Strona głównaDzieckoFotelikiWybieramy fotelik samochodowy 0-36 - ranking 2024

Wybieramy fotelik samochodowy 0-36 – ranking 2024 [TOP5]

Fotelik samochodowy 0 36 – kiedy warto?

Fotelik samochodowy 0-36 kg z założenia ma służyć dziecku od narodzin aż do osiągnięcia 12. roku życia. Oznacza to, że jest to produkt bardzo uniwersalny, oferujący wiele funkcji, dzięki którym dostosowuje się do potrzeb małego, ale też szybko rosnącego pasażera. Fotelik z tej kategorii musi zapewniać możliwość montażu tyłem i przodem do kierunku jazdy, ponieważ do osiągnięcia wagi około 13. kg dzieci powinny być przewożone wyłącznie tyłem ze względów bezpieczeństwa. Niezbędne są w nim również takie opcje jak regulacja uprzęży i wysokości zagłówka oraz regulacja nachylenia oparcia.

Rodzicom często odradza się zakup fotelika obejmującego wszystkie cztery kategorie wagowe (grupy od 0 do 3). Wynika to z faktu, że nie da się stworzyć produktu, który zapewni doskonały poziom bezpieczeństwa zarówno niemowlęciu, jak i kilkuletniemu dziecku. Taki model fotelika samochodowego wybiera się zatem głównie ze względu na koszty – teoretycznie produkt powinien bowiem posłużyć małemu pasażerowi przez cały okres obowiązkowego przewożenia dzieci w fotelikach. Jeśli więc rodzic podróżuje z maluchem rzadko i nie chce inwestować w fotelik dostosowany do bieżących potrzeb dziecka, może zdecydować się na taki zakup. W innym wypadku zalecamy dobranie fotelika z innych kategorii, odpowiednio do wieku i wagi dziecka.

Sprawdź:

Ranking fotelików samochodowych 0-36

Wybierając fotelik samochodowy 0-36, musisz zwrócić uwagę na jego parametry techniczne, w tym zwłaszcza na możliwość regulacji pozycji fotelika. Asortyment fotelików samochodowych w tej kategorii jest dosyć szeroki. W sklepach znajdziesz foteliki marek takich jak Joie, Kinderkraft czy Babysafe. Przejrzyj ranking polecanych modeli i postaw na produkt o najlepszym stosunku jakości do ceny!

1. LITTLE CAPITAN PRO 0-36KG ISOFIX

LITTLE CAPITAN PRO 0-36KG ISOFIXLITTLE CAPITAN PRO 0-36KG to fotelik odpowiedni dla dzieci od urodzenia do 12. roku życia. Produkt posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Oferuje 4-stopniową regulację nachylenia oparcia, a także opcję zdjęcia tapicerki do wyprania w pralce.

Model posiada wzmocniony zagłówek z ochroną boczną, wyjmowaną wkładkę noworodkową i ochraniacze pasów naramiennych z powłoką antypoślizgową. Fotelik jest montowany w aucie przy pomocy pasów trzypunktowych i/lub ISOFIXu. Posiada homologację ECE R44/04.

Fotelik może zostać zainstalowany przodem i tyłem do kierunku jazdy. Cały produkt waży 5,5 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Nie był testowany przez ADAC.
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Posiada regulację kąta nachylenia oparcia.  
+ Jest łatwy w montażu.  

2. Lionelo Bastiaan

Lionelo BastiaanLionelo Bastiaan to fotelik samochodowy montowany za pomocą systemu ISOFIX oraz pasa TOP TETHER. Produkt pozwala przewozić dziecko tyłem i przodem do kierunku jazdy. Posiada dodatkową ochronę boczną. Jest sprzedawany w zestawie z daszkiem przeciwsłonecznym.

Fotelik uzyskał certyfikat TUV (zgodność z normą TUV-ECE R44/04). Został wyposażony także w wygodną wkładkę dla niemowląt i wkładkę lędźwiową. Model oferuje funkcję obrotu o 360 stopni. Początkowo pozwala przypinać dziecko za pomocą 5-punktowej uprzęży. Posiada poduszeczki na pasach i nakładki antypoślizgowe, zapobiegające ich zsuwaniu się.

