Strona głównaDom i ogródMeble i oświetlenieWybieramy najlepsze lampy solarne - ranking 2024

Wybieramy najlepsze lampy solarne – ranking 2024 [TOP6]

Jakie lampy solarne wybrać?

Lampy solarne to oszczędne, ekologiczne i wygodne rozwiązanie. Ponieważ zasila je światło słoneczne, a nie energia elektryczna z sieci, ich montaż jest banalnie prosty. Zasilane energią słoneczną ogrodowe lampy możemy umieścić w dowolnym miejscu, bez obaw o plątaninę kabli.

Lampy solarne LED ze względu na formę dzielimy na:

  • modele wiszące,
  • kinkiety,
  • modele stojące,
  • latarnie ogrodowe,
  • lampy płaskie (montowane np. w chodniku),
  • lampki dekoracyjne, w tym między innymi kule czy latarenki.

Ogrodowe lampy solarne montowane na ścianie najlepiej sprawdzą się na tarasie i balkonie. Mogą posłużyć też jako oświetlenie podjazdu czy wejścia do domu. Z kolei modele dekoracyjne będą pięknym oświetleniem ogrodowym, które wprowadzi do tej przestrzeni niezwykły klimat.

Warto pamiętać, że lampy zasilane światłem słonecznym mogą posiadać także detektor zmierzchu i ruchu, co pozwala im oszczędzać zmagazynowaną energię.

Lampy solarne ranking

Nasz ranking lamp solarnych ogrodowych to zestawienie produktów z różnych kategorii lamp solarnych. Sprawdź nasze TOP 6 i pozwól się zainspirować!

1. Izoxis 171COB

Izoxis 171COB



Lampa marki Isoxis 171COB to lampa solarna z panelem ładującym, który można zamontować na odległości do 3 metrów od samej lampy. Sprzęt oferuje możliwość regulacji kąta nachylenia – na boki oraz góra-dół. Posiada też czujnik zmierzchu i czujnik ruchu.

Lampa składa się z dwóch bocznych skrzydeł i lampy głównej. Dysponuje 3 trybami pracy do wyboru. Ma też przycisk on/off. Może świecić zarówno pełnią swojej mocy, jak i 30 lub 10% mocy.

Produkt dysponuje mocą 1,8 W. Ładuje się przez 6 godzin, co pozwala mu świecić przez 8 godzin. Wykrywa ruch z odległości 3 – 5 metrów. Model generuje strumień światła 6000 lm. Jest też wodoodporny – IP67. Posiada 171 diod LED. Jego żywotność wynosi 35 000 godzin świecenia.

Zalety: Wady:
+ Jest niedroga. – Nie zawsze wyłącza się zgodnie z wybranym trybem pracy.
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Daje mocne światło z opcją regulacji.  

2. Lampa ścienna NEO 99-055

NEO 99-055



Lampa ścienna NEO TOOLS 99-055 sprawdza się jako oświetlenie podjazdu, tarasu czy wejścia do domu. Uruchamia się automatycznie dzięki czujnikowi ruchu. Czujnik ten da się nakierować w płaszczyźnie pionowej i poziomej dla bardziej precyzyjnego działania.

Urządzenie rozpoznaje ruch w odległości do 10 m i do 120 stopni. Może świecić w różnych trybach – ciągłym, na 50% mocy czy na 100% mocy. Lampa podłączona do panelu solarnego ładuje się do pełna w około 5 godzin. Jej atutem jest funkcja IC, która zapobiega przeładowaniu i całkowitemu rozładowaniu baterii.

Produkt dysponuje mocą 320 W. Został wykonany z tworzywa sztucznego i ABS. Jego obudowa gwarantuje szczelność na poziomie IP44.

Zalety: Wady:
+ Jest niedroga. – Wymaga delikatnego traktowania (nie jest solidnie wykonana).
+ Mocno świeci.  
+ Jej czujnik ruchu ma duży zasięg.  

3. Masterled pochodnia

Masterled pochodnia



Masterled pochodnia to lampa wbijana w ziemię, najczęściej sprzedawana w zestawach po 4 lub więcej sztuk. Produkt ma wysokość 40 cm. Świeci do 8 godzin, emitując światło o ciepłej barwie imitującej ogień. Efekt ten potęguje mruganie żarówek.

Każda lampa ma 12 diod LED i czujnik zmierzchu. Jej atutem jest też przełącznik mechaniczny on/off. Produkt jest wodoodporny (IP65), więc nie uszkodzi go deszcz ani śnieg. Średnica każdej lampy to 7,5 cm.

Produkt sprawdza się jako oświetlenie dekoracyjne. Może tworzyć ścieżki w ogrodzie, upiększać skalnik czy też podświetlać drogę do głównego wejścia.

Zalety: Wady:
+ Świetnie się prezentuje. – Jest tylko dekoracyjna.
+ Długo i mocno świeci.  
+ Ma niewygórowaną cenę.  

4. Cortina drzewko solarne

Cortina drzewko solarne



Drzewko solarne Cortina (dmuchawiec) to ciekawa dekoracja do ogrodu. Lampka nadaje arażanżacji urok, świecąc za sprawą multikolowych diod LED. Drzewko ma dwa tryby świecenia – stały i migający. Jego wysokość to około 72 cm.

Produkt posiada 105 diod LED osadzonych na elastycznych drucikach (35 odnóg), które można formować w dowolny sposób. Model został wyposażony w czujnik zmierzchu i akumulator o pojemności 600 mAh. Jego atutem jest też przełącznik on/off.

Zalety: Wady:
+ Ciekawie się prezentuje. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Świeci dosyć długo – około 5 godzin.  
+ Sprawdza się jako oświetlenie dekoracyjne.  

5. POWERNEED ESL-25H

POWERNEED ESL-25H



POWERNEED ESL-25H to lampa z wydajnym panelem solarnym i wbudowanym akumulatorem. Produkt wykorzystuje technologię ALS+TCS, aby zwiększać efektywność pracy w pochmurne dni. Posiada też przełącznik dla dwóch trybów oświetlania oraz czujnik zmierzchu.

Urządzenie wyposażono w wodoodporną obudowę (IP65) i 7 diod o mocy światła 100 lm (kolor ciepły biały). Lampa posiada panel słoneczny o mocy 1,6 W i baterie o pojemności 2500 mAh. Produkt po ładowaniu przez 8 godzin, może świecić przez około 6 – 7 nocy. Cały sprzęt waży 1300 g.

Zalety: Wady:
+ Sprawdza się jako oświetlenie ścieżek ogrodu. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Długo świeci na jednym ładowaniu.  
+ Ładnie się prezentuje.  

6. Oledowani konewka

Oledowani konewka



Oledowani konewka to dekoracyjna lampa LED w kształcie konewki, z której wylewa się strumień światła. Produkt wyposażono w białe diody LED świecące ciepłym światłem, nawleczone na delikatny miedziany drut. Produkt może stać na podłożu lub wisieć na specjalnym stelażu.

Lampa doskonale sprawdza się jako ciekawa dekoracja ogrodu. Uruchamia się automatycznie za sprawą timera. Model dysponuje 36 diodami LED. Świeci światłem migającym przez około 7-8 godzin po pełnym naładowaniu (trwa około 8-10 godzin). Sama konewka jest wykonana z żelaza.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Druciki z diodami są bardzo delikatne, łatwo je przerwać.
+ Fenomenalnie się prezentuje. – Ma niewielki rozmiar.
+ Mocno świeci.  

Zalety oświetlenia solarnego ogrodowego

Dlaczego warto wybrać do swojego ogrodu lampy słoneczne? Przemawia za tym między innymi ich ekologiczność. Takie oświetlenie zewnętrzne jest przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zużywa prądu elektrycznego.

Działa na podobnej zasadzie, co panel fotowoltaiczny. Solarne lampy wykorzystują dzienne światło, aby naładować swoje baterie i oświetlać ogród nocą. Co więcej, lampki solarne z czujnikiem ruchu oszczędzają tę energię, uruchamiając się tylko wtedy, kiedy faktycznie są potrzebne. Takie lampy są ekologiczne również ze względu na wykorzystanie technologii LED – bardzo żywotnej i energooszczędnej.

Kolejna kwestia to fakt, że takie oświetlenie ogrodu nie wiąże się z koniecznością wyprowadzenia instalacji elektrycznej na zewnątrz budynku. Ekologiczne lampy solarne montujemy bez żadnych przewodów, po prostu wieszamy je, przyklejamy, ustawiamy czy wbijamy w ziemię – i gotowe! Jednocześnie pozwalają nam one wprowadzić do ogrodu nowoczesne oświetlenie, które podkreśla aranżację tej przestrzeni i nadaje jej bardzo klimatyczny charakter. A to wszystko bez żadnych kosztów eksploatacyjnych!

Lampy solarne opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

 
4 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner rtv
POWIĄZANE ARTYKUŁY