Strona głównaElektronikaGniazdkaWybieramy najlepsze gniazdko WIFI - ranking 2024

Wybieramy najlepsze gniazdko WIFI – ranking 2024 [TOP6]

Jak działa gniazdko WIFI?

Gniazdko WIFI to podstawowy element smart home, czyli inteligentnego domu. Jest to urządzenie niedrogie i nieskomplikowane, a jego uruchomienie i obsługa nie wymagają szczególnej wiedzy czy umiejętności. Wystarczy wpiąć sprzęt do zwykłego gniazdka i połączyć go z domową siecią. Dostęp do oferowanych przez produkt funkcji użytkownik uzyskuje za pośrednictwem aplikacji. Jeśli zaś chodzi o to, co potrafi takie gniazdo, to z reguły pozwala ono przede wszystkim zdalnie włączać i wyłączać podłączone do niego urządzenia oraz mierzyć zużycie energii.

Ranking inteligentnych gniazdek WIFI

Smart gniazdka pozwalają kontrolować urządzenia domowe zdalnie z każdego miejsca na ziemi. Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, każdy powinien zaoferować Ci tę podstawową funkcję, ponieważ sprzęty komunikujące się po WI-FI zawsze mogą być obsługiwane na odległość. Jaki produkt sprawdzi się w domu? Przejrzyj polecane przez innych użytkowników inteligentne gniazda!

Zobacz również nasz ranking smart żarówek.

1. HAMA WI-FI Mini

HAMA WI-FI Mini



Hama Mini to kwadratowe gniazdo o maksymalnym obciążeniu 3680 W. Sprzęt jest sterowany za pomocą aplikacji i asystentów głosowych. Nie wymaga instalacji bramki. Działa, łącząc się bezpośrednio z domowa siecią.

Produkt pozwala zdalnie włączać i wyłączać urządzenia o ustalonych porach. Współpracuje z Google Assistant i Amazon Alexa. Jest obsługiwany aplikacją Hama Smart Home. Został wykonany zgodnie ze standardem IP20.

Zalety: Wady:
+ Monitoruje zużycie energii.  
+ Dobrze się prezentuje.  
+ Jest łatwe w obsłudze.  
+ Szybko łączy się z siecią.  

2. SETTI+ SP301 SMART Wi-Fi

SETTI+ SP301 SMART Wi-Fi



 SETTI+ SP301 SMART to urządzenie, które można zintegrować z czujnikami ruchu, a także programować tak, aby samoczynnie włączało i wyłączało urządzenia elektryczne. Sprzęt monitoruje zużycie energii. Jest sterowany zdalnie za pomocą dedykowanej aplikacji na telefon i tablet. Współpracuje między innymi z asystentami głosowymi Google Assistant, Amazon Alexa i SmartThings.

Produkt działa jak bezpiecznik i wyłącza się w przypadku dużego obciążenia. Posiada zabezpieczenie przepięciowe do 1kV, dzięki czemu chroni sprzęt także przed skokami napięcia w sieci. Sprzęt został wykonany zgodnie ze standardem ochrony IP20.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Według niektórych użytkowników podczas pracy wydaje piszczący dźwięk.
+ Sprawnie łączy się z siecią i aplikacją.  
+ Mierzy zużycie energii.  
+ Jest łatwe w obsłudze.  

3. Gosund EP2

Gosund EP2



Gosund EP2 to gniazdo z ognioodpornego tworzywa, odpowiednie do podłączania urządzeń o mocy maksymalnej 2500 W. Produkt posiada funkcję pomiaru zużycia energii. Jest podświetlany i sterowany bezprzewodowo. Współpracuje z aplikacja Gosund, TUYA oraz Smart Life.

Sprzęt pozwala tworzyć sceny i harmonogramy – do 30 różnych. Jest kompatybilny z Amazon Alexa czy Google Assistant. Może być obsługiwany zdalnie z dowolnej odległości oraz głosowo. Pozwala udostępniać dane znajomym i rodzinie, dzięki czemu oni także mogą obsługiwać domowe sprzęty z poziomu własnego telefonu czy tabletu.

Atutem modelu jest jego niewielki rozmiar, estetyczny wygląd i wysoka jakość wykonania – z ognioodpornych materiałów. Produkt został również zabezpieczony przed przeciążeniem.

Zalety: Wady:
+ Ma doskonały stosunek jakości do ceny. – Posiada diodę, której nie da się wyłączyć.
+ Łatwo łączy się z siecią i telefonem.  
+ Jest proste w obsłudze.  
+ Zajmuje mało miejsca.  

4. TP-Link Tapo P115

TP-Link Tapo P115



TP-Link Tapo P115 to gniazdko (korek) o maksymalnym obciążeniu 3680 W. Urządzenie może być obsługiwane zdalnie z poziomu smartfonu, za pośrednictwem aplikacji mobilnej Tapo. Produkt ma prosty, minimalistyczny design. Obsługuje kontrolę głosową – jest kompatybilny z Google Home oraz Amazon Alexa.

Sprzęt obsługuje standardy Wi- Fi: 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n). Posiada diody LED, informujące o stanie pracy. Jego napięcie wejściowe to 220 – 240 V, a maksymalne natężenie prądu wynosi 16 A.

Produkt ma wymiary 49 x 49 x 60 mm. Urządzenie może pracować w temperaturze 0 – 35 stopni C i przy wilgotności 10 – 90%.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwe w konfiguracji. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Ma praktyczny kształt.  
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Oferuje funkcję kontroli zużycia energii.  

5. TP-LINK Tapo P100

TP-LINK Tapo P100



TP-LINK TAPO P100 to gniazdko współpracujące z aplikacją Tapo, które pozwala programować czas pracy urządzeń i ustalać harmonogram ich działania. Sprzęt jest obsługiwany zdalnie przez aplikację oraz głosowo, dzięki współpracy z Amazon Alexa i Asystentem Google.

Produkt jest szybki i łatwy w konfiguracji. Oszczędza energię elektryczną i dba o bezpieczeństwo. Pozwala udostępniać dostęp do zarządzania aplikacją innym domownikom. Maksymalne obciążenie tego modelu to 2300 W.

Zalety: Wady:
+ Jest niedrogie. – Zasłania sąsiednie gniazdko.
+ Sprawnie łączy się z siecią.  
+ Może być obsługiwane także manualnie – posiada przycisk włącz/wyłącz.  
+ Jest łatwe w obsłudze.  

6. Blow Smart Home 72-070 

Blow Smart Home 72-070



Blow Smart Home 72-070 to gniazdko sterowane głosowo, monitorujące zużycie energii oraz współpracujące z bezpłatną aplikacją na telefon. Sprzęt pozwala programować czas pracy na godziny. Po połączeniu się z internetem może być obsługiwany z poziomu telefonu lub tabletu. 

Model jest gniazdem niemieckim, typu F. Posiada dodatkowe blaszki, które pełnią rolę uziemienia ochronnego. Produkt wyposażono w watomierz, który pozwala kontrolować ilość zużywanej energii elektrycznej. 

Sprzęt współpracuje z aplikacją na Androida i iOS. Dzięki niej urządzenie może pracować w określonych dniach tygodnia i określonych godzinach, co pozwala mądrze zarządzać energią. Model może współpracować z asystentami Amazon Alexa czy Google Assistant.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Negatywne opinie dotyczą oferowanego zasięgu WiFi.
+ Jest niewielkie, zajmuje mało miejsca.  
+ Łatwo łączy się z siecią.  
+ Posiada licznik zużycia prądu.  

Jak wybrać smart gniazdko WIFI?

Gniazda smart niewiele różnią się od siebie, ale nie oznacza to, że każde z nich sprawdzi się w Twoim domu równie dobrze. Najważniejszą kwestią, jaką trzeba wziąć pod uwagę dokonując wyboru takiego produktu, będą jego funkcje. Zazwyczaj jest to:

  • zdalne włączanie i wyłączenie urządzeń,
  • kontrolowanie zużycia energii,
  • ustalanie harmonogramu włączania i wyłączania,
  • kontrolowanie własnej temperatury,
  • wizualizacja zmiany poboru energii,
  • wykrywanie zwarcia (ochrona przed przepięciem).

Poza funkcjami, istotny będzie też sposób komunikacji i kompatybilność. Jeśli posiadasz telefon z systemem Android, musisz wybrać model gniazdka, który współpracuje z aplikacją na Androida. Jeśli korzystasz ze smartfonu iPhone – model z aplikacją na system iOS. Zawróć też uwagę na to, czy sprzęt oferuje sterowanie głosowe, jeśli korzystasz z takich udogodnień. 

Sprawdź również zasięg gniazdka. Może okazać się bowiem, że w pomieszczeniu zlokalizowanym daleko od odbiornika, sprzęt nie będzie reagował na Twoje polecenia. 

Czy warto kupić gniazdko WIFI?

Gniazdko WIFI może służyć do podłączenia do sieci takich urządzeń jak:
– telewizor,
– ekspres do kawy,
– klimatyzator,
– wentylator,
– oczyszczacz powietrza,
– żelazko i wiele innych.

Łatwo wyobrazić sobie, jak wygodne będzie wtedy ich użytkowanie. Gniazdko uruchomi ekspres do kawy, zanim wstaniesz z łóżka. Z kolei klimatyzator włączysz w drodze z pracy, aby w mieszkaniu powitał Cię już przyjemny chłód. Nigdy nie będziesz też martwić się o niewyłączone żelazko. 

Jednak smart gniazdka to nie tylko wygoda, ale również oszczędności. Model z pomiarem zużycia energii pozwoli Ci kontrolować urządzenie będąc podłączonym do sieci. Sprzęt wyłączy się w ustawionym przez Ciebie czasie, zatem nie będzie zużywał prądu nawet w stanie czuwania (stand by). Gniazdko dostarczy Ci informacji, dzięki którym łatwo dowiesz się, które z Twoich domowych urządzeń zużywają najwięcej energii elektrycznej, a to pozwoli Ci wymyślić skuteczny sposób na obniżenie rachunków za prąd. 

Gniazdko może chronić urządzenia przed przepięciem czy przegrzaniem. Jeśli będzie zbierać informacje o pogodzie czy wschodach i zachodach słońca, dostosuje tryb pracy oświetlenia do warunków panujących na zewnątrz. Wielu producentów podkreśla również, że zdalnie uruchamiając w domu lampy, mamy szansę ustrzec się przed kradzieżą. Gniazdka, jako elementy smart domu, mogą też dopełniać funkcjonalność innych urządzeń smart. Przykładowo, jeśli umieszczony w kamerze monitoringu czujnik ruchu wykryje ruch, gniazdko może włączyć lampę i odstraszyć złodzieja. 

Opinie o inteligentnych gniazdkach (smart plug)

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd