Strona głównaElektronikaDrukarkiWybieramy najlepszą drukarkę - ranking 2024

Wybieramy najlepszą drukarkę – ranking 2024 [TOP7]

Drukarka laserowa czy atramentowa?

Drukarka to sprzęt niezbędny w biurze, ale bardzo przydatny również w każdym domu. Zanim wybierzesz konkretny model, musisz zastanowić się, co będzie dla Ciebie lepsze: drukarka atramentowa czy laserowa?

Powszechnie przyjmuje się, że modele laserowe lepiej sprawdzają się podczas drukowania dokumentów tekstowych. Są szybsze i tańsze w eksploatacji, dlatego dominują w biurach. Jeśli jednak pragniesz drukować zdjęcia i grafiki, korzystniej będzie postawić na model atramentowy, choćby dlatego, że model laserowy drukujący w kolorze to duży wydatek. Na jakie inne parametry tego typu urządzeń warto zwrócić uwagę?

Drukarka ranking 2022

Chcesz znaleźć najlepszą drukarkę? Przejrzyj nasz ranking, do którego trafiły zarówno modele laserowe, jak i atramentowe. Zobacz, czego możesz oczekiwać od każdego z nich i wybierz najlepszy model w ustalonym budżecie.

Sprawdź również nasz:

1. BROTHER HL-1222WE

BROTHER HL-1222WEBROTHER HL-1222W to drukarka laserowa monochromatyczna, obsługująca wydajne i niedrogie tonery. Sprzęt ma kompaktowy rozmiar i prosty design. Posiada wbudowaną sieć bezprzewodową, dzięki czemu można korzystać z niego bez plątaniny kabli. Model drukuje do 20 stron na minutę, oferując przy tym rozdzielczość na poziomie 2400×600 dpi.

Drukarka została wyposażona w panel kontrolny LED i technologię zapobiegającą zacinaniu się papieru. Sprzęt posiada podajnik na 150 arkuszy i tacę odbiorczą na 50 arkuszy. Wydajność tonera startowego do drukarki to aż 1500 stron. Pamięć operacyjna produktu wynosi 32 MB.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Według niektórych opinii nieco zbyt głośno pracuje.
+ Jest niedroga w eksploatacji.  
+ Łączy się bezprzewodowo.  
+ Daje dobrej jakości wydruk.  

2. EPSON EcoTank M1170

EPSON EcoTank M1170EPSON EcoTank M1170 to drukarka atramentowa monochromatyczna ze specjalną buteleczką do uzupełniania atramentu bez bałaganu. Sprzęt drukuje pierwszą stronę już w 6 sekund. Oferuje prędkość druku na poziomie 20 stron na minutę.

Urządzenie ma niewielki rozmiar i łączy się z innymi sprzętami zarówno za pośrednictwem przewodu, jak i łączności WiFi oraz Bluetooth. Oferuje rozdzielczość na poziomie 2400×1200 dpi oraz tryb druku dwustronnego. Model wyposażono w tacę na 100 arkuszy i podajnik na 250 arkuszy. Drukarka nie posiada wyświetlacza.

Zalety: Wady:
+ Jest ekonomiczna. – Ma dosyć wysoką cenę (ale jest sprzedawana z dużym zapasem tuszu).
+ Łączy się z innymi urządzeniami przewodowo i bezprzewodowo.  
+ Oferuje wysoką jakość druku.  
+ Nie jest głośna.  

3. Brother HL-1112E

Brother HL-1112EBrother HL-1112E to drukarka laserowa monochromatyczna, oferująca prędkość wydruku na poziomie do 20 str./min. Urządzenie przygotowuje pierwszą stronę w mniej niż 10 sekund. Posiada podajnik na 150 arkuszy. Gwarantuje rozdzielczość druku w czerni rzędu 600×600 dpi.

Sprzęt jest kompatybilny z tonerami na 1000 stron. Jego toner startowy pozwala natomiast na wydruk 700 stron. Produkt nie generuje hałasu powyżej 51 dB. Jego atut stanowi także zastosowanie specjalnych wałków, które chronią kartki przed zagnieceniami.

Drukarka posiada interfejs USB. Pozwala więc drukować bezpośrednio z dysku lub pendrive-a. Jej wydajność oceniana jest na 9000 stron miesięcznie. Model nie posiada funkcji drukowania dwustronnego ani modułu WiFi.

Wymiary produktu wynoszą 340 x 189 x 238 mm.

Zalety: Wady:
+ Szybko drukuje. – Nie ma modułu WIFI.
+ Ma kompaktowy rozmiar. – Nie ma funkcji duplex.
+ Jest łatwa w konfiguracji.  
+ Oferuje dobrą jakość wydruku.  

4. BROTHER HL-B2080DW

BROTHER HL-B2080DWBrother HL-B2080DW to kompaktowa laserowa drukarka monochromatyczna, oferująca szybkość druku na poziomie aż 34 stron na minutę. Urządzenie wyróżnia się wydajnością rzędu 2000 stron miesięcznie oraz niskimi kosztami eksploatacji.

Sprzęt wyposażono w duży podajnik papieru na 250 arkuszy i tacę na 150 arkuszy. Jego atutem jest też niski poziom hałasu w trakcie pracy – poniżej 50 dB. Drukarka oferuje rozdzielczość 2400×600 dpi. Posiada też praktyczną funkcję druku dwustronnego. Model łączy się z innymi sprzętami za pośrednictwem Wi-Fi. Dysponuje 64 MB pamięci RAM.

Zalety: Wady:
+ Jest mała i kompaktowa. – Ma wysoką cenę.
+ Oferuje wysoką prędkość druku i tryb dwustronny. – Niektórzy użytkownicy narzekają na oprogramowanie tego modelu.
+ Łączy się bezprzewodowo.  
+ Jest ekonomiczna w eksploatacji.  

5. XEROX Phaser 3020

XEROX Phaser 3020Xerox Phaser 2030 to monochromatyczna laserowa drukarka, odpowiednia do wykorzystania w domach prywatnych. Sprzęt oferuje rozdzielczość na poziomie 600×600 dpi. Jego prędkość pracy to 20 stron na minutę. Urządzenie wyposażono w tacę odbiorczą na 100 arkuszy i w podajnik na 150 arkuszy. Model nie posiada funkcji dupleks.

Drukarka łączy się z innymi sprzętami za pomocą WIFI. Dysponuje aż 128 MB pamięci RAM i pracuje stosunkowo cicho, nie przekraczając poziomu natężenia dźwięku rzędu 50 dB. Model nie ma wyświetlacza.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Nie jest najłatwiejsza w obsłudze.
+ Jest niewielka. – Posiada wadliwy moduł WIFI.
+ Dosyć szybko pracuje.  
+ Jest cicha.  

6. CANON Pixma IX6850

CANON Pixma IX6850CANON Pixma IX6850 to drukarka atramentowa drukująca w czerni i w kolorze z rozdzielczością 9600×2400 dpi. Urządzenie obsługuje format do A3+. Posiada WiFi, dzięki czemu może drukować z urządzeń przenośnych. Sprzęt jest niewielki i stylowo się prezentuje.

Drukarka pracuje z prędkością 14 stron na minutę w przypadku druku czarno-białego oraz 10 stron na minutę w przypadku druku w kolorze. Nie dysponuje funkcją duplex. Posiada podajnik na 150 arkuszy papieru. Nie ma wyświetlacza.

Zalety: Wady:
+ Wiernie odwzorowuje kolory. – Jej obudowa łatwo się zarysowuje.
+ Obsługuje format A3. – Według niektórych opinii dosyć głośno pracuje.
+ Nie zajmuje wiele miejsca i ładnie wygląda.  
+ Jest niedroga w eksploatacji.  

7. HP Color Laser 150nw

HP Color Laser 150nwHP Color Laser 150nw to laserowa drukarka kolorowa w wyjątkowo małym rozmiarze. Sprzęt łączy się z innymi urządzeniami za pomocą łączności bezprzewodowej i sieci Ethernet. Drukuje z prędkością 18 stron na minutę na czarno i 4 stron na minutę w kolorze. Oferuje przy tym rozdzielczość rzędu 600×600 dpi.

Model nie dysponuje funkcją trybu dwustronnego druku. Posiada podajnik na 150 arkuszy papieru oraz tacę na 50 arkuszy. Jego pamięć operacyjna to 64 MB. Urządzenie wyposażono w praktyczny wyświetlacz. Drukarka obsługuje Apple AirPrint.

Zalety: Wady:
+ Oferuje bardzo dobrą jakość wydruku. – Dosyć wolno pracuje.
+ Jest kompaktowa. – Nie posiada funkcji duplex.
+ Łączy się bezprzewodowo. – Jej zasobnik na papier nie zamyka się.
+ Cicho pracuje.  

Drukarka – jak wybrać najlepsze urządzenie?

Wiesz już, czy lepiej sprawdzi się u Ciebie drukarka laserowa czy atramentowa? Możesz wziąć pod uwagę również zakup urządzenia wielofunkcyjnego, które poza trybem wydruku posiada także skaner czy nawet faks. Skanowanie to opcja praktyczna dla uczniów i studentów kopiujących notatki, więc warto wziąć ją pod uwagę. Zawsze możesz jednak dokupić skaner osobno, a następnie podłączyć go do swojej drukarki przewodem USB.

Jak więc wybrać najlepszą drukarkę spośród modeli dostępnych na rynku? Zwróć uwagę na:

  • koszt materiałów eksploatacyjnych, czyli tuszu lub tonera,
  • jakość wydruku, czyli rozdzielczość (co najmniej 600×600 dpi),
  • łączność – najwygodniejsze są modele bezprzewodowe, łączące się poprzez Bluetooth, WiFi lub NFC, kompatybilne ze smartfonem,
  • szybkość druku – mniej ważna w domu, ale jeśli drukujemy sporo, warto wziąć ją pod uwagę wraz z oferowaną rozdzielczością (szybki wydruk może odbywać się kosztem jakości),
  • głośność pracy,
  • wielkość urządzenia – niektóre modele są na tyle niewielkie i ładnie zaprojektowane, że można ustawić je na małym biurku na stałe, zamiast wyjmować z szafy przed każdą sesją drukowania,
  • obecność trybu duplex – czyli praktycznego trybu drukowania dwustronnego,
  • obsługiwany format arkuszy – najpopularniejszy to A4, ale drukarka do zdjęć będzie obsługiwała też mniejsze arkusze papieru fotograficznego,
  • wyświetlacz, który ułatwia obsługę,
  • wejście USB, na przykład na pendrive.

Zatem jaką drukarkę wybrać? Wróć do rankingu i zainspiruj się produktami w założonym budżecie. Szukasz ekonomicznego sprzętu? Drukarka laserowa jest w stanie drukować dokumenty przy kosztach od zaledwie 1 do 10 gr za stronę. Zależy Ci na możliwości druku w kolorze? Postaw na model atramentowy. Chcesz drukować z telefonu? Upewnij się, ze urządzenie posiada wbudowany moduł WiFi. Potrzebna Ci drukarka i kserokopiarka? Funkcję ksero znajdziesz też w urządzeniach wielofunkcyjnych! 

Drukarka opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd