Strona głównaElektronikaDrukarkiNajlepsza drukarka do telefonu - ranking 2024

Najlepsza drukarka do telefonu – ranking 2024 [TOP6]

Czym charakteryzuje się drukarka do telefonu?

Drukarka do telefonu to mała bezprzewodowa drukarka do zdjęć, która łączy się z urządzeniem mobilnym za pośrednictwem Bluetooth lub WI-FI. Taki elektroniczny gadżet spełni oczekiwania wielbicieli fotografii typu Polaroid. Odbitki będą mniejsze, nieco gorsze jakościowo, ale dostępne od ręki. Co ciekawe, wiele urządzeń tego typu pozwala wydrukować zdjęcia nie tylko na zwykłym papierze, ale również na papierze samoprzylepnym. Dzięki temu od razu po wykonaniu wydruku fotkę można przykleić, na przykład w albumie.

Drukarki do zdjęć z telefonu mają swoje wady i zalety. Niekoniecznie będą odpowiednie dla osób doceniających wielkoformatowe fotografie czy przykładających dużą wagę do perfekcyjnej jakości odbitek. Korzystanie z takich sprzętów sprawia przyjemność przede wszystkim fanom zdjęć natychmiastowych. Połączenie przenośnej drukarki do telefonu z nowoczesnym smartfonem to ciekawa alternatywa dla aparatów typu Instax czy Polaroid. Taki sposób wywoływania zdjęć jest tańszy oraz otwiera przed użytkownikiem więcej możliwości, gdyż przed wydrukiem fotki można edytować.

Ranking drukarek do telefonu

Ranking drukarek do telefonu to zestawienie urządzeń termosublimacyjnych. Możesz znaleźć w nim modele tańsze i droższe. Sprawdź, co oferują i jak wybrać najlepszy wariant!

Przejrzyj także nasz:

1. Phomemo T02

Phomemo T02Phomemo T02 to miniaturowa drukarka termiczna z modułem Bluetooth. Sprzęt nadaje się do etykietowania, wywoływania czarno-białych zdjęć, drukowania notatek czy tworzenia kolarzy. Zapewnia jakość wydruku na poziomie 203 dpi. Współpracuje z rolkami folii i papieru termicznego o szerokości 50/53mm.

Produkt nie wymaga kupowania atramentu. Posiada wbudowaną baterię o pojemności 1000 mAh i jest ładowany kablem USB. Model współpracuje z systemem Android i iOS. Po połączeniu z aplikacją mobilną pozwala korzystać z edytowalnych szablonów. 

Do korzystania z produktu potrzebny jest tylko papier termiczny – w wersji samoprzylepnej lub nie. Sprzęt jest prosty w użyciu. Drukuje szybko (z prędkością 6-10 mm/s) i jest w pełni przenośny. Ma też niewielki rozmiar i niską wagę. Występuje w kilku kolorach do wyboru. 

Zalety: Wady:
+ Jest niedroga. – Drukuje w czerni.
+ Oferuje przyzwoitą jakość druku.  
+ Szybko drukuje.  
+ Rolki do drukarki są tanie.  

2. XIAOMI Mi Portable Photo Printer

XIAOMI Mi Portable Photo Printer (2) Xiaomi Mi Portable Photo Printer jest urządzeniem przenośnym. Produkt oferuje rozdzielczość 313 x 400 dpi na papierze o wymiarach 76 x 50 mm. Pozwala drukować bez tuszu – wykorzystuje technologię ZERO INK. Można podłączyć do niego trzy urządzenia mobilne za pośrednictwem Bluetooth.

Drukarka ma trwałą obudowę, odporną na wysokie temperatury – wykonana z tworzywa ABC i PC. Sprzęt współpracuje z systemami Android oraz iOS 9.0 lub nowszy. Jest sprzedawana w komplecie z kablem do ładowania i papierem ZINK.

Produkt pozwala drukować w kolorze i w czerni z prędkością 1,3 strony na minutę. Posiada podajnik na 10 arkuszy. Jego atutem jest niewielki rozmiar i niska waga.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Według części opinii źle odwzorowuje kolory.
+ Jest łatwa w obsłudze. – Do obsługi wymaga założenia konta w aplikacji.
+ Ma poręczną i estetyczną obudowę.  
+ Oferuje przyzwoitą jakość wydruku.  

3. Fujifilm Instax Mini Link 2

Fujifilm Instax Mini Link 2Fujifilm Instax Mini Link 2 to kiszonkowa drukarka, która pozwala dodawać efekty wizualne i ramki do zdjęć. Może być też sterowana gestami. Urządzenie umożliwia rysowanie po zdjęciach czy oglądanie filmów w aplikacji, a następnie drukowanie ich kadrów. Dodatkowo, daje możliwość upiększania fotografii efektami typu brokat. 

Sprzęt może łączyć się z aparatem FUJIFILM X-S10 lub z urządzeniem mobilnym. Dzięki aplikacji jego funkcjonalność jest bardzo szeroka. Program pozwala edytować fotografie w kreatywny sposób, a także tworzyć z nich kolaże. Ciekawą opcją jest także drukowanie zdjęć z kodem QR prowadzącym do filmiku.

Produkt posiada prążkowaną, jednolitą obudowę dostępną w trzech kolorach do wyboru. Model gwarantuje rozdzielczość wydruku na poziomie 318 dpi. Korzysta z modułu Bluetooth. Współpracuje z filmami o wymiarach 62 mm × 46 mm. Czas wydruku jednego zdjęcia to około 12 sekund. Drukarka jest zasilana wbudowaną baterią o wydajności około 100 wydruków na jednym ładowaniu.

Zalety: Wady:
+ Oferuje wysoką jakość wydruku. – Ma wysoką cenę.
+ Pozwala przerabiać fotografie na wiele sposobów.  
+ Ma solidną i estetyczną obudowę.  
+ Szybko drukuje zdjęcia.  

4. POLAROID Hi-Print Pocket Printer E-Box

POLAROID Hi-Print Pocket Printer E-BoxPolaroid HI-PRINT Pocket Printer E-Box to przenośna drukarka, która łączy się z urządzeniem mobilnym za pośrednictwem Bluetooth. Sprzęt współpracuje z systemem Android oraz iOS. Pozwala edytować zdjęcia w aplikacji przed wydrukiem. Ma wbudowaną baterię o pojemności 620 mAh. Jedno ładowanie wystarcza na około 20 odbitek.

Produkt drukuje w kolorze dzięki zastosowaniu technologii termosublimacyjnej. Oferowany przez niego format wydruku wynosi 54 x 86 mm (karta kredytowa). Sprzęt wymaga zakupu papieru fotograficznego tej samej marki. Jest sprzedawany w komplecie z zestawem wkładów samoprzylepnych na start.

Zalety: Wady:
+ Oferuje dobrą jakość wydruku. – Jest dosyć droga.
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Ma solidną obudowę.  
+ Jest przenośna.  

5. HP SPROCKET 200

HP SPROCKET ZINK HP Sprocket 200 to drukarka z modułem Bluetooth, która pozwala tworzyć odbitki i naklejki o wymiarach 5×7,6 cm na dedykowanym papierze. Sprzęt łączy się z innymi urządzeniami. Jest sterowany z poziomu aplikacji, która umożliwia edytowanie zdjęć – dodawanie tekstu, emotikon, obramowań. Oprogramowanie pozwala także kadrować, tworzyć kolaże czy dodawać filtry.

Produkt jest niewielki i lekki – waży 175 g. Współpracuje z systemami Android i iOS. Dzięki temu, że wykorzystuje termosublimacyjną technologię druku, pracuje z dużą prędkością. Urządzenie wyposażono w akumulator wystarczający do wykonania około 40 wydruków na jednym ładowaniu.

Do korzystania z tego sprzętu potrzebny jest dedykowany papier fotograficzny ZINK. Jest on dosyć drogi, ale odporny na zadrapania czy przedarcia. Gwarantuje także ładne efekty kolorystyczne.

Zalety: Wady:
+ Oferuje wysoką jakość wydruku. – Jest droga.
+ Jest przenośna. – Wymaga zakupu drogiego papieru.
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Pozwala edytować zdjęcia za pośrednictwem aplikacji.  

6. CANON SELPHY Square QX10

CANON SELPHY Square QX10Canon SELPHY Square QX10 to przenośna drukarka, która łączy się z urządzeniami mobilnymi. Sprzęt współpracuje z papierem samoprzylepnym XS-20L, dzięki czemu pozwala drukować kwadratowe zdjęcia z ramką do pisania.

Urządzenie wykorzystuje łączność WIFI. Jest sterowane z poziomu aplikacji, która pozwala edytować fotografie. Drukuje na papierze o wymiarach 68 × 68 mm. Sprzęt wykorzystuje technologię termosublimacyjną. Oferuje rozdzielczość na poziomie 287 dpi. Pracuje z prędkością około 43 sekund na stronę.

Produkt jest zasilany akumulatorowo. Ma dosyć dużą wagę – około pół kilograma.

Zalety: Wady:
+ Jest przenośna. – Ma wysoką cenę.
+ Łączy się z WIFI. – Jest dosyć ciężka jak na urządzenie mobilne.
+ Oferuje wysoką jakość druku.  
+ Pozwala edytować zdjęcia przed wydrukiem – w aplikacji.  

Jak drukować zdjęcia z telefonu?

Zasadniczo, nie musisz kupować specjalnej kieszonkowej drukarki do zdjęć, aby móc wywołać fotografie wykonane telefonem. Możesz drukować z telefonu na zwykłej drukarce, która posiada moduł Bluetooth, WiFi lub NFC. Masz też możliwość połączenia się z nią za pośrednictwem przewodu.

Obsługa takich urządzeń wymaga zazwyczaj pobrania odpowiedniej aplikacji, która pozwala na komunikowanie się z innym sprzętem przewodowo lub bezprzewodowo. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że możesz drukować zdjęcia i innego rodzaju pliki graficzne w większym formacie. Wadą zaś to, że tradycyjna drukarka nie jest sprzętem mobilnym.

Mała drukarka do zdjęć to produkt kieszonkowy, często pozbawiony dodatkowego ekranu czy dużej ilości przycisków. Produkt tego typu obsługuje się z poziomu urządzenia mobilnego – najczęściej smartfonu – za pomocą dedykowanej aplikacji oraz po połączeniu się z drukarką za pomocą Bluetooth czy WiFi. Aplikacje do drukarek często oferują użytkownikowi znacznie więcej niż tylko możliwość przesłania i wydrukowania zdjęcia. Pozwalają także kadrować je, upiększać, ozdabiać filtrami czy naklejkami, a nawet tworzyć kolaże.

Jakość zdjęć z tego typu drukarki może być nieco niższa, jednak szybkość działania i mobilność takich urządzeń rekompensują straty w zakresie rozdzielczości.  W praktyce, posiadając drukarkę do zdjęć ze smartfonu, możesz wywoływać fotografie od razu po ich wykonaniu, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Są to bowiem sprzęty bezprzewodowe, zasilane akumulatorowo.

Jak wybrać drukarkę do telefonu?

Jaka drukarka do telefonu sprawdzi się najlepiej? Przy wyborze tego typu sprzętu bardzo istotną kwestią będzie przede wszystkim to, jak działa drukarka i w jaki sposób drukarka łączy się z telefonem. Zasadniczo, tradycyjne drukarki dzielimy przede wszystkim na modele atramentowe i laserowe, przy czym do drukowania zdjęć częściej polecane są te z pierwszej grupy.

Większość drukarek do telefonu działa natomiast na zasadzie termosublimacji. Pod wpływem wysokiej temperatury barwnik jest przenoszony na specjalny papier lub folię. Istnieją drukarki termosublimacyjne drukujące na czarno oraz w kolorze. Z reguły wyposaża się je odpowiednio w papier samoprzylepny lub klasyczny. Warto pamiętać o tym, że na koszt użytkowania takiego sprzętu składa się zatem zakup dodatkowych wkładów – zwykle kosztują około 60 – 70 zł za nie więcej niż 20 sztuk. Natomiast samą drukarkę można kupić za kwotę od około 150 do około 600 zł.

Drukarka do telefonu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Drukarka do telefonu to świetny pomysł na prezent. Urządzenie można zabrać ze sobą w podróż, aby tworzyć pamiątki z wakacji czy pocztówki dla znajomych. Sprzęt pozwala szybko wydrukować uprzednio wyedytowane zdjęcie. Dzięki kompaktowym rozmiarom mieści się nawet w kieszeni, a dzięki specjalnej aplikacji pozwala nadać fotkom unikatowy wygląd. Co sprawdzić przez zakupem sprzętu do druku termicznego?

Istotne będą przede wszystkim:

  • jakość zdjęć, czyli rozdzielczość wyrażona w „DPI”, np. 314 DPI (im wyższa, tym lepiej),
  • czas drukowania zdjęć (zwykle do minuty),
  • obsługiwany format (najczęściej wielkości karty kredytowej),
  • cena wymiennych wkładów, czyli kompatybilnego papieru fotograficznego,
  • łączność bezprzewodowa (BT, WIFI),
  • pojemność akumulatora, czas pracy na jednym ładowaniu baterii, czas pełnego ładowania,
  • wielkość urządzenia,
  • jakość wykonania obudowy.

Czy warto kupić drukarkę do zdjęć? Tak, jeśli chcesz być w stanie zabrać ze sobą wszędzie urządzenie, które pozwala Ci na natychmiastowy wydruk fotografii. Nie, jeśli szukasz sprzętu do drukowania dokumentów – tutaj model przenośny zupełnie się nie sprawdzi. 

Drukarka do zdjęć z telefonu – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd