Strona głównaAGDZlewozmywaki i akcesoriaNajlepszy kran z podgrzewaczem wody - ranking 2024

Najlepszy kran z podgrzewaczem wody – ranking 2024 [TOP6]

Kran z podgrzewaczem wody to szczególny rodzaj podgrzewacza przepływowego, wyposażony w wylewkę. Urządzenie tego typu nie dysponuje zwykle zbyt wysoką mocą – do około 5.5 kW. Pozwala jednak komfortowo umyć ręce czy pozmywać naczynia. Elektryczny podgrzewacz wody z baterią montuje się na zlewie, w zlewie lub nad zlewem. Jego atutem jest niewielki rozmiar oraz niskie zużycie energii elektrycznej. Przepływowy podgrzewacz wody pobiera bowiem prąd tylko wtedy, kiedy akurat z niego korzystamy. Nie magazynuje i nie podtrzymuje przechowywanej, podgrzanej wcześniej cieczy. Jak wybrać najlepszy elektryczny przepływowy podgrzewacz wody z kranem?

Ranking kranów z podgrzewaczem wody:

Sprawdź podobne rankingi:

Rodzaje elektrycznych podgrzewaczy wody

Jeśli szukasz swojego pierwszego elektrycznego ogrzewacza do wody, musisz wiedzieć, że na rynku dostępne są dwa rodzaje produktów tego typu: 

  • podgrzewacze pojemnościowe (zbiornikowe);
  • podgrzewacze przepływowe

Zanim wybierzesz jeden z nich, musisz poznać sposób ich działania, wady i zalety, a także zalecane zastosowanie. Innego podgrzewacza możesz potrzebować bowiem do mycia rąk w garażu, a jeszcze innego do brania prysznica w domku letniskowym.

Pojemnościowe podgrzewacze wody to popularne bojlery. Ich charakterystycznym elementem jest zbiornik na wodę, w którym podgrzewa się ją i przechowuje. Przy wyborze takiego urządzenia, trzeba zwracać uwagę na moc, pojemność i jakość izolacji wokół pojemnika. Ostatni parametr ma duży wpływ na to, jakie koszty generować będzie korzystanie z takiego produktu. Bojlery wybierane są zwykle do podgrzewania wody w dużych ilościach i transportowania jej później do kilku punktów, na przykład do łazienki i do kuchni. 

Przepływowy ogrzewacz wody nie podgrzewa dużych ilości cieczy i nie magazynuje jej ani nie podtrzymuje osiągniętej temperatury. Działa natomiast poprzez podgrzewanie wody przepływającej przez urządzenie, po odkręceniu kurka. Dzięki temu daje użytkownikowi szybki dostęp do ciepłej wody – prawie od ręki. Jest to rozwiązanie, które przekłada się również na większą oszczędność energii. Przepływowe ogrzewacze wody różnią się swoją mocą, wielkością, wydajnością i wieloma innymi parametrami. One również mogą sprawdzić się podczas kąpieli, do mycia naczyń czy do mycia rąk. Należy jednak dobrać je odpowiednio do potrzeb i instalować jak najbliżej punktu poboru.

Kran z podgrzewaczem wody stanowi szczególny rodzaj podgrzewacza przepływowego. Jest montowany w zlewie/zlewozmywaku, na nim lub nad nim – wyżej na ścianie. Jego moc pozwala zazwyczaj na komfortowe mycie rąk lub naczyń. Taki sprzęt nie nadaje się jednak do przygotowania wody na gorącą kąpiel w wannie.

Jak działa przepływowy podgrzewacz wody?

Jak zostało wspomniane, przepływowy podgrzewacz wody ogrzewa ciecz w momencie, kiedy ta przez niego przepływa, czyli po odkręceniu kurka. Od „szybkości” przepływu wody oraz od mocy grzałki urządzenia zależy, jaką temperaturę uda się osiągnąć podczas pracy takiego produktu. Wydajność kranu z podgrzewaczem wody jest jednak wypadkową wielu czynników, w tym:

  • przepływu wody – ilości wody w litrach na minutę – im szerszy strumień, tym niższa będzie temperatura wody, ponieważ urządzenie nie zdąży jej nagrzać do odpowiedniego poziomu,
  • mocy produktu,
  • temperatury wody wpływającej do urządzenia, czyli temperatury wody w rurach.

Mając świadomość, jak działa przepływowy podgrzewacz z baterią, będziemy w stanie efektywniej wykorzystać jego potencjał. Przykładowo, jeśli zależy Ci na osiągnięciu bardzo wysokiej temperatury wody, odkręć kran delikatnie i pozwól urządzeniu nieco się rozgrzać. W kranach z podgrzewaczem najczęściej mamy bowiem do czynienia z hydrauliczną regulacją temperatury. Oznacza to, że wraz z temperaturą zmieniamy także ciśnienie wody i odwrotnie. 

Wiele osób zastanawia się, czy kran z ogrzewaczem jest eco. Taki rodzaj urządzeń pozwala zmniejszyć zużycie prądu, zatem można powiedzieć, że okazuje się bardziej efektywny energetycznie. Jednocześnie, aby otrzymywać dzięki niemu wodę w dopasowanej do potrzeb temperaturze, musimy przepuścić jej nieco większą ilość do momentu, kiedy grzałka zacznie pracować na miarę swoich możliwości. To wiąże się więc z większym jej poborem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kranu z podgrzewaczem wody?

Wybierając kran z podgrzewaczem wody, powinniśmy porównać tak naprawdę zarówno parametry samego podgrzewacza, jak i jego wylewki, sprawdzając między innymi to, jak i z czego została ona wykonana. Nie bez znaczenia może okazać się także sposób montażu. Część podgrzewaczy z baterią instaluje się bowiem na ścianie, a część w zlewie. Jeśli chodzi o pozostałe parametry takich urządzeń, najważniejsze to:

Ciśnienie – każdy podgrzewacz posiada określony zakres ciśnienia wody, który jest w stanie obsługiwać. Przy zbyt niskim ciśnieniu urządzenie może w ogóle się nie uruchomić. Z kolei przy zbyt wysokim ciśnieniu jego wydajność często okazuje się zbyt niska.  

Regulacja temperatury – może być elektroniczna lub hydrauliczna, co stanowi raczej standard przy podgrzewaczach z kranem. Regulacja ta polega na tym, że im większe będzie ciśnienie wody (szerszy strumień), czym niższa temperatura.

Moc – to od niej zależy, jak szybko urządzenie podgrzeje wodę oraz do jakiej temperatury maksymalnej. Moc dobiera się do przeznaczenia produktu. Woda z kranu nad zlewem może lecieć wolniej, zatem urządzenie do takiego zastosowania potrzebuje niższej mocy. W przypadku podgrzewacza pod prysznic parametr ten musi być znacznie wyższy.

Warto wspomnieć, że w podgrzewaczach z kranem możemy znaleźć nawet tak nowoczesne rozwiązania jak wyświetlacz LCD, który informuje o aktualnej temperaturze wody. To przydatne rozwiązanie, jeśli boimy się poparzenia.

Jak dobrać moc przepływowego podgrzewacza wody?

Kompaktowy podgrzewacz wody elektryczny z kranem nie musi mieć zbyt wysokiej mocy. W przypadku urządzenia do umywalki wystarczający powinien okazać się model z elementem grzejnym o mocy około 3,5 kW. Jeśli zaś kran ma służyć do mycia naczyń, warto postawić na nieco efektywniejszy model o mocy około 5,5 kW.

Podgrzewacz trzeba dobrać do swoich indywidualnych potrzeb. Do kabiny prysznicowej w domku letniskowym można kupić urządzenie o mocy 5,5 – 12 kW, ale już do kąpieli w wannie konieczny okaże się sprzęt o mocy minimum 18 kW. Instalując taki produkt w swojej łazience, możesz liczyć na otrzymanie temperatury ogrzanej wody nawet na poziomie około 60 stopni Celsjusza. 

Kran z podgrzewaczem wody: opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 2 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
POWIĄZANE ARTYKUŁY