Produkt oferuje 4 poziomy pochylenia do pozycji z funkcją spania. Ma też 7 wysokości zagłówka do wyboru. Jego tapicerka jest zdejmowana do prania i łatwa w czyszczeniu, natomiast wkładka została wykonana z oddychającego materiału, który zapobiega przegrzewaniu się skóry.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości. – Dla niektórych osób jest ciężki i trudny w montażu.
+ Posiada obrotową bazę.  
+ Oferuje opcję odchylenia.  
+ Ma dobrej jakości tapicerkę i estetyczny design.  

3. Sesttino Oktagon 0-36 kg

Sesttino Oktagon 0-36 kgSesttino Oktagon 0-36kg nadaje się dla grup 0+,I,II,III. Posiada obracaną bazę 360 stopni. Może być montowany przodem i tyłem do kierunku jazdy. Produkt jest instalowany za pomocą systemu ISOFIX oraz pasa TOP TETHER. Można jednak zamontować go także pasami samochodowymi.

Fotelik wyposażono we wzmocniony system ochrony bocznej i daszek przeciwsłoneczny. Model może pochwalić się certyfikatem TUV (ECE R44/04). Ma pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i funkcję regulacji nachylenia na 4 poziomach. Oferuje też możliwość regulacji wysokości zagłówka.

Produkt jest wyposażony w dwustronną wkładkę redukcyjną dla noworodków. Ma zdejmowaną do prania tapicerkę oraz ochraniacze pasów naramiennych z powłoką antypoślizgową. Fotelik waży 10 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonany. – Jest ciężki.
+ Posiada obrotową bazę.  
+ Oferuje szeroki zakres regulacji i jest wygodny dla dziecka.  
+ Ładnie się prezentuje.  

4. Joie Every Stage

Joie Every StageJoie Every Stage to fotelik, który do 4. roku życia dziecka montuje się tyłem do kierunku jazdy, a po osiągnięciu wagi 18 kg przodem do kierunku jazdy. Produkt oferuje 6 pozycji ustawienia: 2 tyłem i 4 przodem. Posiada boczne wzmocnienia dla ochrony bioder oraz głowy dziecka.

Model został wykonany w technologii AutoAdjust, co znaczy, że automatycznie dostosowuje przestrzeń siedziska do wymiarów dziecka. Posiada także 10-stopniową regulację wysokości zagłówka, kieszonkę do przechowywania nieużywanych części fotelika (uprząż), a także specjalny system Grow Together – jednoczesna regulacja wysokość zagłówka i pasów bezpieczeństwa.

Produkt wyposażono w siateczkowe kieszonki na przedmioty dziecka. Fotelik posiada też kolorowe naklejki instruktarzowe. Może być obsługiwany jedną ręką. Jego atutem jest również zdejmowana do prania tapicerka.

Zalety: Wady:
+ Jest dobrze wykonany. – Ma niskiej jakości tapicerkę.
+ Jest łatwy w montażu. – Ma dosyć wąskie siedzisko.
+ Sprawdza się w różnych autach. – Nie ma ISOFIXu (w tej wersji).
+ Posiada szeroki zakres regulacji.  

5. Kinderkraft XPEDITION

Kinderkraft XPEDITIONKinderkraft Expedition to fotelik obrotowy ze zintegrowaną bazą 360 stopni. Model nadaje się do montażu przodem i tyłem. Jest mocowany za pomocą ISOFIXu oraz pasa TOP TETHER. Posiada 5-punktowe pasy dla najmłodszych oraz dwie wymienne wkładki.

Oferuje regulację wysokości zagłówka na 7 poziomach oraz 5 pozycji jazdy: jedną tyłem i 4 przodem. Posiada specjalny system ochrony – wzmocnione boki i zagłówek, dzięki czemu lepiej chroni małego pasażera.

Jego atutem są 3 wskaźniki poprawnego montażu. Produkt posiada wypełnienie z EPS, czyli materiału, który absorbuje energię uderzenia. Jego pasy mają antypoślizgową powierzchnię, a regulacja kąta nachylenia oparcia tego modelu jest obsługiwana jedną ręką. Fotelik oferuje też zintegrowany system zmiany wysokości zagłówka i pasów.

Model wyposażono w otwory wentylacyjne i kieszonkę na pasy. Produkt został przetestowany w instytucie TASS INTERNATIONAL.

Zalety: Wady:
+ Jest wygodny dla dziecka. – Jest ciężki.
+ Ma stabilną konstrukcję. – Według niektórych opinii nie jest starannie wykonany i skrzypi.
+ Jest łatwy w montażu.  
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny.  

Jak wybrać fotelik samochodowy 0 36?

Jak zostało wspomniane, wybór fotelika samochodowego 0-36 kg nie jest najlepszą decyzją ani dla noworodka, ani dla starszaka, jednak rodzice, którzy chcą w niego zainwestować, ponieważ jeżdżą niewiele, na krótkich odcinkach czy też szukają fotelika dodatkowego, zapasowego, mogą przyjrzeć się takim modelom fotelików, analizując je pod kątem solidności wykonania i funkcjonalności. Nie będziemy porównywać tutaj poszczególnych modeli fotelików pod kątem wyników w testach ADAC, ponieważ większość z nich nie została przebadana przez ośrodek, a jeśli nawet tak było, ostateczna ocena nie była wysoka.

Przy zakupie fotelika 0-36 najbardziej istotne będą możliwości dopasowania go do potrzeb zarówno małego, jak i dużego dziecka, a także różne dodatkowe rozwiązania ułatwiające obsługę produktu czy zwiększające komfort dziecka i rodzica. Ważne parametry techniczne takich fotelików to:

  • kierunek montażu fotelika – najpierw tyłem, potem przodem do kierunku jazdy,
  • regulacja uprzęży (5-punktowych pasów dla młodszych pasażerów) – najlepiej jednoczesna regulacja uprzęży i wysokości zagłówka,
  • regulacja kąta nachylenia fotelika – istotna zwłaszcza dla młodszych dzieci, które przewożone są w pozycji półleżącej oraz dla maluchów, które śpią w samochodzie,
  • wkładka dla niemowląt – jej zadaniem jest dostosowanie uniwersalnego fotelika samochodowego do „wymiarów” dziecka,
  • sposób montażu fotelika – ISOFIX, pasy bezpieczeństwa, pas TOP TETHER, a nierzadko dodatkowa baza w funkcją obrotu,
  • tapicerka – najlepiej jeśli zdejmuje się do prania i jest oddychająca.

W tej kategorii produktów dużą popularnością cieszą się obrotowe foteliki samochodowe, w których łatwiej jest umieścić malucha podczas wsiadania do samochodu i z których łatwiej jest dziecko również wyjąć. Przy zakupie takiego modelu szczególną uwagę należy zwrócić także na jakość materiałów absorbujących energię uderzenia oraz na jakość samej tapicerki, która będzie narażona na silne zużycie.

Podkreślamy jednocześnie, że najbezpieczniejszy dla dziecka jest zakup fotelika z konkretnej grupy wagowej. Fotelik z grupy 0-13 czy 25-36 kg zawsze będzie lepiej dostosowany do pasażera, a co za tym idzie zapewni mu wyższy poziom ochrony. Jeśli więc szukasz fotelika dopasowanego do wieku dziecka, nie wybieraj produktu uniwersalnego. Według ekspertów jest to niekorzystne również z innego powodu – foteliki samochodowe jak wszystkie inne produkty mają „termin ważności”. Ponieważ oddziałują na nie różne siły, nie można zagwarantować, że po kilku latach użytkowania fotelik będzie tak samo bezpieczny jak w dniu zakupu.

Fotelik samochodowy 0-36 opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd