Strona głównaElektronikaMyszkiNajlepsza myszka bezprzewodowa - ranking 2024

Najlepsza myszka bezprzewodowa – ranking 2024 [TOP8]

Myszka bezprzewodowa: rodzaje

Myszka bezprzewodowa, jak sama nazwa wskazuje, łączy się z innymi urządzeniami bez żadnych przewodów: za pośrednictwem fal radiowych lub za pomocą łącza Bluetooth. Taką myszkę często można podłączyć nie tylko do komputera, ale również do tabletu czy urządzenia mobilnego. Brak kabli to z kolei nie tylko porządek na biurku, ale także większa ergonomia i swoboda ruchów. 

Dostępne w sklepach myszy bezprzewodowe można podzielić również ze względu na rodzaj sensora na:

  • modele optyczne – wysyłające w kierunku podłoża sygnał świetlny, który powraca i jest odbierany przez kamerę, sensor tego typu wyróżnia się wysoką precyzją działania niezależnie od rodzaju podłoża (podkładka nie jest niezbędna),
  • modele laserowe – generują wiązkę światła, która wnika głębiej w strukturę powierzchni, po jakiej porusza się urządzenie, co zwiększa precyzję działania, ale jedynie na płaskim, twardym podłożu (podkładka jest niezbędna).

Ranking myszek bezprzewodowych

Jak mysz świetnie sprawdzi się w domu, a jaka w biurze? Jak wybrać urządzenie bezprzewodowe do normalnego korzystania z komputera, a jak mysz gamingową? Sprawdź nasz ranking myszek bezprzewodowych i przekonaj się, co oferują nam producenci akcesoriów komputerowych. Odwiedź także:

1. LOGITECH MX Vertical 910-005448

LOGITECH MX Vertical 910-005448



Logitech MX Vertical to ergonomiczna mysz pionowa, wyposażona w optyczny sensor o czułości maksymalnej 4000 dpi. Produkt zmniejsza napięcie mięśni podczas pracy, co przekłada się na wyższy komfort wielogodzinnej obsługi komputera. Urządzenie można podłączyć na trzy sposoby: przewodowo, bezprzewodowo za pomocą odbiornika oraz za pomocą Bluetooth.

Dzięki nachyleniu myszy pod kątem 57 stopni, sprzęt zmniejsza nacisk na nadgarstek. Jego gumowa, teksturowana powierzchnia zapewnia również naturalny, pewny chwyt. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o osobach praworęcznych.

Model oferuje regulację prędkości kursora za pomocą przełącznika. Jest też bardzo czuły na ruch. Produkt wyposażono w akumulator o pojemności 240 mAh. Po naładowaniu do pełna jest on w stanie zapewnić użytkownikowi ciągłą pracę przez 4 miesiące. Sprzęt oferuje też funkcję szybkiego ładowania 1-minutowego, które przekłada się na około 3 godziny pracy.

Urządzenie ma zasięg 10 metrów. Jest kompatybilne z systemami macOS 10.13.6 lub nowszy oraz Windows 10, Windows 7 i Windows 8. Posiada 4 przyciski i 1 rolkę przewijania. Waży 135 g. Jego czułość minimalna wynosi 400 dpi.

Zalety: Wady:
+ Ma ergonomiczną budowę. – Naciskanie przycisków myszy powoduje jej przemieszczenie się, co wpływa negatywnie na precyzję pracy.
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Eliminuje bóle nadgarstka.  
+ Cicho pracuje.  

2. Defender MM-665

Defender MM-665



Defender MM-665 to myszka bezprzewodowa o trzech trybach czułości – 800, 1200 i 1600 DPI. Produkt posiada dwa przyciski boczne i włącznik/wyłącznik zasilania. Sprzęt jest też ergonomicznie ukształtowany, dzięki czemu gwarantuje pewny chwyt. 

Model korzysta z sensora optycznego i interfejsu USB. Jest zasilany bateryjnie. Jego zakres działania wynosi maksymalnie 10 metrów. Sprzęt pracuje na baterii średnio około 3 do 6 miesięcy.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Według niektórych opinii jest dosyć głośna („klik”).
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Jest ergonomiczna.  
+ Ma wysoką czułość.  

3. ASUS WT425

ASUS WT425



ASUS WT425 to myszka z dwoma trybami czułości: 1000 oraz 1600 DPI. Urządzenie wykorzystuje sensor optyczny. Posiada funkcję zarządzania energią, która przedłuża czas pracy za baterii. Jej atutem jest też ergonomiczny kształt i powłoka poprawiająca chwyt.

Sprzęt został wyposażony w rolkę i system cichych kliknięć przycisków o żywotności do 3 milionów naciśnięć. Produkt korzysta z interfejsu USB. Posiada przyciski programowalne. Jest zasilany bateryjnie. Oferuje zasięg od 10 metrów.

Zalety: Wady:
+ Jest ergonomiczna. – Rolka myszy pracuje głośno i opornie.
+ Ma dosyć dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Jej przyciski są ciche.  
+ Działa bardzo precyzyjnie.  

4. Microsoft 1850 

Microsoft 1850 U7Z-00003



Microsoft 1850 U7Z-00003 to mysz oburęczna, podłączana do komputera za pomocą portu USB i fal radiowych. Sprzęt wyposażono w rolkę i miejsce do przechowywania urządzenia nadawczo-odbiorczego.

W produkcie zastosowany został sensor optyczny. Urządzenie oferuje zasięg do 5 metrów. Posiada 3 przyciski, które nie są programowalne. Model zasilany jest bateryjnie, a wymiany ogniw wymaga po około 6 miesiącach pracy.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. – Jest głośna.
+ Ma praktyczne, satynowe wykończenie. – Negatywne opinie dotyczą jakości plastiku, z jakiego została wykonana.
+ Jest wygodna w użytkowaniu.  
+ Nie wymaga częstej wymiany baterii.  

5. LOGITECH MX Master 3S Universal Graphite

LOGITECH MX Master 3S Universal Graphite



Logitech MX Master 3S to bezgłośna myszka z szybkim przewijaniem do 1000 wierszy na sekundę (za sprawą przewijania elektromagnetycznego MagSpeed). Sprzęt łączy się z komputerem za pomocą Bluetooth lub odbiornika USB. Pozwala zatem na obsługę do trzech urządzeń jednocześnie.

Dzięki funkcji FLOW produkt daje możliwość przesyłania plików pomiędzy sprzętami. Model został wyposażony w czujnik optyczny 8000 DPI. Posiada też programowalne przyciski (7) i wbudowaną baterię, która wystarcza na 70 dni użytkowania. Zasięg urządzenia to 10 metrów.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo wysoką czułość. – Ma wysoką cenę.
+ Jest ergonomicznie ukształtowana. – Jest ciężka, a jej ślizgacze nie zawsze działają prawidłowo.
+ Ma programowalne przyciski.  
+ Działa na Bluetooth i USB.  

6. Reinston EMB02

Reinston EMB02



Reinston EMB02 to radiowa mysz optyczna, wyposażona w 2 przyciski i jeden scroll. Model oferuje czułość na poziomie 1200 DPI. Jest zasilany bateryjnie. Gwarantuje zasięg działania do 10 m.

Produkt występuje w kilku kolorach do wyboru. Jest kompatybilny między innymi z systemem Windows oraz Mac OS.

Zalety: Wady:
+ Jest tania. – Nie posiada wyłącznika.
+ Jest mała i lekka. – Według niektórych opinii jej przyciski pracują dosyć opornie.
+ Dobrze leży w dłoni.  
+ Jest wytrzymała.  

7. Ugreen MU006

Ugreen MU006



Ugreen MU006 to myszka optyczna z regulowaną czułością w zakresie od 800 do 4000 DPI. Urządzenie nie wymaga instalacji sterowników – działa dzięki nadajnikowi USB. Sprzęt jest kompatybilny z systemami Windows 10/8/7, Mac OS, Chrome OS, Linux i Android.

Atutem produktu są ciche przyciski i dosyć długi czas pracy na baterii – aż 18 miesięcy za sprawą funkcji uśpienia w przypadku bezczynności powyżej 30 minut. Sprzęt oferuje zasięg do 15 m. Ma też ergonomiczny kształt.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Według niektórych opinii może się zacinać.
+ Jest bardzo dobrze, starannie wykonana. – Wybudza się tylko „klikiem” (nie ruchem).
+ Oszczędza baterię za sprawą funkcji uśpienia.  
+ Jest czuła i precyzyjna.  

8. LOGITECH M185 910-002238

LOGITECH M185 910-002238



Logitech M185 to myszka typu plug and play, korzystająca z interfejsu USB. Sprzęt jest kompatybilny z systemami Windows, Mac, Chrome OS i Linux. Zasilają go wymienne baterie. Model korzysta jednak z wyłącznika i trybu automatycznego uśpienia, co przekłada się na oszczędzanie energii. 

Atutem sprzętu jest profilowany kształt oraz dostępność kilku wariantów kolorystycznych produktu. Urządzenie korzysta z sensora optycznego o czułości 1000 DPI. Posiada dwa przyciski oraz rolkę. 

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Głośno pracuje.
+ Nie wymaga częstej wymiany baterii. – Według niektórych opinii jej rolka działa skokowo, zacina się.
+ Jest wygodna w użytkowaniu.  
+ Posiada wyłącznik.  

Czym się kierować przy wyborze myszki bezprzewodowej?

Przy zakupie myszy komputerowej ważna jest budowa produktu, jego wymiary oraz waga. Te parametry należy dopasować do siebie indywidualnie. Poza tym, przed dokonaniem wyboru warto zwrócić uwagę na:

  • rozdzielczość wyrażoną w DPI, która mówi o czułości urządzenia i płynności ruchów kursora, im wyższa, tym mniejszy dystans musi pokonać sprzęt, aby przesunąć kursor,
  • przyciski – przeciętnemu użytkownikowi wystarczą dwa plus rolka, gracze korzystają z większej ilości dodatkowych przycisków programowalnych (zwykle 5 lub 8),
  • rodzaj zasilania i czas pracy na baterii – produkt może być zasilany wymiennymi ogniwami lub wbudowanym akumulatorem,
  • zasięg działania.

Bezprzewodowa myszka może kosztować od 25 do nawet 500 zł. Wiele zależy tutaj od rodzaju zastosowanego połączenia między nią a komputerem. Myszki bezprzewodowe różnią się jednak wieloma parametrami, a wybór najlepszej wymaga uwzględnienia jej przyszłego zastosowania.

Warto wspomnieć również, że na rynku istnieją myszki gamingowe bezprzewodowe, przewodowe i dwa w jednym, dlatego możesz wybrać model, który sprawdzi się i do gier, i do pracy przy komputerze – myszy przewodowe są bardziej precyzyjne, zatem gracze wybierają je zdecydowanie częściej.

Myszka bezprzewodowa do laptopa – radiowa czy Bluetooth?

Myszki komputerowe, które działają bezprzewodowo, mogą korzystać z połączenia Bluetooth lub radiowego. Jaka różnica wynika z zastosowania różnego interfejsu? Po pierwsze, myszki radiowe wykorzystującą publiczną częstotliwość 2,4 GHz. Wymagają podłączenia nadajnika do portu USB, a nie każde urządzenie taki port posiada (np. tablet). Poza tym, nadajnik zajmuje miejsce na stałe, co nie jest zbyt praktycznym rozwiązaniem. Większość myszek radiowych to urządzenia tańsze niż warianty komunikujące się z komputerem za pomocą Bluetooth – jest to ich główna zaleta. 

Tymczasem modele Bluetooth do komunikacji z urządzeniem typu komputer stacjonarny czy laptop nie potrzebują nadajnika, lecz wbudowanego modułu BT – ten również nie zawsze jest standardem, zwłaszcza w komputerach stacjonarnych. Zaletą takich urządzeń jest możliwość połączenia się z kilkoma urządzeniami jednocześnie, również mobilnymi. Co ważne, sprzęty tego typu mają nieco gorszy czas reakcji niż modele radiowe – warto mieć to na uwadze. Tak samo jak to, że zazwyczaj myszki Bluetooth są też droższe niż modele radiowe.

Mysz bezprzewodowa – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd