Strona głównaDom i ogródInteligentny domDomofon z kamerą - ranking 2024. Jaki wideodomofon wybrać?

Domofon z kamerą – ranking 2024. Jaki wideodomofon wybrać?

Domofon z kamerą – czy warto kupić wideodomofon z kamerą?

Domofon z kamerą to urządzenie, które pozwala nie tylko rozmawiać z osobą znajdującą się przed drzwiami, ale także widzieć ją i nagrywać obraz, kiedy nikogo nie ma w domu. Taki sprzęt jest więc nie tylko bardzo praktyczny i wygodny dla domowników, ale stanowi też część systemu alarmowego – może nagrać osoby, które chciałyby wtargnąć na teren posesji, kiedy nikogo nie ma w domu.

Nowoczesne zestawy wideodomofonów z kamerą, łączące się z aplikacją na telefon za pośrednictwem WiFi, potrafią jeszcze więcej. Dają użytkownikowi zdalny wgląd w obraz z kamery nawet wtedy, kiedy znajduje się on w pracy czy na wakacjach. Zatem odpowiedź na pytanie, czy warto zainwestować w domofon z kamerą brzmi „tak” – szczególnie w przypadku nowych osiedli i nowopowstałych budynków. Wideofon zwiększa bezpieczeństwo posesji i pozwala uchronić się przed włamaniem z kradzieżą lub przynajmniej szybciej namierzyć sprawców takiego włamania.

Ranking domofonów z kamerą – najlepsze zestawy wideodomofonów z kamerą

Ranking wideodomofonów 2023 to zestawienie, które powinno ułatwić Ci wybór wideodomofonu spełniającego Twoje oczekiwania. W rankingu znalazły się zarówno tańsze modele bez WiFi, jak i nowoczesne urządzenia sterowane aplikacją.

Sprawdź również nasz ranking ogólny domofonów i ranking domofonów bezprzewodowych.

1. Virone VDP-60

Virone VDP-60VIRONE VDP-60 to wideodomofon, który może obsługiwać dwa wejścia, na przykład bramę i furtkę. Model jest zestawem złożonym z kolorowego, płaskiego monitora LCD o przekątnej 7 cali i zewnętrznej kasety wyposażonej w kamerę. Urządzenie jest bezsłuchawkowe. Posiada czytnik kart zbliżeniowych, dzięki czemu obsługuje karty i breloki. Jego atut stanowi też obecność diod IR, poprawiających jakość obrazu nocą.

Sprzęt pozwala nagrywać filmy i wykonywać zdjęcia. Jest przystosowany do montażu natynkowego. Został wyposażony w daszek, który chroni go przed deszczem czy śniegiem. Urządzenie oferuje funkcję interkomu i nasłuchu. Jest zasilane prądem stałym.

Domofon pozwala wybrać jedną z 12 melodii wywołania. Jeśli nikt nie odpowie po naciśnięciu przycisku na kasecie, rozpocznie automatyczne nagrywanie – stworzy i zapisze filmik 14-sekundowy, który użytkownik może obejrzeć później.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Według niektórych opinii jest zbyt głośny, nawet na minimalnym poziomie głośności.
+ Oferuje dobrej jakości obraz.  
+ Obsługuje karty i breloki.  
+ Jest prosty w montażu.  

2. Qoltec Theon 4

Qoltec Theon 4Qoltec Theon 4 to wideodomofon o nowoczesnym designie, wyposażony w wiele praktycznych funkcji. Zestaw składa się z wyświetlacza TFT LCD o przekątnej 4,3 cala oraz z bramofonu z kamerą, zabezpieczonego przed deszczem czy niską temperaturą. Urządzenie korzysta z diod IR, oferując dobrej jakości obraz również po zmroku.

Sprzęt może pochwalić się szerokim kątem widzenia kamery (110 stopni), praktyczną funkcją „nie przeszkadzać” oraz funkcją odblokowania bramy za pomocą jednego przycisku. Oferuje 16 dzwonków do wyboru. Nadaje się do montażu natynkowego.

Obudowa urządzenia spełnia normy IP55. Produkt może zostać podłączony do 2 monitorów. Umożliwia zdalne odblokowywanie wejścia.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Ma niewielki ekran.
+ Ma nowoczesny, smukły design. – Nie obsługuje kart zbliżeniowych.
+ Może zostać rozbudowany o dodatkowy monitor.  
+ Oferuje przyzwoitą jakość obrazu.  

3. DVS DVS-FHS0701K-R/BW

DVS DVS-FHS0701K-RBWDVS-FHS0701KR/BW to wideodomofonowy zestaw złożony z ekranu dotykowego LCD o przekątnej 7-cali oraz panlu zewnętrznego z podświetlaną klawiaturą i czytnikiem kart. Sprzęt został wyposażony w kamerę oferującą rozdzielczość obrazu 2Mpx 1920x1080p Full HD. Urządzenie pozwala sterować dwoma furtkami i bramą. Może zostać rozbudowane o kolejną stację bramową, 6 monitorów i dwie dodatkowe kamery.

Sprzęt posiada moduł WiFi, dlatego da się sterować nim z poziomu aplikacji – TuyaSmart. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostęp do obrazu z kamery użytkownik ma z każdego miejsca na świecie. Może zdalnie prowadzić rozmowy i otwierać drzwi. Produkt jest sprzedawany w komplecie z 6 brelokami zbliżeniowymi.

Kamera bramofonu oferuje kąt widzenia 110 stopni. Jest też wyposażona w diody LED dające dobrą widoczność do 15 metrów. Panel zewnętrzny zestawu może pochwalić się spełnianiem wymagań klasy szczelności IP65. Został też wykonany z aluminium odpornego na działanie czynników atmosferycznych.

Ekran monitora dołączonego do zestawu oferuje regulację głośności, nasycenia kolorów czy jasności. Daje też 13 dzwonków wywołania do wyboru, z opcją ustawienia długości dzwonienia. Sprzęt pozwala sterować ryglem elektromagnetycznym w drzwiach oraz napędami bram. Posiada czujnik ruchu, który uruchamia nagrywanie w trybie czuwania. Pozwala nagrywać wypowiedzi dla gości i odwrotnie – umożliwia osobom odwiedzającym posesję nagranie wiadomości dla domowników.

Model oferuje również opcję nasłuchu i podglądu. Jego atutem jest możliwość wykorzystania monitora w roli ramki cyfrowej.

Zalety: Wady:
+ Oferuje bardzo dobrej jakości obraz i dźwięk. – Ma wysoką cenę.
+ Jest solidnie i estetycznie wykonany. – Przesyła obraz z lekkim opóźnieniem.
+ Może być sterowany aplikacją.  
+ Obsługuje breloki zbliżeniowe.  

 

4. SETTI+ SVD601 Smart

SETTI+ SVD601 SmartSETTI+ SVD601 to wideodomofon współpracujący z aplikacją na smartfona. Urządzenie zostało wyposażone w kamerę z szerokim kątem widzenia 120 stopni. Bramofon posiada także czujnik ruchu i funkcję widzenia w ciemności do 5 metrów. Model oferuje obraz w jakości HD. Pozwala nagrywać wideo i odtwarzać je później. Dzięki współpracy z aplikacją daje możliwość prowadzenia rozmów z gośćmi w czasie rzeczywistym.

Urządzenie jest wodoodporne (IP 54). Ma elegancki, nowoczesny design. Może stanowić część całego systemu inteligentnego domu. Jest zasilane bateryjnie, dzięki czemu działa w pełni bezprzewodowo. Nie nadaje się jednak do rozbudowy o unifony czy kolejne bramofony.

Zalety: Wady:
+ Ma przyzwoitą cenę. – Ma bardzo mały zasięg.
+ Jest łatwy w montażu. – Szybko rozładowuje baterię.
+ Oferuje dobrej jakości dźwięk.  
+ Ładnie się prezentuje.  

5. Eufy Video Doorbell Set

 

Eufy Video Doorbell SetEUFY VIDEO DOORBELL SET to wideodomofon wykorzystujący szyfrowanie danych klasy wojskowej (podczas transmisji czy przechowywania materiałów wideo). Urządzenie oferuje wyraźny obraz nawet przy słabym oświetleniu, dzięki obrazowaniu HDR. Sprzęt przesyła powiadomienia z migawki, informując użytkownika o tym, kto czeka przy drzwiach.

Urządzenie pozwala nagrać do trzech natychmiastowych odpowiedzi dla osób naciskających przycisk wywołania. Korzysta z łączności WiFi, dzięki czemu może być obsługiwane z poziomu aplikacji. Produkt jest zasilany akumulatorowo i sieciowo. Gwarantuje obraz o rozdzielności 2560 x 1920 pix. Posiada czujnik ruchu oraz funkcję inteligentnego wykrywania ludzi i stref aktywności. Nagrane wideo przechowuje w pamięci lokalnej.

Model może być sterowany za pomocą asystenta głosowego. Nie da się jednak rozbudować go o dodatkowe elementy.

Zalety: Wady:
+ Ma dosyć dobry stosunek jakości do ceny. – Nie posiada monitora w zestawie.
+ Współpracuje z aplikacją na telefon.  
+ Jest łatwy w montażu.  
+ Posiada podwójny system zasilania.  

6. NETATMO Doorbell

 

NETATMO DoorbellNetatmo Doorbell to wideodomofon, który wykorzystuje łącze WiFi i współpracuje z aplikacją, dzięki czemu umożliwia podgląd obrazu z kamery z dowolnego miejsca na świecie. Urządzenie zapisuje wideo i przechowuje materiały, dzięki czemu można obejrzeć je później. Posiada też ciekawą funkcję powiadomień o podejrzanej aktywności.

Sprzęt zapewnia dobrej jakości obraz w nocy za sprawą podczerwieni. Jego kamera nagrywa wideo w jakości Full HD, z kątem widzenia aż 140 stopni. Oferuje też funkcję pięciokrotnego zoomu. Zewnętrzna kaseta zestawu wideodomofonowego spełnia standardy ochrony IP44 oraz HZO.

Zalety: Wady:
+ Jest prosty w montażu. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Może być obsługiwany na odległość za pośrednictwem WiFi i aplikacji na telefon. – Nie posiada monitora do podglądu w zestawie.
+ Ostrzega o podejrzanej aktywności.  
+ Jest estetycznie wykonany.  

Jak działają wideodomofony?

Każdy domofon składa się z bramofonu instalowanego przy wejściu oraz z unifonu, czyli urządzenia zainstalowanego wewnątrz mieszkania. Dodatkowo, elementem zestawu jest zazwyczaj także zamek elektromagnetyczny, który pozwala na zdalne otwieranie drzwi, bramy czy furtki.

Z kolei domofon z kamerą składa się z następujących elementów:

 • stacji bramowej, która służy jako dzwonek, ale posiada wbudowaną kamerę,
 • monitora, który umożliwia podgląd obrazu, zdalne otwieranie zamków w drzwiach czy zapisywanie rejestrowanego obrazu.

Warto wspomnieć, że nie każdy sprzęt tego typu posiada nowoczesny monitor do wideodomofonów – cześć urządzeń zakłada obsługę sprzętu wyłącznie z poziomu smartfonu, czyli za pośrednictwem aplikacji. Takie zestawy są tańsze niż kompletne wideodomofony WiFi z dodatkowym ekranem.

Zatem jak działa wideo domofon? Kamera takiego urządzenia rejestruje obraz i dźwięk, a następnie przesyła go do monitora z wbudowanym głośnikiem i mikrofonem. Dzięki temu domownicy widzą swojego gościa i mogą się z nim porozumiewać. Monitor pozwala także – w większości przypadków – na zdalne otwieranie drzwi.

Na co zwrócić uwagę wybierając wideodomofon?

Jak wybrać wideodomofon dostosowany do potrzeb? Zakup wideodomofonu warto dobrze przemyśleć. Na początek należy rozważyć, czy lepszy będzie wideodomofon przewodowy czy bezprzewodowy, z monitorem czy z aplikacją, z WiFi czy bez. Kluczowe będzie także podłączenie wideodomofonu do domu i furtki, a przy tym sprawdzenie, w jaki sposób jest on zasilany.

Bezprzewodowe urządzenia sprawdzają się tam, gdzie nie ma podciągniętych przewodów między domem a furtką czy bramą. W przypadku takich sprzętów kluczowy jest zasięg działania domofonu. Przewodowe modele zawsze oferują jednak lepszą jakość przesyłania danych, a tym samym wyraźniejszy obraz i dźwięk.

Wideodomofon przewodowy i bezprzewodowy może korzystać z łącza WiFi. Jeśli posiada taki moduł będzie łączyć się z aplikacją i umożliwi zdalny podgląd obrazu z kamery, niezależnie od miejsca, w jakim znajduje się użytkownik. To wygodne rozwiązanie, ale znacząco wpływa na koszt zakupu takiego produktu.

Domofon z kamerą bez WiFi będzie tańszy. Może posiadać za to czytnik kart zbliżeniowych czy breloków. Do obsługi domofonu tego rodzaju wykorzystywany będzie zawsze dodatkowy monitor. Może on umożliwiać:

 • kontrolę wejścia, czyli zdalne otwieranie zamków,
 • zmianę parametrów obrazu, czyli jasności, nasycenia kolorów,
 • zmianę dźwięku dzwonka wywołania,
 • regulację głośności dzwonka.

Ciekawą funkcją jest także opcja nagrywania. Po pierwsze, wideo domofon może nagrywać automatycznie osoby, które naciskają przycisk wywołania, zwłaszcza kiedy nikogo nie ma w domu. Po drugie, nowoczesny domofon może pozwalać na nagranie własnego głosu i odtwarzanie go gościom, również kiedy nikogo nie ma w domu lub gdy akurat nikt nie jest w stanie podejść do drzwi.

Rodzaje wideodomofonów

Wideodomofony można podzielić między innymi na:

 • modele jednorodzinne,
 • modele wielorodzinne.

Pierwszy rodzaj urządzeń posiada jeden przycisk wywołania i nie zawsze będzie dawał możliwość rozbudowania całego systemu o dodatkowe monitory czy kamery. Drugi siłą rzeczy musi posiadać kilka przycisków wywołania, choć częściej jest wyposażony w klawiaturę numeryczną do wyboru numeru mieszkania.

Kolejny podział dzieli wideofony na modele:

 • natynkowe – są łatwe w montażu, ale rzadko posiadają czytniki kart czy szyfratory,
 • podtynkowe – są trudniejsze w montażu, ale posiadają więcej funkcji, jak klawiatura numeryczna, szyfrator, czytnik kart zbliżeniowych.

Warto omówić również podział domofonów z kamerą ze względu na sposób ich podłączenia. Wyróżnia się:

 • modele przewodowe,
 • bezprzewodowe, inaczej IP.

Pierwsze domofony mogą być dwuprzewodowe i wieloprzewodowe, trzeba więc dobrać je do posiadanej instalacji elektrycznej. Drugie łączą się za pomocą sieci komputerowej, co pozwala sterować nimi zdalnie z poziomu smartfonu.

Wideo domofon jako element inteligentnego domu może kosztować około 1200 zł i więcej w przypadku modeli wyposażonych w WiFi, sterowanych z poziomu aplikacji. Co najmniej połowę tańsze będą zestawy wideodomofonów z kamerą pozbawione dodatkowego monitora, zaś najtańsze będą proste urządzenia bez modułu WiFi za to z dodatkowym ekranem.

Domofon z kamerą – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY