Strona głównaElektronikaLaptopy i komputeryWybieramy najlepszą myszkę Bluetooth - ranking 2024

Wybieramy najlepszą myszkę Bluetooth – ranking 2024 [TOP7]

Czy myszka bezprzewodowa to zawsze myszka Bluetooth?

Myszka Bluetooth jest myszką bezprzewodową, ale nie każda myszka bezprzewodowa to mysz Bluetooth, ponieważ łączność bezprzewodową zapewniają także fale radiowe. Ten drugi rodzaj urządzeń bywa oznaczany jako RF – Radio Frequency – i sprzedawany jest w zestawie z odbiornikiem wpinanym w port USB. Istnieją także sprzęty, które korzystają jednocześnie z obu rodzajów komunikacji. Są one praktyczne w przypadku, kiedy jeden produkt ma służyć do obsługi urządzeń z modułem Bluetooth i bez takiego modułu lub z portem USB i bez portu USB.

Oba rodzaje urządzeń są wygodne, ponieważ można korzystać z nich bez plątaniny kabli, jak ma to miejsce w przypadku modeli przewodowych. Istnieją także zestawy myszy i klawiatur bezprzewodowych, co warto mieć na uwadze, szukając sprzętu do PC.

Ranking myszek Bluetooth

Ranking bezprzewodowych myszy Bluetooth to zestawienie popularnych urządzeń, również dwa w jednym (modele radiowe i Bluetooth). Porównaj ich ceny, funkcjonalność i design, aby wybrać najlepszą mysz komputerową!

Sprawdź także nasz:

1. Xiaomi HLK4041GL

Xiaomi HLK4041GLXiaomi HLK4041GL (Mi Dual Mode Wireless Mouse Silent Edition) to mysz zasilana bateryjnie, która wyróżnia się na rynku niemal niesłyszalnym kliknięciem. Urządzenie jest kompatybilne z systemem Android, Max OS i Windows. Oferuje zasięg ok. 8 metrów. 

Mysz obsługuje łączność Bluetooth oraz adapter 2,4 GHz, co oznacza, że jest nie tylko w pełni bezprzewodowa, ale również nadaje się do obsługi dwóch urządzeń jednocześnie. Model wyposażony został w sensor optyczny, który oferuje maksymalną czułość na poziomie 1300 DPI.

Sama konstrukcja urządzenia oraz przyjemna dla skóry powłoka produktu sprawiają, że akcesorium dobrze leży w dłoni i nie nadwyręża nadgarstków. Model posiada 5 przycisków, w tym cichą rolkę przewijania.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Ma zbyt gładką rolkę – palce ślizgają się po niej.
+ Jest bardzo cicha.  
+ Dobrze leży w dłoni.  
+ Korzysta z dwóch rodzajów łączności bezprzewodowej.  

2. APPLE Magic Mouse

APPLE Magic MouseAPPLE Magic Mouse to myszka z akumulatorem, który po naładowaniu może działać przez około jeden miesiąc. Urządzenie łączy się z komputerem Mac w pełni automatycznie. Jest sprzedawane w zestawie z odpowiednim kablem do ładowania (bez wtyczki). 

Model posiada dwa przyciski funkcyjne. Korzysta wyłącznie z interfejsu Bluetooth, oferując zasięg do 10 metrów. Największym atutem produktu jest inteligentny obszar dotykowy, który obsługuje gesty. Dzięki niemu można w prosty sposób skrolować witryny, przewracać strony dokumentów czy zmieniać okna aplikacji. Myszka posiada też uniwersalne ślizgacze, zatem nie wymaga korzystania z podkładki.

Zalety: Wady:
+ Jest obsługiwana gestami. – Ma wysoką cenę.
+ Działa na różnych powierzchniach. – Według niektórych opinii jest zbyt mała/zbyt lekka.
+ Ma ciekawy design.  
+ Posiada akumulator – nie wymaga wymiany baterii.  

3. Logitech Signature M650 L 

Logitech Signature M650 L LOGITECH Signature M650 L to myszka optyczna, która łączy się z komputerem za pomocą Bluetooth lub za pomocą odbiornika USB. Urządzenie oferuje rozdzielczość na poziomie 2000 DPI. Posiada precyzyjne kółko SmartWheel i konfigurowalne przyciski boczne. 

Model jest zasilany bateryjnie. Oferuje zasięg do 10 metrów. Jest cichy i ergonomiczny. Występuje w kilku wersjach kolorystycznych do wyboru.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo cicha. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Ma ergonomiczny kształt.  
+ Pracuje oszczędnie (niskie zużycie energii).  
+ Łatwo łączy się z komputerem.  

4. RAPOO M100

RAPOO M100RAPOO M100 to myszka, która z komputerem łączy się zarówno poprzez Bluetooth, jak i za sprawą łączności radiowej 2.4 GHz. Produkt oferuje zasięg do 10 metrów. Pozwala łączyć się nawet z trzema urządzeniami jednocześnie. Gwarantuje rozdzielczość na poziomie 1300 DPI.

Sprzęt może pochwalić się cichymi przyciskami. Posiada też antypoślizgowe pokrętło i praktyczny przełącznik on/off, który pozwala oszczędzać baterie. Produkt wyposażono również w 3 programowalne przyciski.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Nie prezentuje się zbyt korzystnie – brak jest innych kolorów do wyboru.
+ Cicho pracuje. – Według niektórych opinii nie leży idealnie równo na płaskiej powierzchni.
+ Jest poręczna.  
+ Działa precyzyjnie.  

5. Microsoft Value Mouse

Microsoft Value MouseMICROSOFT Value Mouse to myszka wykorzystująca technologię Bluetooth 5.0 LE o kompaktowej konstrukcji, która dobrze mieści się w dłoni. Sprzęt jest dostępny w wielu kolorach do wyboru. Oferuje rozdzielczość na poziomie 1000 DPI. Posiada trzy przyciski funkcyjne. Jest zasilany bateryjnie.

Produkt oferuje zasięg do 10 metrów. Działa na różnych powierzchniach dzięki technologii BlueTrack. Posiada gładką rolkę do przewijania. Ma mały rozmiar i niską wagę.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana. – Nie da się jej wyłączyć, przez co szybciej zużywa baterie.
+ Ma korzystną cenę. – Według niektórych opinii ma zbyt głośny „klik”.
+ Występuje w kilku kolorach do wyboru.  
+ Dobrze leży w dłoni.  

6. Logitech POP Mouse Daydream

Logitech POP Mouse DaydreamLogitech POP Mouse Daydream to myszka z dodatkowym przyciskiem, który można zaprogramować w dowolny sposób. Urządzenie wyróżnia się designem i kolorystyką. Jest też ciche za sprawą technologii SilentTouch, a dzięki rolce SmartWheel precyzyjne i szybkie.

Model jest zasilany bateryjnie – ma pracować do 24 miesięcy bez wymiany ogniwa. Co więcej, zastosowana w nim technologia Logitech Flow pozwala wymieniać pliki między urządzeniami, przesyłając je z jednego komputera na drugi. 

Produkt posiada 4 klawisze, a jego czułość to aż 4000 DPI. Zasięg urządzenia wynosi maksymalnie 10 m.

Zalety: Wady:
+ Działa na różnych powierzchniach. – Często jest podrabiana – nieoryginalne urządzenie nie działa prawidłowo.
+ Ładnie się prezentuje. – Ma bardzo czułe przyciski.
+ Jest cicha. – Jest mała, a przez to niewygodna dla posiadaczy dużych dłoni.
+ Ma dobry stosunek ceny do jakości.  

7. LOGITECH MX Master 3S 910-006559

LOGITECH MX Master 3S Grafitowy 910-006559Logitech MX Master 3S to myszka z cichymi przyciskami Quiet Clicks i śledzeniem o czułości 8000 DPI. Model wyposażono w elektromagnetyczne kółko przewijania oraz w akumulator, który po pełnym naładowaniu pracuje do 70 dni.

Sprzęt jest kompatybilny z systemem Windows, macOS, Chrome OS czy Linux. Może zostać sparowany z trzema urządzeniami za pośrednictwem Bluetooth Low Energy lub dołączonego odbiornika USB Logi Bolt.

Produkt ma ergonomiczny design. Może być personalizowany za pomocą aplikacji. Oferuje funkcję przesyłania plików między komputerami. Jego zasięg to maksymalnie 10 metrów. Sprzęt posiada dwie rolki i 7 przycisków.

Zalety: Wady:
+ Działa bezgłośnie. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Jest ergonomicznie ukształtowana. – Jest ciężka.
+ Posiada dodatkową rolkę. – Wymaga silnego naciskania przycisków.
+ Jest czuła.  

Myszki na Bluetooth – czym się kierować przy wyborze?

Myszki na Bluetooth są wygodne w użytkowaniu i świetnie sprawdzają się w przypadku osób, które dużo podróżują. Wybierając tego typu myszki komputerowe, trzeba wziąć pod uwagę między innymi łatwość ich konfiguracji (oprogramowanie), precyzję działania, czy sposób zasilania – moduł Bluetooth przyczynia się do szybszego zużycia baterii. W dużej mierze, sprzęt tego typu wybiera się na podstawie podobnych parametrów, co „gryzonie” przewodowe. Zwróć więc uwagę na:

 • czułość wyrażoną w DPI, która mówi o prędkości poruszania się kursora i precyzji ruchów urządzenia, w przypadku pracy biurowej czy codziennego użytkowania komputera optymalna będzie ta na poziomie od 800 do 2000 DPI, wyższe opcje zarezerwowane są dla graczy i profesjonalistów,
 • rodzaj sensora – czujnik optyczny lub laserowy, przy czym ten pierwszy lepiej poradzi sobie bez dedykowanej podkładki, na różnych powierzchniach,
 • liczba przycisków – w przypadku biurowego sprzętu wystarczą dwa plus rolka, dla graczy im więcej, tym lepiej,
 • kształt – myszki mogą być ukształtowane z myślą o osobach praworęcznych i leworęcznych, ale istnieją też modele uniwersalne, wyprofilowane mniej agresywnie, ale przez to również mniej ergonomicznie,
 • rodzaj baterii – wymienna lub wbudowany akumulator,
 • czas pracy na baterii/jednym ładowaniu – najlepiej jeśli jest liczony w dniach.

Myszka Bluetooth – kiedy sprawdza się taka łączność?

Jaką mysz wybrać: radiową czy Bluetooth? Warto rozważyć wszystkie za i przeciw obu opcji, dlatego przedstawimy je w poniższym poradniku. Model na Bluetooth:

 • nie wymaga dodatkowego odbiornika, zatem nie zajmuje portu USB,
 • może obsługiwać telefon czy tablet,
 • pozwala na obsługę kilku różnych urządzeń, ale…
 • wymaga posiadania modułu Bluetooth w laptopie, komputerze,
 • wymaga sparowania z urządzeniem,
 • uruchamia się z lekkim opóźnieniem,
 • może zrywać połączenie. 

Z kolei mysz radiowa:

 • automatycznie łączy się z odbiornikiem,
 • działa od momentu uruchomienia komputera,
 • gwarantuje stabilne połączenie,
 • jest tańsza, ale…
 • jej odbiornik stale zajmuje port USB,
 • nie zawsze nadaje się do obsługi urządzeń mobilnych (brak portów, sterowników),
 • nie gwarantuje łatwej „przesiadki” na inny komputer – wymaga przepięcia odbiornika.

Kiedy więc wybrać wariant na Bluetooth? Myszy z tej kategorii będą dobre dla osób, które w swoich urządzeniach nie mają portu USB, chcą obsługiwać urządzenia mobilne i często podróżują. Natomiast idealną opcję dla wszystkich stanowi sprzęt dwa w jednym, który dostosowuje się do potrzeb użytkownika.

Mysz bezprzewodowa myszka Bluetooth – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY