Strona głównaDzieckoFotelikiFotelik samochodowy 15-36 ranking 2023: na co zwrócić uwagę?

Fotelik samochodowy 15-36 ranking 2023: na co zwrócić uwagę?

Fotelik samochodowy 15-36 – od ilu lat?

Fotelik samochodowy 15-36 to fotelik odpowiedni dla dziecka w wieku od około 4 do około 12 lat oraz dla użytkownika o wzroście od 100 do 150 cm. Warto pamiętać o tych wskazaniach, ponieważ młodsze dziecko nie będzie bezpieczne w takim foteliku – jego budowa ciała nie pozwala na odpowiednie przypięcie małego pasażera trzypunktowym pasem samochodowym, jakim przypinane jest dziecko w tego typu foteliku.

Zatem nie wystarczy, aby maluch przekroczył wagę 15 kg, jeśli ma dopiero 2 lub 3 lata nadal powinien podróżować w foteliku dla młodszych pasażerów – w foteliku 0-18 kg lub w foteliku 9-18 kg. Co ważne, takie modele często pozwalają na inny kierunek montażu fotelika – tyłem do kierunku jazdy, co jest najbezpieczniejszą opcją dla maluchów.

Fotelik samochodowy 15 36 ranking

Ranking fotelików samochodowych 15-36 kg to zestawienie fotelików bezpiecznych, praktycznych i cieszących się dobrymi opiniami rodziców. Jeśli to już pora, aby przesadzić dziecko w fotelik z grupy 2/3, sprawdź nasz ranking i wybierz taki model fotelika, który najlepiej spełni Wasze wspólne oczekiwania!

Przejrzyj również:

1. Cybex Solution X-Fix

 

Cybex Solution X-FixCybex Solution X-Fix to fotelik samochodowy, który wygrał w teście niemieckiej organizacji Stiftung Warentest w 2009 roku oraz został najlepiej ocenionym fotelikiem w testach konsumenckich. Model posiada odchylany zagłówek i wbudowane zaczepy ISOFIX. Chroni małego pasażera przed zderzeniem bocznym za sprawą liniowego systemu ochrony (LSP).

Produkt ma aż 11 wysokości oparcia, dzięki czemu dostosowuje się do wzrostu dziecka. Co ważne, nadaje się do stosowania nie tylko w samochodach z systemem ISOFIX, ale również w modelach bez tego systemu.

Fotelik jest montowany przodem do kierunku jazdy. Posiada zdejmowaną do prania tapicerkę. Jego atutem są też wskaźniki prawidłowego montażu. W testach ADAC model ten otrzymał ocenę 4.

Zalety: Wady:
+Jest solidnie wykonany. – Według niektórych opinii bardzo trzeszczy.
+ Ma korzystną cenę.  
+ Jest łatwy w montażu i wygodny w użytkowaniu.  
+ Posiada zdejmowaną tapicerkę.  

2. Britax Romer ‎KIDFIX 2 S

Britax Romer ‎KIDFIX 2 SBritax Römer KIDFIX 2 S to fotelik dla dzieci w wieku od 3.5 do 12 lat. Model posiada oparcie w kształcie litery V. Jednocześnie zapewnia dziecku odpowiednią ilość miejsca oraz dba o jego bezpieczeństwo w przypadku uderzenia z boku. Produkt pozwala również na całkowite usunięcie oparcia w momencie, kiedy dziecko osiągnie wzrost 135 cm.

Zastosowane w nim rozwiązanie o nazwie SecureGuard i specjalny zaczep pozwalają upewnić się, że pasy samochodowe będą prawidłowo układały się na ciele dziecka.

Fotelik posiada miękkie skrzydła boczne i regulację SICT (osłon bocznych). Jest produktem projektowanym i produkowanym w Niemczech. Model wyposażono w regulację wysokości zagłówka. Jego dodatkowym atutem jest zdejmowany pokrowiec.

Fotelik może być montowany za pomocą zaczepów ISOFIX i/lub trójpunktowych pasów bezpieczeństwa.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonany. – Otrzymał średnią ocenę w testach ADAC – 3 gwiazdki.
+ Jest wygodny dla dziecka.  
+ Jest łatwy w montażu i demontażu.  
+ Ma dobry stosunek ceny do jakości.  

3. Cybex Solution B-FIX

 

Cybex Solution B-FIXCYBEX SOLUTION B-FIX to fotelik samochodowy dla dzieci w wieku 3-12 lat. Model otrzymał 4 gwiazdki w testach ADAC. Jest montowany za pomocą zaczepów ISOFIX. Posiada liniowy system ochrony bocznej i aż 12 poziomów regulacji zagłówka.

Produkt może pochwalić się doskonałymi wynikami w testach Stiftung Warentest & ADAC 05/2020. Jest też bardzo lekki, a dzięki temu łatwo da się przenosić go i montować w różnych samochodach. Produkt posiada regulowane oparcie. Jego tapicerka może być zdejmowana do prania.

Fotelik ma wygodne oparcie w kształcie litery V i dobrą wentylację, która zapobiega przegrzewaniu małego pasażera. Dzięki regulacji lepiej dopasowuje się do kanap samochodowych.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Według niektórych opinii jest trudny w montażu.
+ Jest lekki.  
+ Jest łatwy w użytkowaniu.  
+ Zapewnia komfort pasażerowi.  

 

4. Maxi Cosi Rodifix Airprotect

Maxi Cosi Rodifix AirprotectMaxi-Cosi RODIFIX AP Air Protect to fotelik z innowacyjną technologią Air Protect, która zapewnia dziecku bezpieczeństwo również w przypadku zderzenia bocznego (dodatkowa ochrona głowy dziecka). Produkt posiada specjalny system oznaczeń prowadzenia pasa i wygodny dostęp do klamry, co ułatwia i przyspiesza przypinanie pasażera. Sam fotelik jest montowany za pomocą ISOFIXu.

Produkt posiada regulację szerokości boków i wysokości zagłówka. Jest montowany przodem do kierunku jazdy za pomocą jednego kliknięcia. Oferuje regulację pochylenia i maksymalną wygodę dla pasażera za sprawą watowanej tapicerki. Jest też lekki, co ułatwia przenoszenie go między samochodami. Fotelik może pochwalić się zgodnością z europejską normą bezpieczeństwa ECE R44/04.

W testach ADAC fotelik otrzymał ocenę 4. Jego atutem dla rodziców jest zdejmowana do prania tapicerka oraz wygodna obsługa po zamontowaniu na kanapie.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonany. – Negatywne opinie użytkowników dotyczą opcji rozkładania bocznych osłon fotelika.
+ Uzyskał dobre oceny w testach bezpieczeństwa. – Ma słabej jakości tapicerkę.
+ Jest bardzo lekki i wygodny w użytkowaniu.  
+ Posiada funkcję odchylania do snu.  

5. Maxi-Cosi Kore i-Sized

Maxi-Cosi Kore i-SizeMaxi Cosi Kore i-Size to fotelik z ochroną przed uderzeniem bocznym, montowany na ISOFIX oraz pasy bezpieczeństwa. Produkt nadaje się również do montażu w samochodach bez zaczepów. Model jest zgodny z najnowszym standardem bezpieczeństwa i-Size. Posiada system ochrony bocznej i system ochrony bocznej plus. Elementy te składają się z materiału pochłaniającego siłę uderzenia i amortyzatorów z włókna szklanego.

Produkt pozwala dziecku zapinać się samodzielnie po zamontowaniu go za pomocą zaczepów ISOFIX. Model ma też odchylane oparcie, dzięki czemu dopasowuje się do kształtu kanapy. Za sprawą regulacji wysokości i szerokości rośnie wraz z dzieckiem.

Fotelik posiada zdejmowany do prania pokrowiec. Został też wyposażony we wskaźniki prawidłowego montażu. Jego ocena w testach ADAC to 4 gwiazdki.

Zalety: Wady:
+ Jest wygodny dla dziecka. – Ma niskiej jakości tapicerkę.
+ Uzyskał dobre oceny w testach bezpieczeństwa. – Nie nadaje się dla bardzo szczupłych dzieci.
+ Jest łatwy w montażu.  
+ Zajmuje niewiele miejsca na kanapie samochodu.  

Jak wybrać fotelik samochodowy 15 36?

Dla bezpieczeństwa dziecka fotelik samochodowy powinien być dostosowany do jego budowy anatomicznej ciała pod względem wieku, wagi i wzrostu. To, co łączy wszystkie foteliki samochodowe z tej grupy produktów to kierunek montażu – przodem do kierunku jazdy – oraz sposób zapinania dziecka – samochodowym pasem bezpieczeństwa. Foteliki 15-36 są też szersze, dzięki czemu starszemu dziecku jest w nich po prostu wygodniej.

Jakie będą mocne strony fotelika w tym przedziale wagowym? Przy wyborze takiego produktu zwróć uwagę na to, czy:

  • fotelik będzie pasował do posiadanego modelu samochodu (kształtu kanapy) – gwarantuje to stabilny montaż fotelika,
  • fotelik posiada system montażu ISOFIX – jest najbezpieczniejszy, najbardziej solidny i najwygodniejszy, ale do samochodów bez ISOFIXu należy szukać fotelików montowanych za pomocą pasów bezpieczeństwa,
  • fotelik posiada system ochrony bocznej – dodatkowa ochrona boczna jest tym, co sprawia, że foteliki są bezpieczniejsze niż podkładki (wraz z zagłówkiem, który chroni głowę dziecka),
  • fotelik posiada regulację wysokości zagłówka, dzięki czemu da się dostosować go do wzrostu pasażera,
  • fotelik ma odpowiednią głębokość i szerokość siedziska – nie może być zbyt wąski ani zbyt szeroki,
  • fotelik ma zdejmowaną, łatwą do utrzymania w czystości tapicerkę,
  • fotelik posiada wskaźniki prawidłowego montażu, ułatwiające właściwe prowadzenie pasa bezpieczeństwa.

Dla wielu osób najważniejsze przy zakupie fotelika samochodowego są kwestie związane z bezpieczeństwem, a dokładniej testy ADAC. To, jaką ocenę otrzymał produkt w takim teście fotelików samochodowych dziecięcych, mówi wiele na temat jakości wykonania danego modelu, jego konstrukcji czy jakości zastosowanych materiałów absorbujących energię uderzenia. Im wyższa nota (w skali 1-5), tym lepiej, choć najwyższa ocena przyznawana jest fotelikom niezmiernie rzadko.

Fotelik samochodowy 15 – 36 opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić