Strona głównaElektronikaDeskorolkiDeskorolka elektryczna - ranking 2023

Deskorolka elektryczna – ranking 2023

Deskorolka elektryczna hoverboard – jak działa?

Deskorolka elektryczna – inaczej hoverboard – jest niewielkim pojazdem, zbudowanym z podstawy i kółek napędzanych silnikami elektrycznymi. Urządzenie tego typu pracuje cicho, nie wytwarzając silnych wibracji. Uruchamia się automatycznie, kiedy użytkownik postawi stopy na wsporniku. Jest sterowane pilotem lub za pomocą odpowiedniego balansowania ciałem.

Deskorolki elektryczne posiadają dwie osobne jednostki napędowe. Dzięki temu możliwe jest dokładne sterowanie urządzeniem i utrzymywanie równowagi. Dystans, jaki można pokonać na deskorolce jest trudny do określenia, ponieważ zależy od wagi użytkownika, a także od podłoża, po którym ten się porusza. Na trudnym terenie ze wzniesieniami akumulatory zawsze będą wyładowywały się szybciej.

Hoverboard to urządzenie podobne do hulajnogi elektrycznej z uwagi na swoje zastosowanie – umożliwia sprawne poruszanie się po mieście. Jednak deskorolka elektryczna przypomina z wyglądu raczej klasyczną deskorolkę, a to oznacza, że nie jest tak uniwersalnym sprzętem jak hulajnoga. Najczęściej sięgają po nią dzieci oraz młodzież.

Deskorolka elektryczna ranking

Klasyczne deskorolki elektryczne czy deskorolki elektryczne terenowe – niezależnie od tego, jakiego modelu szukasz, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów typowych dla urządzeń z tej kategorii. Przejrzyj ranking, aby przekonać się, czego można oczekiwać od standardowej deskorolki elektrycznej.

Sprawdź również nasz ranking hulajnóg elektrycznych!

1. Deskorolka elektryczna dwukołowa OIO 6,5′

 

Deskorolka elektryczna dwukołowa OIO 6,5'Dwukołowa deskorolka elektryczna OIO wyróżnia się na rynku zastosowaniem metalowych kół, które są znacznie bardziej wytrzymałe niż koła plastikowe. Ich średnica to 6,5 cala. Urządzenie posiada wbudowany moduł Bluetooth oraz głośniki. Jego atutem jest też funkcja samopoziomowania deski.

Model dysponuje mocą 800 W łącznie. Jest wyposażony w akumulator marki Samsung, ładujący się do pełna w około 2-3 godziny. Sprzęt posiada ramę z duraluminium, a obudowę z tworzywa ABS. Jest też wodoszczelny – zgodnie z normą IP54. Waży 11 kg.

Urządzenie nadaje się dla użytkowników o wadze od 20 do 120 kg. Posiada funkcję oświetlenia LED. Jest sprzedawane w zestawie z dedykowanym pokrowcem. Według producenta maksymalna prędkość tego modelu to 20 km/h.

Zalety: Wady:
+Jest solidnie wykonana. – Według niektórych opinii dedykowana do modelu aplikacja nie działa prawidłowo lub produkt nie łączy się z aplikacją.
+ Posiada moduł Bluetooth.  
+ Ma wbudowane głośniki.  
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny.  

2. Deskorolka elektryczna RAZOR Electric Cruiser 25173899

 

Deskorolka elektryczna RAZOR Electric Cruiser 25173899RAZOR Electric Cruiser 25173899 to elektryczna deskorolka, która wyglądem przypomina deskorolkę tradycyjną. Urządzenie posiada jednak napęd i może być sterowane pilotem. Model jest polecany użytkownikom od 9. roku życia.

Blat deskorolki wykonano z 5-warstwowej sklejki klonowej. Drewno dobrze amortyzuje wstrząsy i jest odporne na złamania. Sprzęt wyposażono także w kauczukowe koła o średnicy 3,15 cala. Produkt jest bardzo lekki – waży 4,8 kg. Jednocześnie wytrzymuje obciążenie do 100 kg.

Napęd deskorolce zapewnia silnik o mocy 125 W. Produkt korzysta też z akumulatora zapewniającego do 40 minut jazdy z maksymalną prędkością 16 km/h. Bateria ładuje się do pełna w około 6 godzin. Pilot dołączony do tego modelu deski elektrycznej posiada praktyczny pasek na nadgarstek, dzięki czemu nie trzeba martwić się o jego zgubienie.

Zalety: Wady:
+ Ma klasyczny design. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest sterowana pilotem.  
+ Posiada wytrzymałą baterię.  
+ Jest lekka i łatwa do przenoszenia.  

3. Deskorolka elektryczna OIO Allroad

Deskorolka elektryczna OIO AllroadDeskorolka elektryczna OIO Allroad to urządzenie z systemem autokalibracji, czyli samopoziomowania. Sprzęt posiada koła o przekątnej 10 cali. Dysponuje również podświetleniem LED, wbudowanym modułem Bluetooth oraz głośnikami.

Model został wyposażony w silniki o łącznej mocy 1000 W. Korzysta z akumulatora marki Samsung, ładującego się do pełna w około 2 do 3 godzin.

Produkt jest wodoszczelny, zgodnie z normą IP54. Posiada ramę z duraluminium i obudowę z ABS. Waży 10 kg. Nadaje się dla użytkowników o wadze od 20 do 120 kg. Jest sprzedawany w zestawie z pokrowcem.

Zalety: Wady:
+ Jest duża i stabilna. – Nie da się wyłączyć jej pilotem, kiedy użytkownik stoi na desce.
+ Posiada wytrzymałą baterię.  
+ Efektownie się prezentuje.  
+ Ma mocny silnik.  

4. Deskorolka elektryczna Retoo M1

 

Deskorolka elektryczna RetooDeskorolka elektryczna Retoo M1 do model z kołami o przekątnej 6,5 cala, rozpędzający się do prędkości 10 km/h. Urządzenie posiada światła, które sygnalizują kierunek skrętu. Wytrzymuje obciążenie do 100 kg. Nadaje się natomiast dla użytkowników o masie minimalnie 20 kg.

Maksymalny zasięg tego modelu deski elektrycznej to 20 km. Sprzęt wyposażono w baterię, która do pełna ładuje się w około 2-3 godziny. Produkt posiada pompowane koła. Jego atutem jest też nowoczesne wzornictwo.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa w obsłudze. – Negatywne opinie dotyczą nagrzewania się ładowarki do deskorolki.
+ Ma atrakcyjny design. – Według niektórych użytkowników jest mało czuła – słabo reaguje.
+ Jej bateria szybko się ładuje.  
+ Ma korzystną cenę.  

5. Deskorolka elektryczna GoBoard Offroad

 

Deskorolka elektryczna GoBoard OffroadGoBoard OFFROAD to elektryczna samobalansująca deskorolka terenowa z kołami o przekątnej 8,5″. Sprzęt posiada oświetlenie LED. Pokonuje wzniesienia o kącie nachylenia do 15 stopni. Posiada bieżniki antypoślizgowe na kołach oraz dwa silniki o mocy 360 W każdy.

Model rozwija prędkość do 15 km/h. Nadaje się dla użytkowników o masie ciała do 120 kg. Gwarantuje zasięg maksymalnie 25 km. Jego bateria o pojemności 4400 mAh ładuje się do pełna w około 4 godziny.

Sprzęt posiada żyroskop i akcelerometr. Jest sprzedawany w zestawie z pokrowcem.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek ceny do jakości. – Nie posiada dodatkowych funkcji, jak Bluetooth czy głośniki.
+ Atrakcyjnie się prezentuje.  
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Posiada duże, terenowe koła.  

6. Deskorolka elektryczna Gyroor OFF ROAD

 

Deskorolka elektryczna Gyroor OFF ROADGyroor OFF ROAD (model Gyroor G11) to deskorolka elektryczna z silnikami o mocy 250 W (łącznie 500 W). Urządzenie wytrzymuje obciążenie do 100 kg. Posiada koła o przekątnej 6,5 cala. Rozpędza się do prędkości maksymalnej 12 km/h.

Urządzenie radzi sobie ze wzniesieniami o kącie maksymalnie 20 stopni. Pozwala przejechać do 12 – 16 km na jednym ładowaniu, które trwa ok 2-3 godziny. Waży 6,8 kg. Jest sprzedawane w zestawie z torbą transportową.

Zalety: Wady:
+ Wyróżnia się efektownym designem. – Ma słabą baterię.
+ Ma atrakcyjną cenę. – Korzysta z silników o dosyć niskiej mocy.
+ Posiada Bluetooth i wbudowane głośniki.  

Deskorolka elektryczna – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Typowa elektryczna deskorolka posiada dwa koła i stabilny podest. Na rynku pojawiła się już również jednokołowa deskorolka elektryczna, ale nasz poradnik skupi się na tym pierwszym typie urządzeń. Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie deskorolki?

  1. moc silnika – może wynosić od 80 do nawet 700 W, przy czym mówimy tu o mocy pojedynczego silnika, zatem ogólna moc deskorolki będzie podwójna – moc ma wpływ na prędkość, jaką rozwinie deskorolka, jeśli szukasz modelu dla małego dziecka, postaw na słabsze silniki, jeśli zaś chcesz rozwijać większe prędkości, musisz wybrać odpowiednio mocny sprzęt (duże znaczenie ma tu również waga użytkownika)
  2. prędkość maksymalna – może wynosić od 9 do 20 km/h,
  3. wielkość kół – mniejsze koła będą odpowiednie na płaski teren, natomiast większe koła sprawdzą się również w trudniejszych warunkach,
  4. rodzaj kół – gumowe pompowane, metalowe, kauczukowe, piankowe – rodzaj kół ma znaczenie szczególnie w przypadku jazdy po trudnym terenie, ponieważ piankowe koła są sztywne i słabiej amortyzują wstrząsy, ale koła gumowe łatwiej ulegają uszkodzeniom i wymagają pompowania, są również znacznie cięższe,
  5. kąt nachylenia – mówi o wzniesieniach, jakie będzie w stanie pokonywać deskorolka elektryczna – zwykle od 5 do 30 stopni,
  6. pojemność akumulatora – najprościej ocenić ją na podstawie zasięgu danego modelu, zwykle wynosi on od 8 do 20 km lub na podstawie parametru, jakim jest czas jazdy, nie mniej istotny jest też jednak czas ładowania, który będzie dłuższy w przypadku modeli z większą pojemnością baterii,
  7. maksymalne obciążenie deski elektrycznej (maksymalny udźwig) – czyli maksymalna waga użytkownika, najczęściej 120 kg,
  8. waga – im mniej tym lepiej, jednak bardzo lekka deskorolka może okazać się po prostu mało wytrzymała (wykonana z niskiej jakości materiałów),
  9. funkcje dodatkowe – ponieważ deskorolka elektryczna to sprzęt dedykowany młodym ludziom, często montuje się w niej między innymi: moduł Bluetooth, głośniki, kolorowe oświetlenie LED.

Przy zakupie deskorolki elektrycznej na prezent czy na własny użytek warto wziąć pod uwagę wszystkie te cechy produktu, uwzględniając również cenę deskorolki, która mieści się zwykle w przedziale od około 700 do 1200 zł.

Deskorolka elektryczna opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić