Strona głównaAGDZlewozmywaki i akcesoriaWybieramy najlepszą baterię kuchenną - ranking 2024

Wybieramy najlepszą baterię kuchenną – ranking 2024 [TOP8]

Bateria kuchenna – stojąca czy ścienna?

Bateria kuchenna może zostać zamontowana w pionie lub w poziomie, w zależności od tego, jak poprowadzone są w pomieszczeniu przyłącza wodne. Baterię stojąca montuje się w blacie lub w otworze zlewu, jeśli instalacja znajduje się pod zlewozmywakiem. Tymczasem baterię ścienną montuje się w ścianie powyżej zlewu. Czym odznaczają się oba rozwiązania?

Model stojący będzie łatwiejszy w montażu. Na rynku dostępny jest szeroki wybór takich produktów, dlatego każdy bez trudu znajdzie wariant idealny do swojej kuchni. Kran kuchenny stojący musi mieć niską wylewkę, aby ograniczyć rozchlapywanie. Jego wadą jest zbierająca się dokoła woda, która może powodować powstawanie kamienia.

Model ścienny jest trudniejszy w montażu i nie cieszy się dzisiaj tak dużą popularnością, jak jego odpowiednik montowany poziomo. Warto jednak rozważyć taki wybór, ponieważ pozwala on oszczędzić miejsce na blacie, uniknąć gromadzenia się wody i zapewnić sobie łatwość utrzymania armatury kuchennej w czystości.

Bateria kuchenna ranking

Kran do kuchni to ważny wybór. W sklepach internetowych królują dzisiaj modele baterii stojących, ale bez problemu znajdziesz wśród nich także baterie kuchenne ścienne. Przekonaj się, jakie baterie do kuchni cieszą się największą popularnością!

Przejrzyj też ranking polecanych zlewozmywaków

1. Hansgrohe Focus 31815000

Hansgrohe Focus 31815000Hansgrohe Focus to stylowa i nowoczesna bateria o wydłużonym kształcie i zwiększonym zakresie obrotu wynoszącym 150 stopni. Produkt sprawdza się zatem nawet przy zlewozmywakach dwukomorowych. Kran został wyposażony w wyciąganą wylewkę i szybkozłączkę do węża, co ułatwia operowanie strumieniem wody.

Produkt oferuje funkcję wyboru jednego z dwóch typów strumienia: laminarnego i prysznicowego, a także opcję podłączenia do przepływowego ogrzewacza wody. Model wykorzystuje technologię Comfort Zone, umożliwiającą wybór strefy komfortu pomiędzy zlewozmywakiem a armaturą. Atutem produktu jest system Quick Clean, odpowiedzialny za łatwe usuwanie kamiennego osadu.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Umożliwia łatwe ustawianie temperatury wody.  
+ Posiada funkcję strumienia prysznicowego.  
+ Bardzo ładnie się prezentuje.  

2. Ferro ZUMBA (BZA4B)

Ferro ZUMBA (BZA4B)Ferro Zumba to niedroga bateria zlewozmywakowa stojąca z elastyczną wylewką, dostępną w kilku kolorach do wyboru. Model posiada ceramiczny regulator i regulator strumienia M22. Jego elastyczną wylewkę da się kształtować w dowolny sposób na wysokości od 280 mm do 440 mm oraz w zakresie zasięgu od 150 mm do 350 mm.

Zumba to kran jednouchwytowy. Rączka skierowana ku górze znajduje się z boku korpusu i nie wystaje poza obudowę zlewu. Jedna dźwignia operuje zarówno siłą strumienia, jak i temperaturą wody.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Negatywne opinie dotyczą braku stabilności po montażu produktu.
+ Posiada w pełni elastyczną wylewkę.  
+ Dobrze się prezentuje.  
+ Jest dostępna w kilku kolorach do wyboru.  

3. Omnires Vita VI6350BLBL

Omnires Vita VI6350BLBLOminires Vita to stojąca bateria jednouchwytowa z ceramiczną głowicą, oferująca płynną regulację strumienia wody. Produkt wykorzystuje technologię ECO WATER, która zmniejsza zużycie wody o około 50%. Perlator najnowszej generacji napowietrza wodę, zmiękczając ją i dbając o równomierność strumienia przy różnym ciśnieniu.

Korpus modelu wykonano z wysokogatunkowego mosiądzu. Zasięg obrotowej, wyciąganej wylewki wynosi 22,1 cm. Słuchawka jest jednofunkcyjna. Produkt został objęty 10-letnią gwarancją. Jego atutem jest designerski wygląd i niebanalny kolor z matowym wykończeniem.

Zalety: Wady:
+ Świetnie się prezentuje. – Ma krótką wylewkę.
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Jest łatwa w czyszczeniu.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

4. Franke Lina Pull-Out Onyx (1150626055)

Franke Lina Pull-Out Onyx (1150626055)FRANKE Lina pull-out to bateria z wyciąganą wylewką, wyposażona w ceramiczną głowicę. Model posiada wylewkę obrotową (zakres 150 stopni). Produkt zalicza się do rodzaju baterii wysokociśnieniowych. Dźwignię mieszacza kranu umieszczono na boku.

Model Lina został wyposażony areator honeycomb. Parametry wylewki wynoszą kolejno: wysokość 360 mm, zasięg 215 mm.

Zalety: Wady:
+ Ładnie się prezentuje. – Negatywne opinie dotyczą funkcjonalności systemu pull-out (zacina się).
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Nie rozchlapuje wody.  
+ Jest łatwa w czyszczeniu.  

5. Grohe Essence 30270GL0

Grohe Essence 30270GL0GROHE Essence to jednouchwytowa bateria zlewozmywakowa o designerskim wyglądzie. Produkt wyposażono w obrotową wylewkę z wyciąganą końcówką i magnesem EasyDock, który ułatwia odkładanie jej na miejsce. Model posiada ceramiczną głowicę GROHE SilkMove, gwarantująca płynne ustawianie parametrów przepływu wody.

Produkt został pokryty specjalną powłoką, łatwą w czyszczeniu i bardzo zjawiskową wizualnie. Pozwala wybierać strumień skoncentrowany lub prysznicowy. Oferuje aż 360-stopniowy obrót kranu. Wykorzystuje również technologię SpeedClean, zapobiegającą odkładaniu się osadów wapiennych oraz system szybkiego montażu. Wysięg modelu wynosi 204 mm, a wysokość to 315 mm.

Zalety: Wady:
+ Prezentuje się zjawiskowo. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Oferuje pełny obrót.  
+ Jest bardzo funkcjonalna (precyzyjna regulacja, dokowanie na magnes).  

6. Omnires Tula (TL6050GL)

Omnires Tula (TL6050GL)Omnires Tula to bateria z głowicą ceramiczną, która zapewnia precyzyjną regulację przepływu wody. Model stosuje technologię ECO WATER ograniczającą zużycie wody o około 50%, a także perlator z technologią AIR WATER, który napowietrza wodę. Dzięki tym rozwiązaniom bateria pozwala cieszyć się cichą pracą i brakiem rozbryzgów.

Zewnętrzną powłokę modelu wykonano w technologii PVD, która gwarantuje najwyższą odporność na uszkodzenia mechaniczne i łatwość czyszczenia. Korpus produktu wyprodukowano z mosiądzu. Na model Tula producent udziela 10 lat gwarancji. Bateria posiada obrotową wylewkę o zasięgu 20 cm i wysokości 38 cm.

Zalety: Wady:
+ Pięknie się prezentuje. – Jej odcień różni się od pozostałych elementów z zestawu.
+ Jest solidnie wykonana. – Nie ma wyjmowanej wylewki.
+ Ma korzystną cenę.  

7. Ferro Zumba Slim 2F (BZA43B)

Ferro Zumba Slim 2F (BZA43B)Ferro Zumba Slim 2F to bateria zlewozmywakowa stojąca z elastyczną wylewką. Produkt oferuje 2 funkcje strumienia i regulację zasięgu (od 19 cm do 41 cm) oraz wysokości (od 34 cm do 42 cm). Model wyposażono w regulator ceramiczny i regulator strumienia M24.

Bateria posiada metalowy przełącznik, regulujący przepływ wody, który po zamknięciu wypływu automatycznie wraca do pozycji wyjściowej. Oferuje przepływ skoncentrowany i natrysk (prysznicowy). Występuje w wielu kolorach do wyboru.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Pasują do niej tylko oryginalne, bardzo wąskie wężyki.
+ Posiada w pełni elastyczną wylewkę.  
+ Estetycznie się prezentuje.  
+ Oferuje duży zasięg pracy.  

8. Franke Coxy

Franke CoxyFranke Coxy to bateria kuchenna z obrotową wylewką i ceramiczną głowicą. Produkt posiada wylewkę obracającą się w zakresie 360 stopni. Najlepiej pasuje do zlewozmywaków dwukomorowych. Może pochwalić się trwałością i szczelnością dzięki ceramicznej głowicy.

Bateria jest sprzedawana w zestawie z podkładką, która gwarantuje stabilność montażu. Model ma metaliczne, chromowane wykończenie i jest sterowany pojedynczą dźwignią. Wylewka produktu oferuje zasięg 184 mm.

Wymiary baterii wynoszą: wysokość korpusu 460 mm, wysokość wylewki 153 mm, otwór montażowy 35 mm.

Zalety: Wady:
+ Ładnie się prezentuje. – Ma wysoką cenę.
+ Jest łatwa w montażu. – Według części użytkowników jej wyciągana wylewka jest krótka.
+ Oferuje wygodę użytkowania.  
+ Jest łatwa w czyszczeniu.  

Baterie kuchenne – czym kierować się przy wyborze?

Strefa zlewozmywaka to najważniejsze miejsce w każdej kuchni. Zanim wybierzesz nową baterię, weź pod uwagę funkcjonalność i estetykę, czyli to, jak wybrany model zaprezentuje się w aranżacji kuchni. Musisz pomyśleć o:

  • wymiarach – zmierz zlew i weź przy tym pod uwagę także wielkość posiadanych talerzy, patelni i garnków, znajdź złoty środek – zasięg i wysokość, które pozwolą wygodnie myć wszystkie kuchenne akcesoria, a jednocześnie nie doprowadzą do nadmiernego rozchlapywania wody,
  • materiał: chrom (uniwersalny i trwały), szczotkowany nikiel (trwały i odporny na zużycie), miedź (ma ekskluzywny wygląd), stal nierdzewna (kompromis między stylem a trwałością), z powłoką (pozłacane, platynowe, granitowe, ceramiczne),
  • ilość zaworów (uchwytów): jeden miesza ciepłą i zimną wodę, a dwa doprowadzają ją osobno, co jest mniej wygodne, ale oryginalne i charakterystyczne dla aranżacji na przykład w stylu rustykalnym,
  • wyciągana wylewka – zwiększa zasięg baterii, często posiada także przełącznik do zmiany skoncentrowanego przepływu w zraszanie, bateria kuchenna z wyciąganą wylewką to dzisiaj najbardziej pożądany model tuż obok wariantów z wylewką elastyczną,
  • funkcja obrotu – niezbędna w kuchni z wyspą lub z dwukomorowym zlewem,
  • kształt – „U” lub „F”, pierwszy wariant sprawdza się przy głębokich zlewach (16-18 cm), drugi przy płytszych (12-15 cm głębokości).

W kategorii baterie kuchenne znajdziemy zazwyczaj modele we wszystkich opisanych wyżej typach. Poszukując trwałego wyposażenia kuchni, warto zwrócić uwagę na okres obowiązywania gwarancji producenta (od kilku do nawet kilkudziesięciu lat). Z kolei decydując o kolorze czy sposobie wykończenia, trzeba wziąć pod uwagę pozostałe elementy wyposażenia, w tym przede wszystkim zlew.

Model srebrny (chromowany) jest uniwersalny, czarny pasuje do czarnego zlewozmywaka, a wariant w odcieniu mosiądzu sprawdzi się raczej w kuchni stylizowanej (retro), nie w nowoczesnej. Złota bateria wprowadzi do aranżacji nutę stylu glamour, a ta kolorowa ożywi przestrzeń całego pomieszczenia.

Bateria kuchenna – opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY