Strona głównaDom i ogródInteligentny domNajlepszy domofon bezprzewodowy - ranking 2024

Najlepszy domofon bezprzewodowy – ranking 2024 [TOP6]

Domofon bezprzewodowy – czyli jaki?

Domofon bezprzewodowy łączy się z kasetą zewnętrzną za pomocą fal radiowych. Takie działanie możliwe jest na odległość maksymalnie 50 metrów. Warto pamiętać również, że sygnał między urządzeniami może zostać zakłócony – na przykład z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych – dlatego na wszelki wypadek warto kupować takie domofony, które można podłączyć także przewodowo.

Co ważne, instalacja takiego urządzenia wymaga doprowadzenia prądu do mechanizmu otwierania elektrozaczepu, a to oznacza, że panel zewnętrzny i tak trzeba podłączyć do źródła zasilania. Niewiele jest na rynku niezawodnych domofonów bezprzewodowych, które działałyby prawidłowo zasilane akumulatorem lub wymiennymi bateriami.

Ranking domofonów bezprzewodowych

Nasze zestawienie praktycznych domofonów bezprzewodowych to ranking cyfrowych bezprzewodowych domofonów radiowych, a także wideodomofonów z łącznością WiFi. Sprawdź, który bezprzewodowy zestaw domofonowy warto wybrać!

Poznaj także:

1. Hikvision DS-KIS604-S

Hikvision DS-KIS604-SHikvision DS-KIS604-S to zestaw wideodomofony bezprzewodowy wyposażony w monitor dotykowy LCD o przekątnej 7 cali oraz w kasetę zewnętrzną z kamerą Full HD o szerokim kącie widzenia ok. 129 stopni. Produkt obsługuje breloki zbliżeniowe. Może być sterowany za pomocą aplikacji, dzięki łączności WiFi.

Urządzenie obsługuje dwa wejścia. Posiada czytnik kart i breloków. Może współpracować z monitoringiem IP. Ma wbudowaną pamięć wewnętrzną 128 MB, którą można rozszerzyć za pomocą karty pamięci. Sprzęt automatycznie wykonuje i zapisuje zdjęcia, jeśli nikt nie odpowie na przycisk dzwonka.

Zestaw umożliwia zdalne sterowanie, komunikację dwukierunkową i odtwarzanie nagrań. Klasa szczelności jego jednostki zewnętrznej to IP65.

Zalety: Wady:
+ Oferuje dobrej jakości obraz. – Dla niektórych użytkowników jest trudny w konfiguracji.
+ Jest solidnie wykonany. – Negatywne opinie dotyczą także łączności WiFi – często wymaga ręcznego połączenia z urządzeniem mobilnym.
+ Jest sterowany aplikacją.  
+ Obsługuje karty zbliżeniowe.  

2. Virone VDP-60

Virone VDP-60VIRONE VDP-60 to domofon bezprzewodowy, który może otwierać furtkę i bramę. Zestaw składa się z kolorowego płaskiego monitora LCD o przekątnej 7 cali oraz z zewnętrznej kasety z kamerą. Komunikacja między nimi odbywa się bez słuchawki. Sprzęt posiada diody IR zapewniające dobrą jakość obrazu nocą. Jego atutem jest też wbudowany czytnik RFID, umożliwiający otwieranie drzwi za pomocą kart i breloków.

Model oferuje funkcję interkomu, sterowania bramą, nagrywania filmów i wykonywania zdjęć. Wideodomofon jest zasilany prądem stałym. Kaseta zewnętrzna zestawu przystosowana została do montażu natynkowego. Posiada daszek, który chroni ją przed warunkami atmosferycznymi.

Produkt umożliwia wybór jednej z 12 melodii wywołania. Jego ekran posiada opcję regulacji jasności, nasycenia kolorów i głośności. Urządzenie nagrywa gości po naciśnięciu przycisku na panelu zewnętrznym – tworzy 14 sekundowy film. Ma też funkcję nasłuchu.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Według niektórych użytkowników „dzwoni” zbyt głośno, nawet na najniższych ustawieniach.
+ Gwarantuje dobrej jakości obraz.  
+ Obsługuje breloki.  
+ Jest łatwy w montażu.  

3. EURA ADP-80A3G

EURA ADP-80A3GEURA VDP-80A3 to domofon bezprzewodowy, w którym kaseta zewnętrzna została połączona z unifonem za pomocą pasma radiowego 426-440 MHz. Urządzenie może zostać podłączone do rygla elektromagnetycznego, aby umożliwić zdalne sterowanie zamkiem w drzwiach. Kaseta sprzętu posiada podświetlenie przy przycisku wywołania. Urządzenie oferuje też funkcję 3-poziomowej regulacji głośności dzwonka.

Użytkownik tego modelu domofonu może wybrać dla siebie jedną z 16 melodii gongu. Produkt jest zasilany przez wbudowany akumulator, a jego ładowanie odbywa się za pomocą gniazda microUSB.

Urządzenie nie obsługuje kart ani breloków zbliżeniowych. Nie posiada też funkcji interkomu.

Zalety: Wady:
+ Ładnie się prezentuje. – Ma dosyć wysoką cenę, jak na swoją funkcjonalność.
+ Jest solidnie wykonany. – Wymaga dodatkowego zasilacza.
+ Nie gubi zasięgu.  
+ Posiada różne melodie do wyboru.  

4. NETATMO Doorbell

 

NETATMO DoorbellNetatmo Doorbell to urządzenie, które pozwala widzieć dzwoniących i komunikować się z nimi nawet spoza domu. Sprzęt przesyła obraz z kamery na telefon komórkowy za pośrednictwem łącza WiFi. Posiada funkcję Alert-Zones, czyli powiadomienia o podejrzanej aktywności. Zapisuje i przechowuje zapisane materiały.

Produkt ma wbudowaną funkcję widzenia nocnego w podczerwieni. Jego kamera charakteryzuje się rozdzielczością Full HD i kątem widzenia aż 140 stopni. Posiada też opcję 5x zoomu.

Urządzenie współpracuje z aplikacją na Androida i iOS. Jego zewnętrzna kaseta może pochwalić się zgodnością z normą IP44 i standardem ochrony HZO.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwy w montażu. – Ma wysoką cenę.
+ Może być obsługiwany zdalnie. – Nie posiada monitora w zestawie.
+ Ostrzega o próbie kradzieży czy podejrzanej aktywności.  
+ Jest solidnie i estetycznie wykonany.  

5. Orno Conessi OR-VID-MS-1075

Orno Conessi OR-VID-MS-1075Orno Conessi to wideodomofon bezprzewodowy złożony z płaskiego, kolorowego monitora LCD o przekątnej 7 cali oraz zewnętrznej kasety z kamerą jakości Full HD. Urządzenie ma elegancki, nowoczesny design. Łączy się bezsłuchawkowo i posiada moduł WiFi. Może być sterowane z poziomu aplikacji TUYA.

Zewnętrzna jednostka zestawu domofonowego została wyposażona w diody IR, co umożliwia widzenie nocą. Produkt korzysta też z czytnika RFID, więc może być obsługiwany za pomocą kart dostępu i breloków.

Model nadaje się do montażu natynkowego. Jego zewnętrzna kaseta została wykonana z aluminium, dlatego urządzenie jest odporne na działanie czynników atmosferycznych, w tym zwłaszcza na wilgoć. Sprzęt oferuje funkcję regulacji głośności.

Zalety: Wady:
+ Jest sterowany z poziomu aplikacji, czyli zdalnie (spoza domu). – Ma wysoką cenę.
+ Obsługuje karty i breloki. – Jego dedykowana aplikacja działa z opóźnieniem.
+ Ma estetyczny wygląd.  
+ Posiada regulację głośności i różne melodie do wyboru.  

6. Eufy Doorbell Slim

 

Eufy Doorbell SlimEUFY VIDEO DOORBELL SLIM to wideodomofon z kamerą jakości Full HD. Urządzenie jest wyposażone w moduł WiFi. Nagrywa obraz i przechowuje go lokalnie po uprzednim zaszyfrowaniu. Umożliwia także komunikację dwustronną w czasie rzeczywistym. Pozwala nagrać trzy różne odpowiedzi, które zostaną odtworzone osobom naciskającym przycisk wywołania.

Model ma smukłą, stylową obudowę. Może być sterowany za pomocą asystenta głosowego. Przesyła powiadomienia na telefon po wykryciu ruchu. Wykorzystuje technologię AI do rozpoznawania twarzy. Jest zasilany akumulatorowo, a na pełnym ładowaniu ma pracować do 120 dni.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. – Jest sprzedawany bez instrukcji w języku polskim.
+ Oferuje wiele nowoczesnych funkcji. – W zestawie nie ma ekranu do podglądu – umożliwia go tylko aplikacja na telefon.
+ Działa płynnie.  
+ Jest niewielki i ładnie się prezentuje.  

Zestawy domofonowe bezprzewodowe – na co zwrócić uwagę?

Domofony bezprzewodowe komunikują się między innymi za pośrednictwem fal radiowych. Domofon może oferować podstawową funkcję komunikacji dwustronnej, ale może również zostać wzbogacony o:

  • funkcję interkomu,
  • możliwość obsługi pestek, breloków i kart zbliżeniowych,
  • możliwość sterowania ryglem w drzwiach.

Znacznie bardziej skomplikowany jest wybór nowoczesnego domofonu bezprzewodowego z kamerą. Takie urządzenie umożliwia nie tylko komunikację głosową, ale i podgląd obrazu. Jeśli system domofonowy składa się z monitora i kasety zewnętrznej (niekiedy w zestawie jest tylko kaseta, a podgląd odbywa się za pomocą ekranu telefonu komórkowego), to należy zwrócić uwagę na:

  • przekątną ekranu monitora,
  • możliwość zapisywania nagranych danych w pamięci urządzenia, na karcie, w chmurze,
  • funkcję zdalnego sterowania aplikacją,
  • parametry kamery: kąt widzenia, rozdzielczość, zoom, tryb nocny.

Przy wyborze domofonu warto zwrócić uwagę również na funkcję regulacji głośności czy wyboru melodii uruchamianej po naciśnięciu przycisku wywołania.

Domofon głośnomówiący a domofon ze słuchawką bezprzewodową

Warto wiedzieć, że domofon bezprzewodowy to nie to samo, co domofon głośnomówiący czy domofon z bezprzewodową słuchawką.

Domofon głośnomówiący bezsłuchawkowy umożliwia kontakt głosowy z osobą znajdującą się przed drzwiami, choć nie jest wyposażony w klasyczną słuchawkę. Takie urządzenie – a dokładniej jego unifon – nie posiada słuchawki, lecz wbudowany głośnik. Nie trzeba zatem podnosić słuchawki domofonu, aby dowiedzieć się, kto stoi pod drzwiami. Wystarczy odpowiedzieć na przycisk wywołania.

Zestaw tele-domofonu bezprzewodowego pełni natomiast funkcję bezprzewodowego telefonu i bezprzewodowego domofonu za sprawą komunikacji radiowej między bazą bezprzewodowej słuchawki tele-domofonowej a kasetą zewnętrzną, czyli bramofonem. Urządzenie pozwala zatem komunikować się zarówno z osobą naciskającą przycisk na bramofonie, jak i z dowolną inną osobą po wybraniu jej numeru telefonu.

Domofony bezprzewodowe – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY