Ranking bezprzewodowych myszy Bluetooth to zestawienie popularnych urządzeń, również dwa w jednym. Porównaj ich ceny, funkcjonalność i design, aby wybrać najlepszą mysz komputerową!
Ranking myszek Bluetooth:
Sprawdź inne rankingi:
Czy myszka bezprzewodowa to zawsze myszka Bluetooth?
Myszka Bluetooth jest myszką bezprzewodową, ale nie każda myszka bezprzewodowa to mysz Bluetooth, ponieważ łączność bezprzewodową zapewniają także fale radiowe. Ten drugi rodzaj urządzeń bywa oznaczany jako RF – Radio Frequency i sprzedawany jest w zestawie z odbiornikiem wpinanym w port USB. Istnieją także sprzęty, które korzystają jednocześnie z obu rodzajów komunikacji. Są one praktyczne w przypadku, kiedy jeden produkt ma służyć do obsługi urządzeń z modułem Bluetooth i bez takiego modułu lub z portem USB i bez portu USB.
Oba rodzaje urządzeń są wygodne, ponieważ można korzystać z nich bez plątaniny kabli, jak ma to miejsce w przypadku modeli przewodowych. Istnieją także zestawy myszy i klawiatur bezprzewodowych, co warto mieć na uwadze, szukając sprzętu do PC.
Myszki na Bluetooth — czym się kierować przy wyborze?
Myszki na Bluetooth są wygodne w użytkowaniu i świetnie sprawdzają się w przypadku osób, które dużo podróżują. Wybierając tego typu myszki komputerowe, trzeba wziąć pod uwagę między innymi łatwość ich konfiguracji (oprogramowanie), precyzję działania, czy sposób zasilania — moduł Bluetooth przyczynia się do szybszego zużycia baterii. Zwróć więc uwagę na:
- czułość wyrażoną w DPI, która mówi o prędkości poruszania się kursora i precyzji ruchów urządzenia, w przypadku pracy biurowej czy codziennego użytkowania komputera optymalna będzie ta na poziomie od 800 do 2000 DPI, wyższe opcje zarezerwowane są dla graczy i profesjonalistów,
- rodzaj sensora — czujnik optyczny lub laserowy, przy czym ten pierwszy lepiej poradzi sobie bez dedykowanej podkładki, na różnych powierzchniach,
- liczba przycisków – w przypadku biurowego sprzętu wystarczą dwa plus rolka, dla graczy im więcej, tym lepiej,
- kształt — myszki mogą być ukształtowane z myślą o osobach praworęcznych i leworęcznych, ale istnieją też modele uniwersalne, wyprofilowane mniej agresywnie, ale przez to również mniej ergonomicznie,
- rodzaj baterii — wymienna lub wbudowany akumulator,
- czas pracy na baterii/jednym ładowaniu — najlepiej jeśli jest liczony w dniach.
Myszka Bluetooth — kiedy sprawdza się taka łączność?
Jaką mysz wybrać: radiową czy Bluetooth? Warto rozważyć wszystkie za i przeciw obu opcji, dlatego przedstawimy je w poniższym poradniku. Model na Bluetooth:
- nie wymaga dodatkowego odbiornika, zatem nie zajmuje portu USB,
- może obsługiwać telefon czy tablet,
- pozwala na obsługę kilku różnych urządzeń, ale…
- wymaga modułu Bluetooth w laptopie, komputerze,
- wymaga sparowania z urządzeniem,
- uruchamia się z lekkim opóźnieniem,
- może zrywać połączenie.
Z kolei mysz radiowa:
- automatycznie łączy się z odbiornikiem,
- działa od momentu uruchomienia komputera,
- gwarantuje stabilne połączenie,
- jest tańsza,
- jej odbiornik stale zajmuje port USB,
- nie zawsze nadaje się do obsługi urządzeń mobilnych (brak portów, sterowników),
- nie gwarantuje łatwej „przesiadki” na inny komputer — wymaga przepięcia odbiornika.
Kiedy więc wybrać wariant na Bluetooth? Myszy z tej kategorii będą dobre dla osób, które w swoich urządzeniach nie mają portu USB, chcą obsługiwać urządzenia mobilne i często podróżują. Natomiast idealną opcję dla wszystkich stanowi sprzęt dwa w jednym, który dostosowuje się do potrzeb użytkownika.
Myszka Bluetooth opinie
Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.
Wpis został przygotowany wraz z Angeliką Woszczyńską, redaktor naczelną portalu zestawienie.pl