Strona głównaElektronikaDrukarkiWybieramy najlepszą drukarkę laserową - ranking 2024

Wybieramy najlepszą drukarkę laserową – ranking 2024 [TOP6]

Jak działa drukarka laserowa?

Drukarka laserowa nie wymaga regularnego uzupełniania tuszu. Swoją pracę opiera na wykorzystaniu tonera, czyli proszku z pigmentem (barwnikiem), drobinkami żelaza i żywicą. Jak działa takie urządzenie?

W ciągu ułamków sekund światło lasera w drukarce odwzorowuje obraz na bębnie światłoczułym, tworząc tak zwany utajony obraz wydruku. Następnie cząsteczki tonera są przyciągane do niego w miejscu obrazu i przenoszone na arkusz. Na końcu fuser za pomocą wysokiej temperatury i wałków dociskowych wprasowuje toner w papier, a użytkownik otrzymuje gotowy dokument na tacy odbiorczej.

Chociaż technologia ta może wydawać się skomplikowana, to drukarka laserowa pozwala wydrukować dziesiątki stron w ciągu minuty. Jaki model wybrać?

Drukarka laserowa ranking

Sklepy oferują nam dzisiaj szeroki wybór drukarek laserowych. Porównaliśmy więc opinie na temat poszczególnych modeli, aby ułatwić Ci zakup produktu odpowiedniego do wykorzystania w domu i/lub w pracy. Zobacz, co potrafią dzisiejsze drukarki i przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego urządzenia.

Sprawdź też:

1. BROTHER HL-B2080DW

BROTHER HL-B2080DWBROTHER HL-B2080DW to drukarka laserowa monochromatyczna, która pracuje z prędkością 34 stron na minutę. Urządzenie nie przekracza przy tym natężenia dźwięku rzędu 50 dB. Sprzęt współpracuje z tonerami TN-B023 o wydajności do 2000 stron, które można nabyć w atrakcyjnej cenie, co przekłada się też na niskie koszty eksploatacji drukarki.

Produkt oferuje automatyczny druk dwustronny. Posiada podajnik na 250 arkuszy. Dzięki aplikacji iPrint&Scan (moduł WIFI) współpracuje z systemami Apple iOS oraz Android. Pozwala drukować pliki JPEG, PDF, strony internetowe czy dokumenty Microsoft Office poprzez bezpośrednie wysłanie ich do drukarki.

Sprzęt gwarantuje rozdzielczość druku na poziomie 1200 x 1200 dpi. Jedną stronę drukuje z prędkością około 8,5 sekundy. Można umieszczać w nim papier o gramaturze od 60 do 230 g/m2. Odbiornik urządzenia mieści do 150 arkuszy.

Wymiary drukarki wynoszą 18,3 na 35,6 na 36 cm. Sprzęt waży 7,4 kg.

Zalety: Wady:
+ Oferuje dobrą jakość wydruku.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny i jest tania w eksploatacji.  
+ Pozwala na wydruk z telefonu.  
+ Oferuje automatyczny wydruk dwustronny.  

2.  Brother HL-L2352DW

Brother HL-L2352DWDrukarka laserowa Brother HL-L2352DW to profesjonalny sprzęt z podajnikiem mieszczącym aż 250 arkuszy. Urządzenie łączy się z innymi bezprzewodowo (WIFI). Pracuje cicho, nie przekraczając natężenia dźwięku na poziomie 50dB. Jest też bardzo wydajne w swoim działaniu – jego prędkość druku to aż 30 stron na minutę (w czerni).

Model dysponuje trybem automatycznego druku dwustronnego. Maksymalny format jaki obsługuje to A4. Jego taca odbiorcza może przyjąć do 150 arkuszy. Produkt wyposażono w praktyczny wyświetlacz. Wydajność modelu to – zgodnie z deklaracją producenta – 1200 stron zadruku czarnego miesięcznie.

Zalety: Wady:
+ Oferuje automatyczny druk dwustronny. – Ma duże wymiary.
+ Jest solidnie wykonana. – Według niektórych opinii zbyt głośno pracuje.
+ Łączy się bezprzewodowo.  
+ Gwarantuje wyraźny zadruk.  

3. Xerox Phaser (3020V_BI)

Xerox Phaser (3020V_BI)Xerox Phaser 3020 to drukarka monochromatyczna odpowiednia do domu i niewielkich biur. Wydajność sprzętu to maksymalnie 20 stron na minutę. Produkt obsługuje formaty do A4. Nie dysponuje trybem dwustronnego zadruku.

Podajnik na papier tego modelu mieści do 150 arkuszy, a taca odbiorcza maksymalnie 100 kartek. Urządzenie posiada WIFI, dzięki czemu można korzystać z niego bezprzewodowo. Deklarowana głośność pracy drukarki to 50 dB.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa w podłączeniu i konfiguracji. – Nie drukuje dwustronnie.
+ Pracuje cicho i wydajnie. – Nie ma przycisku do przeładowania papieru.
+ Jest niewielka.  
+ Ma świetny stosunek ceny do jakości.  

4. BROTHER HL-1222WE

BROTHER HL-1222WEHL-1222WE to drukarka laserowa monochromatyczna w dobrej cenie, oferująca również niski koszt wydruku i wydajną pracę. Sprzęt ma kompaktowe rozmiary i wbudowany moduł sieci bezprzewodowej. Jego atutem jest dosyć szybka praca – pierwsza strona wydruku w 10 sekund.

Drukarka z tonerem startowym pozwala przygotować do 1500 stron wydruku, dlatego eksploatacja urządzenia okazuje się bardzo ekonomiczna. Produkt działa z prędkością do 20 stron na minutę. Ma wbudowany interfejs USB i WIFI. Posiada też panel kontrolny z diodami LED. Wykorzystuje technologię, która zapobiega zacinaniu się arkuszy.

Za pośrednictwem aplikacji Brother iPrint&Scan urządzenie pozwala drukować pliki bezpośrednio z urządzeń mobilnych, które pracują na systemie iOS, Android lub Windows Phone. Model oferuje rozdzielczość druku na poziomie 2400 x 600 dpi. Można umieścić w nim papier o gramaturze od 65 do 105 g/m2.

Sprzęt posiada podajnik na 150 arkuszy i odbiornik na 50 arkuszy. Wymiary drukarki wynoszą 18.9x34x23,8 cm, a jej waga to 4,6 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest ekonomiczna. – Według niektórych osób głośno pracuje.
+ Pozwala drukować z telefonu. – Może zostawiać ślady po rolkach na cienkim papierze.
+ Zajmuje niewiele miejsca.  
+ Oferuje dobrą jakość wydruku.  

5. Brother HL-1110E

Brother HL-1110EBrother HL-1110E to model monochromatyczny, oferujący wydajną pracę na poziomie maksymalnie 20 stron wydruku na minutę. Podajnik na papier w tym urządzeniu mieści do 150 arkuszy, a tacka odbiera maksymalnie 50 kartek.

Produkt nie posiada wentylatora, co pozwala mu na cichszą pracę (do 51 dB). Dodatkowo, model wyposażono w specjalne wałki, które zapobiegają zgnieceniu czy zakrzywieniu papieru. Drukarka łączy się z komputerem za pośrednictwem przewodu.

Zalety: Wady:
+ Jest niewielka i łatwa w obsłudze. – Nie posiada modułu WI-FI.
+ Jest tania w eksploatacji. – Często jest sprzedawana bez kabla USB w zestawie.
+ Została solidnie wykonana.  
+ Posiada tryb oszczędzania tonera.  

6. HP Laser 107w (4ZB78AB19)

HP Laser 107w (4ZB78AB19)HP LASER 107W to drukarka monochromatyczna o wydajności do 20 stron na minutę. Produkt wyposażono w moduł WIFI, podajnik na 150 arkuszy i tacę na 100 arkuszy. Model jest niewielki i ma kompaktową konstrukcję, co stanowi dużą zaletę. Pozwala drukować i skanować za pomocą aplikacji na telefon.

Przy wykorzystaniu oryginalnych tonerów, produkt powinien być w stanie zadrukować około 1000 stron miesięcznie. Urządzenie nie dysponuje trybem duplex.

Zalety: Wady:
+ Jest kompaktowa. – Tonery do drukarki są dosyć kosztowne.
+ Bezprzewodowo łączy się z innymi urządzeniami. – Jest łatwiejsza w obsłudze przy połączeniu przewodowym.
+ Oferuje wysoką jakość zadruku.  
+ Cicho pracuje.  

Drukarka laserowa – na co zwrócić uwagę?

Od dobrej drukarki laserowej można oczekiwać dzisiaj szybkiej pracy i niezawodności. Urządzenia godne zakupy powinny oferować jakość wydruków o rozdzielczość co najmniej 600 x 600 dpi, a także prędkość wydruku na poziomie minimum 20-30 stron wydruku w ciągu minuty. Nie bez znaczenia są też niskie koszty materiałów eksploatacyjnych.

Największą popularnością cieszą się dzisiaj modele monochromatyczne, które spełniają oczekiwania większości użytkowników. Jeśli jednak planujesz korzystać z drukarki w celu wywoływania zdjęć, potrzebujesz modelu z funkcją wydruku kolorowego.

Istotna dla wielu osób będzie też opcja dupleks, czyli automatyczny obrót kartki, umożliwiający wydruk dwustronny. Dzięki niemu nie trzeba obracać arkuszy samodzielnie, zastanawiając się, w jaki sposób należy to zrobić, aby nie wydrukować dokumentu „do góry nogami”.

Parametry, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie drukarki to zatem:

  • szybkość wydruku – w przypadku najlepszych modeli nawet 50 stron w ciągu minuty,
  • pamięć RAM (związana z parametrem powyżej) – od 64 MB do 2 GB (pamięć odpowiada za przechowywanie obrazów i wspiera efektywność procesora),
  • rozdzielczość wydruku (DPI) – zadowalająca: 600×600, a do zdjęć najlepsza: 1200×1200,
  • obciążenie normatywne – ilość stron wydruku na miesiąc, 
  • łączność – interfejs Bluetooth czy WIFI pozwala łączyć się z innymi urządzeniami bezprzewodowo, co zdecydowanie ułatwia pracę,
  • wielofunkcyjność – wielofunkcyjna drukarka może posiadać też funkcję skanera czy faksu.

Czy drukarka laserowa sprawdza się lepiej niż drukarka atramentowa? Z pewnością jej zakup jest korzystny dla osób planujących wydruki czarno-białe. Takie urządzenia bardzo dobrze sprawdzają się w biurach i w domach prywatnych. Jeśli jednak chcesz wykorzystywać drukarkę do druku kolorowego, postaw na model atramentowy, który kosztuje zdecydowanie mniej niż laserowy drukujący w kolorze.

Drukarka laserowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd