czujnik zewnętrzny w zestawie (działający z odległości do 30 metrów). Stacja ma również funkcję budzika oraz drzemki.

Zalety:Wady:
+ Stacja dysponuje wieloma praktycznymi funkcjami. – Ma wysoką cenę.
+ Ma kolorowy, czytelny wyświetlacz.
+ Dobrze się prezentuje.

Stacja pogodowa – jak wybrać najlepszą?

Stacje pogodowe działają poprzez odbieranie sygnałów radiowych, na podstawie których mogą informować swojego użytkownika o aktualnej godzinie, dacie czy warunkach pogodowych na najbliższy okres. Najdokładniejsze są te wyposażone w dodatkowy czujnik, który umieszcza się na zewnątrz w zacienionym miejscu. Dzięki niemu stacja powinna odczytywać dane na bieżąco z dokładnością do nawet 0,5 stopnia Celsjusza. Godzina, data czy temperatura to jednak nie jedyne funkcje stacji pogodowych. Co jeszcze mogą zaoferować poszczególne modele i na co zwracać uwagę przy wyborze takiego urządzenia?

  • sposób zasilania – większość stacji pogodowych zasilana jest przy pomocy baterii, jednak na rynku pojawiają się również ekologiczne urządzenia zasilane energią słoneczną.
  • czujniki – nie każda stacja pogodowa posiada czujniki zewnętrzne, jednak te które nimi dysponują mogą zaoferować użytkownikowi znacznie dokładniejsze pomiary. Czujnik może być przewodowy lub bezprzewodowy. W obu przypadkach warto zwracać uwagę na jego zasięg.
  • wyświetlacz – to jeden z ważniejszych elementów stacji pogodowej. Dobrze jeśli jest on proporcjonalnie duży do ilości funkcji urządzenia, aby zapewnić odpowiednią czytelność. Kwestia wyboru pomiędzy wyświetlaczem kolorowym a czarno-białym zależna jest od preferencji użytkownika, jednak warianty w kolorze w lepszy sposób zakomunikują informacje dotyczące prognozy pogody czy różnego typu alarmów.
  • zakres temperatury – chociaż kwestia może wydawać się nieistotna, na rynku spotkamy modele stacji pogody z bardzo ograniczonym zakresem temperatur, dostosowanym do innej strefy klimatycznej. Nie zaszkodzi zatem sprawdzić, do jakich temperatur wewnętrznych i zewnętrznych przystosowany jest dany model.
  • zapis danych – niektóre stacje pogodowe mogą zapisywać w pamięci wewnętrznej dane z poprzednich pomiarów. Funkcja ta będzie istotna przede wszystkim dla osób, które interesują się pogodą i klimatem, na przykład dla ogrodników.
  • sposób montażu – stacja pogodowa może stać na blacie oparta o specjalną stopkę lub zostać zamontowana poprzez powieszenie na ścianie – nie każdy model będzie oferował obie opcje.
  • design – jeśli urządzenie ma stać w widocznym miejscu, warto zwrócić uwagę na jego wygląd zewnętrzny. W klasycznie urządzonych pomieszczeniach można postawić na modele z dekorowaną obudową, zaś w nowoczesnych na te najbardziej minimalistyczne.

Stacja pogodowa – jakie ma funkcje?

Mnogość funkcji stacji pogodowej nakazuje omówienie ich zupełnie osobno. Podstawowe warianty urządzeń będą operowały najczęściej takimi informacjami, jak godzina oraz temperatura odczytana wewnątrz i na zewnątrz. Kolejne podstawowe funkcje to także datownik (kalendarz), wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, faza księżyca, godziny wschodów i zachodów słońca oraz księżyca, prognoza pogody w postaci symbolicznych ikonek czy też budzik z funkcją drzemki. Jeśli większość tego typu danych zazwyczaj nas nie interesuje, nie warto inwestować w zaawansowane modele, których funkcjonalności nie wykorzystamy. Najistotniejsza dla większości osób jest zazwyczaj temperatura zewnętrzna oraz godzina i data, dzięki którym stacja może zastąpić w pomieszczeniu zegar oraz kalendarz. Jakie opcje dodatkowe mogą okazać się bardzo praktyczne lub bardzo ciekawe dla prawdziwych miłośników pogody?

Wartościową funkcją stacji pogodowej jest informowanie o temperaturze odczuwalnej, czyli skorygowanej o pomiar wilgotności oraz siły wiatru. Dzięki niej łatwiej będzie nam ubrać się właściwie bez wychodzenia na zewnątrz. Podobną rolę pełni w stacjach pogodowych ikonka sugerująca odpowiednio dobrany do aktualnej pogody strój. Wbrew pozorom bardzo przydatny może okazać się także odczyt promieniowania UV, który podpowie czy aplikacja kremu z filtrem będzie danego dnia opcją czy koniecznością.

Osoby, które traktują stację pogodową jako nowoczesny gadżet lub urządzenie pozwalające na samodzielne badanie warunków atmosferycznych mogą zainwestować w modele wyposażone w takie funkcje, jak pomiar opadów oraz prędkości i kierunku wiatru. Warto pamiętać jednak, aby każdy z czujników odpowiedzialnych za konkretne dane ustawiać w odpowiednim dla niego miejscu, czyli takim, które nie zafałszuje wyników. Przykładowo, czujnik temperatury ustawiamy zawsze od północy, upewniając się, że o żadnej porze dnia promienie słoneczne nie padają na niego w sposób bezpośredni.

Podsumowanie

Stacja pogodowa o podstawowej funkcjonalności to niewielki wydatek, który nie powinien przekroczyć kwoty 100 zł. Na rynku zajdziemy jednak również urządzenia bardziej zaawansowane, warte nawet 700 zł. Jeśli wybierzemy model wyposażony w zewnętrzne czujniki i optymalną ilość funkcji, powinniśmy zagwarantować sobie pełną satysfakcję z jego pracy. Wiele osób, które zdecydowało się na zakup stacji pogodowej nie żałuje swojego wyboru i nie wyobraża sobie codzienności bez regularnej kontroli takich parametrów, jak aktualna temperatura powietrza czy ciśnienie atmosferyczne.

Stacja pogodowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać