Strona głównaElektronikaDrukarkiWybieramy najlepszą drukarkę do zdjęć - ranking 2024

Wybieramy najlepszą drukarkę do zdjęć – ranking 2024 [TOP6]

Drukarka do zdjęć – fotograficzna, atramentowa czy laserowa?

Drukarka do zdjęć to pojęcie, pod którym ukrywają się przede wszystkim specjalne drukarki termosublimacyjne. Takie urządzenia nie wykorzystują tuszu ani tonera. Zamiast nich stosują specjalny papier lub folię fotograficzną, która wydziela barwniki pod wpływem ciepła. Dodatkowo, mogą też zabezpieczać fotografie przed szkodliwym działaniem wody czy blaknięciem.

Oczywiście, zdjęcia możemy drukować także zwykłą drukarką – atramentową lub laserową. Modele laserowe są droższe w zakupie, ale tańsze w eksploatacji, natomiast atramentowe są tańsze w zakupie, a droższe w eksploatacji. Takie sprzęty będą bardziej uniwersalne.

W specjalną drukarkę do zdjęć warto zaopatrzyć się więc wtedy, kiedy zależy nam przede wszystkim na doskonałej jakości wydruku fotografii, a nie na uniwersalności. Taki sprzęt nie nadaje się bowiem do drukowania dokumentów czy do skanowania. Jeśli potrzebujesz urządzenia, które sprawdza się w każdej z tych roli, zajrzyj do naszych pozostałych rankingów:

Drukarka do zdjęć ranking

Chcesz drukować zdjęcia jak profesjonalista? Wybierz z nami najlepszą drukarkę fotograficzną! Oto najczęściej polecane modele:

1. CANON PIXMA TS3452

CANON PIXMA TS3452CANON PIXMA TS3452 to drukarka, ale także skaner w jednym. Sprzęt jest zaliczany do kategorii urządzeń atramentowych. Posiada wbudowany moduł WiFi. Obsługuje AirPrint (iOS) i Mopria (Android).

Produkt jest wyposażony w wyświetlacz LCD o przekątnej 1,5 cala. Pozwala drukować fotografie bez ramki w rozmiarze maksymalnie 5 na 7 cali. Sprzęt korzysta z kaset FINE, które zapewniają doskonałą jakość wydruku. Jest też prosty w konfiguracji – nawiązuje łączność po naciśnięciu jednego przycisku.

Drukarka obsługuje takie formaty, jak A5, A4, B5, 100 x 150 mm, 130 x 130 mm, 130 x 180 mm, 200 x 250 mm, czy DL 110 x 220 mm. Jej rozdzielczość wydruku wynosi 4800 x 1200 dpi. Prędkość wydruku w czerni to 7,7 strony na minutę, a w kolorze 4 strony na minutę. Sprzęt posiada pojemnik na 60 arkuszy. Można wykorzystać w nim między innymi papier fotograficzny i papier błyszczący.

Zalety: Wady:
+ Oferuje doskonałą jakość wydruku. – Według części opinii koszty jej eksploatacji są dosyć wysokie.
+ Posiada moduł WIFI.  
+ Jest łatwa w konfiguracji.  
+ Ma korzystną cenę.  

2. XIAOMI Mi Portable Photo Printer

XIAOMI Mi Portable Photo PrinterXiaomi Mi Portable Photo Printer to przenośne urządzenie, drukujące z rozdzielczością 313 x 400 dpi na papierze o wymiarach 76×50 mm. Sprzęt wykorzystuje technologię ZERO INK, (pracuje bez tuszu). Pozwala na podłączenie 3 urządzeń za pomocą Bluetooth lub jednego za pomocą złącza mikroUSB.

Model posiada trwałą, odporną na wstrząsy obudowę z materiału PC+ABS. Jest obsługiwany przez system Android i iOS 9.0 lub nowszy. Urządzenie drukuje z szybkością 1.3 strony na minutę. Posiada podajnik papieru na 10 arkuszy. Nie ma modułu WiFi ani slotów na kartę pamięci czy kabel USB.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Obsługuje mały format.
+ Jest mała i poręczna. – Nie posiada WiFi ani wyświetlacza.
+ Oferuje przyzwoitą jakość wydruku.  
+ Można kupować do niej zamienniki papieru.  

3. FUJIFILM Instax Mini Link 2

FUJIFILM Instax Mini Link 2FUJIFILM Instax Mini Link 2 bezprzewodowo łączy się z aplikacją na telefon, oferując użytkownikowi takie funkcje jak Instax AIR (tryb rysowania AR). Sprzęt pozwala rysować gestami lub na ekranie smartfonu. Urządzenie tworzy też drukowalny kod QR, pod którym można ukryć nagranie wideo.

Produkt daje szerokie możliwości edycji zdjęć. Pozwala też drukować kadry z filmów. Atutem drukarki jest pasek świetlny LED informujący o stanie pracy, a także dostępność wielu kolorów obudowy do wyboru.

Sprzęt jest kompatybilny z papierem Fujifilm Instant Colour Film „instax mini”. Obsługuje druk w formacie 62 x 46 mm. Korzysta z technologii termosublimacyjnej. Jego szybkość drukowania to 5 stron na minutę, a rozdzielczość 318×318 dpi.

Zalety: Wady:
+ Ma wiele nowoczesnych funkcji. – Ma wysoką cenę.
+ Ładnie się prezentuje i jest kompaktowa.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Gwarantuje bardzo dobrą jakość wydruku.  

4. POLAROID Hi-print

POLAROID Hi-printPOLAROID Hi-Print pozwala na natychmiastowy wydruk zdjęć z telefonu. Drukuje na papierze samoprzylepnym. Obsługuje systemy Android i iOS. Posiada wbudowany akumulator, wystarczający na wydruk około 30 fotografii. Wykorzystuje technologię termosublimacji. Drukuje odbitki w rozmiarze 54 × 86 mm (jak karta kredytowa).

Urządzenie drukuje jedno zdjęcie w czasie krótszym niż jedna minuta. Jest proste w obsłudze za pomocą dedykowanej aplikacji na telefon czy tablet. Oprogramowanie pozwala również na obróbkę zdjęć.

Zalety: Wady:
+ Jest prosta w obsłudze. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Oferuje wysoką jakość druku.  
+ Jest mała i poręczna.  
+ Może pracować bezprzewodowo.  

5. Fujifilm Instax SQ Link

 Fujifilm Instax SQ LinkInstax Square Link to drukarka termosublimacyjna producenta FUJIFILM. Urządzenie jest lekkie (236 g) i niewielkie. Posiada pasek LED informujący o statusie pracy oraz praktyczne złącze USB.

Sprzęt łączy się z aplikacją, która daje użytkownikowi wiele możliwości edycji zdjęć i przesyłania ich za pośrednictwem mediów społecznościowych. Urządzenie pozwala również drukować ujęcia z filmów i tworzyć kolaże.

Drukarka korzysta z trybu Druku AR (rozszerzonej rzeczywistości). Pozwala to dodawać do zdjęć anonimowane efekty. Produkt posiada wbudowany moduł Bluetooth. Jest kompatybilny z papierem Fujifilm Instant Colour Film Instax Square.

Sprzęt obsługuje format 62 x 62 mm. Jego szybkość druku w kolorze wynosi 5 stron na minutę, a rozdzielczość to 318 x 318 dpi.

Zalety: Wady:
+ Oferuje bardzo wysoką jakość druku. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Jest mała i lekka.  
+ Działa bezprzewodowo.  

6. FUJIFILM Link Wide

FUJIFILM Link WideFUJIFILM Link Wide (INSTAX) to przenośna drukarka do zdjęć obsługiwana z poziomu smartfonu czy tabletu. Urządzenie wykorzystuje łączność Bluetooth. Pracuje z szybkością 5 stron na minutę. Posiada wbudowaną baterię, wystarczającą na wydruk około 100 odbitek. Sprzęt współpracuje z wkładami Film FUJIFILM instax WIDE. Tworzy obrazy w formacie 62 x 99 mm.

Produkt jest łatwy w obsłudze. Oferuje dwa tryby pracy: instax rich i instax natural. Pierwszy podkreśla kolory, a drugi nadaje grafice naturalny wygląd. Sprzęt współpracuje z systemami Android i iOS. Gwarantuje rozdzielczość wydruku na poziomie 318 x 318 dpi. Nie posiada WiFi, slotu na kartę pamięci ani wyświetlacza.

Zalety: Wady:
+ Oferuje wysoką jakość fotografii. – Ma wysoką cenę.
+ Posiada wytrzymałą baterię. – Nie posiada WiFi, ani slotów na karty pamięci czy pamięć flash USB.
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Współpracuje z funkcjonalną aplikacją.  

Jak wybrać dobrą drukarkę do zdjęć? Czy warto?

Do drukowania polecane są przede wszystkim drukarki atramentowe, ponieważ zakup tych pracujących „w kolorze” jest bardziej ekonomiczny w porównaniu do drukarek laserowych. Osoby, które chcą przejąć pełną twórczą kontrolę nad swoimi zdjęciami i cieszyć się niemal profesjonalnymi wydrukami w ciągu kilku minut, mogą postawić na małą, przenośną drukarkę do zdjęć, której atutem jest możliwość zagwarantowania naturalnych przejść kolorów za pomocą technologii termosublimacji. Taki sprzęt nie jest uniwersalną drukarką, ale ma wiele zalet, które docenią pasjonaci fotografii, zwłaszcza osoby młode.

Drukarki fotograficzne umożliwiają drukowanie zdjęć prosto z aparatów, smartfonów czy tabletów. Niektóre modele są też w stanie tworzyć tradycyjne fotografie z takich nośników jak pendive czy karta pamięci. Wiele z nich pracuje bezprzewodowo na wbudowanej baterii, co pozwala drukować również w podróży. Wystarczy mieć przy sobie odpowiedni papier fotograficzny – atrament czy toner nie są potrzebne.

Po czym poznać, że mamy do czynienia z dobrą drukarką fotograficzną? Takie sprzęty nie są zbyt popularne, a co za tym idzie ich wybór na rynku jest stosunkowo niewielki. Również funkcjonalność tego typu urządzeń nie dorównuje profesjonalnym drukarkom, jednak do użytku domowego znajdziemy w sklepach sprzęty, które są w stanie wydrukować zdjęcia na papierze fotograficznym, a nawet na papierze samoprzylepnym. Wybierając drukarkę fotograficzną, warto zwracać uwagę na takie parametry jak:

  • jakość zdjęć, czyli ich rozdzielczość oraz odwzorowanie kolorów,
  • obsługiwany format, najczęściej 10 x 15 cm, 107 x 88 mm lub 46 x 62 mm,
  • łączność – sprzęty tego typu można sparować z innymi urządzeniami za pomocą Bluetooth lub WiFi, a także odpowiednim przewodem,
  • kompatybilność – z systemami Android i/lub iOS, a w przypadku modeli drukujących z poziomu komputera z systemami Windows czy macOS,
  • cena – nie tylko sprzętu, ale także materiałów eksploatacyjnych – pod uwagę najlepiej brać niskie koszty wydruku jednego zdjęcia, a nie zakupu samej drukarki.

Zatem czy warto kupić drukarkę, która drukuje wyłącznie na papierze fotograficznym? Jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad swoimi zdjęciami zamiast oddawać je do wywołania i cieszyć się tradycyjną wersją fotografii niemal natychmiast po jej wykonaniu, to odpowiedź brzmi: tak, zdecydowanie warto ją kupić. Produkt z pewnością spodoba się zarówno amatorom fotografii, a zwłaszcza młodzieży. Z reguły jest łatwy w obsłudze, dlatego świetnie sprawdzi się na prezent dla każdego, kto lubi robić zdjęcia.

Drukarka do zdjęć opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd