Strona głównaDom i ogródPolerkiWybieramy najlepszą polerkę samochodową - ranking 2024

Wybieramy najlepszą polerkę samochodową – ranking 2024 [TOP5]

Do czego służą polerki samochodowe?

Polerka samochodowa elektryczna to sprzęt służący do wyrównywania powierzchni. Polerka rotacyjna pozwala w równomierny sposób rozprowadzić na karoserii zarówno pasty polerskie mocno ścierające, jak i delikatne. Dzięki niej możliwe jest usunięcie płytkich rys i sprawienie, że lakier samochodowy nabiera efektu przejrzystości i blasku.

Polerka samochodowa ranking

Dobra polerka elektryczna umożliwi bezpieczną i efektowną korektę lakieru, nie tylko na powierzchni samochodu. Sprawdź, które modele sprzętów dostępnych na rynku są godne uwagi!

1. Ripper M80498

Ripper M80498



Ripper M80498 to dobrze znany model o mocy 2400 W ze smukłą obudową i gumowaną rękojeścią, która zapewnia pewny chwyt. Urządzenie wyposażono w miedziany wirnik i uzwojenie, co przekłada się na zminimalizowanie strat prędkości obrotów przy kontakcie polerki z polakierowaną powierzchnią.

Sprzęt nadaje się do pracy z powierzchniami lakierowanymi, a także z drewnem, metalem, kamieniem czy tworzywami sztucznymi. Pozwala na łatwą wymianę tarczy polerskich i daje możliwość regulacji prędkości obrotowej na 5 poziomach w zakresie od 500 do 3500 obrotów na minutę.

Urządzenie jest lekkie, bo waży jedynie około 3 kilogramów. Wykorzystuje także system Low Vibration, co ułatwia długotrwałą pracę. Model sprzedawany jest zazwyczaj w zestawie z gąbkami, filcem i dyskiem mocującym. Można nabyć go także w komplecie z dobrej jakości pastami polerskimi.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Często jest podrabiane, dlatego łatwo trafić na nieoryginalny model.
+ Oferuje regulację prędkości pracy.  
+ Jest poręczne.  
+ Zostało solidnie wykonane.  

2. EINHELL CE-CB 18/254

EINHELL CE-CB 18/254



Polerka EINHELL CE-CB 18/254 Li-Solo 2093301 to urządzenie zasilane akumulatorowo. Sprzęt posiada wyłącznik zabezpieczający go przed przeciążeniem. Model współpracuje z całym systemem urządzeń Power X-Change, co oznacza, że można wyposażyć go w akumulator, który pasuje do około 200 innych urządzeń tego producenta.

Produkt waży 2 kg. Jest sprzedawany w zestawie z padem syntetycznym i padem tekstylnym. Średnica jego tarczy wynosi 25,4 cm. Model oferuje regulację prędkości obrotów w zakresie do 2500 obr/min.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma dobry stosunek jakości do ceny. – Jest sprzedawany bez akumulatora i ładowarki w zestawie
+ Oferuje regulację prędkości obrotów.  
+ Jest dosyć lekki i wygodny w użyciu.  
+ Jest zasilany akumulatorowo.  

3. Einhell CE-CP 18/180 Li E-Solo

Einhell CE-CP 18 180 Li E-Solo



Einhell CE-CP 18/180 Li E-Solo to polerka akumulatorowa służąca do polerowania lakieru, a także do szlifowania drewna, metalu czy tworzyw sztucznych. Sprzęt posiada wygodne zapięcie na rzep i dysk na futerko polerskie, wykonany z tworzyw o różnej twardości.

Produkt korzysta z bezszczotkowego silnika elektrycznego i elektronicznej kontroli prędkości. Ma ergonomiczny uchwyt i wyświetlacz LCD, który ułatwia wybór odpowiednich obrotów. Dzięki blokadzie wrzeciona pozwala w prosty sposób mocować i wymieniać nasadki.

Szlifierka jest sprzedawana bez akumulatora i ładowarki. Posiada w zestawie tylko nasadkę piankową, osłonę polerską i trzy tarcze szlifierskie (P60, P80, P120). Urządzenie pracuje z prędkością od 500 do 3000 obrotów na minutę. Jest wyposażone w tarczę o średnicy 18 cm. Waży 1,7 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Nie posiada akumulatora ani ładowarki w zestawie.
+ Oferuje regulację obrotów.  
+ Jest lekka i poręczna.  
+ Działa bezprzewodowo.  

4. YATO YT-82200

YATO YT-82200



YATO YT-82200 to polerka mimośrodowa o mocy 720 W, wyposażona w opcję regulowania prędkości pracy i system podtrzymywania mocy na niskich obrotach oraz przy silnym docisku. Głowica modelu porusza się ruchem eliptycznym i obrotowym, co zapobiega przegrzewaniu polerowanego materiału.

Produkt posiada długi przewód zasilający (5 metrów). Jest kompatybilny z nakładkami o średnicy 15 cm. Jego zakres RPM wynosi od 2100 do 5000 obr./min. Model waży 2,2 kg. Jest sprzedawany w zestawie z praktyczną walizką zamykaną na metalowe zatrzaski.

Zalety: Wady:
+ Produkt jest solidnie wykonany. – Jest sprzedawany w zestawie z niskiej jakości padami.
+ Posiada funkcję płynnej regulacji obrotów. – Głośno pracuje.
+ Ma długi przewód zasilający.  
+ Ma korzystny stosunek cena-jakość.  

5. DEWALT DWP849X-QS

DEWALT DWP849X-QS



DEWALT DWP849X-QS to polerka odpowiednia do polerowania nie tylko do samochodu, ale również podłóg czy mebli. Urządzenie jest lekkie i poręczne. Oferuje dużą powierzchnię polerowania. Ma ergonomiczny uchwyt. Dysponuje mocą 1250 W. Osiąga prędkość obrotową do 3000 obrotów na minutę.

Sprzęt wyposażono we włącznik, który zapobiega ponownemu uruchomieniu urządzenia w przypadku zaniku napięcia. Dzięki temu produkt jest bezpieczniejszy w użytkowaniu. Polerka daje możliwość płynnego regulowania prędkości obrotowej. Posiada też dwa typy rękojeści – boczną prostą oraz pałąkową.

Model korzysta z blokady wrzeciona dla szybkiej i wygodnej wymiany akcesoriów. Jest sprzedawany w zestawie z wymiennymi osłonami ochronnymi. Posiada też zabezpieczenie mechanizmu polerki przed zasysaniem wełny polerskiej i zablokowaniem narzędzia.

Średnica tarczy tego urządzenia wynosi 18 cm. Produkt waży około 3 kg. Posiada obudowę z antypoślizgową powłoką (w newralgicznych miejscach). Jest zasilany sieciowo.

Zalety: Wady:
+ Dysponuje dużą mocą. – Ma wysoką cenę.
+ Nie przegrzewa się. – Po ustawieniu najniższej mocy i uruchomieniu urządzenia początkowo działa ono na wyższych obrotach (przez kilka sekund).
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Posiada regulację prędkości obrotów.  

Na co zwracać uwagę przy wyborze polerki samochodowej?

Maszyny polerskie dzielimy przede wszystkim na modele rotacyjne i oscylacyjne (inaczej mimośrodowe, orbitalne). Pierwsze posiadają pad w systemie stałej orbity o kształcie koła. Są bardzo dokładne, ale jednocześnie trudniejsze w użyciu. Poleca się je osobom, które mają już jakieś doświadczenie w polerowaniu różnych powierzchni. Dla amatorów lepsza będzie natomiast polerka oscylacyjna, która porusza się po orbitalnych elipsach, co oznacza, że łatwiej jest utrzymać jej trajektorię. Praca z takim sprzętem minimalizuje także ryzyko uszkodzenia lakieru (miejscowego przegrzania karoserii).

Jeśli chodzi o parametry, to szlifierki dedykowane polerowaniu lakieru samochodowego powinny dysponować odpowiednią mocą, szybkością wirowania oraz wagą i wielkością. Minimalna moc dla wydajnej pracy z takim sprzętem to 1000 W. Słabsze modele mogą bowiem szybko się przegrzewać, czym będą wymuszały przedłużające zabieg przerwy. Obowiązkową funkcją jest także regulacja obrotów, najlepiej w zakresie co najmniej od 1100 do 2000 RPM. Niższe tempo dedykowane jest wykończeniom, a wyższe usuwaniu niedoskonałości lakieru. Im szerszy zakres regulowania tego parametru, tym bardziej wielofunkcyjna i uniwersalna maszyna.

Na komfort pracy wpływają natomiast takie cechy, jak waga, wielkość i poręczność, gwarantowane przez odpowiednią konstrukcję i materiały oraz takie rozwiązania, jak ogumowana, profilowana rękojeść. Polerowanie samochodu to pracochłonne i czasochłonne zadanie, które wymaga precyzji, dlatego warto zadbać o wybór sprzętu, który nie będzie męczył rąk.

Polerka samochodowa opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd