Strona głównaElektronikaDrukarkiNajlepsze urządzenie wielofunkcyjne - ranking 2024

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne – ranking 2024 [TOP6]

Urządzenie wielofunkcyjne – więcej niż drukarka

Urządzenie wielofunkcyjne od drukarki różni się tym, że posiada też funkcję kserokopiarki, skanera, a nawet faksu. Takie produkty są nieco droższe, ale pozwalają nam oszczędzić cenną przestrzeń na blacie biurka i mogą okazać się bardziej praktyczne w biurze czy w mieszkaniu studenta. Niestety, modele 3w1 czy 4w1 nie są pozbawione wad – poza wyższą ceną, ich minusem jest też większa awaryjność i nieco większy pobór energii.

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne przydają się w każdym domu. Jaki model wybrać? Czym powinno cechować się dobre urządzenie wielofunkcyjne? Podpowiadamy!

Urządzenie wielofunkcyjne – ranking

Chcesz znaleźć dobre urządzenie wielofunkcyjne w korzystnej cenie? Sprawdź nasz ranking!

Jeśli jednak wolisz postawić na osobną drukarkę, zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi zestawieniami:

1. HP Smart Tank 515 

HP Smart Tank 515Smart Tank 515 marki HP to drukarka atramentowa, skaner i kopiarka w jednym. Urządzenie jest w stanie drukować z prędkością 11 stron na minutę w czerni oraz 5 stron na minutę w kolorze. Produkt łączy się z komputerem za pomocą WiFi. Posiada wbudowane zbiorniki na atrament, dzięki czemu jest niedrogi w eksploatacji.

Sprzęt oferuje rozdzielczość druku na poziomie 1200×1200 dpi w przypadku czerni. Jest wyposażony w skaner płaski o głębi szarości 256 bitów i głębi kolorów rzędu 24 bitów. Wbudowana kopiarka jest w stanie pracować z prędkością do 10 stron na minutę w czerni. Oferuje przy tym rozdzielczość na poziomie 600×600 dpi. Model nie posiada funkcji faksu.

Urządzenie wyposażono w podajnik na 100 arkuszy papieru i tacę na 30 arkuszy. Sprzęt dysponuje pamięcią wbudowaną 256 MB. Nie ma natomiast wyświetlacza.

Zalety: Wady:
+ Posiada moduł WiFi. – Dosyć wolno pracuje.
+ Jest ekonomiczne eksploatacji.  
+ Jest łatwe w obsłudze.  
+ Drukuje, kopiuje i skanuje z przyzwoitą rozdzielczością.  

2. BROTHER DCP-1622WE

BROTHER DCP-1622WEBrother DCP–1622WE to drukarka laserowa ze skanerem i kopiarką. Urządzenie ma kompaktowy rozmiar i elegancki design. Dysponuje wbudowanym modułem WiFi, dlatego z komputerem czy telefonem łączy się bezprzewodowo. Sprzęt drukuje z prędkością do 20 stron na minutę. Jest intuicyjny w obsłudze. Posiada też funkcjonalny wyświetlacz.

Drukarkę wyposażono w podajnik na papier mieszczący 150 arkuszy i tacę na 50 arkuszy. Sprzęt dysponuje 32 MB wbudowanej pamięci i interfejsem USB 2.0. Może być sterowany z poziomu aplikacji na smartfony i tablety. Model nie posiada trybu automatycznego druku dwustronnego. Oferuje rozdzielczość wydruku rzędu 2400×600 dpi. Posiada skaner płaski z rozdzielczością optyczną 600×1200 dpi oraz kopiarkę o rozdzielczości kopiowania 600×600 dpi. Model jest pozbawiony funkcji faksu.

Zalety: Wady:
+ Oferuje wysoką jakość wydruku. – Jest trudne do zainstalowania (konfiguracji WiFi).
+ Drukuje, skanuje i kopiuje z wysoką rozdzielczością. – Posiada zamontowany na stałe przewód zasilający.
+ Oferuje optymalną szybkość wydruku.  
+ Pracuje stosunkowo cicho.  

3. EPSON EcoTank L3250

EPSON EcoTank L3250EPSON ECOTANK L3250 reklamuje się przede wszystkim niskimi kosztami eksploatacji oraz możliwością drukowania bezprzewodowego. Sprzęt drukuje, skanuje i kopiuje. Pozwala na wydruk w czerni i w kolorze. Jest sterowany za pomocą aplikacji na smartfona, dlatego może pracować też zdalnie (moduł WiFi).

Model wykorzystuje łatwy w obsłudze system wypełniania tuszu. Posiada on specjalne zabezpieczenie przed wylaniem atramentu, co pozwala uniknąć marnowania produktu. Urządzenie ma ergonomiczny kształt i stosunkowo mały rozmiar. Drukuje w rozdzielczości aż 5760 x 1440 dpi w czerni i kolorze. Jego szybkość druku to nawet 33 strony na minutę (w czerni). Sprzęt nie dysponuje jednak trybem druku dwustronnego.

Urządzenie wyposażono w skaner o rozdzielczości optycznej 1200×2400 dpi. Sprzęt posiada tacę odbiorczą na 30 arkuszy i podajnik na 100 arkuszy.

Zalety: Wady:
+ Oferuje wysoką jakość druku. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest niedroga w eksploatacji.  
+ Posiada moduł WiFi.  
+ Pracuje szybko i wydajnie.  

4. Brother DCP-T525W

Brother DCP-T525WBrother DCP-T525W to urządzenie 3 w 1, oferujące łączność bezprzewodową. Sprzęt drukuje, skanuje i kopiuje w formacie A4. Posiada WiFi i interfejs Hi-Speed USB 2.0. Jest w stanie drukować do 17 stron na minutę w czerni. Model wyposażono w wyświetlacz LCD, który ułatwia obsługę.

Produkt oferuje rozdzielczość druku na poziomie 6000×12000 dpi w czerni i kolorze. Jego rozdzielczość w trybie kopiowania wynosi 1200X1200 dpi, a w trybie skanowania 1200×2400. Sprzęt dysponuje 128 MB pamięci RAM. Nie posiada funkcji faksu.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwe w instalacji i obsłudze. – Według niektórych opinii głośno pracuje.
+ Jest tanie w eksploatacji. – Jest dosyc droga.
+ Zajmuje mało miejsca.  
+ Posiada WiFi.  

5. HP Smart Tank 516

HP Smart Tank 516HP Smart Tank 516 to urządzenie wielofunkcyjne atramentowe ze skanerem i kopiarką. Sprzęt oferuje rozdzielczość druku rzędu 1200×1200 dpi w czerni i kolorze. Jego szybkość drukowania wynosi natomiast 7 stron na minutę w przypadku druku mono oraz 5 stron w przypadku druku kolorowego.

Produkt wyposażono w tackę na 30 arkuszy i podajnik na 100 arkuszy. Sprzęt posiada automatyczny czujnik atramentu, pozwalający łatwo kontrolować pozostałą ilość tuszu. Model dysponuje łącznością Bluetooth i Wifi. Urządzenie korzysta z 256 MB pamięci wewnętrznej. Jego kopiarka oferuje rozdzielczość 600 dpi, a skaner 1200×1200 dpi.

Zalety: Wady:
+ Jest ekonomiczne w użytkowaniu. – Wolno pracuje.
+ Oferuje łączność bezprzewodową.  
+ Gwarantuje dobrą jakość druku.  
+ Należy do modeli 3w1 o przyzwoitej rozdzielczości druku.  

6. CANON Pixma TS5150

CANON Pixma TS51CANON Pixma TS515050CANON Pixma TS5150 to drukarka kolorowa, skaner i kopiarka w jednym. Urządzenie posiada intuicyjny panel sterowania z przyciskami, a także moduł Bluetooth i Wifi, dzięki którym może być obsługiwane zdalnie za pomocą telefonu czy tabletu.

Sprzęt drukuje z szybkością 13 stron na minutę w czerni. Oferuje też bardzo przydatną funkcję druku dwustronnego. Produkt wykorzystuje system atramentowy z dwiema kasetami, dlatego nie wymaga tak częstej wymiany zbiorników.

Model gwarantuje druk o rozdzielczości 4800 x 1200 dpi w czerni i kolorze. Natomiast skanuje w rozdzielczości 1200×2400 dpi.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę.– Jest kompatybilne z kosztownymi i mało wydajnymi tuszami.
+ Łatwo i sprawnie łączy się bezprzewodowo z innymi urządzeniami.– Według niektórych opinii dosyć głośno pracuje.
+ Ma niewielki rozmiar. 
+ Posiada funkcję druku dwustronnego. 

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe czy atramentowe – jakie wybrać?

Wybierając biurowe lub domowe urządzenie wielofunkcyjne, w pierwszej kolejności musimy ustalić, czy będzie to model laserowy, czy atramentowy. Decyzję warto podjąć na podstawie przeznaczenia produktu:

  • urządzenia atramentowe – są tańsze niż ich laserowe odpowiedniki i łatwe w obsłudze, sprawdzają się w domach oraz u osób, które planują wykorzystywać je do drukowania w kolorze,
  • urządzenia laserowe – są kosztowniejsze w momencie zakupu, ale tańsze w eksploatacji, zwłaszcza tej najbardziej intensywnej, czyli w miejscach pracy, drukują też szybciej, ponieważ toner nie musi wysychać.

Co będzie więc lepszym wyborem? Jeśli planujesz drukować zdjęcia, wybierz urządzenie atramentowe. Jeżeli zaś planujesz drukować dużą ilość dokumentów (w czerni) lub kserować, postaw na laserową drukarkę z funkcją kserokopiarki i skanera.

Drukarka wielofunkcyjna może posiadać dodatkowo funkcję ksero (skaner i kopiarka), a także czwartą funkcjonalność, czyli fax. Przy wyborze jednego z tego typu urządzeń – poza technologią wydruku (laser/atrament) – musimy wziąć pod uwagę również takie parametry jak:

  • kolor wydruku – monochromatyczny (czarny) lub kolorowy,
  • szybkość wydruku – w przypadku sprzętu do użytku domowego nie jest ona tak ważna, jak w biurze, ale nadal powinna być optymalna,
  • jakość druku, czyli rozdzielczość (dpi) – należy sprawdzić ten parametr nie tylko dla drukarki, ale także dla skanera i kopiarki,
  • łączność – najlepiej Wi-Fi i/lub Bluetooth,
  • funkcja duplex, czyli automatyczny druk dwustronny,
  • rozmiar nośników (zwykle A4, C4 lub A3).

Warto pamiętać też, że praca wielofunkcyjnego urządzenia nie będzie darmowa. Sam zakup sprzętu to nie jedyny wydatek, który nas czeka. Modele atramentowe wymagają uzupełniania tuszu, a laserowe tonera. Porównując ceny poszczególnych produktów, należy zawsze brać to pod uwagę.

Urządzenie wielofunkcyjne opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd